עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

שנים!!

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/07/2004 ב- 10:30:34

הודעהנשלח: 25/02/2005 ב- 13:49:50    כותרת הודעה: שנים!! תגובה עם ציטוט

וואו שנים שלא כתבתי כאן...בטח רובכם , "החדשים" לא מכירים אותי בכלל, אבל לא נורא מחייך הנה הזדמנות לכתוב כאן.

שני דברים ממש ממש מציקים לי בזמן האחרון -
הדבר הראשון הוא "פחד במה". אני יודעת שהנושא הזה כבר נטחן בפורום הזה די הרבה פעמים, אבל בכל זאת. נמאס לי.
אני מופיעה בקונצרטים כבר 10 שנים, ואני לא יכולה לסבול את ההתרגשות הזאת יותר.
כל הרגשת ה"נמאס לי" נובעת מהקונצרט האחרון שהיה לי. היה פשוט גרוע. לא יכולתי להתרכז ביצירה מרוב התרגשות, לא נראה לי שאי פעם התרגשתי עד כדי כך. הקונצרט היה השבוע.
בעקבות הפאדיחה החלטתי שאני יותר לא רוצה להופיע בקונצרטים, לפחות לא בקטעי סולו...בהרכבים וכאלה לא איכפת לי...וכשאמרתי את זה למורה שלי, הוא ממש לא שמח, וישר פנה להורים שלי ואמר להם שאני חייבת להופיע...מה הטעם ללמוד מוסיקה אם אני לא מופיעה בקונצרטים...אני לא יודעת מה לעשות. אני לומדת מוסיקה בשביל עצמי, ולא בשביל לנגן בקונצרטים, למרות שבערך יום אחרי ההופעה מצחיקה אותי כל ההתרגשות שהיתה קודם, ואני אוהבת לצחוק ^_^.
מה אתם חושבים?
הדבר השני,, שמציק לי זה ה-סטקטו! לא משנה כמה אני אתרגל, אני לא מצליחה לנגן סטקטו מהר. יש מצב שאני פשוט לא מנגנת נכון...אני לא יודעת. זהו, בעניין הזה לא ארחיב במילים, אני מניחה שאתם מבינים, אבל בכל זאת אם יש לכם טיפים...

מחייך

שבת שלום רוקדים

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 25/02/2005 ב- 15:12:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לפני שנתחיל אני רוצה שתוודאי שקראת את כל ההודעות שעוסקות בזה כאן:
http://gnet.homelinux.com/phpBBHeb/viewtopic.php?t=459
http://gnet.homelinux.com/phpBBHeb/viewtopic.php?t=1303
חשוב להתייחס לכל עצה שנותנים, היות והיא באה מאנשים שחוו את זה בעצמם.

אם את אומרת שזה חוזר אצלך במשך כל כך הרבה זמן, אז יש בעיה פסיכולוגית עמוקה ביותר.
אפשר לנסות לדלג עליה בעזרת טיפות וכדורים ודברים כאלה, אך זה פיתרון לטווח הקצר בלבד.
אני לא יודע בדיוק איך מתמודדים עם מצבים כל כך קיצוניים כמו שדיברת עליהם (כי המקרים שדובר עליהם כאן היו לא רציניים כל כך). אבל אני אחשוב על מי באמת יכול לעזור לך בזה.
חזור למעלה
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 26/02/2005 ב- 19:23:55    כותרת הודעה: .. תגובה עם ציטוט

יכול להיות שהבעיה שלי היא באמת רצינית, עמוקה, פסיכולוגית וכו'...למרות שאני מקווה מאוד שזה לא נכון..
בכל אופן, אני לא חושבת שההתמודדות הנכונה עם מצבים כאלה היא על ידי נטילת תרופות, כדורי הרגעה וכו'...לא יודעת...לא רואה את עצמי מכניסה כימיקלים לגוף כדי להרגע.

בעקרון העלתי את זה כאן לדיוק בפורום, כי באמת אני כבר לא יודעת מה לעשות...אולי למישהו יש שיטות חדשות להתמודד עם זה, למרות שאני לא יודעת עד כמה הן באמת יעזרו...קל לייעץ...אבל קשה ליישם.

ומה בעניין הסטקטו?.....מחייך

Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 26/02/2005 ב- 19:44:41    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב אני אתחיל מהסטקטו....
הואיל ובאמת זה מפתיע אותי מאוד כי את מאשדוד ושמה העלים פחות כבדים בגלל הלחות.
בכל מקרה זה עניין של תרגולת לדעתי.

את צריכה לעשות הרבה תרגילים של זה כל יום.
מה שאני עושה זה בעיקר ניגון סולמות עם סגנונות שונים של סטקטו. כלומר שתיים סטקטו שתיים לגטו וההיפך. או שלושה לגטו אחד סטקטו או שלושה סטקטו ואחד לגטו.... חחחחח סתם!! צוחק

הקיצר, אני אוהב לשחק על זה. וגם לשחק על קטעים טכניים ביצירות ולעשות את אותו הדבר. לדעתי זה עוזר.

חוץ מזה על הקטע של הפחד במה.
אין לי הרבה מה להגיד כרגע.... חוץ מזה ש"לדעתי זה עובר".
וכמו שאומר אלכסנדר דומא ברוזן ממונטה קריסטו "צריך לחכות ולקוות". מחייך

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 27/02/2005 ב- 13:01:55    כותרת הודעה: .. תגובה עם ציטוט

אחוזי הלחות באמת משפיעים על הסטקטו?!
טוב לדעת...
על כל פנים תודה על העיצות, למרות שכבר ייעצו לי אותן...אבל אם כולם אומרים את אותו הדבר אז כנראה שהן באמת נכונות קורץ
יאללה צריך להתחיל להשקיע...

חוצמיזה..."הפחד.." אני תוהה אם כדאי לי להמשיך לנגן בקונצרטים או לא. אם זה שווה את זה.

Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 27/02/2005 ב- 13:44:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן זה מאוד שווה את זה...
ולו בכדי לשמוע את הקהל מוחה לך כפיים.
וגם אם לא בתור סולן אז לפחות בתור הרכב של חמשייה או רביעייה או כל מוזיקה קאמרית שלא תהיה...

ריתי21
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 24/09/2004 ב- 15:51:27

הודעהנשלח: 28/02/2005 ב- 02:24:10    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יערה,
מה שאני קורא כאן מאוד מצער אותי.

את מצהירה בהודעה שלך שאת לומדת כדי לנגן בשביל עצמך, ולדעתי זה בסדר גמור,
וזכותך לבחור באיזה מסגרת את רוצה להביע את עצמך, בין אם זה מול קהל של 400 איש, או 30 איש, או אולי רק 7 או 8 חברים שאת מאוד אוהבת, או רק בשביל עצמך בלילה על שפת הים (לדוגמא..).
אלה החיים שלך, וזכותך להחליט מי הקהל שיחזה בגאונות שלך!! מאוד שמח

ואני לא חושב שהתחושה הזו נובעת מאיזשהיא "בעיה פסיכולוגית עמוקה",
איזה עוול אנשים עושים לך שהם גורמים לך לחשוב כזה דבר!
ואם זה לא מוצא חן בעיני המורה שלך שאת לא אוהבת להופיע בקונצרטים כל כך, וגורם לו כל כך להתאכזב, אז אולי תלמדי אצל מישהו אחר, שלא ידחוף אותך כל כך חזק, כי זה רק יגרום לך עוגמת נפש, (ואני לא טוען שהוא מורה גרוע, ממש לא) ואין לי שום פלא שאת מרגישה מאוד גרוע, עד כדי כך שאת חייבת לשתף אותנו, כשדוחפים אותך להופיע ולהתקדם כשאת לא מרגישה מוכנה!

זה טוב שאת מדברת על זה, כי ככל שתשמרי את זה בבטן ותנסי לרצות את מי שדוחף אותך, הסבל שלך רק יחמיר! אסור לך להעלים את הרגשות שלך כדי לא לאכזב אנשים, בייחוד בתור מוסיקאית את חייבת להיות מחוברת לרגשות שלך, מהם מגיעה המשמעות שנותנת יופי ליצירה.
וזה לדעתי מה שקרה בקונצרט האחרון, שאת מנסה להכריח את עצמך לנגן, כשהרגשות שלך אומרים לך שהיית מעדיפה להיות בכל מקום אחר.

בקיצור, אני מקווה שתגיעי למסקנה שאין לך שום בעיה פסיכולוגית שאת צריכה להתגבר עליה. המוסיקה שלך היא ההבעה ישירה של הנפש שלך, ואם הנפש שלך לא רוצה להופיע בקונצרטים, אז או שתופיעי ותרגישי רע, או שתעשי מה שאת רוצה וצרגישי טוב.
ואם המורה או ההורים שלך מאוכזבים שאת לא מופיעה, הם לא חושבים על טובתך!
הם לא מתחשבים ברגשותיך, וזה צריך להכעיס אותך. מאוד.
חזור למעלה
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 28/02/2005 ב- 19:41:02    כותרת הודעה: . תגובה עם ציטוט

אני דוקא לא חושבת שזה צריך להכעיס אותי כל כך. מה שאמרת הוא נכון בעיקרו, אבל הקטע הוא שכל אחד בא עם מטרות אחרות, כל אחד חושב שהוא אומר ועושה את הדבר הכי טוב בשבילי. הנה, תיראה אפילו בשרשור הודעות הזה - חלק אומר להמשיך לנגן, וזה יעבור עם הזמן, חלק אומר, שזאת זכותי לעמוד מאחורי ההצהרות שלי, וחלק אומר שיש לי בכלל בעיה פסיכולוגית... (אף אחד לא להעלב, רק הבאתי דוגמה, ואני לא מביעה שום התנגדות או תמיכה באף חלק...רק לשם הדוגמה).

מבין?

אני מסכימה איתך, ברוב טענותיך, ואני שמחה שיש עוד מישהו שחושב כמותי, אבל אני לא חושבת שאני אמורה לכעוס בגלל סיבה שכזאת...או שמא אני טועה. יכול להיות שהבעיה אצלי שאני לא כועסת (כמעט) אף פעם.

מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 28/02/2005 ב- 21:43:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב אני חייבת לציין האמת גם לי יש פחד במה נוראי אני רועדת כמו חולת פרקינסון..
אבל האמת עכשיו זה קצת השתנה כי שיניתי לגמרי את כל הגישה שלי לגבי מוזיקה-
האמת כ ה"עצות" פה לדעתי לא יעזרו לך בכלום- כן זה די דוחה להגיד אבל זה נכון... את צריכה לעשות מה שכיף לך ...
חוץ מזה, לכל אחד יש איזה קונצרט שהוא מפשל לגמרי(ושאף אחד לא יגיד שזה לא קרה לו כי אני לא מאמינה.. ואם יש מישהו זה הוא יחטוף ממני מכות בפעם הבאה שאני אראה אותו!) אז כן זה קצת מפדח אבל צריך לקחת הכל בפרופורציה ולא להגזים אם אחרי כל קונצרט מזעזע הייתי מפסיקה לנגן לא הייתי מחזיקה מעמד יותר משבוע.. ככה שלא תמיד הכל טוב ולא הכל קל ולפעמים מפשלים אבל צריך לעבור על זה ולהמשיך הלאה(לדעתי כמובן..).
גם אני עברתי להגיד למורה שלי שאני לא מנגנת בקונצרטים בכלל(לא רק לבד אלא בכלל באופן כללי! וזה הרטיח אותה מאוד במיוחד אחרי שהפצצתי עליה את עניין ההנדל והרסיטל שיעור לפני והמבין יבין..) אבל יצאתי מזה.. לבד אני לא מנגנת יותר מידי אבל עם הרכבים כן(ובשבילי זה הרבה.. הרבה מידי..)
בכל מקרה- יהיה טוב... קחי את זה בקלות כולם מפשלים... קורץ
נ.ב
מי אני שאייעץ למישהו!? לאן העולם התדרדר?!
חזור למעלה
~vick~
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 24/10/2004 ב- 19:05:11

הודעהנשלח: 28/02/2005 ב- 21:58:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יערה, גם אני חושבת כמו ריתי שזה ממש לא נכון שיש לך "בעיה פסיכולוגית עמוקה"...
גם לי היה פעם פחד במה.. אבל אז התחלתי להופיע הרבה בקונצרטים ולאט לאט זה נעלם. כמובן שהיום יש עוד טיפה של התרגשות (לא פחד..) ההתרגשות המעטה הזו מבטאת את האהבה שלך והאכפתיות למוסיקה... אם את בטוחה בעצמך את לא צריכה לפחד..
אני חושבת גם שזה עיניין של תרגול והתמדה של הופעה בקונצרטים, ככל שתופיעי יותר ככה תתרגלי וכבר לא תראי את הקהל בתור אויב, אלא בתור מאזין למוסיקה שלך.
אבל שוב, כמו שנאמר כאן, זו בחירה אישית שלך ואין שום סיבה שמישהו יתרגז עליך בגלל זה. תעשי מה שאת מרגישה, כי אם תעשי משהו בניגוד לרצונך שום תועלת לא תצא מזה...
וכמו שמור אמרה, כל מה שאנחנו אומרים פה זה רק עצות ויכול להיות שזה מבלבל אותך. כל מה שאת צריכה לעשות זה להקשיב לעצמך.

בהצלחה לך! Clarinet

all others will be scaled

=)
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 28/02/2005 ב- 23:06:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אולי לא הבנתם אותי נכון (כרגיל):

נתחיל מכך שכל כשל תפקודי יכול לנבוע רק משני מקורות - בעיה פיזיולוגית, או בעיה פסיכולוגית. מן הסתם אני מניח שיערה בריאה כמו שורה קורץ
הבעיה הפסיכולית היא בעיה שורשית כפי שציינתי, וצריך להתמודד איתה איכשהו, ולעקור אותה מהיסוד. לא אמרתי את זה, אבל אני חושב שפשוט צריך לשנות את הגישה, כפי שכולם אמרו.

עוד דבר: אולי עכשיו את לא נהנת לנגן מול קהל של יותר מ-10 איש, אבל אולי בעתיד את תהני מזה יותר, ואפילו מאוד? חבל לוותר על זה. בעיקר כשכרגע את קצת מתקשה להתמודד עם קהל... הקהל הוא חברי הטוב ביותר, ואני אוהב אותו מאוד, ומאוד נהנה לנגן לפניו, וגם זה חידוש של השנתיים האחרונות... לא לוותר!
חזור למעלה
~vick~
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 24/10/2004 ב- 19:05:11

הודעהנשלח: 01/03/2005 ב- 08:49:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וגם.. ולפעמים הרבה יותר קשה לנגן מול קהל של 10 אנשים או פחות... מאשר לנגן מול אולם מלא. נקודה למחשבה רעיון
all others will be scaled

=)
חזור למעלה
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 01/03/2005 ב- 11:27:39    כותרת הודעה: . תגובה עם ציטוט

אוף אני לא יודעת!
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 07/10/2005 ב- 12:43:15    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יאגי!
אני גם נמצאת בדילמות כאלו עכשיו...
אבל בקונצרטים לא מוצלחים כשקורים ואני מתרגשת...[תשאלו את אוריין צוחק הוא יודע איך אני כמעט נחנקת ,וגם מחלות רעידה אפשר להשוות אלי מתבייש בזמן הקונצרט...אז המורה שלי אומר לי"ניצני! את חייבת לנשום בזמן שאת מנגנת תקחי אויר...אי אפשר ככה"(נ.ב אוריין! תכתוב כאן..)]
כשיש לי קונצרטים גרועים שאני מתרגשת בהם..זה רק מעודד אותי לנגן בעוד קונצרט..את מבינה? אנ רוצה להתגבר על זה ואני תומכת בשיטה של "עם הזמן והניסיון זה יעבור" יותר מדי מוסיקאים בעלי ניסיון כבר אמרו את זה ככה שנותר רק לתמוך בגישה הזו..

בנוגע לפחד-לא יודעת אם לקרוא לזה "פחד" זה יותר התרגשות..לחץ.. אולי זה יראה לכם מגעיל אבל יש לי ג'וק בראש שבנתיים אני לא מרשה להורים שלי לבוא לקונצרטים ובכלל לאנשים קרובים כי זה ממש מלחיץ!

בכל מקרה ההופעה האחרונה שהיתה לי היתה ממש גרועה..אבל זה לא אומר שאני לא רוצה להופיע..נו טוב, אולי כמה ימים אחרי לא רציתי לשמוע על הופעות קורץ וגם עכשיו כשאני שומעת את השירים שהופעתי איתם יש לי רתיעה מהם..חח זה קרה לכם?

ועוד תוספת לדברי הארוכים: כשאת מנגנת מול קהל קודם כל את תורמת לעצמך, לפני שאת מספקת לקהל בידור. זה מעשיר את הנגניה של עצמך..

[מישהו אמר פעם כשאתה נותן עצות לאחרים הם עוזרות לך גם?? צוחק צוחק ]
שבת שלום לכ-ו-ל-ם!

The orange
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 06/07/2004 ב- 20:31:42

הודעהנשלח: 07/10/2005 ב- 14:48:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם כבר העלו את הנושא, משהו השתנה בחודשים שעברו מאז שכתבת את ההודעות?
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 07/10/2005 ב- 15:30:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ראיתי שהקפיצו את הנושא הזה, אז גם אני רוצה להגיב (באיחור אמנם):
הדבר הטוב ביותר, כמובן, בכדי להתגבר על ההתרגשות לפני הופעה, זה להופיע יותר ויותר... ולטעות! ולזייף! ושהתווים יפלו מהעמוד באמצע! צוחק רק ככה צוברים ניסיון . אבל נראה לי שאת כל זה אמרו כבר.. אז יש עוד משהו: באיזה אווירה את מתכוננת להופעה שלך? האם רוב ה"קולגות" שלך הם ילדים קטנים בני 12 שבקושי יודעים לנגן? או שמא סטודנטים לתואר שני בבי"ס למוסיקה בחו"ל (טוב, אני קצת מגזים.. ) אם את נמצאת באווירה רצינית עם מוסיקאים רציניים, תאמיני לי שיהיה לך פחות לחץ ויותר הצלחה (ככה זה אצלי בכל מקרה). גיליתי גם שדווקא כשאני חייב לנגן נכון וטוב (לדוגמה, הצטרפתי לתזמורת בדיוק לפני ההופעה ואני צריך "לסחוב" אחרי קלרינט שני ושלישי), אני מנגן יותר טוב. אולי זה מה שנקרא "לחץ חיובי" טוב, חסל קשקשת..
בכל מקרה, תספרי מה קורה עכשיו כי באמת ההודעה המקורית היא די מיושנת.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 07/10/2005 ב- 16:46:47    כותרת הודעה: . תגובה עם ציטוט

מתבייש
איזה ניסוחים דפוקים היו לי לפני כמה חודשים
אני מקווה שבעוד חצי שנה, אני לא אחשוב ככה על ההודעות שאני כותבת עכשיו...

בכל אופן, אני חושבת שההתרגשות הגדולה נרגעה קצת.
אבל אני פוחדת לדבר על זה יותר מדי.
זה רק מגביר את החששות מהקונצרטים, הרסיטל והבגרות הקרובים...

בקשר למה שיחיאל אמר...כשאתה מנגן תפקיד ראשון בתזמורת...זה באמת מעלה לך את הבטחון. מסכימה איתך.

אני אופטימית, לפחות מקווה להמשיך להיות כזאת...

תודה =]

Julius Ceaser
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 03/08/2005 ב- 07:57:29

הודעהנשלח: 08/10/2005 ב- 03:30:00    כותרת הודעה: אנשים יקרים... תגובה עם ציטוט

אנשים יקרים...
תזכרו תמיד שאנחנו בני אדם ולא מכונות... וזאת אף שההתרגשות היא שגורמת ליצירות שאנו מנגנים לקבל פנים ואם ההתרגשות לא בשיאה אז אולי גם גוף...

אתם כנראה מדברים על התרגשות אחרת.... פחד במה... הפחד מטעויות...
כל מי שמרגיש בזאת, זהו סימן ברור ביותר לכך שאותו אדם לא מוכן באופן כמעט מושלם לנגן יצירה זו או אחרת...

אני שונא זיופים... אבל אני אוהב למצוא אותם...

שלכם, למענכם ולמענך(את יודעת למי אני מתכוון...),
J.C

"לא ידעתי גאון שלא היה צריך לשלם, בכאב או בפגם פיזי או רוחני, עבור מה שהעניקו לו האלים". (מקס בירבום)
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum