עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

עזרה בבקשה למתחיל

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
אסף20
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 17/02/2008 ב- 08:33:45

הודעהנשלח: 17/02/2008 ב- 08:45:04    כותרת הודעה: עזרה בבקשה למתחיל תגובה עם ציטוט

שלום, רציתי לדעת אם מישהו יכול להגיד לי איזה כלי זה שמתנגן בדקה הראשונה של הסרטון בקישור הבא.. זה נראה דומה לחליל אבל נשמע אחרת.
http://www.youtube.com/watch?v=x23Dpda3ATA
בנוסף אני עומד לקנות קלרינט ורציתי לדעת מה ההבדל בין קלרינט טורקי לרגיל.
תודה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
amitai90
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 03/05/2007 ב- 16:18:12

הודעהנשלח: 17/02/2008 ב- 11:49:59    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שאלות טובות שאלת.
הכלי בסרטון הוא לא חליל ולא קלרינט אלא כלי חדש מאד שנקרא: קספון xsaphoon או במבו-סקס.
אפשר לקנות אותו דרך האינטרנט http://xaphoon.com/

קלרינט טורכי הוא קלרינט ממתכת ב-G (בניגוד לקלרינט סטנדרטי שעשוי מעץ או מאבוניט והוא בBb או A) כלי ארוך יותר. החורים יותר רחוקים זה מזה והוא אידיאלי לגליסים בין טונים, מה שמאפשר נגינה עם רבעי טונים וכדומה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
אסף20
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 17/02/2008 ב- 12:53:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי תודה על התשובות עזרת לי מאד ואני הולך לקנות את הקספון הזה.. סך הכל כלי די זול.
יש לי עוד שאלה קטנה.. חבר שלי עומד לחזור מארה"ב ונתתי לו לפני שהוא טס כסף לקנות לי כמה דברים כשהוא חוזר, אז קלרינט אני בטוח קונה וגם את הקספון אני אקנה אבל לפני הרכישה של הקלרינט רציתי לדעת כמה דברים אחרונים כדי להגיד לו איזה בדיוק לקנות.. יש הרי clarinet Bb clarinet a וכל מיני... יש עוד סרטון שאם תוכל להסתכל עליו דקה ולהגיד מה דעתך אז כזה קלרינט אני רוצה לקנות... אם זה קלרינט טורקי או שזה רגיל ופשוט הצורת נגינה של הנגן היא מזרחית כזאת. ואם זה Bb או משהו אחר. שוב תודה על העזרה.
http://www.youtube.com/watch?v=QkBGs-6hKgc&feature=related
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 17/02/2008 ב- 20:22:10    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לי זה נראה כמו קלרינט בסול...
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
amitai90
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 18/02/2008 ב- 15:05:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה באמת נראה כמו קלרינט בסול, לא ממתכת.
לא נראה לי שתוכל לרכוש כלי כזה בארץ (ממתכת יש סיכוי שתמצא, משומש).
לפני שתיכנס למרום, חסוך לעצמך זמן וקנה כרטיס טיסה לטורקיה.
כדאי לך להתייעץ עם אייל סלע, יש לו מושג בעניינים האלה
חזור למעלה
SaxGod
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 06/09/2007 ב- 13:23:17

הודעהנשלח: 18/02/2008 ב- 15:32:53    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמה עולה הקספון הזה?? נשמע מעניין..
חזור למעלה
אסף20
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 18/02/2008 ב- 20:41:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי תודה על העזרה, אני ממש לא בקיא בתחום אני רוצה להקליט קטעים עם הקלרינט אני יוצר מוזיקה אלקטרונית ובשביל זה אני רוצה את הקלרינט ובגלל זה גם החוסר ידע שלי... למרות שאני לא בא מהתחום חשוב לי קלרינט שמוציא צליל חם ואיכותי כי הוא ישמש להקלטות באולפן, אז אם אני מבין נכון הקלרינט שהראיתי בלינק של הסרטון זה בסול שזה אומר clarinet Bb? ואם כן יש לי אפשרות לקנות בארה"ב במחיר סבבה או YAMAHA YCL-450N או BUFFET C-13 INTERNATIONAL.. יש למישהו המלצה על אחד משניהם? ולגבי הקספון הוא עולה בין 100 ל200 דולר בחנויות בארה"ב.. אני לא יודע אם מוכרים אותו בארץ גם לא בדקתי.
סליחה על הבורות אבל אם קלרינט בסול זה לא Bb אז מישהו יכול להגיד איך זה נקרא באנגלית? ומה ההבדל בין Bb לבין קלרינט בסול.
חזור למעלה
אסף20
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 18/02/2008 ב- 21:13:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מצטער על הבררנות, פשוט יש לי 9 ימים מהיום עד שחבר שלי חוזר מארה"ב לישראל ועד אז אני צריך להגיד לו מה לקנות לי בדיוק.. אני ממש רוצה להיות בטוח כדי לא לזרוק את הכסף סתם כי מהמחירים שראיתי 900 דולר זה רק מחיר התחלתי לקלרינט מהסוג שאני רוצה לקנות. אז אתם ממש עוזרים לי פה וגם אין לי כל כך את מי לשאול כי אני לא מכיר נגני קלרינט, אבל יש עוד סרטון שמראים בבירור את הקלרינט ואם תוכלו לגבש דעה ולהגיד לי אם זה 100% קלרינט בסול אז זה מה שאני אקנה כי חוץ מכם אין לי את מי לשאול אז שוב תודה על העזרה.
http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=42205
אתם רק צריכים ללחוץ play במרכז הריבוע השחור.
חזור למעלה
Amir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 27/10/2007 ב- 19:39:25

הודעהנשלח: 19/02/2008 ב- 00:12:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש לי זפון, קניתי לפני כשנה.
סה"כ זה כלי ממש נחמד כזה, אפשר להגיד שהוא תחליף טוב יותר לחלילית.
יש משלוחים לכל רחבי העולם מהאתר הרשמי של הזפון http://xaphoon.com/

אבל אם יש מישהו שבארה"ב, אז עדיף, כי המשלוח עולה כסף, וגם הכלי עצמו יקר יותר באתר מאשר בחנויות ברחבי ארה"ב.
והייתי מציע לך לפני זה לסייר באתר, ולשמוע דגימות קול, כי מה שאתה הבאת זה לא בדיוק הסוג צליל שיצא לך מהכלי (אפקטים וכו' שעשו פה).

אני סה"כ מאוד נהנתי ממנו (למרות שאני לא נגן כלי עץ, ככה שאני בקושי מצליח להגיע לרג'יסטר הגבוה שלו, אבל סה"כ זה כלי די קל).
ממליץ, בחום, אבל לא יותר מידי (אחרי כמה זמן קצת נמאס כנראה)
חזור למעלה
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 19/02/2008 ב- 07:55:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש לי קטע אחד בדיסק שמנוגן על כלי שהוא כמו Xאפון וזה נשמע די טוב. אני לא זוכר איך בדיוק הכלי נקרא בדיסק אבל זה מילה בגרמנית שהיא שילוב המילים חלילית וקלרינט.

אסף קלרינט בסול זה קלרינט G. קלרינט בסי במול זה קלרינט Bb. הדגמים שכבת למעלה הם בסי במול (כנראה) שזה הגודל הסטנדרטי. כמעט לא משתמשים בקלרינט בסול. הקלרינט היחיד בסול שמצאתי חדש בארה"ב זה של אמאטי שהם חברה סבירה. לא ניסיתי את הדגם בסול. לך לדוגמה לאתר www.wwbw.com ותעשה חיפוש על G clarinet וזה ימצא אותו. הקלרינט בסול של אמאטי הוא בשיטה גרמנית לעומת רוב הקלרינטים שהם בשיטה הצרפתית. בארץ כמעט כולם משתמשים רק בקלרינטים בשיטה הצרפתית. אם תלמד לנגן על כלי בשיטה גרמנית ואחרי זה תרצה לנגן על עוד קלרינט, אז או שתצטרך ללמוד את השיטה הצרפתית, או שתצטרך לקנות כלי בשיטה גרמנית שזה יכול להיות לא פשוט בארץ (למרות שלאמאטי וליאמהה יש כאלה אבל לא נראה לי שאף חנות מחזיקה אותם במלאי).

מבין הקלרינטים שהזכרת שניהם יחסית טובים. בופה C13 זה דגם שלא מיוצר יותר ולכן זה קלרינט משומש ואולי אפילו טיפה ישן. זה לא אומר שזה רע אלא כדאי להיות בטוח שאין לו בעיות רציניות שלפעמים יש לכלים ישנים (לא שאי אפשר לתקן, אבל השאלה כמה יעלה לתקן). הקלרינט של יאמהה הוא גם די טוב. זה הדגם הבסיסי שלהם מעץ ואם הוא חדש הוא קלרינט טוב ולא אמורות להיות לו בעיות. לא ניסיתי אותו אבל ניסיתי כמה דגמים אחרים של יאמהה. מהדגמים הזולים אני מעדיף את הצליל של בופה אבל בדגמים היותר יקרים שתי החברות מצוינות לדעתי. קשה לדעת איזה מהם עדיף כשאי אפשר לנסות קודם... כנראה שהייתי הולך על היאמהה אם לא היתה ברירה אלא לקנות על עיוור אחד מהקלרינטים שכתבת.

בקלרינט בסי במול כשאתה מנגן דו זה ישמע כמו סי במול של פסנתר. בקלרינט בסול כשאתה מנגן דו זה ימע כמו סול של פסנתר. לפי מה שכתבת אתה ממש לא חייב קלרינט בסול. קלרינט בסי במול, שהוא הרבה יותר נגיש וקל למצוא כלי טוב במחיר סביר יהיה טוב בשבילך.

ניתאי
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
אסף20
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 19/02/2008 ב- 12:01:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ניתאי, תודה על התשובה המפורטת.. הבהרת לי את רוב הדברים שלא היה לי מושג לגביהם.
דבר אחד אני מנסה להבין, אם ראית את הסרטון בלינק האחרון ששמתי פה אז אם תוכל להסביר בבקשה:
האם הקלרינט שבסרטון האחרון זה clarinet g or clarinet Bb ואם זה קלרינט G אז מה בעצם ההבדל... בטונים שלו או בצורת נגינה שאפשר להוציא ממנו? עם clarinet Bb זה אפשרי לעשות את כל הסלסולים והרבעי טונים האלה בסגנון הערבי כמו שמנגן האיש בקליפ?
מצטער על השפה הלא מקצועית, ממש תודה לכל העוזרים.
חזור למעלה
amitai90
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 19/02/2008 ב- 14:00:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קלרינט בG הוא ארוך יותר, נמוך יותר, הרווחים בין החורים גדולים יותר והשימוש שלו הוא לא למוסיקה קלאסית כמעט בכלל. הקלרינט בBb הוא בעל אורך סטנדרטי, קצר יותר מזה בG אבל אפשר לנגן עליו את אותם הדברים שניתן לנגן על קלרינט בG. זה תלוי בנגן. לא יעזור אם תקנה קלרינט זה או אחר, במיוחד אם זה מיועד להקלטות ספציפיות ו/או לסימפולים (אם הבנתי נכון, תקן אותי בבקשה). את צריך נגן טוב שיבוא עם הכלי שלו לאולפן. כך זה עובד בדר"כ. אם ברצונך להתחיל ללמוד קלרינט אל תהסס לעשות זאת, לא תצטער. אבל לא צריך לקנות כלי מתחילים דווקא בארה"ב ודווקא חדש, יש הרבה מבחר פה בארץ. כמו כן תוכל להתייעץ עם מורה או אדם מוסמך ולא לקנות חתול בשק.
לא הייתי קונה כלום על עיוור במחירים כאלה.
חזור למעלה
amitai90
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 19/02/2008 ב- 14:04:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עוד משהו חשוב ששכחתי לציין:

A - לה
B - סי (Bb - סי במול...)
C - דו
D - רה
E - מי
F - פה
G - סול
חזור למעלה
SaxGod
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 06/09/2007 ב- 13:23:17

הודעהנשלח: 21/02/2008 ב- 23:53:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

amitai90 כתב\ה:
עוד משהו חשוב ששכחתי לציין:

A - לה
B - סי (Bb - סי במול...)
C - דו
D - רה
E - מי
F - פה
G - סול

עכשיו הבנתי מאיפה כל הטעויות שלי..
תודה גבר!
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum