עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

דמוקרטיה לעומת דיקטטורה

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק כללי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
maestro
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 04/04/2004 ב- 17:31:56

הודעהנשלח: 29/10/2004 ב- 23:02:20    כותרת הודעה: דמוקרטיה לעומת דיקטטורה תגובה עם ציטוט

בעקבות נושא שעלה בפורום כלשהו באתר חשבתי על הנושא
איפה לדעתכם המוסיקה (ואמנות בכלל) מתפתחים יותר טוב?
האם המשטר משפיע על המוסיקה?
תראו למשל את המוסיקה בארה"ב של ימינו לעומת סין (זו לא דיקטטורה.. אבל גם לא המדינה הכי חופשית").. המוסיקה בסין יפה מאד
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל בקר באתר הבית של המשתמש
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 29/10/2004 ב- 23:10:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מנקודת מבט היסטורית - שלטון היררכי או מונרכי או כל דבר הכולל בתוכו אצולה, תמיד השפיע לטובה על מוסיקה. בין אם זה מוסיקאים שהיו חייבים לחיות בחצר של מישהו, או רק להיתמך ע"י אציל (כמו שופן).

אבל המוסיקה גם יכולה בלי זה - למשל - כל הזרמים החדשים שנוצרו בסוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20, שאני מאמין שנוצרו בעקבות השחרור ומתן זכויות אזרח, וכמובן הפיכת המוסיקאי ליותר עצמאי.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
guysoft
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 03/09/2004 ב- 15:14:35

הודעהנשלח: 30/10/2004 ב- 04:01:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נראה לי שמערכת האצולה בדרכים מסויימות הקפיאה את המוזיקה.. אם משווים את היידן שהיה צריך כל סוף שבוע לכתוב יצירה, וכנראה היה לו פחות זמן לחשוב על דברים חדשים.. לעומת בטהובן שהקדיש ל-9 סינפוניות כל כך הרבה זמן.. אפשר להניח (ובבקשה תתקנו אותי אם אני טועה) שהאצולה יוצרת הרבה מוזיקה.. אבל לא מוזיקה חדשה ושונה..
איילתהשחר
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 08/08/2004 ב- 19:29:16

הודעהנשלח: 30/10/2004 ב- 19:48:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

משטר רודה ומאיים תמיד גרם לפיתוח המדינה (ע"ע ההצלחה של רוסיה הקומוניסתית בכל התחומים) כי "רק נסה לא להצליח... רשע מאוד " אבל אני מסכימה עם גיא (חלקית) לגבי ההשפעה על התכנים והמקוריות. עם זאת, נראה לי שהדבר תלוי גם בתקופות. היידן כתב כך כי זה היה אופי התקופה. מוצארט ובני זמנו, לדוגמא, לענ"ד, הביעו את דעתם באופן מאופק מאוד ולא הרבו לערב רגשות. יש להניח שהדבר נבע מאופי האנשים הציבור והתקופה ולא רק (אפילו לא בעיקר) מהמשטר.
הליברליזציה של העולם בנוסף לחופש הביטוי וחופש היצירה הביאה עמה גם "שחרור" גדול מערכים וממחוייבות למדינה בנ אתה חי או לחברה אותה אתה מייצג. דבר זה גרר אחריו גם יחס רציני פחות והשקעה פחותה בכל מה שעושים (מובן שמדובר ברוב העם ולא ביחידי סגולה) כך שאומנם מלחינים (שהם היו ויהיו יחידי הסגולה שבכל דור) נשארו כשהיו (וכמובן שהמוזיקה מושפעת מאופי התקופה) אבל עולם המוזיקה עצמו, לענ"ד, הושפע דוקא לרעה.
אולי זו ירידה לצורך עליה??? מי יודע...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי Yahoo! Messenger MSN Messenger
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 30/10/2004 ב- 20:18:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אמממ....
תגדירו מוסיקה טובה ?!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
guysoft
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 03/09/2004 ב- 15:14:35

הודעהנשלח: 30/10/2004 ב- 21:16:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני התכוונתי למוזיקה עם רעיונות חדשים.. במאה 20 אנשים היו מאוד חפשיים.. ולמוזיקה שלהם היו רעיונות שא אחד לא חשב עליהם מקודם.. אבל הם נשמעו.. ואני נגש למוסג בצורה הכי מקצועית שיכולה להיות: קקאפוניה..
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 30/10/2004 ב- 23:15:59    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לפי דעתי הענייה (ואני הרי עשיר מאוד...( צוחק
הכל תלוי האם השלטון מתעניין במוזיקה או לא... האם הוא מחפש לבנות תרבות הבנויה הרבה על המוזיקה או לא...
אם כן אז יופי אם לא... אפשר להגיע לרמה של קובה לדוגמא שהמוזיקה האפשרית הייתה מה שהשלטון קבע... מה שאומר התפתחות מוזיקלית קשה שמה מבחינת יצירה! (ועל כן הרבה שמה בחרו לברוח משם...(

אבל אם לוקחים לדוגמא משטרים של תקופות הבארוק והקלאסית שבהן המלוכה אהבה מוזיקה ולקחה על עצמה מלחינים כדי שיכתבו הרי לכם התוצאה....
בקיצורו של דבר, אפשר לראות משטר דיקטטורי לחלוטין אבל שאוהב מוזיקה ויאפשר ליצור מוזיקה מכל סוגיה.... מי יודע.
אני לא חושב פשוט שזה קשור לדיקטטורה או לדמוקרטיה.

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק כללי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum