עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

התלבטות בין החברות Bach ו-Yamaha....

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מתכת
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 22/01/2007 ב- 04:27:33

הודעהנשלח: 31/03/2007 ב- 13:32:41    כותרת הודעה: התלבטות בין החברות Bach ו-Yamaha.... תגובה עם ציטוט

אז ככה... בזמן האחרון אני מחפש חצוצרה לקנות סופסוף... ונתקלתי בדגם XENO של YAMAHA שאמרו לי כמה חצוצרנים וגם המורה שלי שהוא מעולה... אבל המורה שלי אמר לי שבכל מקרה עדיף לקנות חצוצרה של BACH כי הם יותר טובים, ורק אם הקנייה לא מסתדרת עם BACH לקנות את הXENO...
אז מאוד הייתי רוצה לשמוע מה דעתכם על שתי החברות והאם זה נכון שBACH יותר טובים...? והאם מישהו בכלל ניגן פעם בXENO - היא מיוחדת כמו שאומרים?

סופ"ש צונן...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 31/03/2007 ב- 18:48:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שתי החברות האלו ידועות ביצור חצוצרות טובות. אי אפשר לאמר ממש איזו חברה יותר טובה.
גם ימהה וגם באך עושים חצוצרות מקצועיות וראיתי אנשים מנגנים בכל מיני חצוצרות.
יש אנשים שאוהבים לנגן ב Xeno יותר מבבאך וכך גם להפך. הרעיון הוא לנסות בעצמך ולראות מה אתה אוהב יותר.
העניין עם באך זה שהם נורא לא עקביים. אם תקח 5 פיות באך מאותו הדגם ותנסה כל אחת מהן, אתה תשים לב כי כל אחת מאוד שונה מהאחרת למרות שהן באותו הגודל.
כך גם עם החצוצרות שלהם. ימהה ידועים כיותר עקביים בקטע הזה אבל זה לא אומר בהכרח שימהה יותר טובים בגלל זה.
למה ? כי אם תנסה 5 חצוצרות שונות של באך מאותו הדגם, יכול להיות שארבע מהן לא יהיו משהו אבל אחת תהיה ממש טובה ותאהב אותה יותר מה Xeno של ימהה.

לכן אני ממליץ לך לנסות מספר חצוצרות שונות, אם קיימת לך אפשרות כזו. אני יודע שבארץ זה קשה כי אין ממש חנות עם מבחר גדול של חצוצרות לנסות.

avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 31/03/2007 ב- 22:26:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

צודק, כשביקשתי לנסות לנגן בחצוצרת XENO של ימהה המוכר ביקש ממני מקדמה על התשלום [חח WTF?]
די חידש לי הקטע עם החוסר עקביות של באך, זה די אומר משהו על תהליכי הייצור שלהם - שהם אולי לא מקדישים מספיק תשומת לב לייצור....
העניין הוא כזה; הקנייה תיהיה בעצם קנייה עיוורת של חצוצרה כי אין אפשרות לנסות את החצוצרות היקרות יותר בחנות, אלא אם כן משלמים מקדמה... לכן אני רוצה ללכת על בטוח.

תודה, אשמח ביותר לשמוע עוד דעות ואנשים שאולי מנגנים בחצוצרה של חברה זאת או אחרת...
חזור למעלה
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 31/03/2007 ב- 23:23:17    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מציעה לך לקנות חצוצרה יד שניה במצב מעולה....אחרי חיפושים תמצא את הכלי שלך.
כלי חדש מהמפעל לא מחייב כלי יותר טוב. אבל הוא יהיה כפול במחיר..[כמעט].
אני הלכתי על באך 43...מאוד מסתדרת עם הכלי....

בכל זאת אני חושבת שכדאי לך לנסות את הדגם של ימאהה .תמצא חנות שלא תשדוד אותך על בדיקה של כלי...זה הכי לגיטימי לבדוק כלי לפני שבודקים אותו...

אני חושבת שאם תלך לגינצבורג הם יתנו לך לבדוק בלי לשלם "דמי בדיקה.."

בהצלחה!!

avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 01/04/2007 ב- 02:48:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אכן על באך 43 המורה שלי המליץ לי... האם יש לך קישור לדף של הכלי באתר באך? כי אני לא מצאתי מודל 43... אשמח לעזרה... אגב את הXENO אי אפשר להשיג בארץ חוץ מברשת "כלי זמר" ויש רק חצוצרה אחת כזאת בארץ כרגע עד שיקנו אותה [אולי אני?]... לכן כל הבלאגן......... אני מאוד רוצה כלי חדש שלי כי זה עניין די פסיכולוגי אבל בסופו של דבר גם אמיתי... אני רוצה שהוא יהיה ממש שלי ולא של "כל מיני אנשים" אחרים... ממש שלי.. חח מוזר? אולי

מי פעם ניגן בXENO או יותר מזה יש לו?
חזור למעלה
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהנשלח: 01/04/2007 ב- 12:35:14    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

http://www.wwbw.com/Bach-Stradivarius-180S-43-Silver-Pro-Bb-Trumpet-i25023.music

בקשר לכלים ישנים וחדשים, הרבה טוענים שהכלים שייצרו פעם הם יותר איכותיים ממה שיוצא כרגע מהמפעל...בעיקר על סקסופונים...אני חושבת שזה תקף גם על החצוצרות.

avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 01/04/2007 ב- 20:57:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מצאתי חנות [מרום כלי נגינה ברמת גן ליד הבורסה] שיש שם המון חצוצרות [גם BACH 43 בה אני מעוניין לנסות לנגן] ולפני שקונים ניתן לנגן כמה שרוצים בכל חצוצרה ולבחור את האחת, אח איזה יופי!
תודה רבה לכל מי שעזר......

נ.ב.
איזה באסה! אין את 43 בזהבעצוב
וכעת לנושאי פיות.....
כרגע אני משתמש בC7 הסטנדרטית [טוב אני גם משתמש בחצוצרה בת איזה 200 שנה מהתזמורת שלי] המורה המליץ על C1 וחצי או C3.....
במה אתם מנגנים? מה עדיף?

נערך בפעם אחרונה על-ידי avihaymor בתאריך 01/04/2007 ב- 22:25:22, נערך בסך הכל 2 פעמים
חזור למעלה
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 01/04/2007 ב- 21:35:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ביקשו ממך מקדמה בשביל לנסות כלי ? זה אחד הדברים הכי מגוכחים ששמעתי בחיים שלי המום
בכל חנות לכלי נגינה בעולם שמכבדת את עצמה יתנו לך לנסות כלי לפני שאתה קונה אותו.
בקשר לנושא הפיות. אל תסבך את עצמך יותר מדי. אל תלך על משהו גדול מדי לפני שאתה מרגיש שאתה יודע מה אתה עושה עם החצוצרה.
הרבה חצוצרנים יקנו פיות מאוד גדולות כי הם חושבים שזה יתן להם את הצליל הגדול ואז הם דוחפים את הצליל בכוח ונושפים יותר מדי.
אם לא נוח לך עם ה 7C, תנסה משהו טיפה יותר גדול כמו 5C או 3C.

avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 01/04/2007 ב- 22:23:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם זה קורה שהם דוחפים את הצליל חזק מדי וזה יוצא ככה זה אומר שהם לא עושים BUZZING כי בזכות התרגילים האלו אפשר לנגן גם בפיה גדולה (כי הרי הפיה היא ה"מגבר" או הכבל שבין המגבר לדבר האמיתי [שפתיים]), או לפחות הם עוזרים. דווקא אני רוצה לנסות פיה גדולה אין לי מושג מה זה נותן אבל אני רוצה לנסות הכל....

החנות שביקשה מקדמה כדי לנסות זה משהו שקשור לפרוצדורה, אומרים שיש רק חצוצרה אחת כזאת בארץ למכירה [הXeno] אז צריך להזמין והרבה זיבולי שכלמחייך
חזור למעלה
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 02/04/2007 ב- 03:22:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אגב
האם גודל הפיה בדגמים השונים ניכר גם בקוטר הפיה?
חזור למעלה
The orange
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 06/07/2004 ב- 20:31:42

הודעהנשלח: 02/04/2007 ב- 06:27:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אביחי, אתה בטוח שהם ביקשו ממך מקדמה ולא דמי פקדון?
הם לא היו מחזירים לך את הכסף אם היית מחליט לא לקנות את החצוצרה?..

מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 02/04/2007 ב- 10:55:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מקדמה כדי לנגן על כלי? זה חדש....
ממתי מרום נהיו עד כדי כך נואשים לכסף לעזאזל?

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 02/04/2007 ב- 13:19:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא מרום לא ביקשו מי שביקש היה כלי זמר.... הם ביקשו 500 שאני אשלם כדי שהם יזמינו את הכלי מפתח תקווה סניף ראשי ורק אז אני אוכל לנגן בו ולבדוק אותו בחנות - הם אמרו גם שהם לא רוצים למכור כלים שמישהו ניגן בהם כבר כי אז הם לא חדשים ולכן הם לא נותנים לנגן בחצוצרות המקצועיות יותר ומה שהם מחזיקים בתצוגה זה די של סטודנטים, אבל גם שבכל מקרה הכסף יוחזר לי [אני כבר לא בטוח שאני זוכר נכון]...
אבל הקטע הוא
שלשלם 500 שקל כדי לנגן לפני קנייה זה מטומטם לאללה גם אם הכסף מוחזר...
חזור למעלה
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהנשלח: 02/04/2007 ב- 13:38:18    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בנוגע לקוטר פייה, הקוטר שונה והעובי שלו שונה ה-RIM שונה, בקיצור הכל שונה מפיה לפיה...

אני מציעה לך שתבקש בשיעור אחד מהמורה שלך שייתן לך 3C 5C ו-1C תנגן על כולם ותחליף...תנסה ותבדוק...תשים לב מה הכי נוח לך, מה יושב לך על השפתיים טוב..

אל תחליט בפזיזות זה הכי חשוב...בסך הכל לכל אחד יש מבנה שונה של לסת, שיניים, שפתיים וכו'...מה שאומר שכל אחד תתאים לו פיה מגודל שונה.פייה גדולה לא בהכרח אומרת נגן טוב יותר...
נגן טוב מנגן על כלי שנוח לו ומתאים לו.

בהצלחה.

נערך בפעם אחרונה על-ידי ניצן_גפן בתאריך 05/04/2007 ב- 11:37:31, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 02/04/2007 ב- 13:53:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לפעמים חנויות כלי הנגינה בארץ זה ממש בדיחה.... ולא מצחיקה.....

נראה לי שלא כל כך הרבה אנשים בארץ מנגנים על חצוצרה. מתוך כל אלה מעט קונים חצוצרה מקצועית חדשה. מתוכם רק חלק קונים את החברות/דגמים שנמכרים בכלי זמר. בגלל זה (שוק קטן) אולי כלי זמר חושבים שהם ירוויחו הכי הרבה אם הם יחכו שמישהו יסכים לקנות את החצוצרה בלי לנסות. נשמע שיש להם חוקים שלא קשורים לאיזשהו הגיון עם בחירה של כלי נגינה, וחוסר הבנה בסיסי בנושא.....

ניצן_גפן כתב\ה:
בקשר לכלים ישנים וחדשים, הרבה טוענים שהכלים שייצרו פעם הם יותר איכותיים ממה שיוצא כרגע מהמפעל...בעיקר על סקסופונים...אני חושבת שזה תקף גם על החצוצרות.

avihaymor כתב\ה:
די חידש לי הקטע עם החוסר עקביות של באך, זה די אומר משהו על תהליכי הייצור שלהם - שהם אולי לא מקדישים מספיק תשומת לב לייצור....

אני ממש לא מומחה לחצוצרות, אבל בסקסופונים, מבחינה מכנית, אין ספק שהכלים היפנים שמיוצרים היום הם ברמה הכי גבוהה אי פעם (שזה עונה גם על מה שאביחי כתב). הדיוק בייצור אצל היפנים יותר גבוה, מה שלא מפריע להרבה אנשים להעדיף כלים אירופאים (יש גם משהו נחמד לדעתי בשוני בין כלים). בקיצור, יש כלים ישנים טובים ורעים, וכלים חדשים טובים ורעים, אבל בישנים זה יותר קשה למצוא כלי טוב.

דרך אגב, באקדמיה למוסיקה אני יודע לפחות על כמה שמנגנים על חצוצרות Bach מאוד מרוצים מהן.

מקווה שעזרתי.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 02/04/2007 ב- 15:01:05    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מעניין שאתם אומרים כי לא ידעתי אף פעם שגדלי פיה שונים ניכרים גם בקוטר שלהן, האמת לא הקדשתי לזה בכלל חשיבה מעמיקה. אבל עכשיו פתאום כעלה הנושא אני מבין למה הרבה פעמים יש לי בעיות, הפיה קטנה מדי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! וזה כל כך שיגע אותי ולא הבנתי בדיוק מה משגע אותי כי לא ידעתי מה הבעיה..... הגיע הזמן להקדיש מחשבה לעניין....

אני חושב שבשורה התחתונה כלי נגינה של חברות שונות וגם בתוך חברות מסויימות שונים מאוד אחד מהשני ובסופו של דבר זה עניין של העדפה אישית לכן צריך ללכת חנות חנות ו"לשבור רגליים" עד שמוצאים את החצוצרה שמתאימה... וזה אכן מה שאעשה, תודה רבה לכולם על העזרה.
חזור למעלה
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 04/04/2007 ב- 21:42:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אז ככה...
הלכתי למרום ברמת גן [גבול ת"א ממש], ניסיתי הרבה חצוצרות וכמה פיות...
הפיה: באך 1 ורבע C.
החצוצרה: באך סטרדיבריוס 43 [יד שנייה!] עם צליל פשוט מדהים!!!! זה מדהים כמה שאני נשמע הרבה יותר טוב איתה ועם הפיה החדשה!!! מה שממש הפתיע אותי זה שהצליל של החצוצרה יד שנייה היה הרבה יותר טוב ויפה לדעתי מאשר כמה חצוצרות חדשות שם....
אז זהו..... קניתי......... ממש ממש תודה לכולם על העזרה בלעדיכם היה לי הרבה יותר קשה להתמודד עם ההתקדמות הזאת.... אם אתם לא הייתם עוזרים לי בעצם לא הייתי בודק מספר חצוצרות..... מצאתי אותה - את האחת!!!

חחמאוד שמח
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מתכת כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum