עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

הזרמים השונים:

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> מוסיקה מודרנית
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 09/04/2004 ב- 18:15:12    כותרת הודעה: הזרמים השונים: תגובה עם ציטוט

המאה ה-20 עשירה במגוון זרמים וז'אנרים שונים. כדי שנוכל לסקור כאן את כולם, אתם מוזמנים להעלות כמה זרמים שאתם מכירים, כל זרם.

אני אתחיל:

המוסיקה הצרפתית של תחילת המאה ה-20 - מייצגי הבולטים ביותר הם חברי השישיה הצרפתית שחברי היו מיו, פולנק, הונגר, טייפר, דורי ואוריק. מי שתמך בהם ועודד אותם היה המלחין והפסנתרן אריק סאטי, שעליו גם ארחיב בהמשך. אליהם נלווה גם ז'אק איבר, שהיה זהה להם בשפה המוסיקלית ובחשיבה המוסיקלית שלו.
באופן תמציתי, החידוש שהביאו הוא חידושה של המוסיקה הצרפתית, כמעין ניגוד למוסיקה הגרמנית הדחוסה והעמוסה כל כך, וגם כניגוד למוסיקה האימפרסיוניסטית, שלטענתם הייתה עמומה וחסרת צורה. המוסיקה שלהם קלילה יותר, ברורה יותר מן הרומנטיקה הגרמנית ומן הכרומטיקה של האסכולה הוינאית השניה (שנברג ושות'). הקוים המלודיים ברורים מאוד, והטונאליות חוזרת להיות הבסיס ההרמוני של היצירה (כמובן בתוספת החידושים ההרמוניים שהם השתמשו בהם).

אשמח לשמוע את דעתכם
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
God
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 13:56:07

הודעהנשלח: 09/04/2004 ב- 20:12:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא נראה לך שפעם אחת מספיקה להודעה הזו? - כלומר היא לא עד כדי כך טובה...
עידו
משתמש על
משתמש על

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 12:42:33

הודעהנשלח: 10/04/2004 ב- 18:22:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דניאל... אתה מגעיל... לפחות הוא מתאמץ.... יא עצלן.... מסתובב בפורום ומעיר לכולם... ולא עושה כלום בעצמך.. יא ברוז... קורץ
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 10/04/2004 ב- 20:50:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בבקשה מכם, נסו לדבוק בנושאי הפורום ובנושאים של כל אשכול. בלי סטיות לכיוונים שאינם קשורים, כי אין בזה טעם לדיון.
חזור למעלה
יוגב רבל (לא מחובר)
אורח

הודעהנשלח: 13/04/2004 ב- 20:35:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לצערי מאוד קשה לי להסתכל על התפתחות המוסיקה באופן כללי במאה הזאת, עקב חוסר גדול במשאבי ידע. אך הידע שלי מגיע ממה שאני שומע, ויש בידי הקלטות חביבות למדי של שירים עממים הומוריסטים כמו השיר Oh How I Hate to Get Up in the Morning של ארתור פילדס, וכדומה (ד"א השיר הזה מ1917, ומדבר על איך חברו של הזמר רוצה לרצוח את החצוצרן שמעיר אותו מדי בוקר בבסיס צבאי). לאותה קטגוריה ניתן להוסיף את השיר Mad Dogs and Englishmen של נואל קאוורד...
המשך השירים הרשימה שלי (שהיא מסודרת ברצף כרונולוגי) ישנו את הקנטרי שמתלב עם יודל, דבר שיוצר אומנים צווחנים שמדברים על הערבה ועל אהובות שעזבו אותן. אומנים כמו ג'ימי רוג'רס, האנק ווילאמס ודומיהם.

תנו לי לברר עוד כמה פרטים ואני אביא עוד מידע על סגנונות שונים שאני אוכל למצוא.

יוגב רבל
חזור למעלה
אוררר
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 11/10/2004 ב- 00:43:02

הודעהנשלח: 12/10/2004 ב- 03:13:40    כותרת הודעה: עוד זרם תגובה עם ציטוט

אחד מהזרמים הכי חשובים לדעתי במאה ה20 זה הזרם של הרוסים בברית המועצות הקומיניסטית... שוסטוקוביץ' זאת הדוגמא הכי טובה שלי.. מוסיקה כל כך מחאתית כל כך עוצמיתי היא מעבירה את המסר בדיוק מדהים!
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> מוסיקה מודרנית כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum