עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

טוב זו שאלה לנבלאים בלבד...

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי פריטה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 10/07/2004 ב- 13:17:43    כותרת הודעה: טוב זו שאלה לנבלאים בלבד... תגובה עם ציטוט

טוב...
כידוע לכם(-או שמא עליי לכתוב לכן...) יש כמה סוגי מיתרים- הכוונה היא פה לא לחברה אלא לסוגים כמו: גידים פלסטיק ומתכת...
הקומבינציות של המיתרים נעשות בעיקר בין מיתרי הפלסטיק לגידים.....
אז... מה אתם מעדיפים(-או יותר נכון: אתן מעדיפות...)?

ומה נקרע יותר מהר: דבר שעדיין לא הצלחתי לעלות עליו אבל נראה לי שאלה הגידים...- אבל הגיוני שאני טועה... סימן קריאה

טוב אז אולי כל אחד(-או אחת ליתר דיוק..) יגיד(-תגיד..) מה הוא(-היא) מעדיף(ה) ואיזה מיתרים יש בנבל שלו(שלה.) סימן שאלה

אז אני אתחיל אצלי יש בצלילים הגבוהים מיתרים מפלסטיק... ובאמצע מיתרים מגידים- שאגב אני חושבת שנשמעים הרבה יותר טוב...
שתפו אותי!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 10/07/2004 ב- 14:26:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה נכון מאוד שמיתרי גידים מצלצלים טוב מאוד, אבל הם חלשים נורא, ומצלצלים דיי חלש. זה מאוד טוב למוסיקה קאמרית לדעתי.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
sariela
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 18/06/2004 ב- 18:19:45

הודעהנשלח: 10/07/2004 ב- 14:59:48    כותרת הודעה: ברור שגידים... תגובה עם ציטוט

גידים ומשום כמה סיבות:
1. מיתרי נייליון (או כמו שאמרת פלסטיק - זה אותו החומר) הם נימתחים הרבה פחות ממיתרי גידים, ז"א סוג המתח של הגידים הוא חזק הרבה יותר מאלה שלה ניילון ולכן באיזה שהוא אופן יותר קשה לנגנן עליהם, אני יודעת כי ניגנתי 4 שנים רק על ניילון... ההבדל הוא משמעותי ביותר.
2. נכון שזה תלוי באיכות המיתר שעשוי מניילון (כי גם פה האיכות שווה את הצליל) אבל באופן כללי זה ידוע לכל שמיתרי גידים הם הרבה הרבה יותר טובים.
3. הם עולים יותר כסף... מתבייש , וזה אמור להעיד על איכות (סתם לשם השוואה, בעוד שמיתר ניילון כל שהוא יעלה 1-4$, עלות מיתרי גידים משתנה לפי העובי, והמחיר הנ"ל הוא של האוק' הראשונות, שם המיתרים הדקים ביותר...)

יש לי הסתייגות אחת - הם אכן נקרעים יותר מהר, אבל שוב זה תלוי בכלי (אם הוא עמיד, אם מזיזים אותו כל הזמן ממקום למקום, אם שומרים עליו מכוסה כשלא מנגנים, אם המזג אוויר משתגע פתאום וכו'...) לדוג' - אצלנו באקדמיה יש שני נבלים שבשניהם יש מיתרי גידים - נבל אחד שמנגנים בו כל הזמן בחזרות (כי הצליל שלו חזק יותר...) ונבל שני שלרוב לא מזיזים אותו - ובכן זה שמנגנים בו יותר, מזיזים אותו יותר - המיתרים שלו נקרעים יותר (בחודש האחרון החלפתי כמעט את כל האוק' שלישית ורביעית!!!) וכן הלאה.

אך אין שום קשר בעולם לעוצמת הציליל שהמיתרים מפיקים - זה כבל תלוי בנגן, ואפילו הייתי אומרת שלהפך, מיתרי גידים מסוגלים להפיק צליל הרבה יותר עמוק ממיתרי ניילון, שהצליל שלהם בעניי נורא שטוח.

בקיצור - סליחה על המגילה אבל יש לי הרבה מה להגיד בנידון אם יש עוד שאלות אשמח לענות! מגניב
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 10/07/2004 ב- 16:24:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש סיבה מסוימת לזה שגידים נקרעים יותר מהר?
חזור למעלה
sariela
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 10/07/2004 ב- 17:01:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קודם כל בגלל שאילה מיתרים שעשויים מחומר חי (גידים של פרה זה גם משוה לא?) אז הם מזג האוויר יותר משפיע עליהם, ומעבר לזה ראית שהם עשויים מסיבים כאלה מגולגלים, ככה שבד"כ מה שקורה זה שהסיבים מתקלפים עם הזמן ועם כמות האימונים בכלי והמיתר פשוט נקרע כמו שחבל נקרע.

נראה לי שניילון יכול להיקרע במזלגות או למטה, וזה בד"כ קורה משינוי קיצוני של מזג אוויר
חזור למעלה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 01/05/2005 ב- 13:51:38    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי יש לי כמה בעיות חדשות בנוגע לעניין הזה..
א- שוב פעם הגיע הזמן למלא את המלאי שלי שהתרוקן לגמרי וכל הזמן התעצלתי להזמין. אז מאיפה אפשר להזמין מיתרים טובים.. ועדיף גם לא יקרים.. ומהר!!! עוד מעט לא יהיו לי מיתרים לנגן עליהם(הנבל שלי בילה יותר מידי בדרכים בזמן האחרון..) אגב, לא יודעת אם כתבתי את זה כבר אבל בנבל שלי יש חצי ניילון חצי גידים..
ב- מה אני עושה עם הנבל הקטן שלי?!? המיתרים של הררי דפקטים(סורי עם פגעתי במישהו.. אבל זה נכון..) יש להם צליל קטן קטן ומזעזע!!!(כל מי ששמע את זה יכול להעיד..) זה קצת פסיכי להחליף את כל המיתרים בפעם אחת.. וגם.. למי יש כח.. והמיתרים שם בקושי נקרעים מסיבה בלתי מובנת לחלוטין(במשך 4 שנים נקרעו לי רק 2 מיתרים!) אבל בזמן האחרון כל הכיוון פתאום קופץ לבד באמצע איזה קווינטה למטה.. זה ממש נורא.... יש מתקני נבלים נורמאלים בארץ!? זה ממש מעצבן הקטע של לחכות עד התחרות ואז יש תור ארוך ארוך..
ג- אני כ"כ גרועה בלקשור מיתרים- יש סיבה שאני לא בצופים ושהמבין יבין.. במיוחד את הניילון הם כל הזמן בורחים לי למישהו יש עצות?
חזור למעלה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 01/05/2005 ב- 20:10:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי אז ככה, אני מדברת עם עצמי וזה כיף!
אתם מכירים את זה שאתם אומרים משהו שאתם מקווים מלא זמן שהוא לא יקרה ודווקא שאתם אומרים אותו זה קורה..? אז אכן נשארתי בלי מיתר סי בסטוק.. שזה באסה רצינית.. הגרנדג'ני או יותר נכון הפתיחה שלו פשוט מחסלת לי את המיתרים.. כל שני וחמישי הם נקרעים... בקיצר מאיפה אני משיגה עכשיו מיתר.. כשהוא נגמר קודם והתאצלתי לקנות לקחתי מהמיתרים המזוועים של הנבל הקטן וגם הם נגמרו! מה אני אעשה? איכשהו אני צריכה להשיג מיתר ומהר!!!!!!
חוץ מזה לא יודעת אם כתבתי על זה כאן אבל בקשר למה שנשמע יותר טוב: שהקלטתי לדיסק של שרון בקיץ הופתעתי לגלות שהמקליט ממש לא מסכים איתי.. הוא החליט שהגידים נשמעים ממש זוועה ושצריך לנגן את הכל על הניילון.. זה מוזר למקליטים יש שמיעה טובה אבל אני עדיין לא מסכימה איתו על זה..
חזור למעלה
sariela
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 01/05/2005 ב- 21:12:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי היי אני כאן!!! פשוט לא הייתי כאן קודם. מתבייש
בכל מקרה איפה אפשר להשיג מיתרים? בוונדרבילט או באתר של ליון אנד היילי, אגב את יכולה לנסות באתר של קאמאק - הם בטח מייצרים מיתרים אז הכי פשוט שתקני שלהם שאולי הם יותר מותאמים לכלי שלך (במקרה והמידות שונות) הבעייה היחידה היא שזה לא זול בכלל. וככה זה למיטב ידיעתי מבולבל
ב- המורה שלי משתמשת לנבלים הקטנים שלה רק במיתרי ניילון אך הם כאלה שמותאמים לנבל קטן. בכל מקרה מיתרי ניילון יותר עמידים מגיד.
ג- לגבי לקשור מיתרים - אצלי זה ככל הנראה עובד בשיטה אחרת מאצלך כמו שניסית להסביר לי ולא כ"כ הבנתי, אז אין לי פשוט איך לעזור. וחוץ מזה לא אמרת שאבא שלך מחליף לך מיתרים?

לגבי הסי בפנטזיה של גרנז'ני - אצלי זה לא נדרע כל שני וחמישי אבל אם את בבעיה קשה וחסר לך, אז תפני אלי במסר ונראה מה אני יכולה לעשות...

ולגבי דעתם של המקליטים - לא הייתי יותר מדי סומכת על מי שמתעסק בהקלטה ולא בחי. אני ניגנתי 4 שנים על מיתרי ניילון ו-2 על גידים ויש הבדל גמור לדעתי בעומק והגוון של הצליל בשני סוגי המיתרים. אולי זה גם טעם אישי של המקליט - אולי המתכתיות של הניילון יותר מוצאת חן בעיניו.
חזור למעלה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 03/05/2005 ב- 17:04:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא יודעת הוא פשוט הצהיר שהוא חושב שלגידים יש צליל של גיטרה.. ושלדעתו ניילון יותר יפה.. עדיין אני צריכה לחשוב מה לעשות עם הנבל הקטן.. יש לו צליל מזוויע!!! חוץ מזה, נראה השבוע אולי אני אחזור לקחת שיעורים.. מבולבל ככה שנשאל את גיתית אם היא מזמינה מתישהו בקרוב..
וכן, אבא שלי מחליף הבעיה היא שצריך לחכות בשביל זה שהוא יהיה בבית יהיה לו זמן כח ובלה בלה בלה.. ככה שאני מנסה לקשור לבד כבר הודיעו לי שאני האדם הכי לא קמצן שיש(שאני קושרת אני משאירה איזה חצי מיתר בתוך התיבת תהודה..) בכל מקרה נראה מה נעשה.. בנתיים ננגן על הנבל המבחיל של התיכון... אמנם יש לו ירוקת אבל כל המיתרים שלו היו מחוברים בפעם האחרונה שבדקתי..
אגב זה ממש נורא למיתרי מתכת שלו דבוק עובש.. הם פשוט ירוקים לגמרי..
חוץ מזה עוד משהו שהרגע עלה לי לראש: לא מזמן שמעתי על נבל(גדול!) שיש לו איזה שבר בעמוד: לא נראה לי שזה נורא יותר מידי.. אבל אין לי מושג כי לא ראיתי את הנבל אבל הוא עולה רק 1000 דולר.. שזה ממש קורן..אבל מצד שני הוא שבור..שווה לבדוק?! סתם בשביל העניין.. אין לי כוונה לקנות נבל בשנים הקרובות.. אבל זה פשוט מסקרן..
חזור למעלה
sariela
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 05/05/2005 ב- 11:48:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שאלת את גיטה על זה? היא מחפשת כלי גדול לא?
חזור למעלה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 05/05/2005 ב- 19:05:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן נראה לי שהעלתי את זה.. בכל מקרה אני לא יודעת אם שווה להשקיע בנבל שזה למרות שזה ממש מעט(יחסית..) כסף... צריך לבדוק אותו קודם..
אגב, שרי:
אני חייבת לך תודה של החלטורה... צוחק
חזור למעלה
sariela
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 06/05/2005 ב- 12:51:41    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

על לא דבר, מאוד שמח
היה לי קצת לא נעים מהמלחין הזה כי אני ממש עסוקה עכשיו ואין לי זמן מיותר, אבל אני שמחה שזה הסתדר לך!

לגבי הנבל - בכל מקרה שווה לגיטה לבדוק - אולי זה משהו שאפשר לתקן?
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי פריטה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum