עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

התזמורת מתלבשת
עבור לעמוד 1, 2  הבא

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 16/06/2007 ב- 21:11:46    כותרת הודעה: התזמורת מתלבשת תגובה עם ציטוט

מתוך מחשבות על למה כבר אין כזה קהל צעיר שמגיע אל אולמות הקונצרטים,
חשבתי שאולי התלבושת האחידה והכבדה שצריכים הנגנים להופיע איתה היא סיבה לכך?
כלומר כל ההופעה המכובדת מאוד שלוקחת את עצמה מאוד ברצינות,
עניבת פרפר, ג'קט שחור, וכל הרעיון של להיראות כמו פינגווין.
האם אתם חושבים שלבוא בתלבושת לא הכי אחידה, אפילו שהנגנים יבואו עם חולצה צבעונית יפה ואיזה מכנס מכובד, יכול לעזור לעניין?
להיות יותר משוחרר בעניין הזה...

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Stewie Griffin
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 13/05/2007 ב- 22:06:03

הודעהנשלח: 16/06/2007 ב- 21:30:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

השאלה היא האם אנחנו באמת רוצים שיבואו לקונצרט בגלל הבגדים של הנגנים? אני אישית הייתי מעדיף שיבואו בגלל המוסיקה. הדרך היחידה להביא יותר אנשים צעירים לקונצרטים היא להשמיע להם את המוסיקה הזו כבר מגיל צעיר כדי שהם יאהבו אותה ולא יתייחסו אליה כאל "מוסיקה של זקנים". תוכניות לימוד לכל הגילאים בבתי ספר יכולות לתרום מאוד בנושא.

חוץ מזה, בפראפרזה על הכותרת שלך, אני דווקא חושב שהרבה צעירים יעדיפו לבוא לקונצרט שכותרתו "התזמורת מתפשטת" מאוד שמח
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש MSN Messenger
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 16/06/2007 ב- 22:53:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא אומר שאנשים באים כדי לראות פינגווינים מנגנים,
אבל אני טוען שיכול להיות שהצעיר יתחבר יותר אם האווירה של התזמורת לא תהיה כזאת כבדה, ולדעתי חולצות הוואי יכולות לתרום לעניין.
נזכרתי עכישו שיש לפילהרמונית קונצרים כאלה בערך "הפילהרמונת בגי'נס", השאלה היא עד כמה לדעתכם יכולה תזמורת פשוט לקבוע את הקוד לבוש הזה לכל קונצרט?

avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 22/01/2007 ב- 04:27:33

הודעהנשלח: 17/06/2007 ב- 11:23:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חייב להגיד שלדעתי אין קשר בין הלבוש של הנגנים לבין הצעירים שמגיעים או לא מגיעים לקונצרטים... אמנם זה נכון שלצעירים עניין הלבוש והמראה חשוב, אבל במרכז עומדת המוסיקה - שבדר"כ היא פשוט מעיקה ועמוקה מדי לצעירים ששומעים כל היום גלגל"צ ונינט וכל החבורה הזאת ורוצים שיגידו להם הכל בפרצוף, הנה שיר שיכול להיות שיר של נינט:

אהבתי אותך ואהבת אותי,
היה לנו טוב ביחד.
אהבת אותי ואהבתי אותך,
איזה עולם נפלא.

מצאת לך מישהי אחרת,
ועכשיו אני בודדה ועצובה.
בודדה ועצובה.
עצובה.

לה לה לה לה לה לה עצובה
להלהלהלהלהלהל בודדה

רוב הדור הצעיר מתחנך מגיל 0 על "מוסיקת שומדבר", על טלנובלות וסרטים אמריקאיים מלאי אלכוהול סמים ואלימות - אם תחליפו את הבגדים בקונצרטים זה ממש לא יעזור להביא אותם לשם, אם כבר, תנגנו מוסיקת טראנס של אחד התקליטנים הידועים וכל התזמורת פשוט תרקוד אז אולי יגיעו צעירים......

הדרך היחידה היא פשוט לגרום להם להתעניין במוסיקה הזאת וזה צריך להעשות בעדינות, לא לתת להם על היום הראשון את הרקוויאם של מוצארט... אני כל הזמן צורב לאנשים שאני מכיר המון דיסקים.... כל אחד בהתקדמותו, אני שם להם קצת ג'אז של לואיס ארמסטרונג וקצת מוסיקת ג'ון וויליאמס, קצת מארשים ומוסיקה של לירוי אנדרנסון שזאת מוסיקה קלה שהם בהחלט יכולים להתחבר אלייה... תדברו תסבירו תיהיו פתוחים - ככה תגרמו לאנשים להתעניין, אני כבר הצלחתי...

ודבר אחרון, הביגוד בקונצרטים הוא לא סתם חליפות פינגווינים אלא יש סיבות לכל דבר - תחשבו על זה....

זהו ההרצאה נגמרה....
תודה ולהת'...
אביחי
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 17/06/2007 ב- 15:13:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המממ קודם כל אי אפשר לחיות רק מהקלטות,
מוזיקה זה בעיקר לבוא לקורנצטים לראות, יש לזה השפעה הרבה יותר גדולה מאשר הקלטות.
וכאשר הצעיר ששמע מוצרט פה בטהובן שם יראה את הרשמיות ואת הכבדות של האנשים העשירים הללו, הוא יכול מאוד להירתע ולהגיד "העליטה הזאת זה לא בשבילי".
אולי זה לא ככה בארץ, פה באים עם סנדלים ומכנסיים קצרים לקונצרטים, אבל בחו"ל זה הרבה יותר רשמי, חליפות שלושה חלקים ועניבות.

דבר שני, אני דווקא הייתי רוצה שתסביר לי מה בדיוק הסיבה, שאתה כנראה כל כך יודע.
כי אני לא רוצה לחשוב על זה. דווקא הייתי רוצה לשמוע ממך למה זה לא סתם.
האם זה באמת בגלל העליונות של המוזיקה הקלאסית? אתה חושב שסימפוניה של היידן זה משהו נעלה? לא נראה לי שהאנשים שאכלו באותו זמן שניגנו בשבילם את זה ובקושי הקשיבו לזה חשבו ככה.
לא נראה לי גם שאיזה ריקוד וולס בנאלי הוא עילאי במיוחד וזה לא ממש מעלה אותך מעלה מעלה.
אז מה אם כיום מחשיבים את זה למשהו מדהים (סימפוניות של היידן)? זה רק בגלל שאף אחד כבר לא כותב סימפוניה כמוהו... אם היו טונות של מלחינים שהיו כותבים בימינו סימפוניות "פשוטות" סביר להניח שלא היו מנגנים כל כך הרבה היידן.

ואגב, יצירות גרועות יש גם במוזיקה קלאסית, וביצועים עוד יותר. אז למה בכלל להתלבש ברשמיות כשהורסים את היצירה? כדי שלפחות ההרס יהיה רשמי?

ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 17/06/2007 ב- 15:32:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

"אי אפשר לחיות רק מהקלטות"

גדיאל אני חייבת להגיד שהדלקת לי נורה אדומה בנושא...שלפי דעתי זו בעיה כבדה.

נכון אתה צודק שאי אפשר לחיות רק מהקלטות. אבל מצד שני בן נוער\צעיר\סטודנט לא יכול להרשות לעצמו כרטיסים במחירים מופקעים של 200 ש"ח לקונצרט. רוב הסטודנטים [שהם לא מ"האקדמיה" אלא מאוניברסיטאות אחרות ולאו דווקא שונאים מוסיקה קלאסית] יעדיפו לשלם 80 שקל למועדון לרקוד בדיסקוטק ולשתות בירה.

אני לא מנסה להגיד שהאשם הוא המערכת שמפעילה את הקונצרטים שמפקיעה את המחירים. אני בטוחה שהכסף הזה מגיע לנגנים מכובדים שעשו את כל הדרך הזו בחייהם. אבל עדיין נשארת כאן בעיה של פער מעמדות. לך תסביר לצעיר שעובד כמו חמור כדי לקבל את השכר דירה ומחיה שישמור בצד קצת כסף לקונצרט של שוסטקוביץ'...

מה שאני טוענת הוא שקל לבוא בתלונות על זה שהצעירים לא אוהבים מוסיקה משובחת. אבל עם כל ה"רדידות" של העניין, כסף הוא עניין קריטי בנושאים של "בילוי". נכון לעכשיו רוב הצעירים בארץ לא במצב כלכלי של זוג בני 46 מרמת גן שהתפתחו יפה בקריירה שלהם ומוכנים להשקיע על מוסיקה טובה.

פתרון למצב?

יש, אבל אני לא בטוחה שכולם יאהבו לשמוע אותו. קורץ

Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 17/06/2007 ב- 16:43:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קונצרט לא עולה כזה הרבה מעל 80 שקל. (אני מכיר אפילו כאלה שלא עולים שום דבר!)
וגם לא חייבים ללכת לקונצרטים של אופרה שעולים בהחלט משהו בסגנון הזה. יש גם קונצרטים בלי תזמורת מפוארת וכדומה. (ואפילו אם זה תזמורת... יש קונצרטים שלא עולים סכום כזה נעלה)
ומצדי אפשר גם להכניס בירה לקונצרטים של מוזיקה קלאסית, אולי גם זה יביא קהל צעיר. (לפחות זה עדיף על לשמוע את הזקנים פותחים סוכריות ולא מבינים שכל האולם שומע את זה).

Stewie Griffin
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 17/06/2007 ב- 16:58:00    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נראה לי שכולכם מתעלמים מהעובדה שבתור נגנים או מלחינים שעוסקים במוסיקה בכלל ובמוסיקה קלאסית בפרט, כמקצוע או כתחביב, אנחנו מכירים את המוסיקה הזו כבר שנים, אוהבים אותה ונהנים לשמוע אותה. אבל את רוב האוכלוסייה בגילאי 0-40 המוסיקה הזו פשוט לא מעניינת, כי הם לא מתעסקים בזה ולא נחשפים למוסיקה הזו. זו עובדה ידועה שכל אחד אוהב בעיקר את מה שהוא כבר מכיר...
אז יש אנשים שלא מעניין אותם לשמוע מוצרט כמו שאותנו לא מעניין (אני מניח) לשמוע את החדש של נינט: לכל אחד יש את הסגנון שהוא אוהב. ויש הרבה גורמים שמשפיעים על הסגנון הנבחר של כל אחד ואחד - מה ההורים שלו שומעים, מה החברים שלו שומעים, האם הוא רוצה להיראות מגניב ולשמוע רוק כבד אפילו שהוא לא אוהב את זה, או שהוא לא רוצה להיראות חנון ולכן הוא לא שומע מוסיקה קלאסית... וכו'.
לדעתי זה בכלל לא עניין של כסף, כי המחירים לקונצרטים הם לא יותר גבוהים ממחירים של הופעות טובות של אמנים מוכרים, ובטח שלא יותר גבוהים ממחירים של הופעות של אמנים מחו"ל - אם אנשים יכולים לשלם 300 ש"ח על הופעה של ה-Black Eyed Peas, הם יכולים לשלם את אותו סכום על תזמורת מחו"ל שמבצעת את הרקוויאם של ורדי.
בקיצור, לדעתי זו בסה"כ פונקציה של טעם אישי וכפי שציינתי לעיל, טעם אישי מושפע כמעט תמיד מהסביבה.
חזור למעלה
The orange
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 06/07/2004 ב- 20:31:42

הודעהנשלח: 17/06/2007 ב- 17:13:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Dombi כתב\ה:
אולי זה לא ככה בארץ, פה באים עם סנדלים ומכנסיים קצרים לקונצרטים, אבל בחו"ל זה הרבה יותר רשמי, חליפות שלושה חלקים ועניבות.

בדיוק. פה לפחות, הקהל לא צריך להיות בלבוש רשמי. שנה שעברה הייתי הולך לקונצרטים (אמנם בנהריה, אבל גם כן) בבגדים קצרים, וסנדלים (בקיץ).
לדעתי העובדה שהתזמורת לבושה בחליפות זה לא משליך על הקהל להיות לבוש אותו הדבר.
אבל, אני הייתי שמח אם היו נותנים לנגנים בתזמורת להתלבש איך שהם רוצים. בקונצרט האחרון שהיה לי עם התזמורת נמסתי לגמרי, ובאמת נראה לי שהנגינה שלי נפגעה מזה... fresse

עוד משהו - אני חייתי רק מהקלטות במשך איזה שנתיים וחצי, ואהבתי מוזיקה קלאסית בלי ללכת לאף קונצרט.

משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 01/04/2005 ב- 22:23:21

הודעהנשלח: 17/06/2007 ב- 17:30:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לגבי מה שאביחי אמר פה לגבי ה"מוזיקת שומדבר" שאנשים גדלים עלייה,לדעתי הקטע של להחליף לתלבושת יותר עממית זה רק יגרע מהערך של התזמורת,ורק ישרת את ה"מוזיקת שומדבר"..הכוונה פה לזה שאם נגיד עכשיו התזמורת תשנה את הבגדים ליותר עממים,אח"כ היא תשנה גם את הרפרטואר שלה לרפרטואר יותר קל....ולדעתי זה לא אמור לעבוד ככה....לדעתי קהל באמת לא בא לקונצרטים בגלל המוזיקה,ולדעתי זה בהחלט העניין של חינוך מגיל צעיר......
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 17/06/2007 ב- 20:45:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ובכן,הקהל רוצה דברים חדשים, ויש ריחוק מסוים בין המבצעים לקהל, אך לא נראה לי שסוגיית הלבוש לבדה תפתור את הבעיה.

אני חושב שמי שהגיע לקונצרט האחרון של "תזמורת המהפכה", היה יכול להיווכח שבלי קשר לתלבושות ובלי קשר לחינוך ואני-לא-יודע-מה שכבר הזכירו כאן... בעזרת קונספט טוב ורעיונות מקוריים, אפשר להביא כמות רצינית ומכובדת של צעירים לשמוע מוזיקה קלאסית, ולא סתם מוזיקה, אלא פרי עבודתם של מלחינים צעירים ישראלים. מחיאות הכפיים בסוף הקונצרט היו כמו בסוף מופע ג'אז... הכל תלוי בנו...

nadia
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 25/04/2007 ב- 17:28:21

הודעהנשלח: 17/06/2007 ב- 21:07:14    כותרת הודעה: אמממ.... תגובה עם ציטוט

סליחה על החוסר קלטיה, אבל אתם מדברים על בגדי הופעה חגיגים או בגדים של הקהל??? =/
אם זה הקהל אז גם ככה הקהל של הקונצרטים בארץ באמת לא בא עם בגדים מכובדים... וזה לא עושה שום הבדל.... אם זה הנגנים אני דווקא חושבת שהלבוש הזה הוא חלק גדול ממה שגורם להתרכז במוסיקה, זה שכולם לבושים אותו הדבר, ככה לא מתחילים להסתכל על הבגגדים של הנגנים ולנגנים הרבה יותר קל לבחור מה ללבוש... ככה חוץ מלהשקיע בנגינה עצמה הנגן יצטרך גם לחשוב לפני כל קונצרט מה ללבוש... לי אישית הרב היותר קל לראות מישהו שמופיע עם לבוש שחור.. אולי כי אני מרובעת או משהו.. אבל ככה הרבה יותר נהינים מהמוסיקה. חשבתי המון על העניין של הלבוש לפני הקרן שרת השנה וגם שמעתי כל מיני דיעות...בסופו של דבר הכי השתכנעתי מזאת שאומרת שצריך לבוא מכובדים ועדיף בשחור ...
ואממ... נגיד הייתי בקונצרט של הפילהרמונית עם שרה צ'נג השנה.. והיא לבשה מין שמלה כזאת ירוקה-ורודה משהו מזעזע... ובסוף הקונצרט שמעתי הרבה יותר חוות דעת על הבגדים שלה מאשר על הנגינה שלה... והיא ממש ניגנה טוב... אז בתזמורות אם יחליטו לעשות ככה תמיד יהיה מישהו (טוב, יותר הגיוני שמישהי) שיבוא עם חולצה צהובה זוהרת וימשוך את כל תשומת הלב... [שזה יכול להיות מאוד טוב לכל הנגנים שהם לא פולט/תפקיד ראשון]

אממ... מצטערת שיצא לי מבולגן נמאס לי ללמוד תחביר ודקדוק אז הכל כאן לא מדוקדק ולא כלום...חח מקווה שתצילחו להבין משהו בכל זאת =/
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 17/06/2007 ב- 23:19:57    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דווקא יש הרבה צעירים שמתעניינים במוסיקה חדשה. בכלל יש הרבה דגש על מוסיקה חדשה.
אני מבין את הפחד של לאבד את קהל המאזינים של נגני תזמורת, כי אנשים צריכים את העבודה שלהם אחרי הכל. אבל אל תשכחו שתמיד היינו מיעוט. מה לעשות. ואני גם לא מחפש להפוך את המוסיקה האמנותית לפופוליסטית, טוב לי כך, לא מתלונן. הרבה מהצעירים היום מתחברים למוסיקה אחרת לחלוטין. אם תשימו לב, היום כמעט לכל אחד יש אייפוד. צעירים מסתובבים עם אזניות באזניים שלהם כל הזמן ושומעים מוסיקה בעוצמות פסיכיות. צלילים שמגיעים לך ישר לאזניים. יש הבדל בדינמיקה בין לשבת באולם קונצרטים ולהקשיב לקונצרט חי של תזמורת ללהקשיב למוסיקה עם אזניות. אנשים צעירים שהולכים לקונצרטים של תזמורת לא מבינים למה התזמורת מנגנת כל כך "חלש". אולי צריך לבנות מערכות הגברה מיוחדות ויקרות באולמות קונצרטים ולהגביר את התזמורת. זה יכול להיות מעניין ומושך. כמו באולם דיסני החדש יחסית, בלוס אנג'לס. יש שם מערכת הגברה במליוני דולרים.
בכל אופן, אנחנו הולכים לקונצרטים כל החיים שלנו בגלל שאנחנו עוסקים במוסיקה. אנחנו מנגנים, אנחנו לומדים, מקשיבים ונהנים מזה. הרבה מהזקנים שבאים לקונצרטים הם חובבי מוסיקה, ולא בהכרח מוסיקאים במקצועם. אז אולי מוסיקה קלאסית זה באמת לזקנים. כשחושבים על זה, לא הרבה צעירים שלא עוסקים באמנויות הבמה ובאמנות בכלל, מתעניינים בתחומים הללו בצעירותם. אבל יש אנשים שפתאום בגיל יותר מאוחר בחייהם מתעניינים בדברים שכאלה. וכל אחד שעבר כמה שנים בחיים יודע את זה מנסיון. אותי אישית יש הרבה דברים שמעניינים היום שלא עניינו אותי פעם. אז באותה המידה אפשר לשאול למה שכשהייתי בן 3 לא התעניינתי בכך וכך.

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 18/06/2007 ב- 20:40:15    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בקשר להודעה הראשונה,

קראתי פעם קישקוש של חנוך רון בנושא, והוא כהרגלו יורד על הפילהרמונית ומשווה אותה לכל שאר העולם. אבל בשורה התחתונה: אומנם אין כל תרומה למוסיקה מלבוש הנגנים, ויכול להיות שלבוש בולט מדיי עשוי להסיח את הדעת (גם בצורה לא מודעת) מהמוסיקה, אבל אם יש דרך שבה זה יעודד את הקהל, אז אולי יש בזה משהו. חשוב מאוד להתאים את השיווק והתקשורת שבין הקהל והמבצעים לעולם המודרני, בעיקר בתחום שברירי כמו המוסיקה הקלאסית.
חזור למעלה
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 18/06/2007 ב- 21:17:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני טיפה אחדד את דבריה של נדיה שצודקת מאוד לטעמי... העולם שלנו היום ובמיוחד בישראל מעמיד את הלבוש, המראה והמעמד החברתי במקום מאוד מכובד בסדר העדיפויות האנושית ולבוש אחיד בקונצרטים לא רק שנותן את הכבוד הראוי למוסיקה היסטורית אלא גם יוצר הצהרה של מוסיקאים רבים - שמוסיקה זה משהו אחר, לא כמו סוג שיער או צבע עיניים, אלא משהו אחר שנובע ממקומות הרבה יותר עמוקים. כשנגן בא לנגן בקונצרט למשל סימפוניה של היידן והוא לובש חליפה הוא בעצם אומר "אני מכבד את היידן ואת הסימפוניה הספציפית שלו ואני מדגיש בעזרת הלבוש האחיד של התזמורת שבאנו לכאן להראות כמה שהסימפוניה הזאת מוצלחת וכו'"... זה מה שאני חושב...

- כבוד למלחין.
- ריכוז מלא במוסיקה.
- הצהרה של הנגנים.
- עליונות מהעולם המודרני של ניתוחי השדיים ומעצבות השיער.

אלו הן הסיבות שלדעתי צריכים ללבוש לבוש מכובד לקונצרטים.

שימו לב: אני מאוד בעד לשאול כל הזמן שאלות של "למה זה ככה?" וכו' - שאלות כאלה הן חשובות מאוד בנוגע למסורות שיכולות להיות מאוד מטומטמות בלי שאיש ישים לב לכך... השאלה על הביגוד נדרשה ואכן נשאלה.

אני חושב, שהשאלה שצריכה להישאל היא כיצד לגרום לצעירים להתעניין במוסיקה קלאסית... התשובה של שינוי בביגוד היא בעצם היכנעות למודרניזם ופעולה מתוך ראש קטן - תגדילו ראש, ככה התוצאות יהיו הרבה יותר טובות, לשנות את הבגדים זה סוג של עצלנות, תחשבו על זה.

אביחי
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 18/06/2007 ב- 21:51:50    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תראה אביחי,
כולנו מסכימים שהתוכן של המוסיקה הוא נעלה וכו'. ואני מכבד את היידן כמו שאני מכבד את שני ההורים שלי ביחד מחייך. הדרך להעברת התוכן צריכה להיות מועילה. ובמילה מועילה אני מתכוון לדרך שבה יהיה קל למרבית הקהל לקלוט אותו. ואם באמת עדיף לפשט (כי אין לפי דעתי דבר שלילי בגישה המודרנית לחיים, באופן כללי) את המדיה כדי להעביר את התוכן אז אני בעד.
אני לא חושב שצריך להתלבש בדרך שבה התלבשו בזמן כתיבת היצירות. בביצוע של מוסיקת רנסנס לא צריך ללבוש בגדים של המאה ה-16. למרות שבאופן כללי אני אישית הייתי מעדיף לבוש מכובד ו"חגיגי", אבל כל עוד אנו חיים בעולם קפיטלסטי אנחנו צריכים למכור את עצמנו. לטוב ולרע כמובן.
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 19/06/2007 ב- 10:10:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רגע, קודם כל! לא כל מוזיקה שמבוצעת בימינו היא הסטורית.
אני מזכיר לכם שיש עדיין מלחינים מצויינים שכותבים יצירות כן? אז מה? אז בגלל שזה לא היסטורי אז אין טעם להתלבש יפה?

דבר שני, לא כל המוזיקה הקלאסית היא נעלה ויפה.
אני יכול להראות לך טונות של סונטות מטומטמות לחלוטין. שנכתבו אך ורק למטרת התלמידות של המלחין הזה או הזה, ואתה לא תראה אותן מבוצעות בחיים בשום קונצרט שמכבד את עצמו.
אז הבה נרד קצת מהעץ, ונפסיק להגיד שכל המוזיקה הקלאסית היא המוזיקה עם העומק הגדול ביותר.
אפילו לבטהובן יש יצירה יחסית רעה למעמד שלו: פידליו.

אני לא אמרתי שהנגנים צריכים לבוא עם חולצות של Megadeth וג'ינסים קרועים,
אבל לבוא בצורה פחות רשמית. לא צריך ללבוש חליפת 3 חלקים כדי להיראות מכובד. שוב אני אומר, הלבוש הפורמלי הזה יותר מדי מתחנף לעליטות הגבוהות ולעשירים, במיוחד כאשר הנגנים בתזמורת לא כאלה מפוצצים בכסף. (לדוגמא בארץ, רובם תפרנים).

יש פה עניין של ירידה אל העם, להפסיק להסתכל עליו מלמעלה, ואני חושב שאם הקהל בא בצורה פשוט מזוויעה (פה בארץ לפחות), אז אין סיבה שיהיה חיץ כזה ענקי בין הקהל לנגנים.

ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהנשלח: 19/06/2007 ב- 17:30:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מצטערת עידן...אבל אני בתור בן אדם- תמורת כל דבר לא אמכור את עצמי.
המשפט הזה "מה לעשות לפעמים צריך למכור את עצמך.." זה בדיוק הניגוד של הרדידות אותה מתאר אביחי, שכל מה שמנסים היום לעשות הוא למכור את הצלם שלך כבן אנוש עד כדי כך שמתנהגים כמו חיות.

ובקשר לביגוד תזמורתי- מכיוון שאני לא מוכרת את עצמי, אני לא אתן לדוגמא קונצרט עם בגדים פרובוקטיבים כדי למשוך קהל.

nadia
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 25/04/2007 ב- 17:28:21

הודעהנשלח: 19/06/2007 ב- 17:37:51    כותרת הודעה: מ תגובה עם ציטוט

אבל תמיד יהיה מישהו שיתלבש בצורה יותר בולטת מכולם ואז זה יגרום לקהל להסתכל עליו יותר מעל כולם ולהתרכז בלבוש שלו, ואם אין תלבושת אחידה אין דרך למנוע את זה... הדרך היחידה היא פשוט להתלבש בצורה אחידה, אולי לא חליפת שלושה חלקים, אבל לפחות שחור. וחוץ מזה, לנגנים כבר יש את החליפות האלה, אז למה לא להמשיך להשתמש בהן?? מגלגל עיניים
וגם, תודה שקשת אחידה זה נראה הרבה יותר טוב משכל אחד מזיז את הקשת מתי שבא לו, אז למה לא להיות מאוחדים כל התזמורת? (אוי כמה שאני נשמעת פלצנית..אבל זה ככה!!!)
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 19/06/2007 ב- 18:11:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סליחה ניצן, אני חושב שהניסוח שלי לא היה מדויק.
אני לא מתכוון למכור את עצמנו כמו "למכור את נשמתנו", אלא לשווק את המוסיקה באופן יותר עדכני. עדכון הלבוש למשהו מכובד שמתאים לזמננו הוא לא דבר נורא, אלא אפשר להתפשר עליו. בכל מקרה שמרנות לא תחזיק מעמד...
חזור למעלה
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 19/06/2007 ב- 18:29:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא מסכים בכלל.
אמרתי לכם כבר שלשנות את הלבוש בקונצרטים זה ראש קטן - וכשעושים דברים בראש קטן הם לא מצליחים! אתם רוצים להביא יותר אנשים מסוגים שונים לקונצרטים? זאת משימה לא פשוטה, אי אפשר לפתור אותה באמצעות מעשה פשוט כמו להחליף את הבגדים.

לא רק שהבגדים עושים את כל מה שאמרתי קודם, הם גם מעבירים לתת מודע מסר מאוד מאוד חיובי על שוויון זכויות חברתי - בין כל הנגנים לדוגמה... מכאן אני יכול להביא עוד עשרות דוגמאות למה לבוש אחיד ומכובד לקונצרטים זה טוב. מוסיקה זה לא עניין של כסף זה עניין של נשמה. מוסיקה טובה לא נעשית בשביל כסף אחרת היא פשוט לא טובה מטבעה; מטופש ביותר לשנות את הלבוש בקונצרטים,פשוט מטופש.

אתם דנים בשאלה הלא נכונה!!!!

השאלה הנכונה היא:

[size=9]כיצד לגרום לאנשים ממעמדות שונות בחברה להגיע יותר לקונצרטים ולהתעניין יותר במוסיקת שוליים? [מוסיקת שוליים - ההפך מגלגל"צ][/size]
חזור למעלה
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהנשלח: 19/06/2007 ב- 18:33:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חליפות הם לאו דווקא משהו שמרני.

לפי דעתי הכל עניין של טעם, איך להכניס ל"מכובד" משהו רענן..

אני גם חושבת שחליפות נוסח 3 חלקים זה מוגזם..זה באמת איבד כל טעם בעולם המודרני של היום..

אבל תמיד אפשר לשפר, לדוגמא בעניין הלבוש
[למרות שאני חושבת שאם מדברים על שינוי רציני -שינוי בקהל היעד צריך לעשות מהלך יותר רציני מלהחליף תלבושת]
במקום הטוקסידו עם השובל הזה מאחורה עד הברכיים [לא יודעת מה השם] שלובשים נגני הפילהרמונית, אפשר להוציא חליפות יותר רעננות ומעוצבות ולא חסרים היום טרנדים של עיצוב- כל עוד מחליטים שזה בגדר ה"מכובד" החליפות. והבנות כמובן מרוויחות -באות עם בגדים לבחירתן לשון

avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 19/06/2007 ב- 19:50:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ניצן את בהחלט צודקת! לבוש רענן ומודרני יכול להיות טוב, אבל לא כדי לפנות לצעירים [כי צעירים לובשים ג'ינסים רחבים, צמידים, עגילים ותספורות משונות] אלא כדי להתרענן, אבל כל עוד זה נעשה בטוב טעם ובראש טוב ולא בצורך לחקות חברה מסויימת, להעתיק אותה או לגרום לה להימשך לקונצרטים...

עדיין חושב שזאת לא השאלה שצריכה להישאל,
אביחי.
חזור למעלה
Stewie Griffin
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 19/06/2007 ב- 22:07:18    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם היה קונצרט של מוסיקה קלאסית שבו הנגנים היו באים עם מכנסיים קצרים וכפכפים (או כל סגנון לבוש אחר "לא רשמי") - סביר להניח שאני לא הייתי בא, וכמוני גם הרבה אנשים אחרים, במיוחד אנשים מבוגרים. (זה לא הגיוני למשוך צעירים בצורה כזו אם זה בא על חשבון המבוגרים...)

במסגרת הלימודים שלי נכחתי מדי פעם בחזרות של תזמורות שונות. לראות את נגני הפילהרמונית יושבים על הבמה עם בגדים מכל הסוגים ובכל צבעי הקשת זו חוויה שונה בהרבה מאשר לראות אותם לאחר מכן בקונצרט לבושים בבגדים רשמיים. זו אווירה של חזרה ולא של קונצרט אמיתי.
חזור למעלה
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 20/06/2007 ב- 06:41:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אמממ... אתם לא חשבתם לרגע שאולי הויכוח הזה בכלל לא קשור בבגדים ? באמת בגלל הבגדים צעירים לא באים לקונצרטים ? נו באמת. באמת נראה לכם שאם תשאלו חבר שלכם שלא מתעניין במוסיקה קלאסית: "היי, אתה רוצה לבוא לקונצרט של הפילהרמונית?" אז הוא יגיד "לא רוצה, הם לבושים כמו פינגווינים משעממים אז לא בא לי". אני בטוח שיש סיבות אחרות מאשר מה לובשים נגני התזמורת.
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 20/06/2007 ב- 17:58:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נו טל!!! זה בדיוק מה שאני מנסה לצעוק כל הזמן ואף אחד לא מבין מה אני רוצה!!!!!!1

זאת לא השאלה!!!
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 20/06/2007 ב- 19:44:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היום חשבתי על רעיון חדש בנושא:

אני חושב שהעניין הוא ב"דיסטנס" שבין הקהל למבצעים. לפי דעתי, הלך הרוח בכל אומנויות הביצוע, וגם בסוגים אחרים של אומנות וגם במדע להמונים, הוא אינטראקטיביות ושבירת דיסטנס. מאחר והרשמיות הכבדה של המדים התזמורתיים הרגילים לא מתאימה לתחושת חוסר הדיסטנס, אולי יש מקום לשקול שינוי. אבל זו רק השערה, אפילו ניחוש, ואני לא יודע כמה אני באמת צודק. אני אפילו לא חושב שהקהל יכול לנסח את זה לעצמו.
חזור למעלה
GreenFrog
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/04/2007 ב- 13:48:37

הודעהנשלח: 20/06/2007 ב- 20:56:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עידן, אני לא חושב שדיסטנס, יענו המרחק שבין הנגנים והקהל, קשור לעניין. הרי תסתכל על הופעות ג'אז או אפילו כמה להקות רוק למיניהם, שבהם עדיין ישנו הרגשה של 'הנגנים יוצרים והקהל מקשיב' שתיהם בצדדים שונים של אותו מטבע.

אני חושב שכבר נאמר פה שמי שמגיע לקונצרטים גם מקשיב לדיסקים בבית, אז העניין באמת הוא כללי ולא קשור רק למוסיקה live.

כדי לענות על השאלה שavihaymor ניסח צריך קודם לעמוד על הגורם לחוסר העניין במוסיקה אומנותית כיום, או:

למה דועך העניין של הציבור במוסיקה מהאסכולה הקלאסית?
כי הרי אם היה עניין אולמי הקונצרטים היו מתמלאים, בלי שום קשר ללבוש של הנגנים.

מישהו קרא אולי את הספר של george rochberg? הוא עוסק בדיוק בנושא הזה של האסטתיקה במוסיקה.
חזור למעלה
alt38
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 22/07/2005 ב- 10:08:27

הודעהנשלח: 21/06/2007 ב- 13:22:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

GreenFrog כתב\ה:
למה דועך העניין של הציבור במוסיקה מהאסכולה הקלאסית?

סיפור קצר: לפני כחודש הלכתי עם כמה חברים להצגה (בנושא השואה) של בית ספר תיכון מגרמניה. לא ידענו שההצגה מלווה בתזמורת. הייתה שם תזמורת תלמידים (לבושה שחור...) והם ניגנו כמה יצירות קלאסיות איטיות (לא זיהיתי, נראה לי שחלק היה מקורי - כלומר של תלמידי ביה"ס). הם לא נגנו בזמן ההצגה - אלא בהפסקות שבין המערכות. בכל מקרה, דיברתי עם החברים שלי (שהם חובבי מוזיקת גלגל"צ או איך שתרצו לקרוא לזה) אחרי ההצגה והם אמרו שהמוסיקה הייתה נורא משעממת.

נראה לי שלאנשים היום פשוט אין סבלנות לשבת ולהקשיב למוסיקה שהיא לא בומבסטית וצעקנית (אולי כדאי להשמיע להם מאהלר מגלגל עיניים ).
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 21/06/2007 ב- 14:03:57    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קודם כל מדובר כמו שאתה אומר במוזיקה של תלמידים,
לא הייתי מצפה מתלמידים שלא מבינים כלום במוזיקה קלאסית לאהוב מוזיקה שסביר להניח תהיה ברמה בינונית מינוס.
התגובה שלהם לא אומרת כלום על מה שהם היו חושבים אם היו הולכים לקונצרט של הפילהרמונית של ניו יורק מבצעים בטהובן או לא יודע מה.

דבר שני, אנשים מתשנים. מתבגרים.
ילד בגיל 16 לא מקשיב לאותה מוזיקה כמו בוגר ואבא בן 40. לכן אי אפשר להגיד "לאנשים אין סבלנות", לאנשים יש סבלנות כשהם מגיעים לגיל המתאים, כזה או אחר.
לא כל הצעירים הם כאלה שקטים ויכולים לשתוק במשך שעה וחצי של קונצרט.
לכן אני אומר שצריך לבוא לקראת הצעירים, לדבר בשפה שלהם. ואחת הדרכים (זה לא אומר שרק ככה נשיג את זה) זה להתלבש פחות כבד,
לבוא בצורה פחות רשמית, וזה שוב לא אומר שנגניות התזמורת תבואנה בחולצות בטן.

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד 1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum