עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

צמחונות
עבור לעמוד 1, 2  הבא

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק כללי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
GreenFrog
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/04/2007 ב- 13:48:37

הודעהנשלח: 26/07/2007 ב- 19:16:41    כותרת הודעה: צמחונות תגובה עם ציטוט

עידן, אמרנו שנמשיך את השיחה, לא? מאוד שמח
אני מין חצי צמחוני שכזה כבר שנה וחצי, ולא מפסיקים לעשות לי צרות בעניין. אמנם וויתרתי על בשר בקר ועופות, אבל ממשיך לאכול דגים וחלבי וכל פעם מחדש מעירים לי על זה ויוצאים בהצהרות שאני צימחוני אעלק .מעניין אותי איך צמחונים אחרים מסתדרים עם העוינות, ובכלל אם שווה להיות צמחוני. הסבר:
קראתי בעיתון שכל יום שביתה פה מציל משהו כמו 800,000 עופות משחיטה. משמע שכדי להפסיק הרג בעלי חיים למטרות הנאה צריך רק לדאוג להשבית את המדינה. המום
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
The orange
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 06/07/2004 ב- 20:31:42

הודעהנשלח: 26/07/2007 ב- 19:54:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אל תשים על מה שאומרים לך, תדע שזה שאתה לא אוכל בקר ועוף זה גם תורם.
אבל, דגים? למה להמשיך?

אני גם צמחוני (לא אוכל בשר ודגים, אוכל ביצים ומוצרי חלב), מכיתה ב'. הייתי רוצה להיות טבעוני, אבל באמת שאין לי מספיק כוח רצון בשביל זה.
לי דווקא יותר מציקים בקטע של: "למה אתה צמחוני?", ו"הריח לא מגרה אותך?"...

מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 26/07/2007 ב- 21:21:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וואו, מה שאנחנו עושים כאן זה ממש חתרני, לדבר ככה באוף טופיק. אבל עכשיו כשהוא נפרד מהמוסיקלי אז אפשר.

אני מסכים עם גיא (הכתום... תראו איך שאני משנן את השמות של כולכם). אני לא חושב שזה הבדל כל כך גדול למען האמת. אחרי שמתרגלים לרעיון שמוצרי בסיס יורדים מהתפריט אז לא אמורה להיות בעיה.
אני חושב שמה שהכי בעייתי זה לאזן את התפריט ולמצוא מנות אחרות שאפשר להכין. לשמחתנו, תמיד יש את הפסטה, האורז, תפו"א וכו'. לפני קצת פחות משנה הייתי בסניף של הבודהא בורגר בת"א (שזה מקום מעולה), ולקחתי חוברת עם תפריטים לאוכל צמחוני. מאז הכנתי 3-4 מנות משם שאני מכין מדיי פעם. בגלל שאני הצמחוני היחיד בבית אז אני היחיד שאוכל אותן וככה נשארת לי במקרר כמות של אוכל ל4 ימים בערך ואני מסודר. צריך גם לזכור שעושים לטופו ולסויה תעמולה מאוד רעה, ולמעשה אחרי שיודעים איך להתעסק איתם הם מאוד טעימים. הטופו שאכלת במפגש זה משהו שהכנתי ממש בחיפזון, והוא נאכל קר. אבל הוא עדיין היה דיי טעים. בד"כ זה הרבה הרבה יותר טוב!
בקשר להטרדות: כן גם אני סובל מהן. הכי מעצבן אותי זה הטיעון של "והעגבניה נהנת שחותכים אותה?". ובקשר ל"ריח המגרה", אני מוצא שמאז שאני לא אוכל בשר הריח של הבשר (בעיקר הלא מבושל) דיי דוחה אותי. אולי זה פסיכולוגי...

ואני גם מאוד מקווה להיות טבעוני יום אחד. ניסיתי לפני 8-9 חודשים להוריד באופן משמעותי את כמות החלב והביצים, אבל עדיין לא הורדתי לגמרי לצערי... אולי בעוד כמה שנים.

משום מה, בנוסף לכל התכונות שמוסיקאים נוטים ללקות בהן, יש גם אחוז יותר גדול יחסית של לא-אוכלי-בשר...
חזור למעלה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 26/07/2007 ב- 21:56:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כצמחוני לשעבר אני יכול להוסיף ששאלות כמו : "למה אתה עושה את זה לעצמך?" ומבטים עקומים וכאלה , קיבלתי בשפע... לא שזה השפיע עליי (הפסקתי מסיבות אחרות, בהזדמנות אני אוסיף) .
ומבחינת מה לאכול, באמת שלא קשה למצוא בימינו הרבה מנות צמחוניות, שגם טעימות ואני בהחלט לא פוסל אפשרות שאחזור לזה יום אחד(אלכס תהרוג אותי..) אבל כרגע תתנו לי להנות מהשניצל שלי !!! מאוד שמח צוחק רשע מאוד

ולסיום חידונת: איך אומרים צמחוני במונגולית?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 26/07/2007 ב- 22:01:00    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אולי "קרניבור"?...
חזור למעלה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 26/07/2007 ב- 22:13:10    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הממ, האמת שאין מילה כזאת במונגוליה! כולם שם אוכלים בשר קורץ
חזור למעלה
GreenFrog
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 26/07/2007 ב- 22:21:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יחיאל, אולי "dinner" אההה? מאוד שמח

קשה לי מאוד לוותר על דגים אבל אני לא אוכל אותם בתדירות גבוהה כלכך שזה ממש משנה. מה לעשות ....סושי..... אבל גם אין לי על זה נקיפות מצפון, כנראה כי אנחנו לא דומים לדגים כמו שאנחנו דומים לפרות....
האמת היא שלפעמים אני מקבל התקף קטן להמבורגר, אבל אני רק צריך לחשוב קצת על מה המילה הזאת אומרת כדי שזה יעבור לי. זה אשכרה מגעיל להרוג בע"ח כדי לאכול אותו כשיש לנו כלכך הרבה שפע.
יצא לכם לדבר עם הילדים של "בשר = רצח"? חמודים, לא?
חזור למעלה
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 27/07/2007 ב- 12:48:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

משפטי בנושא זה הוא

בשר = שרשרת המזון

ליסט
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 17/04/2004 ב- 17:16:34

הודעהנשלח: 28/07/2007 ב- 14:01:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני דווקא צמחוני כל החיים,
לא מבחירה. כל המשפחה שלי צמחונית ונולדתי ככה.
אז בכלל אין לי קשר לאידיאולוגיה, זה פשוט מגעיל אותי כל מה שקשור בבשר ודגים.
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 28/07/2007 ב- 19:37:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ניצן, אני חושב שזה קצת יותר מורכב מלומר "שרשרת המזון". בעידן המודרני שרשרת המזון כבר לא בתוקף בכל מקרה. אולי במקומות נידחים באפריקה כן. תהליך העיור והתעשיה מוציאים את האדם מחוץ לכל סוג של סטטיסטיקה ביולוגית ואקולוגית...
חזור למעלה
GreenFrog
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 30/07/2007 ב- 18:44:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ראיתי אתמול את הסרט של משפחת סימפסון, וזה הזכיר לי את התכנית שבה ליסה נהיית צמחונית.

http://www.youtube.com/watch?v=YDf6u1QCVKE

"It's just a little bit airborne, it's still good, it's still good!"

classic
חזור למעלה
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 30/07/2007 ב- 22:24:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדול! מאוד שמח
amitai90
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 03/05/2007 ב- 16:18:12

הודעהנשלח: 31/07/2007 ב- 14:51:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מתוך סקרנות אבקש שמישהו יסביר לי, למה בעצם להיות צימחוני? מאיזה מניעים זה נובע?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
The orange
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 06/07/2004 ב- 20:31:42

הודעהנשלח: 31/07/2007 ב- 18:41:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

amitai90 כתב\ה:
מתוך סקרנות אבקש שמישהו יסביר לי, למה בעצם להיות צימחוני? מאיזה מניעים זה נובע?

אני אגיד לך למה אני צמחוני, לא יודע אם הסיבות הן זהות אצל כולם.
אני באמת לא רואה סיבה לאכול חיות, חוץ מהנאה. אני יכול להיות בריא לגמרי בלי לאכול חיות, והיום אני גם בכלל לא אהנה אם אוכל בשר, אני אפילו נגעל מהמחשבה על זה. לעומת זאת, באכילת בשר יש פגם רציני - הריגת חיות לצורך העניין. אני באמת חושב שבאמצעות העובדה שיש צמחונים בעולם, הביקוש לבשר נמוך יותר, וכך גם כמות הגידולים והשחיטות.

משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 31/07/2007 ב- 20:10:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

The Orange הסביר את זה טוב מאוד. גם אצלי זה נובע מהקונצפט שאין סיבה בעולם המערבי שלנו לאכול בשר. הוויכוח "אבל זה טעים" ממש לא מספיק.

אני מציע שתראה את האנימציה הזו. היא קצת מוזרה, אבל גם מעלה נקודות למחשבה.
http://youtube.com/watch?v=ZM3yXd415JE
הוויכוחים שמועלים הם בעיקר שלבני האדם אין לסת שיכולה לתקוף ולקרוע בעלי חיים.
גם אין לנו יכולת לעכל בשר נא.
אני מאוד אוהב להשתמש בדוגמה שמובאת בסוף (בתרגום חופשי) "תן לתינוק תפוח וארנבון. אם התינוק משחק עם התפוח ואוכל את הארנב, יתכן שהוא טורף"
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 31/07/2007 ב- 21:24:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן, כמו שהם אמרו... לא הייתי אומר מילה לילד במדינת עולם שלישית שהיה אוכל בשר כל יום, אבל בחברת השפע, עם הידע הביולוגי והתזונתי שיש לאנושות כיום, אפילו רצוי שלא לאכול בשר.

לפני שנים בודדות פורסם "מחקר סין" שבדק תזונה אנושית על אוכלוסיה בסין. הייחוד של המחקר הזה הוא בכך שהוא נעשה על אוכלוסיה אדירה, הומוגנית ו"מבודדת" באיזורים הכפריים של סין, במשך תקופה של כמה שנים. החוקר הראשי בעצמו לא צמחוני, ואף ביצע בעברו ניסויים בבעלי חיים. המחקר שלו הוא במימון עצמי (כלומר הוא לא תלוי באף גוף חיצוני. המחקר מצא שיש צורך ב-0% מוצרים מין החי על מנת לקבל את כל הדרוש לגוף.

ניצן - במשך 800 השנים האחרונות היו מספר רבנים שהתייחסו לאי-אכילת בשר באופן מאוד מעניין. אני יכול לשלוח לך כמה דברים אם זה יעניין אותך.
חזור למעלה
GreenFrog
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 31/07/2007 ב- 21:49:41    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עידן, אני דווקה מאוד מתעניין בזה. הדבר היחידי שאני יודע זה שהרב קוק כתב איזה מאמר בנושא אבל לא יצא לי עדיין לקרוא אותו. אתה יכול אולי לפרסם כאן את המאמרים לטובת כולם?
חזור למעלה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 31/07/2007 ב- 21:49:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש גם סיבות אחרות:
בריאותיות - ז"א, יש אנשים שאכילת בשר לא מיטיבה איתם, גם מבחינת הרגשה כללית וגם מהבחינה שזה פשוט עושה אותם חולה. לי בזמנו היו כל מיני בעיות של כאבי בטן, וניסיתי דיאטות שונות כדי להפטר מהם. דרך אחת שחשבתי שתעזור היא פשוט להוריד בשר ועוף מהתפריט שלי.
דתיות - באופן הבסיסי והטבעי ביותר, בני האדם היו אמורים להיות צמחוניים. הקב"ה ראה שזאת בעצם גזרה שהאנושות לא תוכל לעמוד בה, אבל אנו רואים בזאת שהוא נתן ליהודים את הכשרות, שבעצם המדרגה הכי גבוהה היא לא לאגול בשר כלל - אם אתה כן אוכל, אז ע"פ כל הכללים - מפרסת פרסה, שוסעת שסע וכו' (זה ממש על רגל אחת, או פחות, דווקא יש כאן מקום להרחיב הרבה)
סתם כי זה לא כזה טעים - כן, יש כאלה שפשוט לא אוהבים...

היי, אני רואה עכשיו שעידן גם הגיב עוד לפני ששלחתי את זה, אז שנייה אחת....
כן, אכן אפשר לקבל הכול בלי לאכול בשר, אך צריך להשקיע די הרבה.
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 31/07/2007 ב- 22:07:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יחיאל: אפשר להסיק גם עפ"י חזון יחזקאל, תקן אותי אם אני טועה "וגר זאב עם כבש" וגו'.

אז... את רוב הדברים קראתי ב"מיניסטריון הדתות" מחייך בפורום בנענע.

כמה רבנים חשובים שהתייחסו לנושא - הרב יוסף אלבו, דון יצחק אברבנאל והרב קוק שהתייחס בהרחבה רבה. הרב כדורי גם היה צמחוני, אך לא ידוע לי על התייחסות כלשהי. זצ"ל לכולם כמובן מחייך

זה קישור לסיפור מאוד יפה על רבי יהודה הנשיא:
http://forums.nana.co.il/Article/?ArticleID=397769

על הרב קוק:
http://forums.nana10.co.il/Article/?ArticleID=116932

מן המקורות והתייחסויות של רבנים אחרים:
http://forums.nana10.co.il/Article/?ArticleID=142301
חזור למעלה
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 01/08/2007 ב- 10:59:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

holst כתב\ה:

לפני שנים בודדות פורסם "מחקר סין" שבדק תזונה אנושית על אוכלוסיה בסין. הייחוד של המחקר הזה הוא בכך שהוא נעשה על אוכלוסיה אדירה, הומוגנית ו"מבודדת" באיזורים הכפריים של סין, במשך תקופה של כמה שנים. החוקר הראשי בעצמו לא צמחוני, ואף ביצע בעברו ניסויים בבעלי חיים. המחקר שלו הוא במימון עצמי (כלומר הוא לא תלוי באף גוף חיצוני. המחקר מצא שיש צורך ב-0% מוצרים מין החי על מנת לקבל את כל הדרוש לגוף.

מה עם אומגה-3 שיש בעיקר בדגים. ובי-12 שיש רק בבשר בקר? מגלגל עיניים

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 01/08/2007 ב- 11:18:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

B12 קיים במזון אורגני ולא סטרילי, מה שבד"כ לא מוצאים בירקות כיום. הוא קיים במוצרי מזון צמחוניים כמו בסויה, דגנים (בד"כ מעשירים אותם בויטמינים) וחטיפים (כנ"ל).
אומגה 3 נמצא כמעט בכל שמן צמחי, ובעיקר בשמן פשתן, שמן זית, שמן קנולה ושמן סויה. הוא גם נמצא בכמויות גדולות באגוזי מלך. אני אוכל אגוזי מלך וסויה באופן קבוע.
חזור למעלה
matan__
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 20/09/2005 ב- 11:31:48

הודעהנשלח: 03/08/2007 ב- 14:26:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ללא קשר למה שכתוב בתורה ובמקורות,
האדם הוא טורף, ואולי הלסת שלו לא מותאמת לכך אבל מערכת העיבול היא מערכת עיכול שמיועדת לעכל בשר + ולא מסוגלת לפרק את כל הויטמינים והמינרלים הדרושים ממזון מהצומח, מכאן שהבן אדם אמור לאכול בשר.
חוץ מזה שממצאים ארכיאולוגים מראים שבני האדם היו משחר הולדתם טורפים.

אך עם זאת,
בתקופתנו המודרנית אין שום בעיה להשיג תחליפי מזון לכל דבר שחסר לתזונתו התקינה של הצמחוני הממוצע.

וצמחונות היא לקיחת עמדה .

אני לא חושב שקיימים הרבה צמחונים בעולם שפשוט בשר הגעיל אותםן אז הם הפסיקו לאכול.
אני יכול להגיד שמאז שהפסקתי לאכול בשר נהייתי הרבה יותר חלש , אבל אני מרגיש שלהיות צמחוני זה זכות וזה חשוב.
חזור למעלה
GreenFrog
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 03/08/2007 ב- 14:58:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מתן, זה מדויק. אנחנו לא יודעים מה בני האדם אכלו במקור, אבל אם לוקחים בחשבון את התנ"ך אז סביר להניח שלא אכלו בשר עד לתקופה מאוחרת יותר.
בכל מקרה, אנחנו מה שנקרא omnivorous, זאת אומרת שאנחנו מסוגלים לעכל כל מקור מזון. מעולם לא שמעתי על מחקר מדעי שמצביע על כך שאנחנו מאכלים מזון מן החי יותר טוב ממזון צומח
חזור למעלה
matan__
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 20/09/2005 ב- 11:31:48

הודעהנשלח: 03/08/2007 ב- 16:10:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

השאלה היא לא אם לא שמעת אלא אם חיפשת ולא מצאת....

אל תקח בחשבון פה את התנ"ך כי זה מיותר לצורך הדיון כי ברור שלפני מאות אלפי שנים בני האדם אכלו בשר.
לא מדובר פה על יכולת העיכול שלך כי גם אם תאכל אבן -מיצי העיכול שלך מסוגלים לפרק אותה.
אך, השאלה היא אם יש לנו בגוף את האיברים החיוניים לפרק ולהוציא את הברזל והרכיבים השונים ממזון מהצומח ולא להפריש את כל הדברים יחד עם הפסולת בצד השני של צינור העיכול. והתשובה היא חד משמעית - שלאדם יש יכולת פחותה בפירוק יעיל של מזון מהצומח.
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 03/08/2007 ב- 16:35:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עד כמה שהבנתי, בני האדם (עד התפתחויותיהם השונות) יכלו לאכול בשר רק אחרי שהצליחו להשתמש באש. אכילת טרף נא ללא תנאים סניטריים יכולה להביא למוות.
חזור למעלה
God
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 13:56:07

הודעהנשלח: 22/08/2007 ב- 17:00:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ניצן_גפן כתב\ה:
משפטי בנושא זה הוא

בשר = שרשרת המזון

מאוד מאוד לא נכון.

לו בשר היה שרשרת המזון לבני אדם, אז כשהיינו רואים תרנגול חי, היינו רוצים להביא בו ביס, כנ''ל פרה.

על פי האבולוציה של האדם, האוכל האידיאלי לבן האדם הוא פירות - ועובדה, שאנחנו רואים תפוח אדום ויפה צומח לו על עץ ביער, אנחנו דווקא כן רוצים להביא בו ביס בצורה אינסטינקטיבית וחייתית.

אנחנו אוכלים בשר בכזו כמות היום מכמה סיבות - אבולוציה פסיכוטלוגית - האדם לא חי מספיק שנים על פני כדוה''א שהוא פיתח התאמות לבשר נא, אבל הוא כן פיתח התאמה פסיכולוגית - שכנענו את עצמנו במשך דורות שבשר מבושל זה טוב לנו, בדיוק כמו ששכנענו את עצמנו שחלב פרות זה טוב ואף חיוני לתזונה בריאה.... צואה של שוורים.

אנחנו כיום אוכלים את הדברין האלה בעיקר בגלל שילוב של לחץ פסיכולוגי מטעם חברות המזון הללו שמגלגלות מאות מיליארדים בשנה מלגרום לנו להאמין שאנחנו "צריכים" בשר וחלב.

למען האמת, הבשר ובמיוחד החלב הם רעל לגוף שלנו, רעל שאנחנו בעיקרון יכולים להסתדר איתו בכמויות קטנות, אבל בגדול הוא די הורג אותנו לאט - עובדה היא, ששינוי לתזונה המורכבת אך ורק מפירות וירקות חיים גרמה לריפוי של אין ספור מקרים סופניים של סרטן ומחלות דומות כאלה.

לגבי הצורך שלנו בחלבונים, מי פה למד ביולוגיה? נכון, גוף האדם זקוק לחלבונים ממקור חיצוני כי הוא לא יכול להרכיב את כל מה שהוא צריך יש מאין, אבל...
מי פה לא יודע או שמע, שכשגוף האדם מגיע לחום של כ42 מעלות, אנחנו מתים כי החלבונים שלנו מתקלקלים (הם עוברים תהליך שנקרא "דינטורציה", שבו הם משנים את המבנה השלישוני שלהם - מאבדים את הצורה שלהם, וע''י זה מפסיקים לעבוד - דניאל למד קצת ביולוגיה).
עכשיו תחשבו מה קורה לבשרים שאנחנו מבשלים בטמפרטורות של מאות מעלות...
אז נכון, אנחנו יכולים להפיק טיפה תועלת מבשר, כי אומנם החלבונים מפסיקים לעבוד, אבל במבנה הראשוני (אני חושב), חלק מחומצות האמינו - אבני הבניין של החלבון, ומה שאנחנו באמת צריכים מהחלבונים שאנחנו אוכלים, שורדות, אבל כדי להגיע עליהם הגוף צריך להתמודד עם המון המון רעל!
לכן לגבי הקשר בין אכילת בשר לחלבונים - הרבה יותר נזק ממה שהוא טוב, ולכן עדיף מאוד לקבל את החלבונים ממקורות "חיים" - כגון אגוזים למיניהם, ואף יותר טוב - מאצות ים.

לגבי הכביכול צורך שלנו בחלב, זה שקר יותר גדול מזה של הבשר. לו בן האדם היה "צריך" חלב כדי להיות בריא, הוא היה בנוי בצורה סימביוטית עם הפרה והוא היה יונק ממנה אותו.
איזה עוד בע''ח אתם מכירים ששותה חלב של חייה אחרת?
אם היו מציעים לי לשתות חלב של אישה, בת אדם, הייתי חושב פעמיים, ואולי מנסה, לומרות שהכיבה שלנו הפסיקה להצתרך את זה בגיל צעיר, עדיין אולי זה לא כזה מזיק.... אבל לינוק מפרה? נו באמת... (דניאל, כבר יותר מחצי שנה לא נוגע בחלב, וממש יותר בריא בגלל זה).

לגבי סויה האמת שאני לא יודע... אני משער שאם אוכלים אותה חייה ולא קלוייה או מבושלת אז אולי היא מקור טוב לחלבונים, אך מבושלת? לדעתי כמו בשר, רק טיפה פחות רע כי זו תעשייה קטנה יותר, אז דוחפים לסוייה פחות הורמונים וכימיקליים כדי "להעשיר" אותה.

לגבי B12, אנחנו יכולים יפה מאוד לקבל אותו מצמחיםפ למיניהם, בעיקר מעלים ירוקים, אצות, ומונבטים (כל מני קטניות שמנביטים בבית).

אם אתם חייבים לאכול בשר אגב, גוף האדם לא "צריך" יותר ממנת חלבונים אחת ביומיים-שלושה, וכדאי מאוד לא לאכול בשר אדום, הוא הכי גרוע בגלל שהוא הכי מהונדס ומוזרק.

אני אגב אוכל בשר פעמיים-שלוש בשבוע כי אני מכור לטעם, אבל לא שותה חלב או אוכל גבינות יותר מפעם פעמיים בשנה, כנ''ל לגבי בשר אדום לסוגיו (שהכי רע זה פרה).

עידן, לגבי מחקר סין, יש לך את המאמר הזה? אני מחפש אותו כבר מלא זמן...
או אולי למישהוא אחר יש?

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 22/08/2007 ב- 17:17:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דניאל המום ?

אממ... אין לי מילים. זה היה מפורט באופן יוצא דופן וגם נורא נכון! תודה על התגובה הבונה.

לגבי הסויה:
ברוב התצורות שלה היא בד"כ קלויה\מבושלת. סויה שלא עברה תהליך בישול היא מאוד לא טעימה.
מה שכן, כי מכילה עשרות אחוזי חלבון מלא שרובו מתעכל בגוף בצורה בצורה אידאלית, לכן היא מקור חשוב לחלבון.
מוצרים נוספים שמכילים חלבון מלא הם ברוקולי וקינואה. מתנוזה שמורכבת מסוגים של אגוזים, קטניות וזרעים אפשר להשיג את כל החלבונים והויטמינים שהגוף צריך.

יש לי בבית חוברת שהיא תקציר את המחקר, אם אתה מעוניין. המחקר עצמו נורא נורא ארוך.

אנו הצמחונים מחכים לך מעברו השני של הנהר.
חזור למעלה
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 22/08/2007 ב- 19:37:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא יודע דניאל, כשאני רואה תפוח לא כזה בא לי עליו. אני לא אחד של פירות.
כשאני רואה שווארמה מסתובבת לה בשווארמיה, אז בא לי לאכול. למרות שאני גם לא כזה מת על בשר.
האמת שאני בכלליות לא אחד של אוכל.

אני אומר, לא לאוכל !

Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 22/08/2007 ב- 20:19:43    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קודם כל דניאל - סחתיין על הסיכום המפורט והנכון ברובו.
טץ - דווקא שווארמה מגרה אותך? תאמין לי כשאני רואה את כל הזבובים באיזור נהיה לי חשק להיות שוב צמחוני...
ציטוט:
אני אגב אוכל בשר פעמיים-שלוש בשבוע כי אני מכור לטעם, אבל לא שותה חלב או אוכל גבינות יותר מפעם פעמיים בשנה, כנ''ל לגבי בשר אדום לסוגיו (שהכי רע זה פרה).

נשמע אידיאלי. אני חושב שזה בערך מצב שאני אכוון אליו בשנה הבעל"ט
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 22/08/2007 ב- 21:51:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מאוד מאוד לא מסכים. (בעיקר לדניאל)
קודם כל אני חושב שאני יכול להפסיק לאכול בשר בכל רגע. זה לא יפריע לי בשום אופן להמשיך לחיות.
אני פשוט לא מרגיש רע עם העניין של אכילת בשר. אני ממש לא. שום דבר.
זה ממש לא מעניין אותי שחותכים לה את הצוואר ושהיא בהיסטריה לפני שזה קורה. אני צריך לאכול, וזה באמת לא מענין אותי מה תחשבו עליי. כל עוד אני יודע שהבשר טרי ואכיל, אין לי שום בעיה עם זה.
אם אני לא אוכל אני אמות. ואני לא מעוניין לשים גדר לעצמי לזה אני כן אוכל ולזה לא (אלא אם כן תהיה לי ממש בעיה בריאותית לאכול משהו, כגון אלרגיה). אני צריך את האנרגיה כדי לסיים את היום כמו שצריך, ואני מפעיל הרבה אנרגיה כל היום בנגינה הליכה ברגל וכו'...
מבחינתי אם אני יכול לאכול את הבשר הזה והזה, אני אוכל אותו.
ואני ממש לא חושב שלהיות צמחוני אומר על מישהו שהוא מוסרי או נחמד יותר, מתחשב ובלה בלה בלה. והרב קוק יכול להגיד שזה המטרה האלוהית, זה לא מזיז לי. מבחינתי אין דבר יותר גרוע מלדעת שאנחנו הזן היחיד מכל הזנים על הארץ הזאת שהורג אחד את מינו.
אין עוד חיה כזאת. וזה מפריע לי הרבה יותר.
אתה יכול להיות צמחוני כמה שאתה רוצה... זה לא ישנה את העובדה שאתה עדיין יכול להיות אדם עם אופי מחורבן. ואני לא רואה שום דבר רע באופי שלי בעובדה שאני הולך לאל גאוצ'ו פעם בעשר שנים לאכול (ולהנות) מנתח של 500 גרם.
ולפעמים זה מה שאני מרגיש כשמישהו אומר לי שהוא צמחוני ועוד מתווכח איתי על זה.
"אני יותר טוב ממך, כי אני לא הורג פרות". מבחינתי מה שאתה אוכל זה בינך לבין עצמך, אבל האופי שלך הוא בינך לבין אנשים אחרים.

וחלב זה לא רעל לגוף. אם זה היה רעל לגוף שלך, היית מת בחודשים הראשונים לחייך. העובדה שאתה יונק חלב מהיום הראשון שלך אומר משהו על המין האנושי. או בכלל על כל הזן של היונקים.
אז מה אם אתה שותה חלב של פרה? חלב כיום הוא אולי חצי ממנת של כל בני האדם. זה נמצא בקפה ההפוך, בטוסטים, בפיצה וכו'... זה בכל מקום.
קשה לי להאמין זה מזיק עקב כך שאנשים בימינו חיים עוד יותר זמן ממש שהיה בעבר ולא שינו את הרגלי האכילה שלהם, לפחות ממה שאני יודע.

אז אתם תגבילו את עצמכם לזה ולזה, אני אמשיך לאכול בשר, חלב וביצים,
ואני עדיין אהיה בחור נחמד וטוב לב.
להלן הנאום של הטורף הבנאלי, שלא מוכן להפסיק לאכול בשר. כי זה... (כל סיבה שבא לכם, חוץ מ"אתה חרא של בן אדם")

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק כללי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד 1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum