עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

הפסטיבל הבין-לאומי השמיני למוסיקה קאמרית בירושלים

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תחרויות, הופעות מבחנים וכנסים
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 11/08/2005 ב- 20:22:43    כותרת הודעה: הפסטיבל הבין-לאומי השמיני למוסיקה קאמרית בירושלים תגובה עם ציטוט

אירוע בלוח: ספטמבר 2, 2005

ולאחר הכותרת המפוצצת והארוכה הזו,
אתם מוזמנים ללכת לאתר הרשמי של הפסטיבל:
http://www.jcmf.org.il/

השנה הם ינגנו את אחת התוכניות היותר מעניינות שלהם, וגם יגיעו כמה מן האומנים היותר טובים שהופיעו בפסטיבל הזה מאז שהוא נוסד.

כפי שתשימו לב יש השנה דגש על מוצארט ושוברט, ובצדק רב.
וסתם כמה פנינים והמלצות אישיות שלי:

רביעיות החליל והאבוב של מוצארט, "סקרמוש" ו"השור על הגג" (האחרונה היא עיבוד מגרסה תזמורתית) של מיו, אוברטורה על נושאיים עבריים של פרוקופייב, השמיניה של שוברט, שמשום מה היא לא יצירה מבוצעת במיוחד.
כמו כן יש גם לא מעט יצירות תזמורתיות מעולות בעיבוד לאנסמבלים:
"אחר הצהרים של פאון", של דביסי, בגרסת החליל והפסנתר, "השיר על הארץ" של מאהלר לתזמורת קטנה, סימפוניה קאמרית של שנברג בעיבוד לחמישית פסנתר, וגם פולחן האביב של סטרווינסקי בגרסת שני הפסנתרים.

כדאי מאוד לבוא!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
~vick~
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 24/10/2004 ב- 19:05:11

הודעהנשלח: 25/08/2005 ב- 08:38:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עידן צודק, השנה יש בפסטיבל תכנית מאוד עשירה גם מבחינת התכנית וגם מבחינת האמנים...
אם יש שאלות אתם מוזמנים לפנות אלי מפני שאני עובדת שם מאוד שמח בכל מקרה אני ממליצה בחום!

all others will be scaled

=)
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 04/09/2005 ב- 10:22:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ואם לא הצלחתם להגיע לאחד הקונצרטים אל דאגה!!

כל הקונצרטים מועברים בשידור חי בקול המוזיקה כל ערב.
החל מהשעה 7 וחצי בערב. (אבל האמת זה תלוי בתחילת ההופעה)

האזנה נעימה לכולם! מגניב

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 05/09/2005 ב- 20:08:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי שמישהו יסביר לי את הדבר המוזר הזה....

ניגנו כרגע את הסונטה הראשונה לכינור של ברהמס,
היה יפה ונחמד, עד שבפרק השלישי...
זמרת התחילה לשיר את הנושא במקום שהכינור ימשיך בשלו המום

מישהו יסביר לי מה זה היה???

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 05/09/2005 ב- 20:57:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן, זה...

כידוע, או שלא, אחד הנושאים המוצהרים של הפסטיבל הוא החיבור בין מוסיקה למילים, בין מוסיקה קולית לכלית, מה שמאוד טוב ויפה.
הם משלבים בקונצרטים יצירות שחלקים מהן, או כולן מבוססות על שיר. רק שלפי דעתי הם עושים זאת בצורה קצת מגוכחת... כלומר, אם השיר היה בא לפני היצירה, או אחריה זה היה יפה מאוד, אך השיר מגיע באמצע היצירה, בין הפרקים. כך שגם נקטע רצף הפרקים (מה גם שבקונצרטים הללו הנגנים לוקחים כמעט דקה בין פרק לפרק...), וגם אנחנו שומעים את הנושא של הפרק פעמיים ברצף.
בקונצרט שהיה במוצ"ש היה כך עם הווריאציות לחליל לפני הנושא, אחרי ההקדמה, הזמר החל לשיר), ולפני הפרק הרביעי בחמישית דג השמך אותו זמר שוב עלה לשיר. לפי דעתי זה מטופש.

אגב, הזמר, סטפן ריגמר, הוא מהטובים ששמעתי... מומלץ להגיע לקונצרטים שבהם הוא שר. הקונצרט היה שווה לפחות בזכות שני השירים שהוא שר.
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 12/09/2005 ב- 21:57:17    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מחר אני הולך לקונצרט האחרון בפסטיבל.

השנה הביאו לנו את הדגם הבלתי מוצלח של כמות על חשבון האיכות. עשרות נגנים ומוסיקאים משתתפים השנה, כמעט תזמורת. 14 קונצרטים נוגנו, עם לפחות 70 יצירות שונות בס"כ. זו כמות אדירה של מוסיקה, כי כל קונצרט נמשך לפחות שעתיים של מוסיקה נטו. מה שיוצא עשרות שעות של מוסיקה. אני מאמין שכל אחד מחברי האתר מתאמן שעות על גבי שעות על מנת להרים קונצרט של 20 דקות, נניח. הייתי אומר באופן גס, שהייתי טורח לקום וללכת לקונצרט בשביל 1 מכל שישה ביצועים. לא יצא לי לשמוע ביצוע מופתי בפסטיבל, פרט ל"פרחים יבשים", שיר ששר הטנור סטפן ריגמר. יכול להיות שפיספסתי את הביצועים המשובחים באמת... למרות שהגעתי כמעט לחצי מן הקונצרטים. אני יכול רק לקוות שזה מזל רע שלי...
אני חושש שקברניטי הפסטיבל ניסו לדחוס כמה שיותר מוסיקה בכמה שפחות זמן של אימונים. לפני אחד הקונצרטים, החלילן המצוין מתיאו דופור זעם על כך שקיבל חזרה אחת בלבד על יצירה שהוא ניגן עם פסנתרן. זה פחות או יותר כלום, וזה בערך מה שקיבלו שם הנגנים באופן כללי. ניתן היה להבחין בבירור שחלקם רואים את התוים שהונחו לפניהם בפעם השניה או השלישית בערך.

זה חבל מאוד, כי לפסטיבל הזה יש פוטנציאל גדול מאוד, לפחות עפ"י התקציבים והנגנים שבאים מכל העולם בשבילו. כידוע הפטיבל התחיל מסדרה של 4-5 קונצרטים... בתוך 6-7 שנים הוא שילש את עצמו... ולא לטובה.

בשנה הבאה אקווה להתפקחות.

נ.ב.
מחר תנוגן רביעית "המוות והעלמה", בהשתתפותם של שני הקפוסונים. אולי אקורד הסיום של הפסטיבל יהיה נקי.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> תחרויות, הופעות מבחנים וכנסים כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum