עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

תזמורת צה"ל?
עבור לעמוד 1, 2  הבא

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תחרויות, הופעות מבחנים וכנסים
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
gallilit
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:59:34

הודעהנשלח: 11/03/2005 ב- 00:04:00    כותרת הודעה: תזמורת צה"ל? תגובה עם ציטוט

יש לי בעיה: קיבלתי מיונים לתזמורת צה"ל. עד עכשיו זה אמנם לא נראית בעיה והרי היא לפניכם:
השנה אני בשנת שירות כלומר אני מנגנת אולי פעמיים-שלוש בשבוע (הכי הרבה) כי אין לי זמן לזה ואני מעדיפה השנה לעסוק במה שכל השנים (י'-יב') לא עשיתי- חינוך.
המיונים הם עוד שבועיים ואין לי באמת מה לנגן . אני עכשיו מתאמנת על סונטה של פולנק ואני ממש לא יודעת אותה - וכאמור זמן להתאמן אין הרבה.
בגלל שאני בשנת שירות אני כבר הייתי במיונים של שנה שעברה ואני גם יודעת שאני לא הכי טובה (אף לא מאוד טובה) - והשנה בכלל.
אני יכולה ללכת וגם לעשות לעצמי קצת פאדיחות (שלא באמת אכפת לי) ולנסות ואני יכולה לא ללכת ובזאת זה יסתיים.
מגלגל עיניים
מה לעשות???
יש עוד התלבטות: תזמורת צה"ל -כמה מעניין להיות שם? הרפרטואר מתחלף? יש למה להיות שם?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 11/03/2005 ב- 12:47:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם את מחפשת משהו בחינוך בצבא, תזמורת צה"ל זו בהחלט לא התשובה שלך.
אם יש לך רצון להמשיך לנגן בזמן שירותך הצבאי, תזמורת צה"ל זו אפשרות, למרות
שלא לכולם תמיד יש את הכח שם ללכת הבייתה ולהתאמן.
אם הרצון שלך הוא לעסוק במוסיקה בעתיד כמבצעת, את תמצאי את הזמן והכח להתאמן ולהתמיד.
אם את סתם רוצה לנסות לראות אם תתקבלי אז לכי על זה.... תעשי בחינה ותראי,
אף אחד לא יכריח אותך ללכת לשם אחר כך.
אם תעסקי במשהו בחינוך יכול מאוד להיות שיהיה לך בכל מקרה זמן להמשיך לנגן אם תרצי.

השאלה היא, מה את רוצה לעשות בצבא.

מה שאני יודע על תזמורת צה"ל מחברים שלי שמשרתים שם זה שיש אווירה חברתית טובה שם.
רמה מוסיקלית גבוהה כמובן שזה לא המקום לחפש. הצבא לא מחפש להשקיע ברמה אמנותית
גבוהה, יותר סמליות בקיום התזמורת אני מניח.

אם את מפחדת שתפלי להיות עוד פקידה בעוד משרד אז תזמורת צה"ל יכולה להיות אלטרנטיבה
נחמדה בשביל לא לעשות את זה למרות שאולי יש אנשים מסויימים שהיו מעדיפים לעשות את
זה על תזמורת צה"ל.

העניין אינדיבידואלי. לפעמים חושבים שמשהו אחד זה הדבר הכי טוב שאתה הולך לעשות בחיים
שלך, אבל כשאתה באמת יודע איך זה לפעמים ההרגשה משתנה היישר לקיצוניות.

תחשבי טוב לפני !

לי אישית, עבודה בחינוך, נשמע כמו משהו יותר מעניין לעשות בצבא, כמובן אם באמת מצליחים
לקבל תפקיד טוב בתחום הזה.

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 11/03/2005 ב- 15:15:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טל צודק, יש אנשים שתזמורת צה"ל תתאים להם (בערך) ויש כאלו שלא. הרמה המוסיקלית של התזמורת היא על הפנים, כל יום כמעט מנגנים מארשים ושירים, מגיעים לכל מיני מסדרים בארץ, הופעות, צעדות נגינה... לא נעים. יש לי חבר שם שנמאס לו מזה.
מצד שני האנשים באמת נחמדים, בימים ללא הופעות יש חזרה (של 4 שעות), וזהו (בנוסף לתורנויות בסיס). אם את תל-אביבית, זה גם עוזר... בכל מקרה, רצוי לדבר עם אנשים שם, ורצוי שלא רק עם ג'אזיסטים, שהם מרוצים באופן תמידי ולא משנה מה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
maestro
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 04/04/2004 ב- 17:31:56

הודעהנשלח: 11/03/2005 ב- 19:41:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מה אתם חושבים שעדיף? מוזיקאי מצטיין או תזמורת צה"ל?
אם אמור להיות לי פרופיל קרבי יהיה לי יותר קשה להתקבל לאחד מהם?
שמעתי גם שיש אופציה לתזמורת המשטרה.. כמה קשה להתקבל לזה?

משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/10/2004 ב- 21:44:05

הודעהנשלח: 11/03/2005 ב- 19:46:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יוגב לפי מה שהבנתי כל מוסיקאי שעושה מוסיקאי מצטיין חייב לעשות תזמורת צה"ל... לתזמורת המשטרה קשה להתקבל כי אפשר לחתום שם קבע ויש שם אחלה משכורת....ואפשרות נוספת שיש זה נח"ל יוצר.... לשם אני מתמיינת....
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
gallilit
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:59:34

הודעהנשלח: 11/03/2005 ב- 20:35:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מאסטרו, לפי מה שאני הבנתי מבחינת השעות עדיף תזומרת צה"ל אבל מבחינת התפקיד מוסיקאי מצטיין ,גם יותר מעניין ,גם יותר נחשב וגם יש אפשרויות יותר מגוונות של מוסיקה.
הפרופיל לא אמור להשפיע על המיונים לתזמורת צה"ל , אם הממיינים ירצו אותך אז אתה תתקבל לא משנה הפרופיל שלך.
יש גם אופציות אחרות של תזמורות (תזמורת חיל אויר וכל מיני). אז תברר אני ממש לא יודעת על הדברים האלה אלא רק משמועות.

מעיין, מה זה נח"ל יוצר?
חזור למעלה
~vick~
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 24/10/2004 ב- 19:05:11

הודעהנשלח: 11/03/2005 ב- 20:44:05    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לתזמורת המשטרה לא כ"כ קשה להתקבל אם אתה ברמה סבירה.. הרמה שם לא כ"כ גבוהה נראה לי. (בדיוק נבחנתי לשם).
ושוב אני אזכיר לכם, העניין לא רק תלוי ברמת הנגינה שלכם אלא בצורכי התזמורות! לא כל שנה צריך למשל קלרינטים או חלילים וכ'ו.
וכן מעין, את צודקת- כל מי שעושה מוזיקאי חייב להבחן גם לתזמורת צה"ל בנוסף.

all others will be scaled

=)
חזור למעלה
God
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 13:56:07

הודעהנשלח: 11/03/2005 ב- 22:31:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אלא אם אתה אבובן או בסוניסט!

לגבי הפרופיל, אז זה דווקא כן משנה - זה אחד מהשיכולים שלהם - כלומר יש את הוועדה השופטת, ולפניהם אתה מנגן (למוסיקאי אני מתכוון), ולהם הפרופיל לא עקרוני - הם שומעים אותך, ובוחנים אותך, ומעבירים המלצות לוועדה נוספת, שזו היא וועדה צבאית, ולה כן משנה הפרופיל שלך - עם הוועדה הראשונית נתנה לך ציון מסויים, ולעוד מישהוא אותו ציון, ולך יש פרופיל קרבי, ולו אין, אז הם כנראה יעדיפו אותו.

טל כץ
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 12/03/2005 ב- 00:36:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

להיות מוסיקאי מצטיין קודם כל זה לא מעניין בכלל... תפקידים מעניינים ? לא !
אלא אם כן אתם מחשיבים פקידות כתפקיד מעניין... צר לי.
ולא כל אחד מגיע לנגן בהרכב... יש רק איזה 5 הרכבים ובקושי ויש יותר
מוסיקים מצטיינים מזה בשביל 5 הרכבים.
תזמורת חיל האוויר כבר לא קיימת אז אני מניח שזו כבר לא אפשרות.
התזמורת הצבאית היחידה הקיימת כרגע זו תזמורת צה"ל.
אני לא יודע איך מגיעים לתזמורת המשטרה אבל היא גם לא נראה לי כל כך
קשורה לצבא... אין לי מושג. לא התעניינתי אף פעם.
בעניין הפרופיל... הפרופיל לא ישפיע על החלטת הוודעה הצבאית בעניין קבלת
מעמד מוסיקאי מצטיין. אל דאגה. הכרתי מספיק חבר'ה שהיה להם פרופיל 97 ומוסיקאים מצטיינים.
לתזמורת צה"ל מקבלים כל שנה בכל כלי כמה שהם צריכים בהתאם לכמה משתחררים יש
מאותה השנה.
מבחינת השעות אני לא יודע מה יותר כדאי, מוסיקאי מצטיין או תזמורת צה"ל כי בתזמורת צה"ל
בתקופות הקשות של הרבה הרבה הופעות אין הרבה זמן לנשום או לחיות, רק עייפות גורסת
ובלתי נגמרת, צבאית ומעיקה. אבל כל אחד והרגשתו בעניין. לי לא יצא להרגיש את זה לכן
אני רק משער.
מה שכן, הייתי מוסיקאי מצטיין אז אני יכול לאמר מה לפחות הולך שם.
6 שעות עבודה כל יום, בכל עבודה שימצאו לנכון לשים אותך בחיל החינוך והנוער במרכז
חינוך... אם זה להיות פקידה של מפקד/ת, להיות מתאמת כל שהיא שמרימה טלפונים כל היום,
או להיות קלדנית, או עובדי רס"ר.
יש גם הרכבים מסויימים שיצא לאנשים מסויימים להכנס אליהם מכיוון שהיה צורך בכלי נגינה
שלהם אם זה הרכב "נשמה יהודית", רביעיית מיתרים, הרכז ג'אז ומוסיקת עולם שאילו
ההרכבים היחידים שקיימים שם.
מי שלא מגיע לאחד ההרכבים פשוט עושה את מה שציינתי פה למעלה.
מה שכן, מעמד המוסיקאי מצטיין מקנה לך 3 חודשים בשנה חופשות מיוחדות שמאפשרות
לך להוציא חופשות על עניינים שקשורים במוסיקה. כיתות אמן בחו"ל או בארץ, פסטיבלים וכו'.
אפשרות נוספת זה להכנס ללהקה צבאית אם יש לך את הכלי המתאים לזה או אם אתה זמר/ת
אבל שם זה כבר תנאים אחרים.

מי שמתקבל למוסיקאי מצטיין ולתזמורת צה"ל ויוחלט כי תזמורת צה"ל תגייס אותו לכוחותיה,
לא ישלל ממנו מעמדו ויחשב כמוסיקאי מצטיין בתזמורת צה"ל מה שמאפשר לאלה מסוג זה
להשתמש בחופשות המיוחדות שלהם בתזמורת צה"ל אך עניין ה6 שעות ביום לא נוגע אליהם
בתזמורת צה"ל... הם יטחנו הופעות כמו כולם.

לבנות בכל אופן בתזמורת צה"ל יותר קל מלבנים, ועוד בכלל ! מלבנים חצוצרנים.

אם המידע הנ"ל לא עושה לך טוב, או לא נראה לך, חפשי תפקיד אחר מעניין, כמו בחינוך אולי
כפי שציינת אם אכן יש שם משהו מעניין ותרגישי טוב עם עצמך מחייך

אם שום דבר לא נראה לך מחייך כולנו כבר מכירים את האופצייה הידועה.

maayan
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/10/2004 ב- 21:44:05

הודעהנשלח: 12/03/2005 ב- 13:54:15    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

gallilit כתב\ה:
מעיין, מה זה נח"ל יוצר?

נח"ל יוצר זה כמו כל גרעין של הנח"ל רק שהוא נועד לילדים שעוסקים באומנות. כלומר, נמצאים שנה אחת בקיבוץ שדה בוקר, עובדים בקיבוץ- העודה היא במשמרות ככה שיש זמן פנוי, ויום אחד בשבוע מאפשרים לכל מי שצריך לנסוע לשיעורים בארץ וכל מיני דברים כאלה זמן פנוי. אחרי זה מתגייסים עוד שנה וחצי לצבא- ששם עושים את כל התפקידים שיש בנח"ל(-תלוי בפרופיל) וגם שם מאפשרים להמשיך לעסוק באומנות. אח"כ חוזרים לעוד חצי שנה כל הגרעין לקיבוץ או למקום אחר ועושים "פרק משימה" שלפי מה שאני הבנתי מתנדבים בכל מיני מקומות וכו' אחרי זה הבנים חוזרים לעוד שנה בצבא.

maestro
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 04/04/2004 ב- 17:31:56

הודעהנשלח: 12/03/2005 ב- 16:52:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אז מה האופציות?
1. תזמורת צה"ל
2. מוזיקאי
3. נח"ל יוצר
וזהו?!
כמה אנשים יש שם בכל מחזור? מה הסיכויים להתקבל?

מהם החסרונות והיתרונות ב"אופציה האחרת"? ואיך משייגים את אותה אופציה? שמעתי סיפורים על מישהו שבא על פיל ללשכת גיוס ועל המקום שחררו אותו, או מישהו שדרש מהקב"ן להתגייס לחיל הפרשים.. כמה קשה זה? זה לא מונע ממך אח"כ לקבל רשיון?

מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 12/03/2005 ב- 17:46:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הסיכויים להתקבל לאחד מן השלושה הוא דיי גבוה, וגם הסיכוי להתקבל לכל אחד בנפדר לא נמוך. בשנה שעברה אחד מכל 4 בנים (במוסיקאי) קיבל, ובת אחת מכל שתי בנות. בתזמורת צה"ל יש סיכוי ממש טוב לבראסניקים (יש בערך 70 נגנים בתזמורת, אז תחשבו בערך כמה הם תריכים בכל שנה). על הנח"ל אני לא יודע. תזמורת המשטרה דורשת פרוטקתיות והפעלת אין סוף לחצים, וגם שם נתקעים עם הרבה הרבה רוסים זקנים והבנתי שהם לא שיא הנחמדות.....

בעניין האופציה האחרת:
זה ממש ממש לא קשה, ולא תריך לעשות דברים משוגעים בשביל זה. זה גם לא יפגע בחיים של אף אחד אח"כ... אם אתה בכ"ז חושש, אז תכנס בבקשה לקישורים הבאים:
http://www.newprofile.org/forum/forum_posts.asp?TID=747&PN=1
http://www.target21.jeeran.com/index1.html#_Toc16494825
חזור למעלה
nitznutz5
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 08/09/2004 ב- 22:20:42

הודעהנשלח: 12/03/2005 ב- 21:19:18    כותרת הודעה: הולסט תגובה עם ציטוט

ומה היה לתזמורת צה"ל ?
מתוך כמה בנות (חלילניות אם אפשר ) נבחרו כמה בנות ?

ועוד משהו במוסיקאי יש לך מספרים של מתוך כמה בנות נעשתה הבחירה ?
חזור למעלה
טל כץ
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 12/03/2005 ב- 21:37:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לתזמורת צה"ל מקבלים ע"פי כמה שמשתחררים.
בחצוצרה אני יודע שבד"כ מקבלים 1-2 בנות בשנה בגלל אפלייה מתקנת או איך שלא קוראים לזה.
למוסיקאי מצטיין מקבלים 20 בנים ו20 בנות בשנה. למבחנים מגיעים 35 נגיד נבחנים בנים,
ו35 בנות. נראה לי שבשנה שאני ניגשתי למוסיקאי היו 40 בנים.

חלילניתוש
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 16/04/2004 ב- 13:09:35

הודעהנשלח: 13/03/2005 ב- 00:25:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

העדפה מתקנת,טל.
חוצ מיזה, למוסיקאי מצטיין מגיעים הרבה הרבה יותר מ35 בנים ו35 בנות בשנה. יש שבוע שלם של מבחנים ובכל יום יש כ20 נבחנים (אם לא יותר)

ההמלצה שלי היא - לכי לחינוך.
זה תנאים מצויינים (דירת מורות, משכורת גבהה, זמן פנוי) וזה הרבה יותר מאתגר ומעניין מתזמורת צה"ל.

טל כץ
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 13/03/2005 ב- 11:39:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני יודע שבשנה שאני נבחנתי למוסיקאי היו 40 בנים בערך.
היו יומיים של מבחנים לבנים וכל יום היו בסביבות ה20.
זה מה שאני זוכר בכל אופן בערך, לא בדיוק.

וכן, תזמורת צה"ל זה לא תפקיד מעניין ומאתגר צוחק , זה יותר בשביל החברה הטובה מחייך

hagar
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 16/05/2005 ב- 14:04:16

הודעהנשלח: 16/05/2005 ב- 16:23:00    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

11

נערך בפעם אחרונה על-ידי hagar בתאריך 18/12/2011 ב- 02:09:25, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
stockhausen
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 07/02/2005 ב- 21:25:03

הודעהנשלח: 16/05/2005 ב- 22:28:15    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הצבא לא שולח מוזיקאים מצטיינים ללמוד באקדמיה במסגרת השירות.

חלק לא קטן מהמוזיקאים המצטיינים, בזכות מספר השעות המועט יחסית שעליהם לשרת (בתפקיד פקידותי וכו' בדרך-כלל) מצליחים גם ללמוד באקדמיה במהלך שרותם הצבאי, בשעות הנותרות.
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 17/05/2005 ב- 07:13:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אתם תמימים ומשעשעים.

בכל מקרה, כמו ששטוקהאוזן אמר, הצבא לא שולח מוזיקאים לאקדמיה. כנראה נתקלת בהם שם ממספר סיבות:
א. הצבא מפיק הרכבים צבאיים, שמודרכים ועובדים באקדמיה עד שהם מוכנים לצאת להופעות. ואם תשאל מה הרמה של הרכב כזה אני אומר לך שעדיף שלא תשאל (חוץ ממקרים חריגים וספציפיים).
ב. החל מהשנה הצבא התחיל לממן חלקית את הלימודים בת"א (שגם ככה כמעט לא עולים כסף בד"כ), והם במשא ומתן עם האקדמיה בירושלים.
ג. מרבית המוסיקאים המצטיינים שמשרתים בצבא ולומדים באקדמיה אמנם מראים לעיתים את פרצופם שם, אך הם בקושי מגיעים לשיעורים, וכנראה שיאלצו להשלים את החומר בשנים מאוחרות, או שפשוט יקחו עוד שנה. אני מכיר מישהו שמשרת בירושלים, וכל מה שהוא מספיק לעשות זה להתאמן קצת ולהגיע לחזרות של ההרכב שלו, הוא כמעט ולא לומד.

בקשר לווקאליסטים:
הצבא כידוע לוקח נגנים לפי דרישות ההרכבים השונים, אך לא תמיד. יש 3 ווקאליסטים מהמחזור שמעליי (שהתגיסו ב-2003), שתי ווקאליסטיות ווקאליסט. במחזור שלי (2004) לא התקבלו ווקאלסיטים עד כמה שידוע לי. אני בכלל לא יודע אם נבחנו. חוץ מזה יש להבדיל בין הבחינות של הג'אזיסטים לנגנים הקלאסיים.
חזור למעלה
hagar
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 17/05/2005 ב- 10:32:05    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

11

נערך בפעם אחרונה על-ידי hagar בתאריך 18/12/2011 ב- 02:10:06, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
Chuka
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 04/01/2005 ב- 15:08:15

הודעהנשלח: 17/05/2005 ב- 12:20:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הבנתי שזה פשוט קשור להקצאות, כלומר כשמישהו מהווקאליסטים הולך להשתחרר אז בוחנים ווקאליסטים, ככה שלא כל שנה יש בחינות לזמרים. (ותקן אותי אם אני תמימה ומשעשעת, עידן מחייך)
חזור למעלה
Ave maria
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 15/04/2004 ב- 20:52:36

הודעהנשלח: 17/05/2005 ב- 12:53:00    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ברמת העיקרון אסור למי שבצא כבר ללמוד לתואר באוניברסיטה לפי מה שאני הבנתי אבל מכייון שמוסיקאי מצטיין זה מעמד "מיוחד" אז הם יכולים ללמוד גם במעמד מיוחד באוניברסיטאות ולא לפי מערכת שלמה...כי הם לא יושבים רק שעתיים במשרד אלא יותר מזה.

בג'אז יש פחות מקום למוסיקאים. דרך אגב לא מתקבלים כ"כ הרבה כמו שחלילניתוש אמרה השנה קיבלו 26 בנים ו14 בנות...

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 17/05/2005 ב- 13:22:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אל תדאגי הגר, אני מבין שאת בת מחייך, בעיקרון כתבתי בלשון זכר מכיוון שהתחלתי להגיב לשטוקהאוזן, ואז התחלתי להתבלבל. לא נורא.

א. החוק הצבאי בקשר למוסיקאים המצטיינים אומר שעליהם לשרת בתל השומר במשך 6 שעות ביום, חמישה ימים בשבוע. מכיוון שממ"רית חינוך האחרונה החליטה שכל אכן יהיה, התנאים הם כמו שכתוב בחוק. יש מקרים מאוד מאוד מיוחדים שנובעות בד"כ מחוסר תשומת לב ובו מוסיקאים משרתים גם בבסיסים בי-ם, אך המקרים מועטים. בתכלס הכל תלוי במפקדים.

6 שעות זה בעצם 6 שעות + שעה הגעה לשני הכיוונים בהנחה ואת גרה ברדיוס של 10 ק"מ מתל השומר, או +5 שעות הגעה לשני הכיוונים את את גרה בירושלים. אם את גרה בחיפה זה אפילו 6 שעות הגעה, כך שבתכלס זה יוצא בין 7-11 שעות ביום. מאחר ומוסיקאי ממוצע מתאמן כ-2-3 ביום, מנגן בהרכבים קבועים או לא קבועים, ומעוניין לקיים עוד פעולות חיים בסיסיות כמו אכילה ושינה, יוצא שלא נשאר עוד זמן ביממה. אלא אם כן המוסקאי בקושי ישן ובקושי אוכל, מסתגף כדי להצליח ללמוד, לנגן ולשרת. המוסיקאי לא יחזיק כך יותר מדי זמן מעמד לפני שיגיע למצב של אפיסת כוחות והתמוטטות עצבים.

ב. אם מועד הגיוס שלך הוא אחרי מרץ 2006 (נדמה לי) את עוד יכולה להיבחן בשנה הבאה. לשם כך את צריכה להתקשר למשרד החינוך, למנהל המוסיקה אם אני לא טועה (במקרה הטוב תתפסי אותם אחרי שבועיים), ולבקש מהם שישלחו לך טופס, שיגיע בספטמבר.

ג. אין לי מושג. אני יודע שמתקבלים פחות ג'אזיסטים, אבל נבחנים פחות ג'אזיסטים.

ד. אספר לך סיפור: בשבוע הראשון לשירותו הממושך מאוד בחיל החינוך (והנוער!!!), לקחו אותנו לשמוע להקה צבאית. המוסיקאים יצאו מזועזעים הן בגלל הרפרטואר (פופוליזם מזוקק), ואיכות הזמרים והשירה (יש לציין שהזמרות... אטרקטיביות... אולי זה תנאי קבלה?).
חלפו להם החודשים, אני התפטרתי, וחברי הפך להיות מבקר התרבות של חיל החינוך (תפקיד הזוי לחלוטין). במסגרת תפקידו הוא גם שומע הופעות של הלהקות הצבאיות. הוא אמר בפשטות שהלהקה ששמענו בשבוע הראשון היא הכי טובה. כלומר, הרע במיעוטו. אני הייתי מתרחק מזה כמו מאש, למרות שנראה כי התפקיד שלהם הוא דיי חביב, והזמרים מרוצים ממנו.
חוץ מזה, כל שנה בוחנים 4500 מלש"בים ללהקות הצבאיות, מתוכם בוחרים 6-7. אחרי ששמעתי אותם אני חושב ש: או שהבוחנים גרועים, או שיש פרוטקציות\העדפות ממניעים לא-מוסיקליים. אבל אולי אני סתם מוצף בתיאוריות קונספרציה כדי לשעשע את עצמי.

נועה, יש משהו בדברייך. ב70% מהמקרים זה כך. אבל בכל זאת, גם אלה שהתקבלו כי צריכים אותם הם נגנים מצויינים.

מירי: קודם כל הם יושבים 5-6 שעות במשרד (רק אני הייתי שעתיים צוחק אני חושב שבגללי התחילו להקפיד על נוכחות ואיחורים). חוץ מזה שהם עושים שמירות וכו' וכו' כמו כל חייל רגיל, וזכויות היתר שלהם מצטמצמות משנה לשנה. הממ"רית ניסחה את זה טוב: "בגלל שאתם מוסיקאים מצטיינים ויש לכם הטבות, לא תקבלו דמי הלנה". דמי הלנה זה כסף שהצבא משלם למימון שכר דירה לחיילים שגרים רחוק. בגלל ההטבות ה"מדהימות" של המוסיקאים, מקצצים להם הטבות שמגיעות לכל חייל. עד תחילת השנה גם היה חוק לפיו אסור לתת למוסיקאי לישון מחוץ לבית (למטרות שמירה וכד') יותר מ-12 ימים בשנה. כיום החוק הזה לא קיים.

הסיפורים רבים מאוד, אם תרצו אני מוכן לומר לכם כל מה שקורה.
חזור למעלה
hagar
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 17/05/2005 ב- 15:50:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

11

נערך בפעם אחרונה על-ידי hagar בתאריך 18/12/2011 ב- 02:10:56, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 17/05/2005 ב- 18:19:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בקשר לסולנים: מדובר בד"כ בזמרים ששייכים לתזמורת צה"ל. לטקסים מסוימים מביאים גם מוסיקאים מצטיינים. ובצו הראשון אין לך טעם לשאול על זה, כי לא ממש יודעים מה זה.
חזור למעלה
חלילניתוש
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 16/04/2004 ב- 13:09:35

הודעהנשלח: 20/05/2005 ב- 18:14:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סולנית תזמורת צה"ל זו לא מי ששרה את את התקווה במיסדרים וטקסים? ככה זה נשמה לי. יש מישהי שלומדת איתי שעשתה את התפקיד הזה, אני יכולה לשאול אותה מה זה אומר מבחינה פרקטית ואיך מתקבלים, אם את רוצה.

לא אמרתי שמתקבלים כמות כזאת היסטרית. בשנה שאני נבחנתי היו תקנים ל10 בנות ו20 בנים. ניגשו לבחינה כ40 בנות וכ50

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 20/05/2005 ב- 18:45:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אצלנו ניגשו ב-40 בנים ו-20 בנות, בערך. יצא שהתקבלו סה"כ 50% מכל קבוצה.

ובעניין המוסיקאים המצטניים בפועל... חידושים והמצאות!!

התנאים של המוסיקאים הורעו עוד יותר, עד כמה שזה בלתי אפשרי.
בתכלס מוסיקאי מצטיין הוא חייל ככל החיילים, המשרת כ-6 שעות ביום, וזכאי לחופשות מיוחדות כשיש כיתות אומן\קורסים וכד'.

אך כידוע, לצה"ל קשה לחיות כשיש חיילים עם הטבות, אז במסגרת ההטבות נתנו להם כמה "תוספות" חביבות, משהו שחיילים רגילים לא עושים:
כאשר חייל סטנדרטי בתל השומר סוגר 4 חמשושים (שמירה על הבסיס במשך 3-4 ימים של סוף השבוע) בשנה, המוסיקאים ידרשו לסגור חמשוש כל חודש. יש להם הרבה הטבות... צריך לאזן.
כאשר לחייל סטנדרטי יש הקצבת טרמפיאדות (3 שעות של שמירה על טרמפיאדה), למוסיקאים אין הקצבת טרמפיאדות, כלומר יכולים לתת להם טרמפיאדות עפ"י הלך הרוח של אחראי השמירות.
בנוסף, למרות הטבת ה-6 שעות היומיות, יכול המפקד לדרוש מהמוסיקאי להישאר יותר מן הזמן המקסימלי הזה.

בתחילת הפקודה החדשה כתוב ש הפקודות תקפות למוסיקאים בלבד, ולא לספורטאים ולרקדנים מצטיינים. יד מכוונת? מגלגל עיניים

עד כאן מחיל החינוך. ונתראה במרפאת ברה"ן קורץ
חזור למעלה
עידו
משתמש על
משתמש על

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 12:42:33

הודעהנשלח: 20/05/2005 ב- 19:51:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שנה שעברה נבחנו 80 בנים ו40 בנות...
4 ימים לבנים בהם כל יום 20 נבחנים ושתי ימים לבנות שגם שם היו 20 מתחרים.

ובקשר לתנאים החדשים..
אין מה לומר.. פשוט דוחפים את כל המוסיקאים להישתחרר..
התקנות החדשות גרמו גם לאלה שלא רוצים להשתחרר לחשוב על האופציה ברצינות, ואת אלה שהמתינו ולא רצו להשתחרר עכשיו לזוז יותר מהר..
פשוט כואב שהמצב כזה עגום.
חזור למעלה
hagar
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 23/05/2005 ב- 08:36:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

11

נערך בפעם אחרונה על-ידי hagar בתאריך 18/12/2011 ב- 02:11:31, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
עוגי
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 10/04/2004 ב- 04:13:19

הודעהנשלח: 23/05/2005 ב- 13:10:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי, סליחה שאני מתערב, עידן אתה מוזמן למחוק את זה עוד כמה ימים...

הגר, שלחתי לך הודעה פרטית ואני מחכה לתשובה. זה די דחוף כי יש לנו כנס ממש בקרוב. תעני בבקשה.

אורי
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תחרויות, הופעות מבחנים וכנסים כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד 1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum