עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

חינוך חתולים!

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק כללי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
חלילניתוש
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 16/04/2004 ב- 13:09:35

הודעהנשלח: 31/08/2005 ב- 01:25:56    כותרת הודעה: חינוך חתולים! תגובה עם ציטוט

אז ככה. יש לי חתולה חדשה (היא עוד לא אצלי אבל תהיה בעוד כמה ימים). היא כרגע ממש גורה (בת חודש וחצי).
וזה סוג של בעיה, כי כל החיים של גידלתי כלבים ואני יודעת איך מחנכים כלבים אבל אין לי כ"כ מושג אים מגדלים חתולים.
זה שונה בהרבה מלחנך כלב? מה עושים? מה לא עושים?
כל בעלי ומביני החתולים, אשמח שתחלקו איתי קצת מנסיונכם.
תודה רבה קורץ

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 31/08/2005 ב- 17:06:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לגדל חתול זה מאוד פשוט, מכיוון שהחתול היא חיה חכמה ומסתדרת בעצמה.

קודם כל מזל טוב! אין דבר חמוד כמו חתול קטנטן.
אני מאמין שיש לו כבר חול-חתולים וכל העסק. כדאי לך להוציא אותו מדיי פעם לגינה, כדי שאולי יתחיל לעשות את צרכיו שם, ויתרגל גם לחיים מחוץ לבית. זה מאוד יקל עליך, וגם יתן לחתול מרחב מחיה וחופש. את גרה באיזור טוב, החתולים שם מאוד ידידותיים, והוא יסתדר איתם.
כדאי לתת לחתול שתי ארוחות ביום בשעות קבועות פחות או יותר. ככה הוא ידע טוב מאוד מתי יש טעם לבקש אוכל, ומתי אין. אבל בעצם זה חתול קטן... עוד חודש-חודשיים כדאי לך להתחיל בקצבת אוכל, אחרת הוא ישמין מאוד. יש להם תיאבון ענקי.
החתול יכול לעשות מגוון דברים שיעזרו לו לא להיות תלוי בך. הוא יכול ללמוד איך לדחוף דלתות, ואפילו איך להסיט ידיות, אם יהיה חפץ שיעזור לו להתקרב לידית.
חוץ מזה, כדאי כבר בשלב זה לחנך אותו שלא לשרוט רהיטים. פשוט לצעוק עליו מרחוק בכל פעם שהוא עושה זאת. לא כדאי לבוא אליו ולצעוק לידו, כי אז הם לומדים דבר מאוד מחוכם: שע"י שריטת רהיטים הם יכולים למשוך את תשומת הלב כדי שתבואי אליהם. לכן כדאי להתייחס לכך בהתאם, ושהחתול לא יתרגל לקבל את תשומת הלב שלך ע"י התעללות ברהיטי הבית.
את כל שאר הפרטים בטיפול עצמו אפשר למצוא באתרים שיהיו יותר יעילים מהפורום.
בהצלחה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Mico
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/11/2004 ב- 10:02:44

הודעהנשלח: 31/08/2005 ב- 17:46:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב, אני לא בדיוק יודעת את הסיבה לכך, אבל באיזה חוברת של ווטרינרים קראתי שאסור למקם חול חתולים באותו החדר של האוכל של החתול... אני מניחה שיש לזה סיבה טובה כלשהי... מגלגל עיניים
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 31/08/2005 ב- 19:25:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וואי, איזה כיף לך!
היו לי פעם שלושה חתולים חמודים, אבל הם גדלו ועזבו לבסוף..
היום חתולים לא היו מסתדרים באיזור שלי, בגלל השכנים (כלבה די מפחידה במד אחד ושני כלבים מפחידים עוד יותר בצד שני רשע מאוד )
אני מכיר נגנית סקסופון חובבת ממבשרת (עדנה) שעוסקת בענייני חתולים - מחר אני אראה אותה בתזמורת, אז אני יכול לשאול אותה לגבי גידול חתולים.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 31/08/2005 ב- 20:11:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חחחח שכחתי שאתה בברוס.. ואכן לעדנה יש איזה מליון חתולים..(ואלדד הקברן שלה כמה ביזארי..) בכל מקרה מריה בהצלחה עם החתולים יש לי פה איזה ספר על גידול חתולים... על אף שאין לי חתול אין לי מושג למה יש לי את הספר הזה בכלל... אם את רוצה אותו אני מוכנה להשאיל לך אותו.. קורץ
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 31/08/2005 ב- 20:15:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן, מחר החזרה הראשונה של השנה.. מעניין איך ילך השנה...
גם מעניין כמה אנשים יגיעו מחר!
חזור למעלה
פיצי
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 12/04/2004 ב- 15:00:53

הודעהנשלח: 31/08/2005 ב- 22:42:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

holst כתב\ה:

הרשי לי כמה עצות כאב מאושר לחתול.
ראשית, יש לעולם הזה טבע מעצבן שבו חתולים קטנטנים הופכים חתולים גדולים..... מגלגל עיניים

holst כתב\ה:
כדאי לך להוציא אותו מדיי פעם לגינה, ויתרגל גם לחיים מחוץ לבית. זה מאוד יקל עליך, וגם יתן לחתול מרחב מחיה וחופש.

בשום פנים ואופן אל תוציאי את החתול לגינה סימן קריאה סימן קריאה סימן קריאה ברגע שחתול מתרגל לצאת מהבית הוא רוצה לצאת הרבה, והרבה פעמים גם לברוח החוצה. זה לא יקל עליך אלא ישגע אותך. והרבה פעמים יכול להיגרם מפח נפש כי הוא יכול ללכת לאיבוד, או חו"ח להיפגע בחוץ. ואם כבר הוצאת אותו והרגלת אותו הוא ירצה לצאת בדיוק כשאת תרצי ללכת לישון, בדיוק כשתרצי לצאת מהבית החתול יחליט להשאר בגינה. בקיצור - ממש לא להרגיל את החתול ליציאות. חתול הוא חית בית. בשביל זה יש לו ארגז חול ולא צריך להוציא אותו. אפילו אם הבית קטן יש לו מספיק מקום להתרוצץ, ובגיל גורות חתלתולים אוהבים להתרוצץ. אח"כ כשהוא יגדל הוא יבלה את רוב שעותיו בשינה.

לגבי הרגלי אכילה, אני לא מאמין בהקצבות. אני מאמין שתמיד צריך להיות אוכל בצלחת, והחתול יכול ללכת לאכול מתי שבא לו. נכון שבגלל זה הוא יכול להשמין והרבה (ע"ע פיצי).

מה שכן נכון - צריך להרגיל אותו מיד מה אסור כמו לשרוט את הרהיטים, לקפוץ על השיש וכו', למרות שזה לא תמיד עובד, ובשעות הלילה המאוחרות כשכולם ישנים החתול יכול לצאת למסעות בבית ולעשות כל מה שאסור.

ולקינוח חתול קטן וחמוד:

http://images.google.co.il/images?q=tbn:44AQjS23QdEJ:www.ynet.co.il/PicServer/130202/171610/ccat_m.jpg[/img]

maayan
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/10/2004 ב- 21:44:05

הודעהנשלח: 01/09/2005 ב- 16:39:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חיליק, אתה בא לברוס??? איזה כיף!!!! אני לא איהיה הילדה היחידה!!!(גם הילה ואלדד באים...)
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 02/09/2005 ב- 08:34:54    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המממ.. .נשמענו די זוועתי בתחילת החזרה, אני חושב.... משהו כמו מאה חתולים של עדנה לפני שהם אכלו ארוחת בוקר... אני הייתי כל כך עייף, כמעט נרדמתי על הכיסא..

אבל בהמשך היה קצת יותר טוב... נראה אם אני אצליח לשכנע את אחי לבוא לחזרה הבאה, או אולי אחרי הקונצרט

מריה (נכון?), בהצלחה עם החתול!!

יום טוב לכם ושבת שלום.
חזור למעלה
חלילניתוש
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 16/04/2004 ב- 13:09:35

הודעהנשלח: 04/09/2005 ב- 10:28:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי לכולם, ותודה על התגובות.
החתולה החדשה ממש היפר-אקטיבית.קוראים לה צ'ומפי והיא החתולה הכי קפיץ שאני מכירה.
העיסוק העיקרי שלה כרגע זה לשרוט ולנשוך אותי ואת רון, ואנחנו לא יודעים איך לגרום לה להפסיק (זה דיי כואב).
חוץ מיזה היא קצת חולה אז את השבוע הקרוב היא מבלה עם אנטיביוטיקה בתוך ארוחת הערב.

אל דאגה, אני לא מתכוונת להוצא אותה החוצה לעולם. אני אמא מאוד פולניה ואם החתולה שלי לא תחזור הביתה לפני שאני הולכת לישון אני אשב ערה ואחכה לה. כדי למנוע זאת היא פשוט לא תצא.

לא לשים את האוכל והשרותים באותו חדר כי אחרת היא לא תרצה לאכול כי לאוכל יהיה את הריח של השרותים.

מור, אני אשמח לקבל את הספר על חתולים. אני אצור איתך קשר.

תודה לכולם. בעוד כמה זמן כשאחבר את המחשב בדירה החדשה אעלה לפה תמונה של צ'ומפי.

guysoft
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 03/09/2004 ב- 15:14:35

הודעהנשלח: 06/09/2005 ב- 14:24:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ד"א, מומלץ להציב לפני שרשור כזה את המחווה Off Topic (רק שהגולשים יהיו בטוחים שחתול זה לא סוג של תצליל....)

פיצי כתב\ה:
holst כתב\ה:

הרשי לי כמה עצות כאב מאושר לחתול.
ראשית, יש לעולם הזה טבע מעצבן שבו חתולים קטנטנים הופכים חתולים גדולים..... מגלגל עיניים

לדעתי זה היופי, חתול קטן יכול מאוד מהר להמאס על בעליו.. הם היפראקטיבים בצורה לא רגילה..
לפעמים עדיף חתול בוגר.. שגם לומד איך להסתדר עם בעליו.. ולפתח שפה משותפת עם בעליו, ושקט.

פיצי כתב\ה:

holst כתב\ה:
כדאי לך להוציא אותו מדיי פעם לגינה, ויתרגל גם לחיים מחוץ לבית. זה מאוד יקל עליך, וגם יתן לחתול מרחב מחיה וחופש.

בשום פנים ואופן אל תוציאי את החתול לגינה סימן קריאה סימן קריאה סימן קריאה ברגע שחתול מתרגל לצאת מהבית הוא רוצה לצאת הרבה, והרבה פעמים גם לברוח החוצה. זה לא יקל עליך אלא ישגע אותך. והרבה פעמים יכול להיגרם מפח נפש כי הוא יכול ללכת לאיבוד, או חו"ח להיפגע בחוץ. ואם כבר הוצאת אותו והרגלת אותו הוא ירצה לצאת בדיוק כשאת תרצי ללכת לישון, בדיוק כשתרצי לצאת מהבית החתול יחליט להשאר בגינה. בקיצור - ממש לא להרגיל את החתול ליציאות. חתול הוא חית בית. בשביל זה יש לו ארגז חול ולא צריך להוציא אותו. אפילו אם הבית קטן יש לו מספיק מקום להתרוצץ, ובגיל גורות חתלתולים אוהבים להתרוצץ. אח"כ כשהוא יגדל הוא יבלה את רוב שעותיו בשינה.

קודם כל, חתול יושן 70% מחיו... בלי קשר לזמן שהוא מבלה בחוץ.

בקשר ליציאה, אנחנו לא רצינו שסמי (החתול שלנו) יצא החוצה.. אבל הוא לא שאיר לנו ברירה.. הוא יהה נחוש לצאת.. במקרה הזה היה עדיף להרגיל אותו לצאת מהבית, נכון שיש הרבה סכנות בחוץ, ממכוניות אנשים מוזרים ועד עקיבות של בוץ שסתובבת בבית בחורף, אבל חתולים שנשארי בבית הפכים להוית מאוד מוזרים, וזה לא נראה לי משהו טיבעי שחתול ייפחד מכל רחש בבית..
זה נכון אחרי שהם יוצאים הם מבלים הרבה זמן בחוץ.. זה נראה לי עניין של ביטחון. שטסנו להודו ל3 שבועות וחזרנו.. סמי היה מאוד מבוהל שחזרנו. הוא לא רצה לצאת מהבית..

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק כללי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum