עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

בעיית צבא

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
nitznutz5
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 08/09/2004 ב- 22:20:42

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 15:41:07    כותרת הודעה: בעיית צבא תגובה עם ציטוט

אוקיי העניין הוא כזה
אני מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד רוצה לעשות בצבא איזהשו תפקיד שקשור למוסיקה
אם זה תזמ"צ מוסיקאי גרעין אומנויות וכדומה..
הבעיה היא שמאחר ואני מרחיבה ערבית ,התקשרו אליי והזמינו אותי לזימונים למודיעין
וזה התפקיד האחרון בערך שאני רוצה לעשות ..
עכשיו השאלה היא , לגשת למיונים או לא..?
כי ממה ששמעתי , מי שניגש למיונים ועובר אותם , לא יכול לצאת משם .
עברת את הזימונים למודיעין זה מה שתעשה בצבא , לא משנה אם תתקבל לתפקיד אחר , אתה הולך למודיעין ..
האם זה באמת ככה? האם חיל המודיעין באמת יכול להגיד לי שאני לא יכולה ללכת לשום דבר אחר לאחר שעברתי את המיונים שלהם ?
האם אתם מכירים או שמעתם על אנשים שקרה להם דבר כזה , כי אני כן ..
מגלגל עיניים
ניצן
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/11/2004 ב- 10:02:44

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 15:54:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חושבת שדווקא יש מצב שתצליחי לצאת ממודיעין (כמובן לפני שאת מתגייסת....) עד זמן מסוים. ז'תומרת את עושה ת'מבחנים, עוברת, צריכה להגיע לכל מיני כנסים וכו'.... אבל אם את אומרת שאת מעוניינת במשהו אחר בצבא, אז את יכולה להגיד להם עד תאריך מסוים. בכל מקרה זה מה שאני שמעתי, וכך היה לפני שנתיים, אולי זה השתנה. מקסימום תתקשרי אליהם לפני שאת מתכוונת ללכת למיונים.
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 16:00:26    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ובכן, זה נושא כאוב שרצוי להתייחס אליו במלוא הרצינות.

אני אפתח ואומר:
הצבא הרס לי את החיים, ועל כן אני מתעב אותו מעומק ליבי. בהזדמנות אגולל כאן את סיפורה העצוב של החמישיה שאהבתי ושהשקעתי בה המון המון. ועכשיו היא לא יותר מתמונה או שתיים, זכרונות של קונצרטים טובים, זכרונות מקונצרטים פחות טובים עם חיוך קל "לא נורא"... וכמובן ערימת תוים אדירה שאולי בבוא היום אמיין אותה. פרט לכך הצבא התנכל לה פעם אחר פעם, אחר פעם, אחר פעם. את המכה הניצחת הוא ינחית בעוד חודשיים בערך, אז יגיע הקץ לחמישיתי, וסופה (ככל שאר חייה, מלידתה ועד יומה האחרון) יהיה טרגי ועצוב.

יו, זה יצא ארוך...

בכל מקרה:
אני אומר את זה מאוד בפשטות ובביטחון - לצבא יש אינטרסים והוא לא יהסס להשיג אותם ולא משנה מה. האינטרסים שלו הם שיהיו כמה שיותר אנשים בקורס המודיעין, ולאחר ניפוי ישארו אנשי מודיעין טובים ומיומנים. שם הוא רוצה אותך, בהנחה שתעברי את הקורס בהצלחה. החליל הנחמד שלך מעניין לאגף המודיעין את קצה השערה שנמצאת על גבו של החיידק שנמצא על גבו המיוזע של פקיד מודיעין אי שם בקריה. ואם זה אכן כך, השרעה של החיידק לא תוכל לעזור לך.

רק את יכולה לעזור לעצמך, אם תעמדי על שלך, ותהי מספיק נחושה כדי להבריז מהמבחנים ומהראיונות שלהם, לבוא לראיונות בצורה מרושלת, להראות חוסר מוטיבציה, להכשל בבחינות בכוונה וכו'.
אני באמת לא יודע מה קורה בחדרי החדרים של הצבא. אני לא יכול לדעת אם המודיעין מתערב בוועדת המוסיקאים המצטיינים, או לוקח לעצמו אנשים למרות שנבחנו בהצלחה לתזמורת. אני באמת לא יודע, אבל אני יכול לנחש שיש להם את הכוח, ואת המניעים לעשות את זה.

בהצלחה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 16:20:50    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חבר טוב שלי, חצוצרן היה נתון למצב דומה לשלך.
הוא כרגע בחו"ל אבל כשיחזור הוא יתגייס לחיל החינוך להיות מוסיקאי מצטיין.
הוא עצמו גם הגביר ערבית בתיכון והגיע למיונים של מודיעין והוא שקל את האפשרות ללכת למודיעין
אבל בסוף כשהבין שזה לא יסתדר כמו התנאים של מוסיקאי מצטיין אז הוא ויתר על זה.
לא עשו לו בעיות עם זה. כל עוד קיבל מהועדה מעמד של מוסיקאי מצטיין הוא יכול ללכת להיות מוסיקאי מצטיין בחיל החינוך.

בכל מקרה... לא עשו לו בעיות עם זה והוא לא הולך למודיעין.

Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 17:44:14    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

או קיי, עידן. יש לי שאלה: איזה קץ בדיוק יגיע בעוד חודשיים? אתה מתכוון לזה שנתי מתגייס?
maayan
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/10/2004 ב- 21:44:05

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 18:43:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב, נראה לי שיש לי תשובה בישבילך.... גם אני עשיתי ערבית מוגבר.... והתמיינתי גם לתזמ"צ וגם לגרעין אומנויות.... אבכל אופן, עברתי את המיונים שעשיתי למודיעין(יש בוכטה!!! - עשיתי רק את הראשונים...), ובמקביל התמיינתי לנח"ל ולתזמ"צ.... ובסופו של דבר שהתקבלתי לגרעין התקשרו אליי מהמודיעין להודיע לי שיש בעיה עם התאריך גיוס שלי ושחתמתי בנח"ל על דחיית גיוס...אחרי זה התקשרו אלי מהמנהל גיוס ואותו סיפור רק עם תזמ"צ.... בסופו של דבר ביקשו ממני להחליט לאן אני רוצה ללכת, ולאן אני רוצה להתגייס... הצבא לא עושה עם זה כל כך הרבה בעיות כי אלה תפקידים התנדבותיים(נח"ל, סיירות,תזמ"צ)....
מעבר לזה תנסי להתמיין לכל מיני דברים- למה שאת רוצה... את תמיד יכולה להסיר את מועמדותך!!! ומוץ מזה- כדי להתקבל לחיל מודיעין צריך להראות מוטיבציה... ומניסיון של אנשים שאני מכירה, אני יכולה להגיד לך שהם מחפשים אנשים עם מוטיבציה!("זה התפקיד האחרון בערך שאני רוצה לעשות").
חזור למעלה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 19:37:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אממ טוב אני קצת אחזור אבל חפיף...
א- בתור מישהי שגם הייתה מספיק אהבלה כדי לעשות ערבית מוגבר(וצריך להיות אהבל למדי בשביל זה) גם אני מצאתי את עצמי במיונים למודעין בלי רצוני... אז ככה:
# אם את ממש לא רוצה הם יעיפו אותך לבד(מנסיון...) אני ממש לא רציתי אבל אני באה מבית מוזר שדי דחפו אותי למיונים ובאתי לשם בגישה הכי בעעע שיכולה להיות וכמו שבאתי גם יצאתי.. זה היה מאוד כיף... גם בצב הרשעון עשיתי את זה מדהים כמה קל לשגע אנשים(לגבי אנשים שבאמת רוצים לעשות משהו בצבא לא מומלץ..) תתכונני לזה שבמודיעין רוצים דבר אחד- מוטיבציה.. לא ממש מעניין אותם אם את באמת יודעת ערבית.. זה לא העיקר..
# לגבי תפקידים התנדבותיים: נח"ל, תזמורת, מוזיקאי סיירות ועוד כל מיני שטויות אחרות... לתפקידים הלאה את יכולה להתמיין המקביל למודיעין ואם את לא סומכת עליי את יכולה לשאול במודיעין... ואל תאמיני למי שאומר לך שזה לא נכון כי עובדה- מעין עברה את המיונים למודיעין ומחרותיים היא מתגייסת לתזמורת צה"ל..
#לא ידחפו אותך למודיעין בכח אם לא תרצי כי באמת הדגש הוא על מוטיבציה!!!
ב- לגבי נח"ל אומנויות... יש לי כמה הערות שאני לא בטוחה כמה את מודעת אליהן:
# זה 3 שנים ו-3 חודשים לבנות(בקומונות הבנתי שזה רק 3 שנים) שזה קצת בעע.. עכשיו הבעיה היא שבשנה וחצי צבא(לבנות) לא כולן עוסקות באומנויות בטח שלא מוזיקאיות... למרות שלך יהיה ייתרון כי עכשיו נפתחת מחדש להקת הנח"ל והם זקוקים למוזיקאים...(אגב בתור חלילנית את יכולה למצוא מקום גם בלהקות צבאיות...) אמממ חוץ מזה: את עוסקת בעוד אומנויות חוץ ממוזיקה? ו- על איזה גרעין את חושבת?(שדה בוקר שולטים!)
אמממ רציתי לכתוב עוד משהו ושכחתי... שיט!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
nitznutz5
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 08/09/2004 ב- 22:20:42

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 19:55:18    כותרת הודעה: אוקיי תגובה עם ציטוט

אוקיי תודה לכולם , החלטתי ..
אני אגש למיונים הראשוניים שזה מחרתיים ואשתדל להראות כמה שפחות מוטביציה לעניין
נקווה שזה יעבוד..
בנוגע לגרעין אומנויות -זה כאופציה אחרונה במקרה ואני לא אתקבל לתזמ"צ או אקבל מוסיקאי מצטיין ..לכן לא ממש עשיתי על זה מחקר מעמיק ומה זה וכמה זמן שירות זה..
נקווה לטוב .. (דרך אגב אם בסופו של דבר אני אחליט להמשיך במיונים של מודיעין ולהגיע לשלבים קצת יותר מתקדמים -גם אז אפשר להשתחרר או שזה רק במיונים הראשוניים ?)
חזור למעלה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 20:00:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אפשר תמיד לצאת...
ואגב, אם את מתכוונת להראות כמה שפחות מוטיבציה גם בראיון המלצה אישית אל תלכי... כי באמת מה שיקבע בסוף זה המוטיבציה והסיווג הביטחוני(יאי כל הדברים שאין לי!)
המלצה אישית- תתמיני לכל מה שאת יכולה, גם לגרעינים למרות שזו אופציה אחרונה(פשוט המיונים אליהם הם לפני המיונים לתזמ"צ) תאירי לעצמך כמה שיותר אפשרויות פתוחות כדי שאת תהיי מי שתיתן את המילה האחרונה ואל כל מני אילוצים.

בהצלחה!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 20:02:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמו שאמרתי, זה עד שלב מסוים שהם אומרים לך מתי את יכולה להפסיק עם המיונים במידה ושינית את דעתך, ואם נגיד עברת את התאריך שלפניו את עוד יכולה לעשות את זה והחלטת אחרי תאריך זה, אז בטח תיתקלי באינספור בעיות, כי זה כבר אחרי המועד, והצבא עם התסביכים שלו וכו'.....
maayan
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/10/2004 ב- 21:44:05

הודעהנשלח: 20/07/2005 ב- 08:44:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אין תאריך אחרון לפרוש ממודיעין!!!!! מאיפה הוצאתם את זה?????
בכל אופן גם אני התמיינתי בסביבות יולי- אוגוסט- את לא תספיקי לעבור כל כך הרבה מיונים עד למבחנים של תזמ"צ- סביר להניח שתספיקי לעבור רק את המבחן בערבית ושני ראיונות...
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum