עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

צלילים גבוהים מאד

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מתכת
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
אייל אוריאל
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 10/02/2006 ב- 15:43:46

הודעהנשלח: 15/02/2006 ב- 23:37:22    כותרת הודעה: צלילים גבוהים מאד תגובה עם ציטוט

שלום חברים יש לי שאלה שמעסיקה אותי כבר הרבה זמן קשה לי נורא לנגן צלילים גבוהים אני מדבר על לה.סי.דו אוקטבה שניה אני מוציא אותם אבל נראה שעוד שניה אני עומד להיתפוצץ האים זה נורמלי שאני מפעיל כול כך הרבה לחץ אליהם ?אים אני לא מתאמץ אז פשוט זה לא חושב לצאת ועוד שאלה בדרך כלל אחרי כמה שנים של נגינה מתחילים לטפס לדו אוקטבה שלישית ואלאה והאים זה נורמלי שבצלילים הגבוהים אני דוחף את החצוצרה חזק אליי אני מפחד לפעמים שאני לא יקמט אותה האים יש למישהו תרגילים או שיטות לצלילים גבוהים ? תודה
חולה בנשמה על חצוצרה אני בן 26 ורק לפני שנתיים יתחלתי לנגן על חצוצרה בהתחלה זה היה ניראה לי בילתי ניתן ליישום אבל אים הזמן והמון זמן יתחלתי לנגן שדרך אגב לדעתי זה שהכי קשה לנגינה פיזית ואני מקווה שכול חיי אני ינגן ויתחזק
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל AIM Yahoo! Messenger MSN Messenger
מדהימאיה
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 13/12/2004 ב- 11:23:56

הודעהנשלח: 16/02/2006 ב- 00:23:38    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הי אייל,
קודם כל כפי שהצעתי קודם, תעבור על הנושאים בפורום, היו דיונים והצעות בעניין בעבר.
חוץ מזה, אלה דברים שלומדים עם מורה, אחד על אחד.

בקשר לדו רביעי (כמובן), מכיוון שאני חצוצרן קלאסי, לעולם לא יהיה לי צורך בצליל הזה, והציוד שאני מנגן בו לא בדיוק מתאים לזה ממילא.
יש אנשים שמתמחים בזה. אני לא בטוח כמה כאלה יש בארץ ואם הם מספיק מוסמכים ללמד את זה בלי לגרום נזק לתלמיד. אולי אריק דוידוב. שמעתי שהוא חצוצרן פנטסטי והוא עוסק במוסיקה קלה. הוא היה מורה שלי בילדותי, אבל לא למדתי ממנו כאלה דברים.

נערך בפעם אחרונה על-ידי מדהימאיה בתאריך 01/03/2006 ב- 22:09:10, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 16/02/2006 ב- 19:16:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מי שמנגן שנתיים, אין לו את היכולת לנגן סי במול ובטח לא דו אוקטבה שלישית, עדיין לא...
יש לך עוד זמן, צלילים גבוהים זה לא העיקר ואסור לך לנסות להוציא אותם בכח, אתה תהרוס את השפתיים.
אני מציעה שתתמקד על דינמיקה, סאונד זריזות שפתיים נשיפה ואצבעות....ולאט לאט אחרי שתתרגל את כל הנושאים החשובים האלו, הגבוהים יבואו יותר בקלות.
זה סה"כ עניין של זמן, אימון ותווים ארוכים. אבל שוב, גובה ממש לא העיקר בנגינה, צלילים גבוהים לא עושים נגן למוסיקאי טוב, יש עוד הרבה פרמטרים לפני זה..

userFish
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 01/04/2005 ב- 22:23:21

הודעהנשלח: 16/02/2006 ב- 21:30:38    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כתור נגן בראס(לא יודע איך זה אצל עץ..אבל זה לא העיקר..)אתה קודם כל צריך לשלוט טוב מאוד באוקטבה הראשונה לפני שאתה מרחיב לעצמך את המנעד....לדעתי-הדבר שהכי חשוב שיהיה לך כתור תלמיד שנה שנייה זה צליל יפה,כי אתה מרגיל את עצמך לנגן עם צליל ברמה טובה מההתחלה,אז בשלב מאוחר יותר אתה תוכל להגיע לכמעט כל צליל שתרצה ללא בעיה מיוחדת,וגם זה יחסוך לך הרבה זמן בעתיד על עבודה על צליל..... מחייך
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 01/03/2006 ב- 18:34:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

על איזה דו אנחנו מדברים בדיוק ? דו שלישי או רביעי ?

בכל אופן אייל, אם אתה מתכוון לסגנון חצוצרני הLead שמנגנים נורא גבוה, זה דבר שהם מתמחים בו וזה הג'וב שלהם.
תהיה מודע לכך שרוב החצוצרנים שמנגנים במנעד הגבוה הזה לצורכי נגינת Lead אין מנעד נמוך ואמצעי כל כך טוב.
אני אולי יכול לאמר כי Jens Lindemann הוא דוגמה למישהו שנשמע פנטסטי במנעד רחב של החצוצרה והוא יכול לנגן גם ממש ממש גבוה
אבל העניין הוא שהוא לא בדיוק נגן Lead בביג בנד. זה נשמע קצת אחרת.

אבל זה תלוי במה אתה רוצה לנגן בדיוק ובמה אתה בוחר להתמקד.
90% מהרפרטואר הקלאסי לחצוצרה הוא במנעד האמצעי. כמובן שיהיו מקרים בהם תצטרך לנגן
צלילים כמו דו גבוה מצלצל, רה, מי, וכך גם לקיצוניות השנייה באם תצטרך לנגן פה# נמוך
או במקרים מסויימים אפילו פה נמוך עם הוצאת שני הסליידים.

בכל אופן, על שאלת הכמה זמן אני לא יכול לענות לך. זה הכל תלוי בך. זה שונה מנגן לנגן.
זה תלוי באיך אתה מתאמן ואיך אתה ניגש לדברים. רק תדע שבסופו של דבר כולנו מתאמנים על אותם הדברים.
הכי חשוב זה שתתמקד בתהליך עצמו, ותתרכז במה אתה צריך לעשות עכשיו. אם תעבוד נכון, אתה תשתפר.
אם תדאג לגבי שנה הבאה ועוד 5 שנים, זה יהיה בשבילך מחסום מנטלי.
תציב מטרה, תדע מה היא, תדע מה התהליך שאתה צריך לעבור בכדי להשיג את המטרה ותתמקד
בתהליך עצמו. כשאתה תדע מה היא המטרה, אל תסב את כל המחשבות שלך אליה, זה לא יעזור לך.

אם תבחר בדרך הנכונה, אתה תגיע למקום היעד.

על הרחבת המנעד שלך אתה תצטרך לעבוד עם המורה שלך.

אייל אוריאל
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 10/02/2006 ב- 15:43:46

הודעהנשלח: 01/03/2006 ב- 21:48:21    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דבר ראשון אני רוצה להודות לך בחום על התשובות שאתה נותן לשאלות שלי. דבר שני זה ככה תראה אני מנגן שנתיים על חצוצרה .לפני 3 חודשים הפסקתי את הלימוד עים המורה שלי בשל חוסר זמן אבל אני ממשיך לעבוד בבית. האמת שנכנסתי לעסק הזה עים המון מרץ והייתי מתאמן כל יום 4 שעות המורה שלי היה אומר לי שאני מטורף שבשנה הראשונה שלי לחצוצרה אני מתאמן 4 שעות. היום אני לא יודע למה אני בירדה קצת אני מתאמן בערך שעתיים כל יום שבישבילי זה נחשב לירידה משמעותית זה לא שאין לי רצון יש לי אבל אני מרגיש שאני מתעייף מהר. יש לי מלא חומר של לימוד יש לי את "ארבן" ועוד כמה חוברות אבל המורה שלי הציע לי לקנות את חוברת הלימוד של "ארתורו סנדובל" קניתי אותה ואני מתאמן עליה משהו כמו 8 חודשים האמת שהיא חוברת לא קלה בכלל ודרכה למדתי לנגן את "הפדל תון" שזה משהו נורא קשה ולתענתו הם הבסיס לצלילים הגבוהים. ואני משתדל כל יום לנגן את הצלילים לה סי אוקטבה שנייה ודו אוקטבה שלישית האים אני צריך להפסיק לנגן את הצלילים הגבוהים ?כי לדעתי הם אלא שגומרים לי את הכוח מהר

נ.ב ושוב תודה אייל

חולה בנשמה על חצוצרה אני בן 26 ורק לפני שנתיים יתחלתי לנגן על חצוצרה בהתחלה זה היה ניראה לי בילתי ניתן ליישום אבל אים הזמן והמון זמן יתחלתי לנגן שדרך אגב לדעתי זה שהכי קשה לנגינה פיזית ואני מקווה שכול חיי אני ינגן ויתחזק
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל AIM Yahoo! Messenger MSN Messenger
userFish
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 01/04/2005 ב- 22:23:21

הודעהנשלח: 02/03/2006 ב- 09:07:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לדעתי לנגן 4 שעות על השנה הראשונה זה בהחלט הרבה....גם שעתיים יכולות לעשות את העבודה..זה מספיק זמן..השאלה היא איך אתה מנצל את הזמן שלך בנגינה..לגבי לנגן צלילים גבוהים,אתה לא צריך להפסיק לנגן אותם,כי סה"כ אתה תצטרך להגיע אלייהם יום אחד..לך תדע מתי תצטרך איזה דו שלישי.. צוחק
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מתכת כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum