עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

ללמוד אצל 2 מורים?

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 05/07/2007 ב- 19:49:35    כותרת הודעה: ללמוד אצל 2 מורים? תגובה עם ציטוט

שמעתי על הרבה אנשים שעשו את זה / ניסו... למישהו יש ניסיון- עובד לא עובד? ובא לא לחלוק חוויות?+ אם הייתם מורים הייתם נעלבים אם תלמיד שלכם היה בא אליכם ומדבר איתכם על ללמוד במקביל אצל עוד מורה(למרות שזה די בא ממכם בכל מני שיחות ואז ירד מהפרק)?
לא יודעת מאיזה שהיא סיבה לא ברורה נראה לי שהמצב הזה של 2 מורים די נועד לכישלון...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 05/07/2007 ב- 20:44:53    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לללמוד אצל שני מורים יש יתרונות מסויימים. השאלה היא באיזה שלב בחיים עושים את זה ובאיזה מן תלמיד מדובר. תלמיד שהולך ללמוד אצל 2 מורים בו זמנית צריך להיות מוכן לסיכוי שיתקל במקרים בהם יהיו ניגודי דיעות בין המורים. אם זה בניגוד דיעות מוסיקלי או טכני. אם התלמיד מוכן למצב שכזה זה יכול להיות דבר מאוד מועיל מכיוון שמלכתחילה הוא יוצא מנקודת הנחה שהוא ילך ל2 מורים ויקח מכל מורה את מה שהוא מוצא שעובד בשבילו. הוא יחקור את האפשרויות השונות, ינסה ויבחן וימצא מה עובד יותר טוב בשבילו או מה לא עובד בכלל ומה בבטחון מלא כן עובד. בשביל להיות התלמיד הזה, אני בהחלט חושב שצריך נסיון יחסי רב בנגינה ובתור מוסיקאי בגלל שלתלמיד הזה יש יכולת שיפוט הרבה יותר גבוהה מלתלמיד חסר נסיון. תלמיד חסר נסיון שיעשה דבר כזה עלול להתבלבל יתר על המידה ולהתקע ללא תשובות מה שישפיע על מצבו הנפשי וכך גם על רמת הנגינה שלו.

אפשרות יעילה לפי דעתי זה ללמוד אצל מורה אחד וללכת מדי פעם לנגן למורים אחרים או לנגן בכלל לחברים או לכל מי שרוצים ולקבל חוות דעת נוספות וכך גם אם פתאום נתקלים במורה שמאוד משפיע אז אפשר להחליט גם לעבור אליו או ללמוד אצלו בנוסף למורה הנוכחי אם באמת מרגישים שאפשר ללמוד משניהם ולא להכנס יותר מדי לצרות. אבל כמובן בשביל להגיע להחלטות שכאלה, נדרש נסיון מסויים.

לגבי האם זה מפריע למורה אחד שתלמיד ילמד אצל עוד מורה. זה כמובן עניין שתלוי במורה עצמו.
לי אישית לא היה מפריע אם תלמידים שלי היו לוקחים שיעורים אצל מורים אחרים. אני חושב שכדאי ללמוד כמה שיותר מכל מי שאפשר וגם בתור מורה הייתי ממליץ להם לעשות את זה.
אם מישהו היה מחליט כי הוא רוצה ללמוד אצלי ואצל מורה נוסף אחר בקביעות והיה נוצר מצב שהיו לו שני מורים עם דיעות מנוגדות קיצוניות (מה שקשה לי להאמין שהיה קורה) אז לומר את האמת, זו כבר הייתה הבעייה של התלמיד. התפקיד שלי כמורה הוא לתת לתלמיד מן הנסיון שלי, ללמד אותו לנגן או לעזור לו בנגינה. מה שהתלמיד עושה עם מה שאני מנסה להעביר לו זה כבר על אחריותו. זה לא מתפקידי להגיד לו מה אני חושב על מורים אחרים ומה הוא צריך לעשות בנוגע לזה. הוא יכול להתעניין ואני יכול לייעץ כמובן. אבל 99% מהעבודה היא של התלמיד. עליו להשתמש בשיקול הדעת שלו ולהחליט את ההחלטות שלו. אני אישית לא שומר טינה לאף אחד, ובטח שלא על משהו כזה.

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 05/07/2007 ב- 21:52:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

"אם לא תנסי, לא תדעי"

בכל מקרה, אצל מורה אחד כל הזמן אני מרגיש מחנק. זה לא טוב, אני צריך מישהו... מישהו שיגוון לי, שירגש אותי! טוב, ברצינות, מה שאני מעדיף זה מורה קבוע + שיעורים וכיתות אומן פה ושם.

אבל במוסיקה כמו במוסיקה, זה משתנה כל כך מאדם לאדם שאין לזה משמעות.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 05/07/2007 ב- 22:30:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עידן דווקא ניסיתי אבל הן כ"כ שונות אחת מהשניה ומלמדות סגנונות אחרים לגמרי שאני פשוט מסתכלת על זה בתור ללמוד 2 כלים שונים לגמרי. ודווקא לא טרחתי לספר על זה למורה שלי שדי נעלבה שהיא גילתה(אל תעשו את זה- עצה..)
אבל אני ממש לא יודעת איך תעבוד סיטואציה של ללמוד אצל 2 מורות שהן די דומות אחת לשניה- אבל מצד שני יש בינהן הבדלים די דראסטיים מבחינת מה שהן שמות עליו דגש..
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 22/01/2007 ב- 04:27:33

הודעהנשלח: 06/07/2007 ב- 00:38:21    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לדעתי הסוד הוא למצוא את המורה שאפשר לסמוך עליו או עליה... ללמוד אצל שני מורים זה מסובך בעיקר בגיל צעיר... אני נתקלתי כבר בהמון חילוקי דיעות בין מורים [כל מורה אמר לי משהו אחר לפעמים] ומה שעשיתי היה פשוט לקחת את כל העצות ולשקול מה הכי טוב בשבילי... כשלמורה כזה או אחר יש יותר ופחות השפעה עליי הכל נקבע לפי רמת ההסכמה שלי עם הדברים שלו.... לדעתי ללמוד אצל שני מורים בו זמנית - מיותר, מה שכן כדאי זה לחפש את המורה האידיאלי בשבילכם...
חזור למעלה
GreenFrog
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/04/2007 ב- 13:48:37

הודעהנשלח: 06/07/2007 ב- 02:36:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מסכים עם מה שנאמר פה בגדול. עדיף להשקיע מאמץ במורה אחד ולנסות לשמור על ראש פתוח. זה לא נישואים, אין סיבה להתקע עם אותו מורה ליותר זמן משצריך, אבל חשוב גם לא לוותר סתם כי קצת קשה.
הדרכים אמנם שונות, אבל כמעט כל מורה בכמעט כל כלי ותחום מלמד לאותה מטרה והיא שיפור היכולות. ולכן שני מורים זה מבלבל ולא מועיל לדעתי.
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 06/07/2007 ב- 08:24:57    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דווקא העובדה שמורים יגידו שני דברים שונים היא זו שבגללה שווה ללכת לשני מורים. זה אומנם סיכון, כי יש סיכוי לבלבול, אבל שני מורים שונים זה גם יותר אינפורמציה לגבי איך לנגן על הכלי, זה גישות שונות לכלי, אינטרפרטציה שונה. ובכלל כשיותר אופציות פתוחות בפניך יש לך סיכוי גדול יותר להגיע למה שאת רוצה. זה לא יזיק לבחור מה לקחת ממורה אחד, ומה מהמורה השני.
חזור למעלה
GreenFrog
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/04/2007 ב- 13:48:37

הודעהנשלח: 06/07/2007 ב- 10:32:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

או, אז אפשר לקחת שיעורים מוגדרים בנושאים שונים אצל שני מורים, למשל אם אני לוקח שיעורי פיתוח שמיעה ובנוסף גם שיעורי פיתוח קול על אף הקשר ביניהם. מורה אחד לתיאוריה והשני לטכניקה, מורה לרפטאוור ומורה לאילתור.
חזור למעלה
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 08/07/2007 ב- 09:41:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חבר שלי למד במשך די הרבה זמן (כמה שנים) אצל שני מורים מסיבה טובה - אצל מורה אחד הוא למד את הכלי שלו, ואצל מורה אחר הוא למד אלתור. המורה השני אפילו לא ניגן על אותו כלי.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 08/07/2007 ב- 21:51:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קלרניבס- מה שאתה כותב זה ממש רעיון מעולה.
מי שיש לו את היכולת הכספית לממן שני מורים טובים , שווה לו לעשות את זה. אני גם חשבתי שכדאי לקחת מורה שני שדווקא מנגן בכלי דומה לשלך , אבל לא בדיוק (לדוגמה, שקלרניטן ילמד גם עם פגוטיסט או חלילן). לדעתי זה יכול לשפר נגינה של כל אחד
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
Stewie Griffin
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 13/05/2007 ב- 22:06:03

הודעהנשלח: 09/07/2007 ב- 10:15:17    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לפעמים מגיעים אלי תלמידים שלמדו אצל מורים אחרים, ואני צריך לעבוד במשך 10 שיעורים רק על לתקן להם את הטכניקה או להשלים להם ידע בתיאוריה (כי המורה הקודם לא לימד אותם כמו שצריך) או אפילו ללמד אותם לקרוא תווים (כי חלק מהתלמידים מגיעים ממורים שלא מתעסקים במוסיקה קלאסית או ג'אז ולכן לא מלמדים תווים...)
מצד שני, רוב התלמידים שבאים אלי הם כמובן ברמת מתחילים עד בינוניים ולא הגיעו עדיין לשלב המקצועי בקריירת הנגינה שלהם.
מסקנה: אם ללמוד אצל שני מורים אז זה רק אצל מורים מאוד טובים, ורק כשאתה כבר ברמה גבוהה מספיק, ורק אם שני המורים מלמדים אותך דברים שונים בתחומים שונים ובשיטות שונות (כדי שהם לא יסתרו אחד את השני, זה יכול להזיק במקום להועיל)
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש MSN Messenger
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 10/07/2007 ב- 07:33:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Ylock כתב\ה:
קלרניבס- מה שאתה כותב זה ממש רעיון מעולה.
מי שיש לו את היכולת הכספית לממן שני מורים טובים , שווה לו לעשות את זה. אני גם חשבתי שכדאי לקחת מורה שני שדווקא מנגן בכלי דומה לשלך , אבל לא בדיוק (לדוגמה, שקלרניטן ילמד גם עם פגוטיסט או חלילן). לדעתי זה יכול לשפר נגינה של כל אחד

הוא באמת למד עם מורה שגם ניגן על כלי נשיפה, ובקשר ליכולת הכספית במקרה הזה זה יצא כמו מורה אחד כי הוא לקח שיעור עם כל מורה פעם בשבועיים.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 10/07/2007 ב- 16:09:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני גם עשוי לעשות משהו דומה,
כי המורה שלי נוסע לחו"ל לאיזה חודשיים. כך שזה גם יצא לי כמו מורה אחד קורץ
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum