עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

פחד קהל

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
war_lord
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 19/03/2007 ב- 19:44:23

הודעהנשלח: 06/12/2007 ב- 20:45:57    כותרת הודעה: פחד קהל תגובה עם ציטוט

אני יודע שזה נשמע טיפשי אבל יש לי פחד קהל ואני לא יודע איך להתמודד איתו.אני ניסיתי כבר לנגן בפני כמה חברים אבל היידים שלי רעדו ולא יכולתי להתרכז.
אולי תוכלו לתת לי עצות איך להתגבר על זה ? אולי זה פסיכולוגי כי אני כל הזמן חושב על זה שמה יקרה אם אני אפשל או יוציא צליל שלא במקום.
עצות ? פתרונות ? הכל יתקבל בברכה. מתבייש
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 22/01/2007 ב- 04:27:33

הודעהנשלח: 07/12/2007 ב- 00:40:18    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי...
אז ביום שלישי ניגנתי באקדמיה רונדו של מוצארט לקרן בעיבוד לחצוצרה...... הגעתי שעה וחצי לפני הקונצרט לבוש ומתוקתק עם MP3, מסטיקים, מים וכל מה שאתה לא רוצה שחשבתי שירגיע אותי... לקחתי לי חדר אימון וישבתי ושמעתי מוסיקה ועשיתי גם מדיטציה וניסיתי כמה שיותר להירגע.... בקונצרט עצמו התרגשתי כל כך! אבל ניגנתי הרבה פחות גרוע ממה שפחדתי שיקרה... היו הרבה פשלות בגלל ההתרגשות (אני עדיין חדש בתחום הסולו) אבל בסך הכל היה די טוב...... והיום ניגנתי עוד סולו הפעם קצת שונה בבר מצווה של בן דוד שלי עשיתי הפתעה נכנסתי עם החצוצרה מחובר למיקרופון וניגנתי וניגנתיץ.... והיום לא התרגשתי בכלל ומה שהבנתי זה פשוט מאד.... ככל שחושבים על מה שיקרה יותר, ככה מתרגשים יותר, וככה הכל הולך גרוע יותר.... המטרה : לא לחשוב או לפחות לא לחשוב מחשבות רעות.. הדרך? עדיין אין... אבל אני בודק את זהמחייך מה שחשבתי זה להסיח את הדעת בכל מיני דרכים.... ספר או סרט טוב זו דוגמה טובה....

למישהו יש פתרונות?
ואגב, חשוב מאוד, גם אם אתה נורא נורא מתרגש וחושב שאין דרך יציאה, להופיע כמה שיותר בכל הזדמנות שניתנת לך, זה עוזר ונותן לך ידע ונסיון נרחבים יותר בעבודה על במה עם קהל...

בהצלחהמחייך
חזור למעלה
war_lord
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 07/12/2007 ב- 07:28:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

avihaymor כתב\ה:
אוקיי...
אז ביום שלישי ניגנתי באקדמיה רונדו של מוצארט לקרן בעיבוד לחצוצרה...... הגעתי שעה וחצי לפני הקונצרט לבוש ומתוקתק עם MP3, מסטיקים, מים וכל מה שאתה לא רוצה שחשבתי שירגיע אותי... לקחתי לי חדר אימון וישבתי ושמעתי מוסיקה ועשיתי גם מדיטציה וניסיתי כמה שיותר להירגע.... בקונצרט עצמו התרגשתי כל כך! אבל ניגנתי הרבה פחות גרוע ממה שפחדתי שיקרה... היו הרבה פשלות בגלל ההתרגשות (אני עדיין חדש בתחום הסולו) אבל בסך הכל היה די טוב...... והיום ניגנתי עוד סולו הפעם קצת שונה בבר מצווה של בן דוד שלי עשיתי הפתעה נכנסתי עם החצוצרה מחובר למיקרופון וניגנתי וניגנתיץ.... והיום לא התרגשתי בכלל ומה שהבנתי זה פשוט מאד.... ככל שחושבים על מה שיקרה יותר, ככה מתרגשים יותר, וככה הכל הולך גרוע יותר.... המטרה : לא לחשוב או לפחות לא לחשוב מחשבות רעות.. הדרך? עדיין אין... אבל אני בודק את זהמחייך מה שחשבתי זה להסיח את הדעת בכל מיני דרכים.... ספר או סרט טוב זו דוגמה טובה....

למישהו יש פתרונות?
ואגב, חשוב מאוד, גם אם אתה נורא נורא מתרגש וחושב שאין דרך יציאה, להופיע כמה שיותר בכל הזדמנות שניתנת לך, זה עוזר ונותן לך ידע ונסיון נרחבים יותר בעבודה על במה עם קהל...

בהצלחהמחייך

נשמע מבטיח..."לא לחשוב..." אקח זאת לצומת ליבי מחייך
חזור למעלה
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 07/12/2007 ב- 09:46:05    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פעם היה לי פחד קהל די נוראי. רעידות, יובש, וכו'. זה גרם לי לנגן הרבה פחות טוב. אני הבנתי מה הייתה הבעיה כי במשך השנים זה עבר (לא שאני לא מתרגש אבל לא עד כדי כך). הבעיה הייתה יותר גדולה כשניגנתי מוזיקה שלא באמת רציתי. כשהייתי תלמיד בתיכון אז לא ידעתי בכלל מה אני באמת רוצה לנגן אז לא כל כך הייתה ברירה. אבל ככל שהכרתי יותר מוזיקה ומצאתי את הדרך שלי במוזיקה שמתי לב שאני הרבה פחות מתרגש כשאני מנגן דברים שכיף לי לנגן. אולי נפל לי האסימון כששמתי לב כשבהופעה מאוד חשובה בפסטיבל גדול כמעט לא התרגשתי בכלל לעומת מבחן טפשי של סוף השנה באקדמיה. ההבדל היחיד היה שבפסטיבל ניגנתי משהו שמאוד רציתי לנגן ובאקדמיה ניגנתי משהו שהייתי חייב לנגן שם.

אני לא יודע אם זה יעזור לאנשים אחרים וגם הרבה פעמים בגיל צעיר (תיכון) לא באמת מכירים את עצמכם מספיק אבל כשמנגנים את מה שבאמת רוצים לנגן הכל נהיה הרבה יותר כיף ופחות "מפחיד".
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 07/12/2007 ב- 10:10:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קודם כל אני רוצה לציין שגם לי יש פחד במה נוראי נוראי נוראי!! ז"א זה לא קשור רק לדברים שאני עושה יש הרבה דברים שמראש אני מחליטה לא לעשות בגלל זה...
והאמת שהתקופה היחידה בחיים שלי שזה היה יותר טוב הייתה שאני לא החלטתי על ההופעות של עצמי ואז פשוט הופעתי יותר.. הקונצרט סולו הכי טוב שהיה לי במחינת פחד במה וגם בכלל היה קונצרט אחרי שהיו לי 3 הופעות עם ההרכב שלי ז"ל יום לפני..
ולנושא הפתרונות יש לי קצת עצות לא יודעת עם הן עוזרות אבל נראה לי שגם אם אתה חושב שמשהו עוזר לך זה גם משהו(איזה משפט סתום ):
מישהו אמר לי שאם כל פעם שאני אנשום עמוק אני אשים את היד על הבטן אז אם לפני קונצרט אני אשים את היד על הבטן בלי לנשום עמוק זה יצור תחושה דומה(או אני מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי התנייה בקיצר) או אם זה מעניין אותך אז יש כל מיני תרגילים בדימיון מודרך(יש לזה כל מיני ספרים וקלטות) שאמורים להרגיע.. אני יודעת שיש אנשים שכדי להרדם לפני השינה וגם כדי להרגע בכלל פשוט מתקתקים כלשהו קצב עם האצבעות(זה נשמע מטומטם אבל מסתבר שזה עובד- ושגם יש לזה כלשהו הסבר שאני לא זוכרת כרגע) רק חשוב שהקצב יהיה אותו קצב שחוזר על עצמו כל הזמן.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 07/12/2007 ב- 11:19:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פחד במה הוא נושא מאוד אהוב עלינו פה בפורום...
כדאי לחפש על שרשורים שכבר היו.

אבל בכל מקרה אני חושב שפחד במה זה לא משהו שלא ניתן להתגבר עליו, זה רק עניין של בטחון עצמי.
במה שאתה שווה בעיניך מבחינה מוזיקלית, עד כמה אתה מאמין בעובדה שהיצירה מוכנה אצלך באצבעות בסרעפת וכו'...
ובכך שאתה בא לבמה בגישה של "אני מנגן משהו משהו וכדאי לכם להקשיב למה שיש לי להגיד".
ברגע שעוברים את המחסום הזה, הכל נהיה הרבה יותר קל.

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
war_lord
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 07/12/2007 ב- 12:09:34    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב אז אפשר כבר לסכם כמה דברים ממה שאמרתם:
1.לקחת נשימה עמוקה ולחשוב על דברים טובים.
2.לגדל ביטחון עצמי
3.לנגן אם אהבה ולא כוח
4.לשוחח אם עצמי לפני העלייה לבמה
ואוו מממ אולי עוד דברים שניתן להסיק ?
חזור למעלה
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 07/12/2007 ב- 14:35:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עוד שיטה ששמעתי עליה,
להגיד את המשפט "מצבי הולך ומשתפר מרגע לרגע לרגע, בכל המובנים" להגיד את זה 25 פעמים ובכל פעם להדגיש מילה אחרת, מה שזה מנסה ליצור זה כניסה לעולם אחר (המימד השני!!!!!!) בלי לחשוב על דברים אחרים וזה פשוט מרגיע מאוד...
חזור למעלה
SaxGod
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 06/09/2007 ב- 13:23:17

הודעהנשלח: 08/12/2007 ב- 21:07:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני ממש לא חושב שזה עניין של 'מנטרות' כפי שהציע ידידנו אביחי..
אני יותר מאמין בניסיון.. ברור שבהופעה הראשונה תתרגש ממש.. ככל שתתרגל להופיע יותר תתרגש פחות. כולם מתרגשים, גם האמנים הכי גדולים, אבל מתרגלים!
אני לא חושב שצריך לחשוב על - לא להתרגש.. תתרכז יותר במוזיקה, אל תסתכל על הקהל.. תעצום עיניים ! תתחבר למוזיקה, אל תחשוב על מה אנשים יחשבו על זה !!!~ אם אתה אוהב את זה אנשים יאהבו את זה.. תעשה את מה שאתה אוהב, תחשוב על הצליל שלך כשאתה מנגן, ולא על הקהל. קיצר. אם יש משהו שאתה לא צריך לחשוב עליו זה כל דבר שלא קשור בך.
אני פעם הייתי חושב על דברים אחרים כמו סופגניות (: ודברים כאלה.. זה הפיג לי את המחשבה מההתרגשות, אבל אז פחות התייחסתי למוזיקה.
תנסה.
סופגניות זה טוב.
חג שמח.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 08/12/2007 ב- 22:50:59    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לפי דעתי העיקר הוא לדעת את היצירה מעולה. בלי ספק.
ולהיות מרוכזים בה לפני שעולים לבמה.

חוץ מזה לא קיים כלום. הכוונה- לנסות להדחיק כמה שיותר מחשבות מלחיצות על הקהל.
אם אני רואה שהקהל מלחיץ אותי או גורם לי להתרגשות מיותרת אני מדמיינת אותם בפיג'מות ושנורקלים על הפנים או משהו כזה, עד שעולה לי חיוך על הפנים ואני מוכנה לנגן.

avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 09/12/2007 ב- 22:38:59    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חח ניצןמחייך
ואריאל - נשמע שאתה מדבר מהלב - מחזק אותך! וגם רציתי לציין שלכל אחד יש את השיטות שעוזרות לו וכל אחד צריך למצוא את מה שהכי טוב בשבילו...מחייך
חזור למעלה
Pumba
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 12/11/2007 ב- 21:43:42

הודעהנשלח: 09/12/2007 ב- 23:57:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי כולם.

לפני שעה חזרתי מקונצרט וניסיתי את ה שיטה של avihaymor
("מצבי משתפר מרגע, לרגע, לרגע, בכל המובנים")

זה דיי עזר להישאר עם קור רוח ולקחת את הקונצרט בקלות.

למרות שצריך עוד מה שהוא שיחזיק את הביטחון, כי ברגע שסימו להציג אותי ונהיתה דממה והיתי צריך להתחיל לנגן נכנסתי שוב ללחץ.

בכל מקרה זה מאוד מומלץ מאוד שמח

תודה avihaymor מחייך

avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 10/12/2007 ב- 21:21:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בשמחה רבה, שמח שניסית ושעזר... ולגבי הכניסה והשקט יש לי רעיוןמחייך להביא מישהו שאתם אוהבים לקהל ולדאוג שאתם יודעים איפה הוא יושב, כשאתם נכנסים ויש שקט - אותם מסתכלים עליו ומקבלים חיוך, מחייכים בחזרה ומתחילים....
חזור למעלה
NR2
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 16/10/2007 ב- 01:58:15

הודעהנשלח: 11/12/2007 ב- 00:05:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לפי דעתי יש שתי עזרים עיקריים לפחד במה:
1. להתרכז במוסיקה ולא במה שמסביב, ואם יודעים את הקטע בעל פה אז זה נורא עוזר כי האצבעות זורמות גם בלי להתרכז.

2. לאהוב את מה שמנגנים, כי מה שלא אוהבים לא מתרכזים במוסיקה ואיך זה אמור להישמע ואז חושבים על דברים נגיטיביים
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum