עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

חופש

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק כללי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 11/04/2006 ב- 14:49:54    כותרת הודעה: חופש תגובה עם ציטוט

האם אתם שמחים כשהחופשים מגיעים?
כל פעם כשמתבטל שיעור, או כשיוצאים לחופשה מהלימודים, משהו בי שמח. אבל אז אני שואל את עצמי: למה אני שמח בכלל? הרי אני לא לומד בשביל תעודה, והלימודים באקדמיה הם די נחמדים... ?
אני כמובן שמח כשמתבטל לי שיעור בכלי שלי ("שיעור חופשי!"), אבל אז אני צריך לתהות, האם זה לא אומר שאני אעבוד פחות טוב כי אין לי שיעור להתכונן אליו? האם זה לא פוגע ברצף ובהתקדמות שלי?
מה אתם חושבים?

T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/07/2004 ב- 10:30:34

הודעהנשלח: 11/04/2006 ב- 18:41:52    כותרת הודעה: . תגובה עם ציטוט

פעם היתה בי את הרגשת השמחה המאופקת הזאת, אבל היום כבר לא.
פשוט, אחרי שהמורה שלך נעדר מכל כך הרבה שיעורים בגלל סיבוב הופעות בחו"ל וחזרות של התזמורת, ועניין די נדיר הוא כשיש לך שיעור... אז הדברים מתהפכים.
מזל שהבגרות כבר מאחורי...

(מה שכן, יש בי תחושה טובה כזאת כשמודיעים לי שהמורה לקומפוזיציה לא יגיע. זה אמנם קרה רק פעמיים השנה (אולי בעצם זאת הסיבה). אבל כשהודיעו לי את זה, ירד מימני לחץ גדול באותו הרגע... )

נערך בפעם אחרונה על-ידי T 4 2 בתאריך 12/04/2006 ב- 12:47:28, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 11/04/2006 ב- 19:10:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מה???

כשמתבטל לי שיעור אני ממש לא מורצה. קודם כל זה מוציא אותי מהרצף הלימודי ומבחינת ההתקדמות..
ושנית, אני פשוט מאוד נהנית בשיעורים שלי ככה שאין לי סיבה לשמוח כשמתבטל אחד כזה, להפך..

היום היה לי שיעור משולש, שלושה שיעורים רצופים. כל התלמידים הבריזו למורה היום.

ככה שאני מרויחה מזה מחייך

guysoft
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 03/09/2004 ב- 15:14:35

הודעהנשלח: 11/04/2006 ב- 21:25:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רואים כאן יפה את ההבדל בין תלמידים לסטודנטים.. צוחק
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 11/04/2006 ב- 22:13:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גיא,

מישהו צוחק כאן על חשבוני? מגלגל עיניים

מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 12/04/2006 ב- 14:20:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוי.. גם לי זה היה.... נורא שמחתי שמתבטל שיעור.. ושחושבים על זה זה מאוד ביזארי כי אחרי הכל אני כן רוצה שיעורים.. בקיצור.. אחרי שעושים מלא הפסקות ולא לוקחים מלא זמן שיעורים ומתבטלים שיעורים וכו' מתחילים להתגעגע... אני חושבת שכל חופש שווה רק בשביל שאני אבין כמה זה חסר לי... קורץ
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
נעם טמיר
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 25/07/2005 ב- 17:44:53

הודעהנשלח: 14/04/2006 ב- 13:15:53    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

האם איננו בני חורין? האם איננו חיים בדמוקרטיה, אשר שמה את החופש והשיוויון כערכים מרכזיים?

אגדיר שני מושגים: "חופש מ" - יש לי חופש מהאקדמיה. "חופש ל" - יש לי חופש לעשות כרצוני.
המושג חופש ל מדבר על חירות כמו שהיא נתפשת כדבר חיובי בדמוקרטיה, דבר הנותן חופש לאדם. המושג חופש מ הוא מושג אשר בעצם מתאר שיעבוד, עבדות, חוסר חופש, ולכן מוזר שאנו משתמשים במושג הזה בחיינו כיוון שאיננו מתאר חופש. כשיש לי חופש מהאקדמיה, משמע קודם לכן הייתי משועבד לה. זה מוזר כיוון שבתור בני חורין במדינה יהודית דמוקרטית צריכה להיות לי חירות לא להשתעבד לי דברים כאלו ואחרים, ובדרך מוזרה בחרתי להשתעבד לאקדמיה. (אני לא לומד באקדמיה... אני רק נותן זאת כדוגמה). אני הייתי שמח אילו כל האנשים שלומדים באקדמיה או עושים כל דבר אחר בחייהם היו שמחים איתו ומרגישים חופשיים לעשותו, כי זה מראה על חירות אמיתית. אך יש כאלו שבכל זאת מרגישים שמחה כשאינם לומדים באקדמיה, כששיעור מתבטל, כשיש חופש ממנה, שזהו, סביר להניח, עיסוקם העיקרי למשך כארבע שנים. (אשמח אגב לקבל מערכת שעות ממוצעת כדי לדעת כמה שעות אתם באמת לומדים). אנשים אלו למעשה מרגישים משועבדים בצורה זו או אחרת לאקדמיה.

נשאלת השאלה: למה אנו לומדים באקדמיה (או בכל אוניברסיטה אחרת, לצורך העניין)?

יודעים מה? תענו על השאלה הזו ואני אמשיך את ה"מאמר" הזה אח"כ.

נ.ב. - חג הפסח, חג החירות, הוא חג בו חשוב לדבר על נושאים כאלו. כמובן, שחשוב לדבר על זה כל ימות השנה וכל הזמן להזכר ולחשוב - "האם אנו בני חורין?" אך חג הפסח הוא סוג של "תירוץ" לדבר על זה יותר ובמיוחד כיוון שרוב האנשים לא מדברים על זה. יש את ארבעת הבנים (חכם, רשע, תם ושאינו יודע לשאול), כידוע לכם, ורוב האוכלוסיה נופלת תחת האחד שאינו יודע לשאול, ואינם אפילו חושבים על לדבר על הנושא. העלו את הנושא כל הזמן במיוחד בחג (כי אז זה פשוט לא מוזר לאף אחד...) - האם אתם חופשיים? האם אינכם משועבדים לדברים בחייכם? אקדמיה? נורמות חברתיות? כסף?

Mistyusic
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 15/06/2004 ב- 11:27:19

הודעהנשלח: 14/04/2006 ב- 15:17:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נעם טמיר, לא מסכים עם הגישה שלך. התשובה למעשה היא פשוטה מאוד.

דבר ראשון - אפשר לומר שהתוצאה הסופית היא הרצויה למרות שלפעמים קצת קשה בדרך. דוגמא: כשאני נוסע לאילת, הנסיעה מאוד מייגעת ומעצבנת, אבל החופשה בסופו של דבר מאוד משמחת ומלבבת. הדרך לפעמים קשה, אב בשביל להשיג את המטרה - שווה לעבוד קשה.

מעבר לזה - בתור זמר, אני מאוד נהנה מהשיעורים שלי. אבל יכול לקרות מצב שאני רוצה קצת מנוחה, קצת הפסקה. לפעמים יש הרבה דברים קשים, הרבה התאמצות והרבה תסכול אבל יש המון רגעים רוחניים ונעימים.

אדם חופשי באמת הוא לא אדם שמשועבד לתאוות שלו ועושה כל דבר שבא לו לעשות באותו רגע. אדם חופשי הוא אדם שיכול לחשוב בצורה מוסכלת ולהחליט מה באמת הוא רוצה, מה באמת הוא אוהב. להסתכל קדימה על מטרה מסויימת ולעבוד בשבילה גם אם יש רגעים שרוצים פשוט להיכנע.

אחרי שעושים משהו הרבה, טבעי שרוצים קצת חופש. אבל כל האנשים שמתלבטים לגביי האקדיה ולגבי העובדה שהם נהנים בעצם מהחופש:
האם היית נהנה מהחופש הזה אם לוקחים לך את כלי הנגינה והשיעורים לשנה שלמה? אם היו לוקחים לך את המוסיקה והאהבה אליה?

אני מאוד אוהב את ארץ ישראל אבל אני מאוד אשמח לטוס לחו"ל. זה אותו רעיון... לקחת הפסקה ולשנות קצת זה בהחלט חיובי... ולפעמים קשה ומיאש אבל יש את הרגעים התמימים הללו שנזכרים - למה בכלל התחלנו לאהוב מוסיקה ולהקדיש לה כל כך הרבה זמן...

שיהיה לכולם אביב נפלא!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 15/04/2006 ב- 19:05:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זו ממש לא היתה כוונתי שיעשו כאן מדרשים על משמעות המילה "חופש" ו"חרות". יכול להיות, שזו הקונוטציה הראשונה, שעלתה לך, נעם, כשראית את הכותרת, ומיד הסקת מסקנות לגבי כוונת השרשור הזה.
נראה לי שכתבתי בפירוש שאני אוהב ללמוד באקדמיה. אך, אתה יכול לדמיין לעצמך, שבחופשים, אני לא מקיים לעצמי שיעורים בתולדות המוזיקה ופיתוח שמיעה כמו המערכת שעות שיש לנו באקדמיה, אלא עשוה דברים שאיני יכול לעשות כל השנה קורץ

אני מסכים שזו סוגיה שצריך לדון בה בפני עצמה, אבל היא רחבה הרבה יותר, ונוגעת לכל בני האדם ולא רק למוזיקאים שביננו.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
guysoft
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 03/09/2004 ב- 15:14:35

הודעהנשלח: 16/04/2006 ב- 15:51:34    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ניצן_גפן כתב\ה:
גיא,
מישהו צוחק כאן על חשבוני? מגלגל עיניים

סליחה ניצן אם פגעתי. קבלי את התנצלותי.
הכוונה הייתה לסטודנטים-תלמידים ככל

אני אף לא אחד מהם, אז הנה לך סיבה לצחוק עלי קורץ

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק כללי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum