עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

טכניקה?

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> בארוק ומוסיקה עתיקה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
חלילניתוש
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 16/04/2004 ב- 13:09:35

הודעהנשלח: 17/03/2005 ב- 14:47:16    כותרת הודעה: טכניקה? תגובה עם ציטוט

לכל מי שמנגן כלי בארוק, דרורה , עילם, נגני החלילות למיניהם בפורום וכן כל השאר שיש לו מושג בעניין:

אז ככה.
לאחרונה נוכחתי לדעת שמשום מה אין סולמות לכלי שלי. וכאשר שאלתי את ידידי שמנגן חליליות (והוא נראה לי כמו מישהו עם טכניקה טובה) אם חלילתנים מנגנים סולמות הוא אמר לי שלא.
אז, איך עובדים על טכניקה בכלי בארוק? האם לדעתכם צריך לעבוד בכלל על טכניקה או שזה בא עם הזמן? האם הדאגה שלי על חוסר בסיס טכני מוצדקת? האם בכלל נגנים בתקופת הבארוק ניגנו סולמות ודברים כאלו (אני מניחה שכן אבל אני לא באמת יודעת)?

אני דיי מתוסכלת מכל העניין. אפילו ניסיתי לקחת חוברות של סולמות ואטיודים לחליל מודרני ולתרגל אותם אבל זה לא עבד עצוב

אשמח לעזרה ולתמיכה ...

עוגי
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 10/04/2004 ב- 04:13:19

הודעהנשלח: 17/03/2005 ב- 16:22:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הממממממממממ...

יכול להיות שהשימוש בסולמות כתרגיל הוא רעיון חדש יחסית? זה לא נראה לי כל כך הגיוני..
האם יש אטיודים אחרים לכלי שלך?

אני חושב שצריך לעבוד על טכניקה בכל סוג של כלי. זה אחד מהדברים הכי חשובים שיש!
לגבי הסולמות, יכול להיות שלנגני חליל בארוק יש סדר אחר של עדיפויות.. אולי יותר חשובה למשל, העבודה על קישוטים?

ולמה אטיודים לחליל מודרני לא הצליחו לך?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
חלילניתוש
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 18/03/2005 ב- 21:02:41    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

התרגילים לחליל מודרני היו כרומאטיים מידיי ולכן לא רלוונטיים בגרוש.

אני לא יודעת אם יש אטיודים. אני בכל מיקרה לא מצאתי.

איילתהשחר
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 08/08/2004 ב- 19:29:16

הודעהנשלח: 20/03/2005 ב- 00:52:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן... גם אני חשבתע על זה מזמן... אכן סולמות זה לא ממש עובד (לפחות לי...) אני פתרתי את זה בלעבוד על דברים-יצירות טכניים כדי לפתח טכניקה אבל זה בטח לא הפתרון...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי Yahoo! Messenger MSN Messenger
חלילניתוש
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 20/03/2005 ב- 14:45:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

האמת היא שהמורה שלי טוען שזה כן הפתרון...
Shugu
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 20/03/2005 ב- 19:23:09

הודעהנשלח: 20/03/2005 ב- 20:30:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני אמנם לא מנגן על חליל בארוק, אבל אולי בכל זאת אוכל לעזור...
כמו שעולה מהשיחה, השאלה שאת בעצם מעלה היא לא האם יש או אין סולמות בחליל בארוק אלא האם חלילני בארוק נוהגים להתאמן על סולמות או לא, וכמו שאת בעצם שואלת האם יש צורך להתאמן על סולמות לשיפור הטכניקה או לא. על כך אפשר לשאול מהי טכניקה. לצערנו, עבור הרבה נגנים התשובה לשאלה זו היא שטכניקה היא היכולת לנגן מהר. אבל ברור שתשובה קצת יותר עמוקה תהיה שטכניקה היא היכולת לממש באופן פיזי (על הכלי) את מה שאנחנו שומעים בראש, וזה כולל הכל כלומר - צליל, ארטיקולציה, דינמיקה, ניואנסים מוסיקליים וכולי. אז אם את רוצה להתאמן על סולמות כדי לנגן מהר יותר, התשובה שלי תהיה שיש דברים שיותר חשוב להתרכז בהם, לדעתי. סיבה יותר טובה להתאמן על סולמות, היא שהמוסיקה מורכבת מסולמות והכרה של סולמות עוזרת להבין את המוסיקה יותר לעומק ולהתמודד יותר בקלות עם תבניות שמופיעות במוסיקה. לכך תרגול של סולמות יעזור, אבל לא רק של הסולמות עצמם, אלא של תבניות שונות שאפשר ליצור מהסולמות ושנמצאות במוסיקה עצמה. סיבה נוספת להתאמן על סולמות היא שזו דרך טובה להתרכז באלמנטים טכניים של הנגינה כמו האצבעות והפקת צליל שקשה יותר להתרכז בהם במהלך נגינה של יצירות. אני לא יודע אם חלילני בארוק נוהגים להתאמן ככה, אבל קל מאוד להמציא הרבה תרגילים כאלה בעצמך, ואפשר לפתח את הנושא הזה אם את רוצה.
לסיום אני חושב שהעצה הכי טובה שאני יכול לתת היא להסתכל בספר של קוואנץ, שנחשב אחד היסודות ללימוד מוסיקת הבארוק וחליל הבארוק. בספר הזה תגלי המון תרגילים לפיתוח הטכניקה בצורה שלא רק מפתחת את הטכניקה אלא גם את ההבנה של המוסיקה בצורה כזו שמפתחת בסופו של דבר גם יכולת אלתור בסגנון הבארוק ולא רק טכניקה לשם הטכניקה.
אפשר עוד להמשיך, אבל אני אנסה לא להאריך יותר מדי. אני מקווה שהצלחתי לעזור במשהו ...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 20/03/2005 ב- 22:18:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אודי! אני שמח שהגעת. אתה מוזמן להציג את עצמך באשכול "העץ היבש" באוף טופיק http://gnet.homelinux.com/phpBBHeb/viewtopic.php?t=964. אחת הסיבות שאני לומד גרמנית היא כדי לקרוא את הספר של קוואנץ, הוא באמת אחד הספרים החשובים והמעניינים ביותר במוסיקה ובחליל, וכמובן מאוד יעיל לבארוקיסטים. אך כדאי לזכור שזהו רק פן אחד של הגישה המוסיקלית (גישה גרמנית מאוד) לנגינה בחליל, לקישוטים, ולפרשנות תקופתית.
חזור למעלה
Shugu
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 20/03/2005 ב- 19:23:09

הודעהנשלח: 21/03/2005 ב- 08:12:10    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה לך,
ולגבי הספר של קוואנץ, אני יודע באופן וודאי שהוא תורגם לאנגלית, מאחר שיש לי את התרגום באופן אישי...
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> בארוק ומוסיקה עתיקה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum