עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

תל אביב או ירושלים

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
maayan
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/10/2004 ב- 21:44:05

הודעהנשלח: 06/04/2007 ב- 09:41:40    כותרת הודעה: תל אביב או ירושלים תגובה עם ציטוט

אקדמיה מה עדיף???? ולמה???
שימו דגש על החוג לכלי תזמורת!!!
אההה ובלי להשמיץ!

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 22/01/2007 ב- 04:27:33

הודעהנשלח: 06/04/2007 ב- 13:56:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב מה שאני הולך להגיד זה לפי מה ששמעתי...
מה שהבנתי זה שהאקדמיה בת"א הרבה יותר טובה מבירושלים בגלל שבירושלים יש הרבה מוסיקאים עולים חדשים שכבר אין להם תחום אחר לעסוק בו [או ככה היה לפני כמה שנים לפחות - אולי 10] והאווירה פחות טובה - לא כולם נהנים ללמוד את המוסיקה שם.
בת"א כל הסטודנטים [גם עולים חדשים] נהנים ללמוד ולכן האווירה יותר טובה.
כאשר נמצאים בין אנשים שלא נהנים ללמוד משהו זה ישפיע עליכם ויגרום לכן לא ליהנות ללמוד איתם את המשהו הזה, אז לפי דעתי תבררו אם זה נכון מה שאמרתי, וגם אנשים שלומדים באקדמיות תגידו אם זה נכון.....

זהו בהצלחה...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 07/04/2007 ב- 06:27:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא הבנתי את הקטע עם העולים החדשים.
אז העולים החדשים זו בעיה ?

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 07/04/2007 ב- 10:07:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סלח לי אביחי, אבל אתה אומר דברים שהם קצת מטופשים. עולים חדשים יש בכל מקום בארץ, והחלוקה שלהם בשתי האקדמיות שווה יחסית. וגם זה לא ממש משנה. באקדמיה בירושלים דרישות הקבלה נמוכות יותר, ולכן לומדים שם הרבה יותר סטודנטים (כמובן שכך גם הרמה הממוצעת יורדת).

יש יתרונות לשתי האקדמיות. מבחינת התזמורת, התזמורת בת"א טובה יותר, וגם הארגון שלה יותר נורמלי. מבחינת לימודי פיתוח שמיעה ותיאוריה בת"א יש מורה מצוינת. בירושלים מלמדים את זה כמה מורים, שחלקם איומים וחלקם טובים יותר, אבל אי אפשר לבחור אותם ולכן זה מהווה בעיה.
בסופו של דבר רוב לימודי הביצוע תלויים ברובם במורה לכלי, וכל השיקולים נכפפים לשיקול זה.
חזור למעלה
maayan
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 07/04/2007 ב- 12:04:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עידן, במידה ואני יכולה ללמוד אצל המורה שאני רוצה בשתי האקדמיות, אז מה עדיף??? ואתה יודע במקרה אם בת שבע מלמדת במוסיקולוגיה? ומה הדרישות לשם?
חוצמזה, אפשר לשלב תואר באוניברסיטה העיברית (תואר שהוא דו-חוגי!!!) עם ביצוע או רק עם מוסיקולוגיה?

גם אני לא הבנתי את החלק של העולים החדשים....ודווקא מבחינת אווירה אומרים שבירושלים יותר טוב לא?

ושאלה אחרונה- מישהוא יודע אם אפשר לעבור בין השנים אקדמיות? כלומר אם אני מתחילה בירושלים אני יכולה לעבור בשנה השנייה לתל אביב ועדיין יכירו לי בשנה א' שעשיתי בירושלים???

avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 07/04/2007 ב- 14:56:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני אנסה להסביר את עצמי יותר טוב....
העולים החדשים הם לא דבר רע חס וכרפס, לא התכוונתי שזה ישמע ככה.
אני מתכוון שיש הרבה בעולים חדשים שעסקו במוסיקה לפני שהם הגיעו לארץ וכשהם הגיעו הם היו צריכים ללמוד את זה [כי לא תמיד מה שלומדים בארצות אחרות הוא תקף לישראל למשל ברית המועצות בדברים מסויימים, אני חושב] והם לא ממש רוצים ללמוד את זה אבל זה הדבר היחיד שהם יכולים לעשות מבינים? יש בנוסף גם הרבה שכן נהנים מזה אז זה סבבה... אבל אני מדבר על אלה שלא נהנים....... אני אומר משהו, לטובת מי ששאל, ששמעתי ממישהו שאני מכיר שלמד מוסיקה לפני בערך 10 שנים והוא החליט ללמוד בת"א בדיוק בגלל הסיבה הזאת. העלתי בעיה שהייתה קיימת, אתם תביעו תעדכם ותגידו האם היא עדיין קיימת או לא.
חזור למעלה
טל כץ
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 07/04/2007 ב- 18:36:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אביחי, אתה עושה פה הכללות איומות. כל מקרה לגופו. אם מישהו שאתה מכיר אמר לך כי הוא הלך בדרך הזו, אז זו בעייה שלו ולא של אף אחד אחר.
יש לי הרבה חברים עולים חדשים מכל מיני ארצות והם אוהבים מאוד את מה שהם עושים.

מעין,
בנוגע לאקדמיה בת"א. בת-שבע מלמדת גם את החוג למוסיקולוגיה, אבל הרמה של השיעורים הרבה יותר נמוכה מהרמה של המבצעים.
בכלליות הרמה בחוג למוסיקולוגיה מבחינה מוסיקלית, היא יותר נמוכה מזו של המבצעים.
זה מכיוון שהדרישות המוטלות על אנשים בחוג למוסיקולוגיה הן שונות מן הדרישות שמצפים מן המבצעים אני מניח. ישנם גם אנשים שבאים ללמוד מוסיקולוגיה והם לא באים עם רקע של ידע מוסיקלי רחב.

אני חושב שבשבילך יהיה טוב ללכת לאקדמיה בת"א מכיוון שיש שם תזמורת סימפונית ותהיה לך הזדמנות לקבל נסיון בנגינה תזמורתית, שזה תמיד טוב, למקרה ואת מתכננת עתיד כל שהוא במוסיקה.
יהיו שם גם יותר נגני בראס, מה שיתן לך את האפשרות לקבל נסיון בנגינה קאמרית.

אני חושב שכדאי לך ללכת לבקר באקדמיות הללו ולראות איפה את חושבת שתרגישי שטוב לך.
השיקולים קרוב לודאי יהיו המורה, התנאים, האווירה, חלטורות, נגישות, אפשרויות פיננסיות וכו'.
אולי תשבי במספר קורסים שונים ותראי איך זה. תשבי בחזרה של תזמורת ותראי איך זה.

ומבחינת לעבור מאקדמיה לאקדמיה, כן, זה אפשרי ויחשיבו לך את מה שעשית. כך לפחות אני יודע מאנשים שעשו מעבר כזה.

בסופו של דבר, הכל תלוי באיפה טוב לך, לא באיפה טוב לי או לאנשים אחרים שיגיבו באשכול הזה.
יש לי חברים שאוהבים להיות בירושלים ויש לי חברים שאוהבים להיות בת"א. בשביל כל אחד מהם יש משהו שטוב להם שם או שם. ואם הם יגידו לך שזה יותר טוב מזה, בולשיט ! אין פה נוסחה מדעית של איפה יותר טוב.
תעשי את החשבונות שלך עם עצמך.

בהצלחה !

avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 07/04/2007 ב- 19:06:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני ממש רוצה להתנצל כי לא רציתי להישמע גזען או משהו כזה חס וחלילה ואני לא כזה... תאמינו לי שגם לי יש חברים ומכרים מכל הסוגים והמינים שאתם יכולים לחשוב עליהם..... התכוונתי למשהו אחר, אבל טל כבר סיכם את הדיון בצורה הטובה ביותר והנכונה ביותר, וטוב שכך...
חזור למעלה
maayan
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 07/04/2007 ב- 20:16:15    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טל, אני יודעת שבסופו של דבר מה שיקבע זה אני ואיך ני ארגיש ומה שיהיה הכי מתאים לי וטוב לי! אבל אני לא ממש מתמצאת בכל האקדמיות אז רציתי לשמוע ממכם מה דעתכם...

אההה!!! והכוונה במוסיקולוגיה הייתה באוניברסיטה העיברית בירושלים!!!!וממש ממש חשוב- אם מישהוא יודע את הדרישות קבלה שלהם!!! ואם אפשר ללמוד ביצוע ועוד חוג (חוג משני!) בעיברית- שהוא לא מוסיקולוגיה? - לאוניברסיטה העיברית יש מסלול שהוא דו חוגי,ואני יודעת שאפשר לעשות מוסיקולוגיה ועוד כל דבר באוניברסיטה....

וטל, קודם כל תודה על ההסבר הארוך!
למה הרמה המוסיקלית יותר נמוכה במוסיקולוגיה מזו של המבצעים? לא פשוט אמור להיות דגש על התאוריה והסולפג'? תמיד חשבתי שבמוסיקולוגיה הרמה התאורטית הרבה יותר גבוהה מבביצוע...
בקשר למעבר בין אקדמיות- התואר הראשון בתל אביב הוא לא 3 שנים? כי התואר הראשון בירושלים הוא 4... אם זה ככה איך מחשיבים את זה?

Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 07/04/2007 ב- 20:32:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

avihaymor כתב\ה:
טוב מה שאני הולך להגיד זה לפי מה ששמעתי...
מה שהבנתי זה שהאקדמיה בת"א הרבה יותר טובה מבירושלים בגלל שבירושלים יש הרבה מוסיקאים עולים חדשים שכבר אין להם תחום אחר לעסוק בו [או ככה היה לפני כמה שנים לפחות - אולי 10] והאווירה פחות טובה - לא כולם נהנים ללמוד את המוסיקה שם.
בת"א כל הסטודנטים [גם עולים חדשים] נהנים ללמוד ולכן האווירה יותר טובה.
כאשר נמצאים בין אנשים שלא נהנים ללמוד משהו זה ישפיע עליכם ויגרום לכן לא ליהנות ללמוד איתם את המשהו הזה, אז לפי דעתי תבררו אם זה נכון מה שאמרתי, וגם אנשים שלומדים באקדמיות תגידו אם זה נכון.....

זהו בהצלחה...

סליחה אביחי? מאיפה אתה ידוע שבירושלים הסטודנטים לא נהנים מכל רגע?
אני מצטער אבל רוב האנשים שאני מדבר איתם במסדרונות מחויכים וצוחקים ולא נראה כאילו הם סובלים בצורה חסרת תקדים (חוץ מרגעי משבר שסביר להניח לכולם יש),
אבל האווירה בירושלים מאוד נינוחה ויפה. אני לא מבין מאיפה הוצאת את זה שהסטודנטים בת"א יותר נהנים מאשר בירושלים.

אגב בקשר לבראס, הוא האמת מתחיל לגדול בזמן האחרון.
אם מעין תבוא לירושלים יהיו כנראה שני טרומבוניסטים (שזה די הרבה יותר מ0...)
ועם בני שגם יבוא יהיו 3 חצוצרנים. אבל עדיין חסרים הרבה קרננים...
אז תתייחסי גם לעובדה שיכול להיות שהתזמורת תגדל בשנה הבאה.

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 08/04/2007 ב- 14:58:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אכן גדי צודק, האווירה בירושלים מאוד טובה, וכל מיני שמועות אחרות לא ישנו את זה...

אבל אם הייתי בראסיסט נראה לי שהייתי מעדיף את תלאביב, כי גם אם מתוכננים להיות יותר נגני בראס שנה הבאה בירושלים, אני חושב שבתל אביב הכמות יותר גדולה בהרבה, ומן הסתם גם הם מקבלים יותר שיעורים שקשורים לכלי שלהם. ז"א: התחילו לתת בירושלים כל מיני שיעורים מיוחדים לגיטריסטים, רק אחרי שהם התרבו בצורה די מרשימה. אני לא צופה התרבות כל כך גדולה של בראסיסטים בטווח הקרוב, כך שתל אביב נראית כאופציה מועדפת.
כמובן שאת צריכה להתקבל לכל מקום קודם, זה לא הכי קל בעולם קורץ

לגבי מוסיקולוגיה, לא ממליץ לך אפילו לנסות... הרמה של שיעורי התיאוריה די דומה לטעמי, בין האקדמיה לבין ה"מוסיקולוגיות" השונות, אבל כמעט אין שם ביצוע, וזה נהיה די משעמם.
מה שכן, כדאי לך לברר על המסלול המשותף של האקדמיה ומוסיקולוגיה בעברית, יש כזה דבר, אבל תצטרכי לשאול באי אלו מזכירויות.

ולסיום (ולמרות מה שאמרתי למעלה) - ברור שנשמח לראות אותך בירושלים!! תבואי, יהיה כיף!!!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 08/04/2007 ב- 15:45:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן, באמת שכחתי את הנקודה הזו, האוירה אצלנו בירושלים מאוד נעימה.

יש עוד מספר יתרונות באקדמיה בירושלים:
ספרית התוים היא מאוד גדולה, וחדרי האימון נגישים יותר (כי הבנתי שבת"א זה מאוד לא פשוט להשיג חדר). יש גם שאלה של קרבה כמובן, כי אני גר בירושלים וזה עושה דברים למאוד נוחים וחוסך לי הרבה כסף. עוד בעניין הכסף: בת"א יש מלגה מלאה לנגני בתזמורת, בעוד שבירושלים יש רק חצי מלגה.

אגב מעיין: יש באקדמיה בירושלים הרבה אנשים שנכנסים לחוג המוסיקולוגיה של בת שבע בהר הצופים, ואין לה בעיה עם זה. אלא אם כן חשוב לך הקרדיט שלהם.

ועוד דבר מאוד חשוב: לרוב לא מחשיבים את השנים שעשיתם באקדמיה אחרת. אבל אני כן חושב שהם נותנים קרדיט על קורסים שנעשו כבר.כדאי לברר את העניין הזה עם דניאל.
חזור למעלה
maayan
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 08/04/2007 ב- 16:19:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדיאל אתה כל הזמן לא סופר את סרגי!!!! לא יפה!!!!-למען הפרוטוקול יש לירושלים טרומבוניסט! ובמידה וכל מי שנבחן יתקבל(בואו נחזיק אצבעות בצוותא!) יהיו 3 טרומבונים באקדמיה בירושלים- שזה די הרבה לעומת האקדמיה בתל אביב....
יחיאל, אתה משוכנע שפשר לשלב ביצוע? אתה מכיר מישהוא שעושה את זה? זה אפשרי ללמוד לתואר בעיברית ובביצוע ולהספיק להתאמן או שזה ממש לחוץ מבחית מערכת?

טל כץ
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 08/04/2007 ב- 21:09:17    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בקשר לשאלה של למה במוסיקולוגיה הרמה תהיה יותר נמוכה מבחינת תאוריה ופיתוח שמיעה.
זה מכיוון שמוסיקולוגים הם לא מבצעים. העבודה שלהם היא בעיקר מחקר. אבל אני מניח שהם זקוקים לידע רחב בתאוריה. הכל בהתאם לדרישות המקצוע.

well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 09/04/2007 ב- 23:44:26    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני יודע בקשר לשילוב של ביצוע ומוזיקולוגיה ביחד, מאנשים שעושים את זה, שזה מאוד לחוץ להם, ובכלל לא פשוט לעשות..
matan__
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 20/09/2005 ב- 11:31:48

הודעהנשלח: 22/04/2007 ב- 01:26:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יצא לנו לדבר בשיעור של רענן אילון על ההבדל בגישה בין מוזיקאים למוזיקולוגים.
ומישהי סיפרה בדיחה חמודה:
מה ההבדל בין נגינה של מוזיקאי לנגינה של מוזיקולוג?
כמו ההבדל בין מאהב לגניקולוג צוחק
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 22/04/2007 ב- 06:30:05    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני תוהה אם הוא באמת לא מכיר בדיחות לא-גסות. כנראה שלא... מגלגל עיניים
חזור למעלה
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 22/04/2007 ב- 08:02:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

באקדמיה בירושלים יש גם עוד כמה נגני בראס במחלקה הרב תחומית. לפחות כמה חצוצרנים וטרומבוניסט.

אני לא כך כך (או יותר נכון בכלל לא) מכיר את האקדמיה התל אביב אז תקנו אותי אם אני טועה, אבל באקדמיה בירושלים יש כל מיני דברים (שחלק התחילו השנה) כמו אילתור חופשי לג'אז, אלתור חופשי לקלסיקאים, אלתור עם רקדנים (שני סוגים). לדעתי מוזיקאים (מבצעים) צריכים גם (לפחות להתנסות) באלתור ולהמציא מוזיקה משלהם, ולא רק לקרוא מתווים מוזיקה של אחרים. לדעתי ליצור רעיונות משלך ולאלתר מאוד מעלה את הרמה של כל אחד כמוזיקאי.

יש כאלה דברים באקדמיה בתל אביב?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
דרו
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 21/02/2005 ב- 12:47:28

הודעהנשלח: 24/04/2007 ב- 08:17:50    כותרת הודעה: קצת עובדות תגובה עם ציטוט

היי מעין,
הבטחתי למור שאכתוב ל פה -אז לקח קצת זמן והנני..

1. יש תכנית משותפת של האקדמיה ומוסיקלוגיה בשני אופנים - א. חוג X באקדמיה, חוג Y באוניברסיטה עם חטיבה בלימודי מוסיקולוגיה. או בשיתוף עם החוג למוסיקולוגיה עצמו כמערכת דו חוגית.
המסלול השני (זה שאת לומדת דו -חוגי עם מוסיקולוגיה) יותר פשוט מהראשון ואפשרי ללא לחץ נוראי - שכן פשוט ממירים את הישעורים בתולדות, ושכמותם בשיעורים במוסיקלוגיה - כך שהלחץ לא בבאמת גדל.

2 . אני לא מכירה את ההבדלים במחלקת הבראס בין ירושלים ותל אביב - היתרון הגדול של תל אביב זה כמובן התזמורת - למי שמעניינ אותו התמחות תזמורתית, היתרונות הגדולים של ירושלים זה הפתיחות המחשבתית ורוחב הירעיה וההתנסות בסגנונות שונים במחלקות שונות.
מאד תלוי מה את מחפשת כמובן ומה מעניין אותך.

3. לגבי האוירה - אני אמנם מצד המורים ולא התלמידים - אבל יכולה להעיד שהאוירה היא חמה מאד, חברית ופתוחה.

זהו...זה מה שהיה לי להגיד בעניין.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל בקר באתר הבית של המשתמש
God
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 13:56:07

הודעהנשלח: 07/05/2007 ב- 13:20:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב, הנה כמה דברים שאת צריכה לדעת.

אם את רוצה להיות נגנית תזמורת בחיים, כנגנית טרומבון, אין לך מה לחפש בירושלים. אני חוזר: אין לך מה לחפש בירושלים.

כן, בירושלים יש סוג של אווירה שמזכירה את התיכון שלנו, אבל בתל אביב האווירה לא פחות טובה, היא קצת שונה.

אם יש לך את אותו מורה בשני המקומות, שזה הדבר השני שחשוב לך, אז את רוצה את תל אביב.

מה שמספרים לך פה על רמה נמוכה וכאלה..... שטויות. בירושלים באקדמיה הייתי בראש הכיתה והייתי משועמם, בתל אביב אני קורע את התחת כדי לשרוד.

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 07/05/2007 ב- 22:24:26    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אמממ, דניאל, אתה לא בדיוק הגעת לשיעורים בירושלים...
חזור למעלה
maayan
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 08/05/2007 ב- 19:54:41    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דניאל הכירו לך במה שעשית בירושלים?
God
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 13:56:07

הודעהנשלח: 20/05/2007 ב- 16:30:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הכירו לי בכל מה שעשיתי חוץ מפתוח שמיעה ותאוריה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum