עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

שחיתות במוסיקה

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/11/2004 ב- 10:02:44

הודעהנשלח: 11/04/2005 ב- 13:21:19    כותרת הודעה: שחיתות במוסיקה תגובה עם ציטוט

חשבתי לנכון לפתוח דיון על הנושא הנ"ל, מאחר והוא החל להטריד את מחשבותיי בזמן האחרון, ואני בטוחה שיימצאו אנשים שגם הם ירצו להביע דעתם בקשר לנושא זה.

אז ככה: לאחרונה נאמר לי ממישהו שקיימת שחיתות בתחרויות שונות: אנשים שזוכים בהן הם אנשים ששייכים לכיתת מורה זה או אחר, שבעצם הוא גם ראש חבר השופטים, כך שבעצם יוצא שהכל יוצא מכור, ונותנים מקומות לאנשים לא עפ"י אופן נגינתם, אלא עפ"י כיתת המורה שבו הם נמצאים. דבר זה מאוד מאכזב.

אני בטוחה שאנשים יחשבו שאני תמימת מחשבה (אם דבר כזה קיים) או נאיבית מדי: אם יש שחיתות בתחומים אחרים כגון ספורט, אז בכל תחום שיש בו תחרויות ושופטים ששופטים את התחרויות זה גם אפשרי, ואפילו במוסיקה. אבל פה עולה השאלה: למה דווקא בדבר כמו אמנות ומוסיקה? למה לכער באמצאות שחיתות כזאת דבר שהוא בעצם כה נעלה מבחינה רוחנית ועוד בחינות? דבר שאמור לעשות טוב ודבר שצריכים להעביר לאנשים - את היופי הרוחני של המוסיקה - מתכער באמצעות שופטים מכורים וכד'?

אני לא מאמינה שמישהו מעז לעשות דבר כזה, אבל כן, TRUTH HURTS. וכן, אני מודעת שהיו הרבה אנשים שהתלוננו על כך הרבה לפניי ובטח זה קיים כבר מלא זמן, ואולי גם בפורום הזה (לא שקראתי את זה, ואם כבר מישהו דן על זה, אז סליחה מראש - לא התכוונתי לגנוב מאף אחד את הנושא מגלגל עיניים ), אבל הרגשתי שגם לי יש את הצורך להביע על זה דיעה מתישהו.

Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 11/04/2005 ב- 13:41:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי... המום יש לי מעין דה ז'ה וו, כי יש לי הרגשה שראיתי ת'נושא הזה פה איפשהו, כך שאם זה באמת היה ככה, ממש סליחה מראש מגלגל עיניים המום
ריתי21
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 24/09/2004 ב- 15:51:27

הודעהנשלח: 11/04/2005 ב- 14:19:18    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פתגם:
בל ארגון שיש בו יותר מ-5 אנשים, קיימת סבירות לקנוניה, או בעברית צחה, קונספירציה.

אני גם חושב שמוסיקה זה דבר נעלה וכו', אבל זה כשהמטרה שלה היא באמת להביא דברים מהלב ולבטא אותם להנאתו של הקהל.
אבל האפשרות והסבירות שתתקיים שחיתות היא תוצאה של הפיכת המוסיקה לממוסדת, כלומר זה התחיל קרוב לודאי לפני 300 שנה או יותר (לא מסתמך על שום דבר כתוב באמירה הזאת...).
וזה באסה, כן. אבל אם המשחק לא מוצא חן בעיניך, את לא חייבת לשחק.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 11/04/2005 ב- 15:00:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כל מה שאתה אומר זה מאוד נכון, וזה לא אומר שאני אפסיק לשחק במשחק אפילו אם כל העניין הזה בהחלט לא מוצא בעיניי ואני בטוחה גם לאנשים אחרים, זה משהו שמתלווה בכל תחום וזה משהו שצריך לחיות איתו וכן, כמו שאמרת זה קיים בטח כבר איזה 300 שנה. זה לא אומר שאני לא מקבלת את זה ובגלל זה אני בטח עכשיו אעזוב את זה, ממש לא, אלא שפשוט דבר זה מעצבן, אבל כן, צריל לחיות עם זה... מגלגל עיניים
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 11/04/2005 ב- 15:05:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ריתי, אתה נשמע כמי שקיבל את השחיתות במוסיקה כדבר מובן מאליו... אם היא מפריע לנו במשחק, אז לא נשחק??
אסור לנו לקבל את השחיתות כברירת מחדל, ועובדה שקיימות תחרויות ששואפות יותר ויותר לכיוון טוהר-השיפוט. ראה תחרות רובינשטיין.

כלי עזר להדברת השחיתות הוא, לדעתי, פרסומה ברבים, והוקעת המושחתים, או לפחות פירסום המושחת ברבים, בלי לפחד או לחשוש.

אני לא מהסס לומר שלמשל בתחרות אשדוד האחרונה, שני בניו של ראש-השופטים, מיכאל גורפינקל, זכו במקום הראשון והשני. אני לא יכול להוכיח במדויק שהייתה שם שחיתות, אך זה רקוב כל כך שקשה להתעלם מזה. בהנתי שגם באקדמיה, בכל מיני פרויקטים, יש העדפות על בסיס "כיתות", ו"מורים", וזה ממש מעורר בחילה.

אתם יכולים להיות רגועים, אם כן, מאחר שגם ארתור רובינשטיין ומוסיקאים דגולים אחרים לא זכו בתחרויות רבות בצעירותם...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
God
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 13:56:07

הודעהנשלח: 11/04/2005 ב- 18:07:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה נורא מעצבן כמובן, אבל לא נראה לי שיש דרך יעילה לעצור את זה - לא לנו לפחות, כי מי אנחנו מול עולם של מוסיקאים גדולים ומושחתים (ושהמבין יבין).

מה שכן, אפשר להסתכל על זה בצורה קצת אחרת - קודם כל, זה נותן מרגוע איזשהוא לאגו, במקרה שהוא נחבל - 'כן, הייתי טוב, אבל בגלל שאין לי פרוטקצייה...', אבל גם, ויותר חשוב מזה, אפשר להסתכל על זה כאתגר - הדרך היחידה והכי טובה לנצח את השחיתויות הללו היא להיות כ''כ טוב, כ''כ מדהים ומעולה שאל אף השחיתות הם יבינו שחייבים לתת לך את הפרס - אחרת השחיתות תחשף.

עוד דבר שהוא בלי קשר הוא זה שאנחנו צריכים לזכור כמה זה מעצבן אותנו היום, ובעוד 20 שנה, שאנחנו נהיה השופטים, לא לתת להכרותינו עם הנבחן, או להיותו תלמיד של חבר שלנו להשפיע על דעתנו.

LudwigLover
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 10/05/2004 ב- 10:01:17

הודעהנשלח: 11/04/2005 ב- 18:35:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

you little crybabies... 'o no, it's all corrupt, i don't stand a chance because of the institute's corruption...' my god, would you PLEASE stop whining?!

if you don't win something, then it's probobly because your not good enough, and thats that.

חזור למעלה
פיצי
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 12/04/2004 ב- 15:00:53

הודעהנשלח: 11/04/2005 ב- 19:04:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה נכון שיש שחיתות בתחרויות, אבל לא רק שם (פלוני מוזמן לנגן/לשיר במקום יוקרתי בזכות נתינת חסדים מיניים וכו'). אבל זה לא אומר שכל מי שזוכה בתחרות קיבל את הפרס בגלל קונספירציה.
נכון, זה מעצבן, מרגיז ומביש, במיוחד אם אתה בצד המפסיד, אבל אי אפשר לשנות את השיטה/העולם וכו'. הדבר הכי טוב זה להיות הכי טובים שאתם יכולים בתחומכם, אם בתחרות ואם באודיציה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/07/2004 ב- 10:30:34

הודעהנשלח: 11/04/2005 ב- 20:53:45    כותרת הודעה: אהם.. תגובה עם ציטוט

אוהו!
איזה נושא רלוונטי למחשבותיי...

אני לא מבינה בכלל איך אפשר לקיים תחרויות במוסיקה, ובכלל באומנות!
כמו שכבר נאמר כאן קודם, אומנות זה דבר הרבה יותר אישי.
לפי אמונתי, ביצוע מוסיקה, הלחנת יצירה, פיסול, ציור...כל אלה הם בריאותיו של "האדם הקטן". כן! זה סוג של בריאה! משהו שאין בהשכלתינו לשפוט בכלל אם הוא טוב או לא!

אני שונאת את התחרות הזאת שקיימת בין אנשים, ובמיוחד בין אומנים.
ברגע שאומן מסויים מתחרה באומן אחר, מנסה להיות יותר טוב מימנו, זה כבר לדעתי מעין שחיתות שכזאת, פגיעה בתכלית האמיתית של המוסיקה.

אני לא אומרת שאנשים לא צריכים להתקדם בחיים, ולא לרצות להיות יותר טובים ממה שהם, אבל זאת כבר תחרות של האדם עם עצמו. תחרות של התגברות על הקשיים האישיים, והגשמת השאיפות הפרטיות של האדם.

תחשבו על זה, ברגע שלא יהיו תחרויות כאלה...אולי המוסיקה תיהיה יותר...איך נקרא לזה..."טהורה"...

well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 11/04/2005 ב- 21:18:54    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

"קנאת סופרים תרבה חכמה"!

זהו אחד הגורמים החיוביים והמדרבנים שבתחרות!

יש המון צדדים חיוביים בזה, מוזיקאים צריכים להתאמץ, לעבוד הרבה, להשתפר ובסופו של דבר המנצח מקבל פרס, עידוד על עבודתו הקשה!

תמיד היו תחרויות בעולם המוזיקה הקלאסית... ויש גם בתחומי אמנות אחרים, כמו קולנוע, נראה לי שזה רק מעלה את הרף...

ריתי21
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 11/04/2005 ב- 23:02:21    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הרשו לי לתת דוגמה ע"י שימוש במקרה שכולנו מכירים, ואין לו שום קשר למוסיקה:

קולומבוס נחשב למגלה אמריקה. למה היבשת נקראת "אמריקה" ולא "קולומביה"?!?!?
משום שהיה עוד שם בתמונה, אמריגו וספוצ'י. הוא היה ספן, ממש לא מוצלח כמו קולומבוס, יותר מהסוג המשתכר..
הוא גם עשה מסעות רבים ותרם לגילוי היבשת החדשה, אבל התרומה שלו לא קרובה להיות משמעותית כמו זו של קולומבוס מבחינה מדעית/גאוגרפית.
מצד שני, היה לו קשר מאוד טוב עם משפחת המלוכה הספרדית והאינקוויזיציה, לא היה חדשני ומסעיר ומסוכן בהשקפותיו כמו קולומבוס, ולכן זכה להרבה יותר תמיכה ויחסי ציבור.

היו מעט מאוד גאונים בהיסטוריה, ומעטים עוד יותר שזכו לפרסום שהם ראויים לו.
אלו מאיתנו שלא זכו בגאונות תלויים ביחצ"נות. ככה זה תמיד היה, ואם ירצה השם זה ימשיך להיות ככה.

או כמו שאמר את זה מנצח שאני מכיר (ואתם יכולים לא להאמין אבל הוא לא עושה פרוטקציות):
"ארבעה אנשים מחפשים עבודה. בראיון שאלו אותם שאלה: כמה זה שתים ועוד שתים?
הראשון אמר 3. לא קיבל את העבודה. אין לו מספיק שאפתנות, לא יגיע רחוק.
השני אמר 5. לא קיבל את העבודה. יותר מדי שאפתן, זה מאיים עלינו.
השלישי אמר 4. לא קיבל את העבודה. הוא מרובע מדי, נצמד לעובדות, אין לו דמיון.
הרביעי אמר 7. קיבל את העבודה. למה? כי הוא בן אחותי..."
חזור למעלה
Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 12/04/2005 ב- 09:01:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תחרות כלשהי צריכה להיות, רק לא מושחתת, אפילו אם שום דבר אינו מושלם עד הסוף.
God
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 12/04/2005 ב- 12:38:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רק תיקון... זה שזכה אמר שהתשובה היא 'כמה שאתה רוצה שזה יהיה...'
ריתי21
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 12/04/2005 ב- 14:10:05    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

holst כתב\ה:
ריתי, אתה נשמע כמי שקיבל את השחיתות במוסיקה כדבר מובן מאליו... אם היא מפריע לנו במשחק, אז לא נשחק??
אתם יכולים להיות רגועים, אם כן, מאחר שגם ארתור רובינשטיין ומוסיקאים דגולים אחרים לא זכו בתחרויות רבות בצעירותם...

אתה בעצמך נוגע בדבריך במה שאני אומר, אבל אולי לא מודע לזה. אתה מכיר בכך שיש הרבה מוסיקאים ומלחינים שלא הצליחו בתחרויות והייתה להם קריירה עלובה, אבל בכל זאת נחשבים למוצלחים כיום ובעבר ומשמיעים/מנגנים אותם. זה בגלל שאתם חושבים על תחרות כמבחן אבסולוטי של יכולת/כשרון, אבל זו טעות גדולה להסתכל על זה ככה, בצורה כללית, כי זה דבר מאוד פרטני.

התחרות מורכבת מכמה גורמים:
-האמן (את/ה): יכול לעבוד במשך חודשים וללטש את היצירה שאתה עובד עליה, אבל יש כל כך הרבה גורמים לבד מהטכניקה המוסיקלית שיכולים להשפיע על הביצוע שלך, זה מיותר לנסות לשקול את כולם.
-השופט: הוא מצפה למשהו מסוים לפי התפיסה שלו של מה טוב ורע, אבל זו רק דעתו האישית, והיא נחשבת בדיוק כמה שהוא נחשב בעיני הקהל/החברה, וכמה הוא נחשב בעיניך.
-הקהל: אגף בעל חשיבות קטנה בתחרות, אבל גם לו יש ציפיות, והוא יכול להריע למוסיקאי אחד ולסקול בפחיות את השני, על סמך שיקולים שיכולים להיות מוטעים לחלוטין, וגם להשפיע על השופט במעשיו.

המסקנה:
אתה יכול לצאת מתחרות בהפסד ולהרגיש שאתה ממש טוב, אבל זה עדיין לא אומר שאתה לא ממש גרוע,
ואתה יכול לצאת מתחרות בניצחון ולהרגיש ממש גרוע, וגם זה לא אומר שאתה לא ממש גרוע!
ואתה יכול לצאת מתחרות בהפסד ולהרגיש ממש גרוע, אבל זה לא אומר שאתה לא ממש ממש טוב!,
אבל כל זה תלוי אם התחרות הזאת בכלל חשובה לך, והיא יכולה להיות ממש לא חשובה בשביל השופט, שזלזל במתחרים מלכתחילה, אבל חשובה בשביל הקהל, שנהנה ויזכור את השמות,
או שהיא לא חשובה בשבילך, ולכן אתה מזלזל בקהל ונותן ביצוע בינוני, אבל חשובה לשופט, שמקושר עם סוכנים/מנהלים בחו"ל. זה שהיית ממש גרוע, לא צריך למנוע ממך להרגיש טוב עם עצמך.
או שהתחרות חשובה לך וגם לשופטים, אבל המבקרים בכלל לא מתייחסים אליה ואף אחד לעולם לא ישמע על הביצוע המדהים שלך. זה שהיית ממש טוב, זה לא חייב בכלל לעניין מישהו.
ויחד עם כל זה צריך לשקול שהתחרות עלולה להיות בכלל מכורה!! צוחק

אם קראתם את הפסקה הזאת עד הסוף מגיע לכם צל"ש. באמת, כל הכבוד. אבל כן, אני מסכים עם מר בראון, שמרשה לעצמו להיות בוטה מרום מעמדו והמרחק הגאוגרפי שלו:
די להתבכיין.
[/quote]
חזור למעלה
מיר
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 22/03/2005 ב- 10:57:22

הודעהנשלח: 14/04/2005 ב- 09:28:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אדוארד- לידיעתך, בתחרות בטהובן בוינה שהיא מהיוקרתיות בעולם, אפילו יושב ראש השופטים אמר שמישהו אחר היה צריך לזכות. ואז כשערכו תחקיר קצר, הסתבר שהשופטים מסכמים ביניהם מראש מי ייתן כמה נקודות- ולמי, כי מדובר בתלמידים שלהם . אז אל תגיד סתם "בכיינים" בלי סיבה.
God
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 18/04/2005 ב- 22:28:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני רק רוצה לציין שהיום נערך מועד א' של הבחינות לביצוע לאקדמיה (ירושלים), וריצ'ארד (המורה שלי) בחן... את ההקשר תעשו בעצמכם, לילה טוב!
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 19/04/2005 ב- 06:38:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

באקדמיה זו כבר בהחלט דרך ארץ...
הרי כל מורה שם חבר בקבוצת שיפוט מסוימת, או ועדה כלשהי. בין אם זה מי מנגן מה בתזמורת, מי בוחן בחינות רב שנתיות, בחינות כניסה, בחינות "מצטייני האקדמיה" או מה שזה לא יהיה...
אפילו יוסי בוחן שם תלמידים שלו... נעמה נוימן זכתה, אבל אני דיי מאמין שהגיע לה (בסקצית כלי נשיפה).

בקשר לריצ'ארד: זה דיי ברור שאתה תכנס לאקדמיה... ובאופן מעשי זה לא משנה שהוא בוחן אותך. גם אם השומר ואנשי המשק היו בוחנים אותך היית נכנס.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum