עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

פסנתר ככלי שני (משנה)

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 28/07/2005 ב- 17:51:10    כותרת הודעה: פסנתר ככלי שני (משנה) תגובה עם ציטוט

סתם מעניין אותי...

כמה מכם מנגנים גם פסנתר?
אני למדתי בעיקרון בשנה הזאת ואני חושב שזה מאוד תורם לי כמוסיקאי...

למה אני נזכר בזה פתאום? פשוט עכשיו קיבלתי את הציון במבחן פסנתר שהיה לי לפני שבוע....
95!!! מאוד שמח מאוד שמח מאוד שמח נכון, התקדמתי בזה לא רע, אבל לא חשבתי שאני אקבל ציון כזה גבוה...
ניגנתי במבחן את הפנטסיה של מוצרט ברה מינור, "פולקה" של שוסטקוביץ' וגם ביקשו ממני כמה סולמות. אם אני נלחץ במבחנים כשאני מנגן קלרינט, בנגינה בפסנתר אני נלחץ פי 10.. כי יש לי הרבה פחות ביטחון. אבל בכל זאת... וואי, איזה כיף זה!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 28/07/2005 ב- 18:30:57    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עד לפני כמה שנים ניגנתי בפסנתר באופן סדיר, אבל הפסקתי. חזרתי בשנה האחרונה, ולפני בחינות הכניסה לאקדמיה העליתי את הקצב מאוד... ולשמחתי עברתי את בחינת הפטור לפסנתר משנה. מאז אני מנגן כל יום בפסנתר.

לצערם של מרבית נגני כלי הנשיפה, כמות היצירות הטובות שנכתבו לנו היא אפסית לחלוטין לעומת פסנתר, וזה כמה שנים שאני מודאג מכך שאני אסיים את הרפרטואר של המוסיקה הטובה, ואאלץ לנגן מוסיקה של מלחינים סוג ג' וד'. פסנתרנים לעומת זאת כמעט תמיד מנגנים מוסיקה של מלחינים א'א'. והם בד"כ לא צריכים בשביל זה ליווי, או תזמורת. סונטה לפסנתר לא דורשת פסנתר מלווה... וזה מאוד... זה דיי טוב, בלשון במעטה. אפילו יצירות פשוטות לפסנתר יכולות להינגן ע"י פסנתר עם טכניקה עלובה, כמו שלי.
אני עובד למשל על אינוונציות של באך באופן קבוע, על "הרועה הקטן" מתוך פינת הילדים של דביסי, ועל "תפילת בוקר" מתוך "אלבום לצעירים" של צ'ייקובסקי. כולן יצירות טובות לפחות, והן קלות מאוד אחרי שעובדים עליהן. הדביסי כל כך פשוט וכל כך יפה... יצירה מקסימה ביותר.

חוץ מזה שבד"כ אני רוצה להכיר את הליווי של יצירה מסוימת שאני מנגן, ולשם כך אני מנגן את תפקיד הפסנתר לעצמי.

אה, ולא צריך לשדוד עמודי תוים בשבילו...

רק פסנתר עם כיסא !
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 28/07/2005 ב- 19:41:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הכלי הראשון שניגנתי בו היה אורגן. שנה לאח"כ מכן עברתי לנגן בפסנתר וניגנתי 9.5 שנים.
הפסקתי לפני שנתיים וחצי, אולי כבר שלוש.

Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 28/07/2005 ב- 20:29:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן, אני מסכים איתך עידן, הרפרטואר לפסנתר הוא אין סופי... אבל נראה לי שאם אתה אוהב מוסיקה של המאה ה-20, תוכל תמיד למצוא משהו חדש ומעניין. לגבי רמה, אני כבר לא בטוח.. מאז שכלי הנשיפה השתפרו מבחינה טכנית, מלחינים לא פוחדים לכתוב להם.. למרות שעדיין הפסנתר מן הסתם עודנו כלי מועדף מבחינת המלחינים.
אני דווקא לא הצלחתי לקבל פטור מפסנתר באקדמיה, אבל זה בסדר מבחינתי. לא כל כך רציתי לקבל את הפטור; לא יזיק לי ללמוד עוד שנה.

ואפרופו "לנגן את הליווי של היצירות שאני מנגן", עברתי ברפרוף על התפקיד של הפסנתר בווריאציות של רודולף.. מה זה האקורדים האלה?! איזה דיסאוננטים בלתי פטורים! מה הולך כאן? אני מגזים אמנם, אבל בהחלט לא ראיתי שם מהלכים קלאסיים טיפוסיים. נראה שטעיתי לגבי ההגדרה הראשונית שלי כשכתבתי את ההודעה הראשונה שלי על רודולף. בהחלט יש השפעה בטהובנית חזקה!

כשאני אנגן עם מלווה ביחד, אני אראה מה יש ביצירה הזאת באמת...

מנגן בפסנתר
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/11/2004 ב- 10:02:44

הודעהנשלח: 29/07/2005 ב- 14:28:57    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מנגנת רק פסנתר. ומה שעידן אמר בקשר לפסנתר זה מאוד נכון: פסנתר בהחלט עוזר הרבה בשביל מי שלא מנגן בו, אלא על כלים אחרים, זה עוזר מאוד לניתוח היצירה אם מנגנים את הליווי, או לפחות רק את ההרמוניות של היצירה. לא צריך לכוון אותו כל הזמן, אלא רק לעיתים מסוימות (כל אחד איך שהוא רוצה). רואים את כל הצלילים עליו (וגם אני בטוחה שעל כל מיני כלים אחרים, אבל שם לא צריך ללחוץ כל הזמן על פדלים כדי להעלות איזה צליל בחצי טון וכד'), אבל בכל זאת צריך לשלוט בכל הצלילים שאתה מנגן, שזה יותר מצליל אחד, ולפעמים אף יותר מ-10 (כשיש לך כזה דבר של לקחת שני צלילים באותה אצבע, לרוב עם האגודל). לא צריך עמודי תווים.

אבל לעומת זאת אי אפשר גם לסחוב אותו לכל מקום, ונגיד אם אין חדר אז אנשים מסוימים הולכים לשירותים כדי להתאמן שם (אני זוכרת ש"רביעיית אריאל" נהגו להתאמן בשירותים בתיכון, ועכשיו הם בבוסטון... צוחק צוחק צוחק לא שזה קשור ישירות, כמובן!....).

ועידן - ברכותיי על הפטור!!! חסכת לך המון זמן ועצבים!!!! אני, לעומת זאת אצטרך ללמד פסנתר משנה בעוד שנה תחת פיקוחו של איתן גלוברזון, באסה...

מה עוד? זה כלי טוב ומצויין ללמוד עליו את הבסיס של המוסיקה, עובדה שבכל שיעורי פיתו"ש זה תמיד פסנתר! קורץ
מנגן בפסנתר 2

Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 29/07/2005 ב- 14:51:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אלכס??? פסנתר משנה???
מה?!?!?! המום
אבל אבל אבל.... את פסנתרנית!! מה פסנתר משנה??? זה לא קצת פרדוקסלי? צוחק

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/11/2004 ב- 10:02:44

הודעהנשלח: 29/07/2005 ב- 15:17:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדיאל! אנא ממך!... תטרח לקרוא את הודעתי עוד פעם, וכך (אם ירצה ה') תמצא שם שכתבתי ללמד ולא ללמוד!!!! אני אצטרך ללמד שני סטודנטים שלא עשו בחינת פטור בפסנתר משנה ושהכלי הראשי שלהם, מן הסתם, אינו פסנתר. זה משהו שכל מי שנמצא בכלי מקלדת, בין אם זה ביצוע ובין אם זה הכשרת מורים, חייב לעשות וללמוד במסגרת קורס מתודיקה לפסנתר.

וחץ מזה, למה לי ללמוד עם גלוברזון לנגן בפסנתר, כשזכריה פלווין הוא המורה שלי?.... מבולבל

מנגן בפסנתר 2

Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 29/07/2005 ב- 15:30:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מתבייש מתבייש
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 29/07/2005 ב- 19:55:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

א- אני מופרעת לגמרי או שניהלנו את השיחה הזאת כבר?(או ששניהם נכונים..)
ב- גם אני ניגנתי פסנתר... היו שנים... הייתי בעעע למדי בזה.. ואז למדתי שאתה בעעע במשהו אז לא צריך להרים ידיים(כן,משהו.) ניגנתי פסנתר 5 שנים מכיתה א עד כיתה ה גם מעין ניגנה , לצערי הרבה מאוד מאוד מאוד לא ממש התמדתי בזה מה שמביא אותי למצב שהיום אני לא מסוגלת לנגן כמעט כלום בוכה או מאוד עצוב למרות שהתחלתי לנגן נבל אז היה לי תמיד יותר נח לנגן את כל היצירות קודם על הפסנתר עכשיו אני כבר לא מסוגלת היד שלי קטנה מידי אני מגיעה לאוקטבה בקושי.. וגם ששרתי הפסנתר התגלה ככלי שימושי למדי, וכמה שזה מוזר עד היום שאני שרה(קורה לעיתיתם נדירות ביותר בעיקר לפני מבחנים בסולפג' שתודה לאל לא יהיו עוד..) אני מוצאת את הפסנתר ככלי יותר נח מהנבל.. וגם לעבודות בהרמוניה, שתודה לאל לא יהיו עוד..
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum