עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

ואם כבר דיברנו על להפתח למוסיקה עתיקה

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> זרמים שונים
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
shaked_shammah
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 22/04/2005 ב- 12:07:28

הודעהנשלח: 27/06/2007 ב- 07:17:27    כותרת הודעה: ואם כבר דיברנו על להפתח למוסיקה עתיקה תגובה עם ציטוט

לא נראה לכם שצריך גם שכל אחד מאיתנו ישלוט היטב בג'אז? זו גם אחת השפות המוסיקליות החשובות ביותר.
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 27/06/2007 ב- 08:40:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

צריך ? אני לא יודע אם זו שאלה של צריך. אם אתה רוצה, אתה יכול. זה לא שמישהו אמר באשכול ההוא שצריך לשלוט בכלי נגינה עתיקים. כל אחד מתמקד בתחום שהוא רוצה להתמקד בו. אם צריך, אז אחרי האשכול הזה אני עוד יכול לפתוח אלפי אשכולות לגבי "צריך" בתחומים שהם לא רק מוסיקה ואפילו נתפשים כיותר חשובים.

לי אישית יש ידע כל שהוא בג'אז. אני לא ממש מנגן ג'אז, אבל אני לומד לאט לאט. ג'אז תמיד הייתה אהבת חיי. תמיד רציתי לנגן ג'אז. ואני חושב שזה חשוב שחצוצרנים ידעו על התפתחות כלי הנגינה וטכניקת הנגינה שלהם בכל התקופות וכך גם במאה ה20 אז זה כולל את הג'אז והלאה, אבל לא בהכרח חייבים לדעת לנגן כל דבר.

זה כמו שהייתי אומר שכל אחד חייב לדעת סינית, גרמנית, רוסית ואיטלקית. זה טוב לדעת איך שפה מתפתחת לפחות בצורה הבסיסית בכדי שיהיו לנו כלים לדעת איך ללמוד אותה, אבל זה לא אומר שאנחנו באמת חייבים ללמוד לדבר כל שפה.

בכל אופן, אני חושב שאם כל מי שמנגן בכלי נגינה היה מכיר את שפת הג'אז והיה יודע לנגן ג'אז זה היה יכול להיות ממש מגניבמחייך

יהודה
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 09/02/2007 ב- 00:30:57

הודעהנשלח: 27/06/2007 ב- 10:18:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חושב שאחת ההגדרות שצריך לצאת מהן זה "קלסיקאי", "רוקר" ו"ג'אזיסט"(ויש עוד). כולנו עוסקים במוסיקה... אני חושב שככל שפותחים יותר ערוצים למוח בהאזנה ובנגינה מגבשים טעם מוסיקלי עשיר יותר ומאליו גם ההלחנות\אלתורים מיוחדים יותר.
האיש שמהווה בשבילי מודל לזה הוא אלי מגן- התחיל ועודנו מנגן בהרכבי רוק\רוק מתקדם(אחרית הימים, ועוד הפקות), נחשב לאחד הבסיסטים הטובים בארץ בהפקות ג'אז, ומנגנן קבוע בפילהרמונית.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 27/06/2007 ב- 22:30:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שקד, אני מסכים איתך ברמת העיקרון, אבל רק אחרי שבן אדם מרגיש שולט ברמה גבוהה במה שקוראים "נגינה קלאסית".
הרי -
כמה נגנים עברו מקלאסי לג'אז או לכל סגנון אחר? המון, ויחסית בקלות
וכמה עברו מג'אז קודם לקלאסי? הרבה פחות, וזה יותר מסובך.

לכן זה משהו שכדאי להכנס אליו רק בשלב מתקדם מאוד בהתפתחות המוסיקלית של כל אחד
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 28/06/2007 ב- 08:18:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה לא בדיוק נכון מה שאתה אומר יחיאל. הרבה מן גדולי הג'אז אם למשל נדבר על לואי ארמנסטרונג, פאטס נבארו, צ'רלי פרקר, ג'ון קולטריין, דיזי גילספי, קליפורד בראון, מיילס דייויס, רוי אלדריג', בובי הקט וכו', שרוב השמות הללו מהווים את עולם הג'אז, לא היו נגנים קלאסיים. להרבה מהם היה ידע מדהים במוסיקה, וכך גם במוסיקה קלאסית בגלל שהג'אז מתבסס הרבה על השפעות מן הצורה וההרמוניה הקלאסית אבל הם לא היו נגנים שניגנו מוסיקה קלאסית על בימת הקונצרטים. גם קרוב לודאי שלא היית רוצה לשמוע אותם מנגנים יצירות קלאסיות בהופעה שהיא לא ג'אז. הידע שלהם בתחום המוסיקה היה מדהים ואני בטוח שהם התאמנו על לנגן דברים כמו באך בזמנם החופשי, אבל אם אני חושב שאני מבין לאן אתה חותר אז אני חושב שאתה מתכוון לכך שהרבה מהם התאמנו על תרגילים טכניים ברמה הבסיסית כמו נגנים קלאסיים, אז בוא נגיד שלפיתוח טכניקה ולתרגילים בסיסיים בכלי נגינה אי אפשר בדיוק לקרוא מוסיקה קלאסית. זה יותר כמו ריצות חימום, מתיחות, הרמת משקולות וכו'. כל נגן שהוא ברמה גבוהה בכלי נגינה שלו מבחינת הצליל, מהירות, שליטה ברגיסטרים, גמישות וכו' התאמן על תרגילים כאלה ואחרים מהספרים שאתה מכיר או משום ספר.

הנקודה אליה אני רציתי להגיע היא שאלו היו בעצם נגני הג'אז ששברו את מגבלות כלי הנגינה במאה ה20. בגלל נגני הג'אז הטכניקה התפתחה בכלי נגינה לרמות מטורפות שקודם לכן לא היו. מי ששמע איי פעם את קליפורד בראון, שלצערינו לא חי הרבה זמן ונהרג בתאונה כשהיה בן 25, היה אחד החצוצרנים בעלי הטכניקה הכי טובה שאני שמעתי בחיי. הרבה סיבות שמלחינים מן המאה ה20 כתבו יצירות שוברי מגבלות זה גם בגלל השפעות מן הג'אז מנגנים שבאמת עשו דברים מטורפים שאף אחד אחר לא עשה. רמת הקושי בנגינה בכלי נגינה עלתה בגלל נגני הג'אז.
אז היום, כשאנחנו כבר 100 שנה אחרי תקופת הג'אז ואנחנו לא חיים בתקופה ההיא יותר, אז אני יכול להגיד שמי שיושב היום ומקשיב להקלטות של ג'אז ומנסה להוציא את הסולואים, יפתח טכניקה מעולה כשיסיים להוציא את כל מה שרצה וינגן את זה בסגנון. למה ? תקשיבו לג'אז, ותבינו.

Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 28/06/2007 ב- 15:47:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא הבנת אותי עד הסוף טץ...
אני מסכים איתך, ואכן רבים מהשמות שציינת ניגנו בטכניקה פנטסטית . לדוגמה, בתקופה שנינגתי סקסופון קנו לי ספר של צ'ארלי פרקר ואני זוכר שפשוט לא האמנתי שמישהו יכול לנגן את מה שהיה כתוב שם בטמפי כמו שהוא ניגן אותם. שמעתי הקלטות והבנתי שזה כן אפשרי! the bird הוא פשוט מדהים.

אז מה כן התכוונתי? התייחסתי להודעה של שקד - האם נגן קלאסי צריך לשלוט היטב בג'אז. אני חושב שאין הכרח, כי (כפי שגם ציינת) הג'אז בעיקרו מבוסס על המוסיקה הקלאסית. לכן בעצם הג'אז (עד כמה שיקפצו עליי אם אני אומר את זה) הוא באיזשהו מקום דרגה אחת מעל הסגנון הקלאסי בכל הנוגע לטכניקה ווירטואוזיות.
לכן אמרתי שזה משהו שהייתי פונה אליו רק כשאני מרגיש מאוד בטוח וחופשי בנגינה קלאסית.
ציטוט:
בגלל נגני הג'אז הטכניקה התפתחה בכלי נגינה לרמות מטורפות שקודם לכן לא היו.

שוב, בהחלט מסכים. אבל גם, אל תשכח שכלי הנגינה עצמם התפתחו ונגינה ווירטואוזית מטורפת הפכה לדבר שהוא בגדר אפשרי.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
Stewie Griffin
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 13/05/2007 ב- 22:06:03

הודעהנשלח: 28/06/2007 ב- 16:50:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא חושב שצריך שכל אחד ישלוט גם בג'אז, זה סגנון שצריך לנגן ולהתאמן כל החיים בשביל לשלוט בו, בדיוק כמו הסגנון הקלאסי. אף אחד לא חי שתי תקופות חיים שלמות בשביל שיוכל להיות הכי טוב בהכל. היו אמנם כמה מטורפים במהלך ההסטוריה ששלטו בשני התחומים, ואין לי ספק שזה אפשרי, אבל לדעתי הגישה הכי טובה למקצוע היא לבחור תחום אחד ולהתמקד אך ורק בו כדי להיות הכי טוב שאפשר באותו תחום יחיד.

(ולמרות כל מה שאמרתי עכשיו, עדיין בחרתי ללכת למסלול הרב תחומי באקדמיה שמתעסק בקלאסי ובג'אז במידה שווה מתבייש )

אגב, הג'אז הוא מעין עירוב סגנונות, הוא מבוסס על ההרמוניה הרומנטית עם שינויים ותוספות, בשילוב עם בלוז ומוסיקה אפריקאית שהביאו השחורים לאמריקה. אבל המוסיקה הקלאסית המשיכה להתפתח גם אחרי הולדת הג'אז, ובטח שג'אז זה לא "דרגה אחת מעל הסגנון הקלאסי" משום בחינה. בשני התחומים היו ויהיו וירטואוזים מדהימים.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש MSN Messenger
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 28/06/2007 ב- 21:33:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מזהירה מראש- לא קראתי את כל התגובות- כי אני מתה- אני אקרא אותן אח"כ..
אז דעתי היא כזאת, לא "צריך" לשלוט לא בג'אז ולא במוזיקה עתיקה. לדעתי, זה לא כ"כ קשור לז'אנר מסוים אלא יותר להרחבת אופקים... ז"א פשוט רצוי להכיר לשמוע אולי אפילו לנגן כמה שיותר לאו דווקא ג'אז/מוזיקה עתיקה
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> זרמים שונים כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum