עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

טראומות של מוסיקאים

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 10:42:27    כותרת הודעה: טראומות של מוסיקאים תגובה עם ציטוט

כאן אתם יכולים לשפוך את ליבכם על הדברים האיומים שביותר שאותם נאלצתם לחוות כמוסיקאים...

הרעיון עלה לי כשגדיאל העלה את החידה על "הואלס העצוב" של סיבליוס. בתזמורת כלי הנשיפה בבית ספר, כשכל המורים לנגינה הכניסו לשם את כל המתחילים שלהם.
לפיכך היה צריך להוריד את הרמה של התזמורת לרצפה (וכך זה נשאר עד היום לפי דעתי). בין העיבודים המדהימים היה עיבוד לואלס העצוב הזה. ובתזמורת כלי נשיפה של ילדים עם ממוצע של גיל 12 זה היה סיוט...באותה תקופה גם החלטנו קבוצה של נגנים שנמאס לנו ואנחנו פורשים ולא אכפת לנו אם לא נקבל תעודה. וכך נולדה החמישיה...

משום מה שהרבה אנשים יש טראומות מתזמורות צעירים... תזמורת

מה הטראומות שלכם?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
KooKoo
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 28/01/2005 ב- 18:11:44

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 11:03:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כשהייתי בתזמורת העתודה של נס ציונה (הצעירים, לא היצוגית Pמחייך זה היה מזעזע, בעצם כל מה שעשינו בחזרות היה להקשיב איך סקציית החצוצרות מזייפת, כל התזמורת הייתה מיותרת...
היה כל כך משעמם, וצרה לאזניים...
אבל עכשיו אני בייצוגית וסוף סוף כיף להיות בתזמורת! מחייך

Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 11:55:26    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וואי וואי... אחת הטראומות הקשות שהיו לי הייתה בקונצרט מלחינים צעירים עם אירנה.
זה היה בכיתה י"ב, וניגנתי באותו קונצרט שלוש יצירות.
הראושנה הלכה טוב ואז בשנייה הנורא מכל קרה.

דניאל ואני ניגנו יצירה של איזה מלחין צעיר.
ואז באמצע היצירה... עקב מזגן שעבד בפול כוח.... התווים נפלו!! עצוב מתבייש
(והתווים עמדו בסדר גמור!!! והם לא נפלו לקודמים... למה אני?!?! אה והפסיקו אותו אח"כ חחח)
טוב אין טעם להגיד שזאת הייתה טראומה ממש מעצבנת,
ומאז אין אצלי יותר דפים זרוקים... צוחק

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 12:56:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ואוו יש לי המון טראומות.. טוב מקבץ נבחר:
קונצרט לפני שנתיים שהזייניקים הקטנים שמו לי את הנבל הפוך ביצירה של נימרוד.. ואז קונצרט אחרי זה ששמו לי את העמוד בצד השני....
אמממ... אייקון- באמצע של רייס גלוריוס כל התווים שלי נפלו לריצפה בידיוק בסולו שלי... זה היה באסה ריצנית.. וגם ביומולדת של איזו סבתא שהיה רוח ואחרי שניה כל העמודים תווים(העמודים עצמם) צנחו...
חוץ מזה שנקרע לי מיתר בפרצוף בקונצרט של הסימפונית של הבצפר שניגנו את הסולו של עידו... זה היה ממש מרגיז...
אמממ שהמורה שלי צרחה עליי לעוף מהבית שלה כי אני מנגנת חזק מידי(אני מנגנת חזק מידי?! לא שמעתי את זה כבר שנים...)
אההה ושניגנו את היצירה של נעמן(גדי זוכר זה היה לפני שנים..) ויאן צרח עלינו כמו מטורף קטן... וגם בשלמה עם איריס... ואיי אנשים צורחים זה לא נחמד...
והקונצרט בטארג שאני ואסף היינו אמורים לנגן את הדואט שלנו ופתאום דניאל התחיל לנגן... ואז כולנו היינו צריכים למצוא את המקום שלנו... וברסיטל של רותם במוזיקון שהיו לי את התווים הלא נכונים על העמוד... זה היה מאוד חכם..
ושהנבל של האקדמיה מתחיל לנסוע בזמן שמנגנים זאת בכלל טראומה שמזכירה לי כל השמעה...
זהו יש עוד מלא האמת... אני אדם טראומטי... אבל אין לי כח להקליד אני עוד אוסיף..
חזור למעלה
עוגי
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 10/04/2004 ב- 04:13:19

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 15:26:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עם הכינור היו לי מעט טראומות יחסית, וזה לא כולל כמובן את הפעמים שזייפתי או סתם ניגנתי חרא... קורץ

עם החמת זכורה לי טראומה אחת במיוחד. ניגנתי ב"צוותא" בקונצרט עם ירוק-עד ואחרים והייתי צריך להוביל את כולם בנגינה מהדלת של האולם לבמה. אז אנחנו עומדים בחוץ, כל הקהל כבר שקט, אני מתחיל לנפח את השק, לוחץ..... ולא יוצא שום צליל, במקום זה שומעים מין נשיפה/אנחה. נפלה לי הפיה לתוך השק. ואין פיה ספייר.

בקיצור אני מתחיל להיכנס לפאניקה ותוך כדי זה אנחנו מודיעים לקהל ש"יש תקלה קטנה ונתחיל עוד כמה דקות". בינתיים אני מפרק את כל החמת ומתחיל לנער את השק כדי שהפיה תצא... בסופו של דבר אנחנו מצליחים להוציא את הפיה, אני מחבר הכל מחדש, מנפח, ועושה עוד טעות קטנה שגורמת לשסתום בחמת להשתחרר ולהשמיע צליל שנשמע כמו גרעפס אדיר...
בסופו של דבר הכל מסתדר, בכל מקרה למדתי מזה תמיד להחזיק פיה ספייר איתי, ולקשור את הפיות טוב טוב טוב...
חזור למעלה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 15:48:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זכורים לי כמה מקרים מפדחים...
פעם ביום הזיכרון המורה שלנו בבית ספר עשה איזה עיבוד הזוי לשיר הרעות (אך נזכור את כולם...) שכלל דיאלוג של הקלרינט עם הזמר וטרמולו של הצ'לו.. הצ'לן לא שם לב באיזה מפתח הוא מנגן ונוצר אפקט מאוד יוצא דופן! מובן שהתווים נפלו לי ורוב הזמן די אלתרתי עם הזמרים... לא נעים...

גם פאשלות עם החלפות של קלרינטים (מהלה לסי במול והפוך) הם מאוד לא נעימות! אתה מנגן עם התזמורת לאיטך ופתאום אתה שם לב שזה נשמע יותר כמו שוסטקוביץ' או ארנסט בלוך ולא כמו מוסיקה לאופרטה של גילברט וסאליבן! כשזה קורה בחזרה זה דבר אחד, אבל בהופעה... טוב, יכולים להיות דברים יותר גרועים... מחייך בכל מקרה, מומלץ לשים לב על איזה כלי אתה מנגן.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
shaked_shammah
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 22/04/2005 ב- 12:07:28

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 16:55:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב היה לנו התנדבות בבי"ס בכפר שאול (בי"ח לנפגעי נפש)
בקיצור זה היה ביום הזיכרון ואנחנו ניהלנו שם את הטקס.
בחזרה הגנרלית אנחנו (אני בחליל, גיטריסט קלידן וזמרים) עושים את "מה אברך".
ואז מגיע אחד מהמאושפזים עם גיטרה ומתחיל לנגן שיר של ג'ימי הנדריקס (foxy lady).
בקיצור אנחנו מרוב פחד לא לשגע אותו נאלצנו להצטרף אליו וזה היה פשוט סיטואציה מוזרה ביותר
וכמעט טראומטית...
חזור למעלה
Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/11/2004 ב- 10:02:44

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 18:33:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וואו מור, ח'תכת טראומות....
אשכרה, אפשר ממש לפתוח קבוצת תמיכה פה, או משהו....

טוב, עכשיו תורי: אז ככה, כשהייתי בת 8-9, אני וחברה שלי היינו צריכות לנגן עיבוד ל-4 ידיים של הוולס של סינדרלה מאת פרוקופייב.
הכל הלך טוב בזמן החזרה וזכרתי ממש את כל התווים (וגם התפקיד היה ממש קל...), אבל! כמובן שבזמן הקונצרט שכחתי ת'תפקיד שלי לחלוטין! ובזמן שהיא ניגנה פשוט ישבתי שם כמו גולם ופשוט רציתי לקבור את עצמי!..... המום

מה עוד?... כשהייתי בכיתה יא', הייתי צריכה לנגן את הפרק הראשון של קונצ'רטו של מוצרט בפה מז'ור. וכן, בחזרות הכל הלך טוב. כאשר הגיע הזמן להשמעה - הכל חייב להתפקשש!...
חצי מהתווים בכלל לא שמעו, כל המקומות שיצאו טוב, יצאו רע. הכל ממש התהפך.... ולקראת הסוף כשיש את התזמורת שמנגנת לפני הקדנצה (או יותר נכון המורה שלי שליוותה אותי), פה פתאום שקעתי במחשבה על היצירה הבאה, על מה שהמורה שלי תעשה לי אחרי הבחינה, ועל בטח בזמן שאני יושבת וחושבת פה, אני הולכת עכשיו לפספס את הכניסה שלי של הקדנצה... ומה אתם חושבים? בדיוק זה מה שקרה: ברגע שיצאתי מה"תרדמת", אני רואה שכולם כזה מחכים לי כמעט דקה כבר, אז ישר התחלתי לנגן ת'קדנצה, מה שלא בדיוק שיפר אותה, בלשון המעטה....

אז בואו רק נגיד שהקונצ'רטו הזה הוא די טראומה בשבילי, וחבל.... הוא ממש יפה.... בוכה או מאוד עצוב

well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 18:39:10    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לי אין ממש טראומות... פשוט כמעט ולא הופעתי, ובטח שלא במוזיקה קלאסית...
(חוץ מהמבחן בקומפוזיציה לפני שבוע וחצי... אבל זה משהו אחר)

אני לא מבין את הקטע הזה עם הדפים. הייתי לפני איזה שנה ברסיטל של התלמידים לפסנתר של אסף (שלימד אותי הרמוניה ולא פסנתר, אז לא הופעתי), בכל מקרה, הקונצרט התחיל מהקטנים ביותר לגדולים. כל הילדים באו עם תוים מודבקים על קרטון צבעוני, והפלא ופלא, התוים נשארו עומדים... כשהגיעו לנגן הגדולים, כבר לא היה בכבוד שלהם להדביק את התוים על משהו יציב... וכמובן שכמעט לכולם התוים עפו... צוחק
אז אני מבין שקרטון צבעוני זה אולי לא הדבר המתאים לסונטה של בטהובן, אבל בכל זאת... תחשבו על זה לפני הקונצרט, תצמידו את זה למשהו יציב. התקווה שדבר כזה לא יקרה לא ממש מונעת מדף לעוף רעיון

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 19:47:50    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ובכן:

טראומה שנמשכה כמעט 4 שנים שלמות היא תזמורת כלי הנשיפה של הבית ספר... כשלקראת הסוף הברזתי יותר ויותר.

טראומות נוספות הן כדלהלן:

בבגרות ברסיטל היה לי בלקאווט נוראי באמצע סונטה של באך... החל מהשורה השלישית בערך התחלתי להתבלבל עד שעשיתי כל כך הרבה טעויות שנאלצו להפסיק אותי. ושאלו אם יש לי תוים... ואמרתי שאין. כשניגנתי קטע אחר, שמתי לב שהדבקתי אותו לא נכון אתמול בערב, ונאלצתי לקרוע את הדף באמצע הבחינה. מסיבה מאוד לא ברורה קיבלתי 100 בבחינה הזו... אולי בגלל המוצארט...

הטראומה האחרונה שלי הייתה בבחינות הכניסה לאקדמיה. חצי שעה לפני תחילת הבחינה שמתי לב ששכחתי את התוים בבית. ובספריה היה רק את התפקיד של הפסנתר של מה שניגנתי... למזלי הספריה של התיכון הייתה פתוחה, וצילמתי שם, תוך כדי ריצות במדרגות ובספריות השונות... והמורה שלי בחן שם והיו פדיחות...
חזור למעלה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 20:09:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בנושא של תווים....

ראיתי כמה דרכים מאוד... ייחודיות בכדי למנוע שהתווים יעופו/צורך להפוך את הדפים.
שתי נגניות בסון העמידו פעם שישה (!) עמודי תווים אחד ליד השני ועליהם הם פרשו מגילה (שהייתה בערך עשרה דפים מודבקים). הן ניגנו יצירה מודרנית מפחידה של איזה מלחינה רוסית. התחילו בצד ימין של הבמה וסיימו בצד שמאל. זה היה בהחלט משעשע...
בקונצרט אחר, בחוץ, נגן קלרינט היה צריך שמישהי (תלמידה שלו) תעמוד לידו ותחזיק לו את התווים, שלא יעופו ברוח..

לכן, אני תמיד לוקח איתי אטבי כביסה לכל מקום, על כל צרה שלא תבוא. לא שהם תמיד עוזרים, אבל הם מוסיפים צבע בכל מקרה..
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 21:04:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אפשר תמיד לעקוף את תסבוך הדפים עם קלסרים כאלה שניילונים דבוקים אליהם כבר מלכתחילה,
יש כאלה עם 20/30/40....
וב40 הואיל ויש שני צדדים אז אפשר להכניס עד 80 דפים.
זה נורא שימושי לדעתי להפסקת הסתובבות הדפים הלא רצונית בחדר.
לי יש כמה כאלה... מחולקים לקטגוריות נגינה מגלגל עיניים

Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 21:10:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נכון, אבל אתה תמיד צריך להיות מוכן לאפשרות שתשתמש בעמוד תווים מסכן ולא יציב, שלא יצליח להתמודד עם "מעמסה" כזאת.

בעצם, התשובה ל"מה הכי טוב" היא פשוטה:
למי שמסוגל, ללמוד דברים בע"פ!
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 21:51:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמו שהבנתם, אני אכן בטראומה... מאז אני לא מנגן עוד בע"פ. אולי בבוא היום שוב יהיה לי ביטחון, כי אני חושב שעדיף לנגן בע"פ, אני פשוט לא רוצה להסתכן (בעיקר באודיציות חשובות).
חזור למעלה
פיצי
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 12/04/2004 ב- 15:00:53

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 22:35:50    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גם לי היתה טראומה לא קלה -
רסיטל סיום התואר שלי לפני חודש וחצי. בין שאר הירקות שרתי את "שירי היונה והשושן" של יחזקאל בראון. מדובר במחזור של 4 שירים (אני שרתי רק 3), כאשר הראשון והאחרון בנויים בערך אותו דבר, עם מנגינה דומה אך בסולם אחר, וכמובן טקסט אחר. על כל פנים.......התחלתי בשיר הראשון והכל היה בסדר עד האמצע, ופתאום בלי אזהרה מוקדמת אני ממשיך את השיר עם הטקסט של השיר האחרון, וע"י כך גם הגעתי לסולם שעדין לא ניתן לו שם.....ראיתי את המורה שלי פוכרת ידיה ביאוש ומחכה שהאדמה תבלע אותה (ומה אני אגיד? מי יבלע אותי?) ומורה אחרת מנידה ראשה נמרצות כדי לאותת לכולם שהיתה פה פאשלה מארץ הפאשלות. הלוואי ויכלתי להעלם באותו רגע....בסוף הפראזה הפסנתרן שלי ניגן לי 3 צלילים מהסולם הנכון, והמשכתי עד הסוף עם הטקסט של השיר האחרון. כמובן שהפאשלה הזו השפיעה לרעה גם על שני השירים האומללים שנותרו למחזור.
בקיצור - היה מביך וטראומטי.
חזור למעלה
Contre Tenor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 11/12/2004 ב- 17:20:29

הודעהנשלח: 19/07/2005 ב- 23:30:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פיצי כתב\ה:
גם לי היתה טראומה לא קלה -
רסיטל סיום התואר שלי לפני חודש וחצי. בין שאר הירקות שרתי את "שירי היונה והשושן" של יחזקאל בראון. מדובר במחזור של 4 שירים (אני שרתי רק 3), כאשר הראשון והאחרון בנויים בערך אותו דבר, עם מנגינה דומה אך בסולם אחר, וכמובן טקסט אחר. על כל פנים.......התחלתי בשיר הראשון והכל היה בסדר עד האמצע, ופתאום בלי אזהרה מוקדמת אני ממשיך את השיר עם הטקסט של השיר האחרון, וע"י כך גם הגעתי לסולם שעדין לא ניתן לו שם.....ראיתי את המורה שלי פוכרת ידיה ביאוש ומחכה שהאדמה תבלע אותה (ומה אני אגיד? מי יבלע אותי?) ומורה אחרת מנידה ראשה נמרצות כדי לאותת לכולם שהיתה פה פאשלה מארץ הפאשלות. הלוואי ויכלתי להעלם באותו רגע....בסוף הפראזה הפסנתרן שלי ניגן לי 3 צלילים מהסולם הנכון, והמשכתי עד הסוף עם הטקסט של השיר האחרון. כמובן שהפאשלה הזו השפיעה לרעה גם על שני השירים האומללים שנותרו למחזור.
בקיצור - היה מביך וטראומטי.

קונטרה טנור ששר בעברית? אני לא אוהב את הצליל הזה כל כך...

Del vostro Erebo sull'ara,
Colla face dello sdegno
Io vi sfido, o spirti rei!
חזור למעלה
Chuka
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 04/01/2005 ב- 15:08:15

הודעהנשלח: 20/07/2005 ב- 07:52:54    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב, מסתבר שמוזיקאים וטראומות הולך ביחד טוב... מגניב

בכיתה י' הייתי חלק מהרכב ווקאלי בצפון שכלל אז 4 בנות. הביאו אותנו לאיזה כנס מקהלות בתוך סוג של אתנחתא, נדמה לי ששרנו איזה טאליס, ומרוב לחץ ירדנו מממש נמוך, שזה עוד בסדר איכשהוא, אבל אחת הבנות נכנסה במקום לא נכון, מה שגרר כניסות לא נכונות של השאר במשך כל היצירה... ואז כשאני נכנסתי בכניסה הנכונה זה נשמע כאילו אני המפשלת מתבייש וזה נשמע די על הפנים....
וגם שכחתי את המילים פעם פעמיים אני כבר לא זוכרת מתי מחייך
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
nitznutz5
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 08/09/2004 ב- 22:20:42

הודעהנשלח: 20/07/2005 ב- 08:06:25    כותרת הודעה: למען האמת תגובה עם ציטוט

אני כנראה לא הספקתי עוד לחוות טראומות קשות ושימשיך להיות לי ככה
אבל אלה שכן חוויותי לא היו מי יודע מה טראומתיות ..
אחת שזכורה לי ביותר היא הפעם שנבחרתי לנגן בקונצרט מצטיינים בקונס' את הקונצ'רטו של מוצרט ברה וההתחלה קצת התפקששה לי ובמהלך על הפרק פשוט רעדתי והיה לי קשה לנגן
אבל יצאתי מזה בסופו של דבר די בסדר
טראומה שנייה שזכורה לי היא שהבורג בראש של הפיקולו (להלן הכתר) נפל לי שנייה לפני הופעה ולא נמצא אלא כעבור יומיים במכפלת מכנסה של חברה שלי (אל תשאלו אותי איך)
הסיבה לטראומה- הפיקולו בתקופה ההיא לא היה שלי , השאלתי אותו ממישהי בתזמורת וזה היה די פאדיחה
יותר מזה לא זכורות לי טראומות רבות אלא של פיקשושים קטנים קטנים במהלך קונצרטי סוף שנה של המורים הקודמים ...
חזור למעלה
maayan
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/10/2004 ב- 21:44:05

הודעהנשלח: 20/07/2005 ב- 08:54:10    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וואווו יש לי הרבה טראומות...
שהיינו בתזמורת הנוערבחזרות לטיסה(-והפעם אני לא מתכוונת לטובי ועידו- הם טראומה בפני עצמה...) היה לי טרומבון ישן מאוד של אמטי ולא היה לו את החלק שמחבר בין הסלייד לפעמון... אוקצור, היה קטע בירושלים של זהב שצריך לעבור מהר מפוזיציה שישית לראשונה, וכל פעם נפל לי הפעמון.... האמת שבטח יוג זוכר את זה בתור טראומה כי הטפעמון עף על מי שלידי...
עוד פאשלה הייתה במחזמר שניגנתי בו (לא ממש פאשלה של מוסיקאים...) שעפה לאחד השחקנים החרב על העמוד תווים שלי- זה היה דיי מפחיד!!!
וחוץ מזה אני זוכרת פעם(פעמיים שלוש...) שעף לי הסלייד בניסיון נואש לנגן סי בקר נקי(או פחות נקי- אבל העיקר שלא ישמע כמו דו!).

ועידן- סתם שתדע... את הואלס ניגנו הרבה אחרי שהקמתם את החמישייה... ועיבוד של רם ממש מכוער(לא שזה קשור- סתם הייתי חייבת לציין את העובדה הזו!)- אתם צריכים להסביר לו שטרומבון זה לא טובה!!!!!!!(וגם באס טורמבון זה לא!!!!! כי הוא פעם ממש כיסח אותי בחזרת סקציה שניגנתי בה בבאס.... אני לא יכולה לנגן ממש ממש נמוך ולהשמע כמו שישה טרומבונים!!!!! באמצע זה עוד איכשהוא אבל בנומך?!?!?!)
חזור למעלה
sariela
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 18/06/2004 ב- 18:19:45

הודעהנשלח: 20/07/2005 ב- 11:36:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פעם אחת היה ביקור בבית הספר שלי של כל המורים למוסיקה מאיזור הצפון וביקשו מכל המגמה לנגן - כל אחד כמה דקות... וגם אני הבאתי את הנבל מהבית כדי לנגן שם, ואז קרה הבלתי צפוי - באמצע שאני מתאמנת באולם נשבר לי קפיץ של אחד הפדלים! ולא היה לי אחד להחלפה (גם לא ידעתי איך מחליפים...) נהייתי היסטרית לגמרי ואז התברר שלא כל המגמה תנגן - כי לא היה זמן, אלא רק אני!!! הרמה של ההסטריה שלי עלתה לשיאים חדשים, וניסיתי להסביר למורה של המגמה שאני לא יכולה לנגן כי הפדל לא עובד. בסופו של דבר לא הייתי לי ברירה ונאלצתי לנגן ככה. ועל זה יאמר - הנבל הוא מרשים לא משנה מה יצא ממנו...

הטראומה הכי קשה שהייתה לי היתה בבחינות למוסיקאי מצטיין - יום לפני הבחינה הגעתי לי-ם וניגנתי באקדמיה והכל היה סבבה. ואז בבחינה - קרו לי כל כך הרבה טעויות, והפסקתי באמצע הטוקטה של הנדל ועוד כל מני מקומות... הדבר היחידי שהיה איך שהוא בסדר היה הקדנצה מהפרק הראשון של הקונצ'רטו של מוצרט.
ועד היום זו תעלומה גדולה בעניי איך הגעתי להיות מוסיקאית מצטיינת אחרי שניגנתי כל כך גרוע.
(כנראה בגלל אותו תסמין כמו בבית ספר...)
האמת היא שהבחינה הזו עשתה לי טראומה רצינית - לא ניגנתי חודשיים אח"כ. היה לי פחד קהל נוראי במשך כמה חודשים, עד שזה איך שהוא השתחרר...הסיבה היחידה שחזרתי לנגן הייתה כי קיבלתי מוסיקאי וגם כי הייתי צריכה לעשות בגרות...
חזור למעלה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 20/07/2005 ב- 11:52:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הזכירו כאן כל מיני קונצ'רטי של מוצרט, ככה שנזכרתי במשהו שקרה לא מזמן...
לפני כמה שבועות היה לי מבחן בקרן שרת וניגנתי את הקונצ'רטו המפורסם של מוצרט (622). כדי להרשים את הבוחנים החלטתי לנגן אותו בע"פ, מה שאני בהחלט מסוגל לעשות. מה שלא לקחתי בחשבון, זה שכשאתה מנגן עם תווים, אתה לא צריך להסתכל על הפרצופים העצבניים של הבוחנים, או אפילו להתקל בפרצופים אלו. עצבני עצבני עצבני עצבני . הפרק השלישי הלך די טוב דווקא, אבל הפרק השני היה נשמע כמו עיבוד קובאני (קלאסי בקובה!)... כמעט התחלתי להתפקע מהשטויות שעשיתי באמצע הנגינה.. צוחק . וזה עוד היה הפרק האיטי! רק שנהיה לי מן בלק אאוט ולא היו לי תווים..

אכן, כפי שכבר נאמר, צריך מאוד להיזהר עם מנגנים בלי תווים ולהיות מוכנים נפשית למצב הזה. .
חזור למעלה
KooKoo
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 28/01/2005 ב- 18:11:44

הודעהנשלח: 20/07/2005 ב- 12:00:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוי עכשיו אני נזכר במשהו נורא שקרה לי! מתבייש
בקונצרט תחילת השנה שלנו... בדיוק באמצע הנגינה הייתי צריך להתעטש! הם הפעילו מזגן כל כך חזק באולם...
וכל כך התאפקתי שלא להתעטש אבל לא הצלחתי ויצא לי עיטוש ענק באמצע הנגינה :<
וכולם התחילו לצחקק.. ואני הייתי צריך להתחיל מהתחלה :\

well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 20/07/2005 ב- 14:30:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה היתרון שבלהיות פסנתרן, לא רואים את הבוחנים כשמנגנים בעל פה...
מנגן בפסנתר מאוד שמח

Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/11/2004 ב- 10:02:44

הודעהנשלח: 20/07/2005 ב- 19:43:59    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בדיוק! מנגן בפסנתר 2
חלילניתוש
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 16/04/2004 ב- 13:09:35

הודעהנשלח: 20/07/2005 ב- 21:54:45    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקי, גם אני אחלוק כמה טראומות:
נתחיל מבחינת סוף השנה בטרוורסו - ישב בועדת הבוחנים של נעם בוכמן שלמי שלא יודע היה המורה שלי לחליל מודרני באקדמיה. בכל מיקרה, ניגנתי יצירה ישראלית ומרוב לחצ של מה נעם יחשוב נתפסה לי יש שמאל באופן קשה ביותר עד לכדי כאב עז. למשך שאר הבחינה לא הייתי כ"כ עסוקה במה אני מנגת אלא מתי כבר יפסיקו אותי ויגידו לי ללכת כי כואב לי

טראומה מספר שתיים היתה בשנה ב שלי בלימודי חליל מודרני באקדמיה. ניגנתי בקונצרט קוצ'רטו של היידן והדבקתי את הקדנצה על התווים (היא היתה דיי קצרה) לצורך חסכון בהפיכת דף. מה שלא שמתי לב כשהדבקתי אותה הדבקתי אותה לא בתחתית העמוד אלא על השורה האחרונה של הפרק...גיליתי את זה כשהגעתי לשם ולא זכרתי מה לנגן , אז פשוט הפסקתי, המלווה הבין שהתבלבלתי וניגן סוג של קדנצה ואז נגמר הפרק.

חוצ מיזה יש את כל הטראומות של יציאת הרפסים לפני בחינות וקונצרטים חשובים ונהקיעת רגל פעם אחת בזמן תחרות מלגות בקונס'.

וכן פעם בקונצרט של התזמורת כשהייתי קטנה נפל לי הזנב (החלק הקטן האחרון) של החליל באמצע הנגינה. כשהרכבתי אותו בחזרה גיליתי שהדו# נמוך והדו נמוך לא מתפקדים. מזל שתפקידי חליל הם לרוב גבהים

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum