עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

בטהובן, שלישיית פסנתר אופ' 1 מס' 2

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> קלאסיקה ורומנטיקה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
שפי
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 21/03/2005 ב- 14:37:45

הודעהנשלח: 24/03/2005 ב- 18:23:04    כותרת הודעה: בטהובן, שלישיית פסנתר אופ' 1 מס' 2 תגובה עם ציטוט

האזנתי קודם לשלישייה הזאת, ששודרה ב"קול המוזיקה" (בביצוע שלישיית קאסל). ציפיתי שכמו רוב יצירותיו המוקדמות (עד אופוס 20, בערך) גם היא תהיה מושפעת ממוצרט במידה שתוציא לי את החשק אליה. אבל לא, למרות שהיא עדיין לא ממש-לגמרי בטהובן, בכל זאת היא פחות או יותר עצמאית, והבחנתי בה בגישושים ראשונים לעבר הקונצ'רטים לפסנתר המפורסמים שלו (אפרופו השפעה של מוצרט - הקונצ'רטו מס' 1 מושפע ממנו במידה מביכה).
אין בשלישייה הזאת את הביזאריוּת המטריפה של הרביעיות המאוחרות שלו, שמבחינתי הן ההשוואה המתבקשת (אתמול האזנתי פעמיים ברציפות לאופ' 132, שיש בה משהו חם, דבוז'קי), אבל היא יפה להפליא, שווה, שווה הרבה.
מסכימים איתי?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
שפי
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 21/03/2005 ב- 14:37:45

הודעהנשלח: 24/03/2005 ב- 19:01:54    כותרת הודעה: כנראה שטעיתי בפורום תגובה עם ציטוט

כנראה שהייתי צריך לכתוב את ההודעה הזאת בפורום "קלאסיקה ורומנטיקה", טעות של "משתמש מתחיל", להבא אשים לב. אם זה מאוד חשוב אז המנהל מוזמן להעביר את ההודעה הזאת (אם אפשר בכלל).
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 24/03/2005 ב- 21:48:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני רואה שהודעתך כבר הועברה למקומו הראוי - כל הכבוד לידידי המנהלים הראשיים.

בקשר לבט:
יש הרבה יצירות מוקדמות-עצמאיות של בטהובן, למשל הסונטה "הפתאטית" op 13. חוץ מההשפעה הסגנונית-תקופתית שקיימת אצלו (מן הסתם... הוא למד אצל היידן סליירי ומוצרט), אני חושב שניכרת אצלו עצמאות בהבעה המוסיקלית, בחלק ניכר של היצירות.

את שלישיות הפסנתר הראשונות אני מאוד אוהב! לא חושב שיש בהן מוצארט, יותר מפשוט קלאסיציזם... אגב, קיבלתי תקליט עם רביעיות פסנתר מוקדמות של בטהובן, דבר שבד"כ לא שומעים (בביצוע טוב מאוד עם רביעית אמדאוס ואשנבאך בפנסתר), ואפשר לשמוע שם הרבה מוטיבים שבטהובן השתמש בהן לשלושת הסונטות הראשונות לפסנתר. רביעיות הפסנתר הן יצירות שבאמת קרובות לסגנון היידני (יותר מאשר מוצרט לטעמי), מה גם שלבסוף בטהובן הקדיש את הסונטות להיידן.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> קלאסיקה ורומנטיקה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum