עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

מכתבו של גאון!

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> קלאסיקה ורומנטיקה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  

מי אותה "אהובה בת האלמוות"?
ז'וזפין דים
0%
 0%  [ 0 ]
דורותיאה ארטמן
0%
 0%  [ 0 ]
אנטוני ברטאנו
0%
 0%  [ 0 ]
ואולי זאת את... או אתה.........................
0%
 0%  [ 0 ]
סך הכול הצבעות : 0

מחבר הודעה
Julius Ceaser
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 03/08/2005 ב- 07:57:29

הודעהנשלח: 04/08/2005 ב- 06:01:43    כותרת הודעה: מכתבו של גאון! תגובה עם ציטוט

במרוצת ההיסטוריה, ניסו נאהבים לבטא במכתבים את טיבה החמקני של האהבה. מכתבי אהבה, שלידתם פרידה - בין שעות אחדות ובין של שנים רבות - מבטאים את הרגשות האינטימיים ביותר של השולח. קריאת מלותיהם של אוהבים מאפשרות לנו להיכנס לסערת רגשותיהם, להיות שותפים למיוחד ולאוניברסלי שבאהבתם.

הנה דוגמה לאחד ממכתבים אלו שבתב לודוויג ואן בטהובן ל"אהובה בת האלמוות"....

1811-1812 בקירוב
בוקר טוב ב-7 ביולי

גם כשאני במיטה, נחפזות מחשבותיי אלייך, אהובתי בת האלמוות, פעם בשמחה וגיל ופעם שוב בעצב, אני ממתין לדעת אם הגורל ישמע את תפילתנו - כדי להתמודד עם החיים, עלי לחיות איתך, או לא לראותך כלל. כן, גמרתי אומר בליבי להיות נודד, עד שאוכל לעוף אל בין זרועותייך ולומר כי מצאתי איתך את ביתי האמיתי, וחבוק בזרועותייך אוכל להניח לנפשי לרחף אל ממלכת הנשמות המבורכות - אויה, אך לדאבון הלב כך חייב להיות - רגועה תהיי, ועל אחת כמה וכמה תהיי כזאת, כי יודעת את שאני נאמן לך; שום אשה אחרת לא תוכל לכבוש את ליבי - לעולם לא - לעולם לא - הו, אלוהים, מדוע נגזר על אדם להיות רחוק מזו שיקרה לו כל כך. אם כי חיי בווינה עתה אומללים הם - אהבתך עשתה אותי המאושר והאומלל באדם כאחד - בגילי זקוק אני עתה ליציבות ולשגרה בחיי - היוכלו אלה להתקיים בכפיפה אחת עם הקשר שבינינו? מלאכי, עתה זה נודע לי שהדואר יוצא יום-יום, על כן עליי לחתום את המכתב כדי שתקבלי אותו מיד - היי שלווה; כי רק במחשבה שלווה על חיינו נוכל להשיג את מטרתנו לחיות יחד - היי שלווה - אהביני - היום - אתמול - כמה עזים הגעגועים אלייך - אלייך - אלייך -חיי - מיטב הברכות ממני - הו, אנא, המשיכי לאהוב אותי - לעולם אל תטעי ותדוני לכף חובה את ליבו הנאמן של אהובך.
שלך לנצך
שלי לנצח
שלנו לנצח

L.V Beethoven

"לא ידעתי גאון שלא היה צריך לשלם, בכאב או בפגם פיזי או רוחני, עבור מה שהעניקו לו האלים". (מקס בירבום)
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 04/08/2005 ב- 09:48:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יולוס תודה רבה!! מאוד שמח
אתה בהחלט מכניס דברי תוכן חשובים לאתר הזה.
המשך כך. מאוד מרתק.

לא ממש הבנתי מה זה קשור לתיאורית המוזיקה....
העברתי לך את זה לפורום המתאים. חץ

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
punto
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 18/07/2005 ב- 17:28:30

הודעהנשלח: 04/08/2005 ב- 22:27:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש לזכור כי מכתב זה ל "אהובה הנצחית" של בטהובן, הביא ברבות השנים לספקולציות שונות ומשונות בקשר לנמענת (או הנמען...) חלקן מעוררות גיחוח. בסרט ההוליוודי "האהובה הנצחית" מוצגת האהובה הנצחית בדמותה של תרזה (יוהנה) רייס, אשתו של אחיו שהיתה במציאות אשה מפוקפקת ביותר ונלחמה עם בטהובן על האפטרופסות על קארל אחיינו. בטהובן קרא לה לא פעם "שקצה שמנה", "ממזרתא" ובהזדמנות אחת אף "מלכת הלילה"...
בין 1805 ל-1812, תקופת כתיבת המכתב, שפעו היצירות מעטו של בטהובן שטף נפלא. כשאנו שומעים את הקונצ'רטו לפסנתר מס 4, את הקונצ'רטו לכינור, את הסימפוניה הרביעית, את רבעיות רזומובסקי הנפלאות, ואת הפתיחה לליאונורה, אחת היא לנו אם היה מאוהב ביוזפינה, בתרזה, או בעצמו לשם הענין.
כמה אופייני שממכתב זה אנו למדים הרבה מבחינה רוחנית וכה מעט על עצם העניין. ואכן, אין טעם לחטט בנבחי נשמתו של המלחין. הוא הרי מגיש לנו את אשר רובץ על ליבו ביצירותיו. והן מונחות לכל. כאן אין צורך בספקולציות המתאימות יותר לאופרת סבון ספרדית יותר מאשר לאחד המוחות הגדולים של האנושות.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> קלאסיקה ורומנטיקה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum