עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

מוסיקאים קלאסיים מבצעים רוק מתקדם

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> זרמים שונים
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
giladcom
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 28/07/2007 ב- 16:46:47

הודעהנשלח: 28/07/2007 ב- 17:12:02    כותרת הודעה: מוסיקאים קלאסיים מבצעים רוק מתקדם תגובה עם ציטוט

שלום לכולם!

למי שטרם מכיר ויודע, את ירושלים מציף בשנים האחרונות גל מבורך של להקות רוק ופרוג אשר מורכבות ממוסיקאים קלאסיים בהכשרתם, ולעתים גם בעיסוקם המרכזי, רובם בוגרי מחלקת הקומפוזיציה של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. להקות אלו משלבות אלמנטים קלאסיים במוסיקה שלהם, ביניהם צורה ומבנה מורכבים (יותר מהמבנה הסטרופי המקובל של שיר פופ), הרמוניה כרומטית, משקלים א-סימטריים, בנייה מוטיבית במסגרת שיר ומסגרת אלבום, תזמורים יצירתיים ומורכבים, תפקידים קונטרפונקטיים עשירים, עיסוק בשירי משוררים וכו'.
בין הלהקות הללו ניתן למנות את "בינתיים", "סוסיתא", "מים שקטים" ולהקתי אני "רווח כפול".
אני לומד בימינו לתואר שני בקומפוזיציה בביה"ס "מאנס" בניו-יורק, ואני שמח לבשר שבעיני גל הלהקות הנ"ל הוא תופעה קסומה ויחודית לישראל, של מוסיקאים שמשלבים ללא בושה שירי משוררים עבריים עם השפעות של ראוול ופינק פלויד, סטרווינסקי ורדיוהד, מתי כספי וצ'יק קוריאה...

מי שאוהב גם מוסיקה קלאסית וגם רוק (כמוני), ורוצה לשמוע רוק שהוא קצת יותר מאתגר מהפלייליסט הארור של גלגל"צ, מוזמן בחום להופעה כפולה של "רווח כפול", www.double--space.com ושל "בינתיים" בצוללת בירושלים ב- 8 לאוגוסט ב-21:30. בהופעה יתארח גם יונתן קרן, מלחין וכנר בוגר ביה"ס "ג'וליארד" מניו-יורק בקומפוזיציה, אשר ביחד הקמנו השנה טריו כליזמר-מודרני עם הקלרינתן גלעד הראל הנקרא "קלזשופ", www.myspace.com/klezshop, הרכב שאף הוא לוקה בהשפעות סגנוניות מכל הבא ליד...
אז מי שרוצה קצת לפתוח את הראש, מוזמן לבקר בלינקים הנ"ל, לשמוע קצת חומר ולקפוץ לשמוע אותנו מנסים ליצור את הסינתזה של המאה ה-21 בין קלאסי לרוק...

גלעד כהן ("רווח כפול"), www.giladcohen.com
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל בקר באתר הבית של המשתמש
Stewie Griffin
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 13/05/2007 ב- 22:06:03

הודעהנשלח: 28/07/2007 ב- 18:09:53    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גם אני אוהב מאוד לשמוע, לנגן ולהלחין רוק מתקדם. נשמע מאוד מעניין, מקווה שאוכל להגיע להופעה מחייך
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש MSN Messenger
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 28/07/2007 ב- 19:35:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בהצלחה לכם!

אני מניח שהיינו מתראים באקדמיה על בסיס יומי בשנים האחרונות... אבל זה כבר לא תקף עוד מחייך
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 28/07/2007 ב- 20:08:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ברוך הבא לאתר, גלעד!
(הייתי בג'ם סשן שעשו באקדמיה בירושלים, 40 שנה ל "סרג'נט פפר", אתה ניגנת שם בבס במקרה?... )

בכל מה שקשור לקלסיקאים שמנגנים רוק ופרוגים למיניהם, אני לגמרי בעד!!!

מוזיקאים קלאסיים שמנגנים רוק זה כל כך מרענן באוזן... בעיקר, לטעמי, בגלל המודעות למרכיבים המוזיקליים וכל המטען העשיר שהם מגיעים איתו, וגם כי זה סוג של שחרור בשביל אנשים שרגילים לכל כך הרבה "חוקים" וכובד ראש שמתלווה בדרך כלל למוזיקה קלאסית.
ראיתי שבאתר שלך אתה מביא גם קטעים מפרוייקטים שעשו בזמורת המהפכה, גם יוזמה מבורכת... אשתדל להגיע לקונצרט.

giladcom
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 28/07/2007 ב- 16:46:47

הודעהנשלח: 11/08/2007 ב- 17:34:47    כותרת הודעה: שלום שלום תגובה עם ציטוט

כן, זה אני הייתי על הבס בג'ם...
לגבי "תזמורת המהפכה" - הייתי מעורב בכמה מהקונצרטים - כתבתי עיבוד ל"הדפוק הזה" לקונצרט משותף עם ירמי קפלן, ומספר יצירות ועיבודים לתזמורת ולמקהלה ותזמורת, וכמו-כן אכתוב יצירה לקונצרט הקרוב: קונצרט משותף עם רביעיית הג'אז הנהדרת Third World Love.
פרוייקט נהדר, "המהפכה", נתן לי ולרבים אחרים במה תזמורתית שבחיים לא הייתי מצליח להגיע אליה בשלב זה.
אני בכלל דלוק על החיבור בין קלאסי לרוק: היצירה האחרונה שכתבתי בביה"ס היא חמישייה לגיטרה בס ולמיתרים, עם השפעות פינק פלויד-לד זפלין-סטרווינסקי-ראוול מובהקות...
אז מי החברים באתר הזה? קלאסיקאים מהארץ, מחו"ל?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל בקר באתר הבית של המשתמש
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 11/08/2007 ב- 19:43:53    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הרוב המובהק של החברים הפעילים באתר לומדים/למדו/ילמדו באקדמיה למוזיקה בירושלים, יש את טל כץ, שלמד בת"א ועבד לג'וליארד, שהוא יוצא דופן... ועוד כמה אנשים מרחבי הארץ, קונסרבטוריונים וכאלה...
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 12/08/2007 ב- 11:18:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה בסדר, אני וגלעד מכירים דרך מכרים משותפים. אחרי הכל, אנחנו כמעט שכנים עכשיו מחייך רק כ21 בלוקים מפרידים בינינו.
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> זרמים שונים כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum