עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

עשה זאת בעצמך

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 28/08/2007 ב- 09:31:47    כותרת הודעה: עשה זאת בעצמך תגובה עם ציטוט

זה כבר יחסית די הרבה זמן שבעיות קטנות בקלרינט אני מתקן אותן בעצמי,
נגיד איזה קפיץ שלא מגיב טוב, או לשמן פעם ב.. את הקלרינט זה לא ממש בעיה. תכלס חבל לבזבז על זה כסף וזמן.
עכשיו הייתי רוצה כבר להתחיל ללמד את עצמי להחליף כריות. ראיתי כבר את המורה הקודם שלי מחליף כאלה, ואני האמת אוכל לשאול אותו שיראה לי שוב,
אבל הקטע היותר חשוב מבחינתי זה : מאיפה בארץ, אם בכלל, משיגים כריות טובות?

אני יודע שיש חנות קטנטנה בת"א, בפינת בוגרשוב שלום עליכם, שממנה גם קניתי שמנים וכל מיני אביזרים חביבים.
אבל אני לא בטוח שהסט כריות שהוא מוכר שמה ממש איכותי.
הוא נראה סביר, אבל לא כזה שיחזיק ל5-6 שעות נגינה ביום הרבה זמן.
אז האם יש פה מישהו שאי פעם קנה או הזמין כריות קלרינטים מאיפשהוא?

נ.ב: ובכלל, האם גם אתם מתקנים בעיות קטנות בעצמכם או שלא נוגעים בכלי בשום פנים ואופן?

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
shaked_shammah
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 22/04/2005 ב- 12:07:28

הודעהנשלח: 28/08/2007 ב- 13:09:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גם אני מתקן בקטנה- מתיחה קלה לקפיץ, שימון קל, חיזוק בורג... כריות עוד לא ניסיתי מעולם
avihaymor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 22/01/2007 ב- 04:27:33

הודעהנשלח: 28/08/2007 ב- 13:11:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לי הייתה בעיה בקפיצים... הם היו נורא קופצניים חח... אז ניסיתי להקטין אותם והצלחתי איכשהו להרוס אחד... מזל שקיבלתי אחד חדש במקוםמחייך
בעיקרון כדאי מאוד לנסות לתקן לעצמך את הכלי כי ככל שתכיר יותר טוב את הכלי יהיה לך יותר קל לעבוד איתו.... ומקסימום טועים במשהו, לא קרה כלום, תמיד יהיה מישהו שידע לתקן...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 28/08/2007 ב- 13:30:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא יודע, נראה לי לא חכם לנסות לתקן חליל בעצמך. ראה ערך מתקני חלילים שגורמים יותר נזק מתועלת.
לסובב קפיץ פה ושם זה עוד בסדר, וגם לנקות קצת את הכלי. אבל אני חושב שמסוכן להחליף כרית של חליל ללא ידע מקצועי. ולו רק בגלל שעל כל כרית שמוחלפת צריך לעשות איזון, וזה דבר לא פשוט שלוקח זמן רב. ובחליל כידוע פחות מ-100% וואקום פוגם באופן ברור בתגובה של הכלי. 99.5% וכבר אין כמעט צליל.
חזור למעלה
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 28/08/2007 ב- 14:59:45    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מתקן (זאת אומרת, זאת העבודה שלי) והתחלתי ממש ככה כמו שאתה מתאר - תיקונים קטנים שתמיד עשיתי בעצמי על הכלים שלי. אני ממליץ מאוד לדעת לעשות תיקונים קטנים כמו שאתה מתאר בעצמך, בעיקר למקרי חירום.

כריות: אני לא מכיר את החנות שיש בארץ. אני מזמין את כל הכריות מחו"ל. אני מכיר את רוב חברות הכריות ויש לי ניסיון עם הרבה מהן, אז אם תוכל לברר חברה/דגם של הכריות אולי אני אוכל להגיד לך אם הן טובות (יש הרבה יותר ספקים מייצרנים של כריות). אם הן נמכרות כסט אז אתה לא יכול לדעת אם הגדלים מתאימים לקלרינט שלך. לפעמים אפילו לאותו דגם של קלרינט יהיו כריות בגדלים טיפה שונים על אותו כפתור. לכן אני, ואני משער גם מתקנים אחרים, מחזיקים סטוק של כל הגדלים וגם עוביים שונים ועוד....

להחליף את הכרית זה לא כל כך מסובך. הבעיה היא שאר הדברים שלפעמים צריך לעשות בנוסף להחלפת הכרית, שלפעמים דורשים כלים מיוחדים. זה גם תלוי איזו כרית מחליפים - להחליף את הכרית של הרגיסטר זה די פשוט (למרות ששם אני מעדיף בדרך כלל כרית שונה מהרוב). להחליף את הכרית של דו/פה (זרת) או סי במול/פה (אצבע ראשונה יד ימין) זה הרבה יותר מסובך כי הן תלויות גם בכריות אחרות ובעוד דברים.

הולסט אתה צודק (למרות שאין 100% אלא רק מאוד קרוב וזה מסיבות שלא תלויות בתיקון אלא אם הכלי מעץ או שעובר אוויר בין חורים פתוחים לאצבעות - לרוב, אבל לא תמיד, זה חסר משמעות) אבל להחליף כריות בחליל זה יותר מסובך מקלרינט כי האיזון שאתה הזכרת יותר מסובך ולוקח יותר זמן בחליל (גם זה תלוי בעוד המון דברים).

דומבי אני מקווה שהתשובה שלי עזרה קצת אבל אם יש לך עוד שאלות אני יכול לענות.

ניתאי

נערך בפעם אחרונה על-ידי clarnibass בתאריך 28/08/2007 ב- 19:08:05, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 28/08/2007 ב- 17:51:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

I can suck the whole galaxy with the vacuum in my flute!

טוב, אולי לא עד כדי כך, אבל גדיאל המסכן חווה על בשרו את הואקום שעשיתי על היד שלו מחייך
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 28/08/2007 ב- 20:11:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

האמת לא ידעתי שיש עד כדי כך הבדלים בין חברות שמייצרות כריות.
בעיקרון מה שאני אצטרך זה גדלים של בופה. אבל מה שחשוב לי הרבה יותר הוא החומר שממנו הן עושיות. כלומר אני רואה לפעמים כריות על כלים שבא לי להתאבד מהם עד כמה שהן נראות רע.
עד עכשיו ראיתי סוג של כריות שמאוד אהבתי: לבנות (לא כמובן, ראיתי חומות, שחורות וכן הלאה), אבל הן נראות כאילו עטופות בסוג של בד עור לבן כזה. אין לי מושג מה זה היה. אבל זה נראה טוב.

אולי תתן לי כתובות אינטרנט או משהו מאותן חברות שמספקות לך את הכריות.
(במאמר מוסגר קיבלתי עצה מצויינת מאבא שלי, שטען שאולי כדאי לי להשיג את הקלרינט המעפן ביותר שקיים על פני האדמה ולהתעלל בו כמה שבא לי כדי להתאמן על החלפת כריות. אז תודות לאיביי... הוא יגיע בקרוב. אז בקשר להחלפת הכריות התחתונות שהן בהחלט הקשות ביותר אני לא דואג יותר מדי.)
בקשר לשאר הדברים אני כבר אוכל לדבר עם המורה לשעבר שלי שייתן לי טיפים איפה לקנות את הדבק, את המכשירים וכו'... (אלא אם כן אתה מכיר מקומות מצויינים)

אני מניח שזהו בינתיים.

clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 29/08/2007 ב- 11:53:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הי דומבי

אולי כדאי שאני אסביר קצת יותר על הכריות באופן כללי. לי נשמע שהכריות שאתה מתכוון נקראות bladder או skin (אני לא יודע את השם בעברית). הן לבנות (או לפעמים צהובות, כמו בהרבה חלילים) ואלה באמת גם הכריות שאני מעדיף לקלרינט אבל גם לכריות אחרות יכולים להיות יתרונות. יש כריות מעור שהן לרוב חומות. יש כריות שעם, ויש גם סוגים של כריות סינתטיות.

אני די בטוח שהכריות הלבנות שאתה מתאר הן bladder ואלה הכריות שיש ברוב הקלרינטים ונראה לי שגם רוב המתקנים משתמשים בהן. ההבדלים הם לא רק בין כריות שונות (כמו שעם או עור וכו') אלא כריות bladder מחברות שונות או אפילו דגם שונה מאותה חברה לדוגמא שתי שכבות bladder או אחת (דרך אגב הרבה כריות מספקים שונים מיוצרות על ידי אותה חברה). בתוך כריות bladder או עור יש לבד ויש המון סוגים של לבד מה שמאוד חשוב בכריות. הלבד קובע את הקושי/רכות ועוד כמה דברים חשובים. זאת אומרת, לא כל כרית מהסוג הזה שנראית טוב תהיה טובה. הקושי של הכרית ישפיע על ההרגשה לנגן, או ה"רעש" שהכרית עושה.

בנוסף יש גם כריות עם כתפיים וכריות בלי כתפיים. כריות בלי יכנסו בדיוק לתוך ה-cup (נגיד שזה כפתור בעברית). כריות עם כתפיים יכנסו בחלקן לתוך הכפתור והכתפיים ישבו על השוליים של הכפתור. זה חשוב בגלל שכריות עם או בלי כתפיים, שמתאימות לאותו כפתור, יהיו בגודל שונה. לכריות עם כתפיים יש לפעמים יתרונות (ולפעמים זה חסר משמעות). bladder הן לרוב עם כתפיים ועור הן לרוב בלי. זה אומר שלמדוד איזה גודל של כרית צריך זה לא תמיד כל כך פשוט (ויש גם את עניין העובי). יש ייצרנים/ספקים שיכולים למכור סט לכלי מדגם מסויים. הבעיה היא שלפעמים יצרני כלים משנים טיפה את המידות והסט לא יתאים במדויק. אם יש לך כלי מאוד נפוץ (נגיד Buffet R13 לא ישן) אז הסיכוי שהן יתאימו.

מהמקומות שאני בדרך כלל מזמין אפשר להזמין רק כמות גדולה. יש כמה מקומות שמוכנים לשלוח כמויות קטנות, כרגע אני לא זוכר אבל יותר מאוחר אני אמצא את זה ואני אתן לך את האתרים שלהם. תוכל להזמין מהם גם דבק לכריות. יש די הרבה סוגים של דבקים. יש דבק חם ויש Shellac. דבק חם בדרך כלל מגיע כמקל או כדורים קטנים (אני מעדיף כדורים). Shellac זה מקלות שגם כן נמסים בחום ולרוב הם יותר קשים וצריכים קצת יותר חום כדי להנמס מאשר דבק חם. יש הרבה סוגים של shellac וההבדל הוא בצבע ו/או בקושי/שבירות. ניסיתי את רוב הסוגים. shellac לבן או שקוף קהה הם לרוב טובים והם נקראים בדרך כלל Amber ו-French Cement. אולי תשתמש בלבן לכריות של קלרינט.

המינימום שתצטרך הוא כוהלייה, דבק, כריות ומברגים (אש רגילה תשחיר את הכפתורים). אפילו רק עם הכלים/חומרים האלה אפשר לעשות עבודה סבירה מאוד או אפילו טובה. אלא אם כן.... מתגלה בעיה שדורשת ניסיון או איזשהו כלי מיוחד, ובכלים זולים מ-eBay בדרך כלל יש הרבה כאלה (סתם מסקרנות, איזה קלרינט קנית?).
אם אתה רוצה להחליף כמה כריות ולנסות אז זה לא כל כך מסובך. כדאי שתתחיל מהכריות שלא קשורות לכריות אחרות (הרגיסטר קצת שונה מאחרות). לעומת זאת, אפילו בהחלפת כרית פשוטה יחסית (נגיד לה במול/מי במול של זרת ימין) יש פרטים מסויימים שחשובים. זאת אומרת - החלפת הכריות עצמה, הכוונה אחרי שהכפתור מפורק להוציא את הכרית הישנה ולהדביק את החדשה זה הרבה פעמים לא רוב העבודה כשמחליפים כרית.

אבל לך על זה! אם אני לא הייתי מתחיל ממש ככה אז לא הייתי נהיה מתקן בכלל.

ניתאי
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 30/08/2007 ב- 12:25:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וואו ניתאי תודה רבה. בהחלט עוזר מאוד כל הפירוט שכתבת.
מאוד מרשים. אבל אני מניח שאני לא אוכל להחליט כרגע, מן הסתם אצטרך לנסות את כל סוגי הדבק והכריות לאט לאט.

עכשיו סתם חיפשתי בגוגל,
ונכנסתי לאתר הראשון שראיתי שמוכר ערכות תיקון וכל מיני כלים: http://www.musicmedic.com/
מכיר אותם? קנית מהם פעם?

clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 30/08/2007 ב- 19:26:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי מצאתי את החנויות שהתכוונתי. אחת היא www.windcraft.co.uk באנגליה שהם מוכרים את הכריות מהסוג שאני הכי אוהב (מיוצרות על ידי Music Center באיטליה). יש להם גם דבק. המקום השני הוא בדיוק זה שמצאת. להם יש כריות שמיוצרות על ידי Percision שאותן גם ניסיתי, לא מהאתר הזה אלא ישירות מהמפעל, אבל אני חושב שאלה אותן כריות או מאוד דומות והן גם טובות. גם לחנות הזאת יש כל מיני סוגים של דבק ולשתי החנויות יש עוד הרבה דברים שתוכל לראות באתרים שלהם.

ניתאי
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 03/09/2007 ב- 09:21:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ניתאי שאלה,
קנית מהם (Musicmedic) פעם את ערכת התיקונים שלהם?
היא פשוט ניראת מאוד מפתה, ונראה כאילו יש בה את רוב הדברים שמתחיל צריך.

ובקשר לאתר האנגלי הזה, יש אישפהוא תמונות של מה שהם מוכרים?
או שהם משאירים אותך עם הדמיון הפרוע שלך...?

clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 03/09/2007 ב- 10:57:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הי דומבי

לא קניתי אף פעם את הערכה הזאת אבל לי נראה שהיא מחולקת לכמה קבוצות - 1. כלים או חומרים טובים וחשובים. 2. דברים מיותרים או שאין בעיה למצוא בארץ. 3. דברים שצריך אבל הספציפיים שיש בערכה לא כל כך נוחים (או אפילו מסוכנים!). 4. דברים שצריך לפעמים אבל בלי עוד כלים (שאין בערכה) לא תוכל להשתמש בהם בכלל. אני יכול לפרט יותר ולהיות ספציפי אם אתה רוצה.
היתרון (שהוא גם חלק מהחיסרון) הוא שהכל מגיע יחד ואתה לא צריך לברר בקשר לכל דבר אם כדאי לקנות או לא. קשה לי להגיד פשוט כן או לא אם כדאי לך לקנות את זה. אז כמו שאמרתי אם תרצה שאני אפרט אין בעיה וככה אולי תדע גם יותר מה כדאי לך לקנות ומה לא.

אני לא יודע על תמונות באתר האנגלי. בקטלוג שיש לי גם אין תמונות. אבל בכל מקרה זה לא כל כך משנה כי תמונות לא יעזרו כמעט בכלל. תמונות לא יגלו לך את הקושי של הכריות או עוד פרטים על רוב החומרים ולא באמת תוכל לדעת אם הם טובים או לא. בדרך כלל הדרך היחידה לדעת אם משהו טוב או לא היא מהניסיון, וזה עוד יותר קשה אם אין לך נקודת השוואה. אם אתה רוצה לשאול על משהו ספציפי ויש לי ניסיון איתו אני יכול להגיד לך מה דעתי עליו.

ניתאי
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum