עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

להאזין למוזיקה עתיקה

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> בארוק ומוסיקה עתיקה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 20/12/2005 ב- 19:49:53    כותרת הודעה: להאזין למוזיקה עתיקה תגובה עם ציטוט

ערב טוב לכולם,

התחלנו ללמוד באקדמיה קורס שלם על מוזיקה עתיקה...
ואני ממש מתחיל לאהוב את זה. (אני גם קניתי היום דיסק של דאולנד מגניב )

אבל אני רוצה לשמוע מאנשים עם קצת יותר רקע,
איזה דיסקים יש לכם בבית בתחום הזה? איזה מלחינים אתם ממליצים במיוחד והמבצעים שמתמצאים בזה הכי הרבה?
יש דיסקים מהמלחינים בירד ומשו שמישהו יכול להמליץ עליו?

תודה. מחייך

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 20/12/2005 ב- 22:48:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם הכוונה למוסיקה מאוד עתיקה (כלומר מאה 16 ומטה), אז יש לי כמה המלצות וטיפים:

בכל המוגע למוסיקה קולית, הטעם שלי ילך על מקהלות ולא על קונסורטים (בד"כ, וכשמדובר במוסיקה דתית). ומקהלות - שתהיינה אנגליות... מכל המקהלות ששמעתי, האנגלים היו הכי נקיים והכי מבריקים.
האופציה הזולה היא הדיסקים של נקסוס, שלמרבה הפלא זו גם האופציה הטובה. נקסוס הקליטו מוסיקה עתיקה בביצעוים שעולים בהרבה על הביצועים של מוסיקה מאוחרת.

האופציה ה" O-lala" אלו הביצועים בחברת היפריון. במחיר של דיסק אחד שלהם ניתן לקנות שניים וחצי נקסוסים... אבל במקרה הזה זה שווה את זה. לפני הנסיעה לגרמניה היה בבעלותי דיסק עם מוסיקה דתית של פלסטרינה Music for Advent and Christmas. זה דיסק שהייתי יכול להקשיב לו בערך כמו שאני מקשיב למוצארט - בכמויות. זה היה דיסק מדהים לחלוטין, איכות ההקלטה מעולה, המקהלה (האנגלית כמובן, זו של ווסטמיניסטר) עוד יותר מעולה, ביצועים שוטפים וקולחים, וזה היה ממש תענוג לאוזן. זה כמו מסאז' לעור התוף. שיא השלמות הקונסוננטית. אגב, את הדיסק שכחתי באיזו מערכת סטריאו שם... אני חושב שאקנה אותו בשנית.

בכל מקרה... מוסיקה של בירד אני לא מכיר, ובנוגע למוסיקת ברוק יש לי המלצות פחות כלליות (כלומר להמליץ על דיסקים שברשותי... ואותם אני חושב שהזכרתי כבר באשכול הדיסקוהוליקים).
אגב מוסיקה עתיקה: יותר ויותר יוצא לי לשמוע צ'מבליסט בשם rousset (אם אני לא טועה), והוא נגן מבריק. ובוחר לעצמו צ'מבלים באיכות של המובחר מן המובחר. מאוד כדאי להאזין לו מדיי פעם.

ועוד מוסיקה עתיקה... שמעתי היום גם ביצוע "אותנטי" לקונצ'רטו לפסנתר של היידן, עם שטייר בפיאנו פורטה. לכל הלומדים באקדמיה בי-ם: מכירים את הפסנתר בחדר 618? אז כששמעתי את ההקלטה הזו בהתחלה הפיאנו פורטה מאוד הזכיר לי את הפסנתר האומלל ההוא... בחיי שלפעמים זה נשמע כמו פסנתר מצ'וקמק.

עד כאן, אני אפסיק לקשקש ברשותכם. לילה טוב.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Agnus-Dei
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 04/01/2005 ב- 15:34:58

הודעהנשלח: 21/12/2005 ב- 21:51:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מברך אותך על כניסתך לעולם המופלא הזה.
לא ארבה במילים, רק כמה המלצות:
בתור התחלה, להכרה יפה עם המוסיקה הדתית אמליץ לקנות את הדיסק של נקסוס Lamentations. שם אגב נמצאת יצירת המופת של טומאס טאליס בשני חלקים (Lamentation I + II...). כאמור בהודעה הקודמת - זול וטוב.

בעניין וויליאם בירד אמליץ על ה- Ave verum שלו. אם תשאלו אותי, זה ה- Ave Verum הכי יפה ומרגש. ה"רחם עלינו" בסוף פשוט קורע לב...

עוד אמליץ על Ensemble Clement Janequin - אנסמבל מעולה ששר בעיקר שנסונים צרפתיים מהמאה ה 16 (קולות גברים בלבד!). השנסונים הם יצירות נהדרות המשלבות המון Word Painting.

תהנה!

עילם מגניב
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 21/12/2005 ב- 21:59:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא כל כך מבין בביצועים, אבל לגבי מלחינים אני יכול להגיד שז'וסקן דה פרה (שבטח מוכר לרובכם) הוא אחד המלחינים הכי טובים בתחילת הרנסאנס. המוסיקה שלו עדינה, רגועה אבל לא יותר מידי ובאמת ששוה לשמוע. הוא חי במאה ה-15 בערך ... .שנייה, אני אבדוק

(לאחר כדקה) אוקיי, 1450-1521. ד"א, הוא נחשב כבר בתקופתו לאחד המלחינים הגדולים ביותר והוא היה נערץ ע"י רבים.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
Liquid Len
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 19/03/2005 ב- 22:36:11

הודעהנשלח: 24/12/2005 ב- 07:54:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Agnus-Dei כתב\ה:
אני מברך אותך על כניסתך לעולם המופלא הזה.
לא ארבה במילים, רק כמה המלצות:
בתור התחלה, להכרה יפה עם המוסיקה הדתית אמליץ לקנות את הדיסק של נקסוס Lamentations. שם אגב נמצאת יצירת המופת של טומאס טאליס בשני חלקים (Lamentation I + II...). כאמור בהודעה הקודמת - זול וטוב.

בעניין וויליאם בירד אמליץ על ה- Ave verum שלו. אם תשאלו אותי, זה ה- Ave Verum הכי יפה ומרגש. ה"רחם עלינו" בסוף פשוט קורע לב...

עוד אמליץ על Ensemble Clement Janequin - אנסמבל מעולה ששר בעיקר שנסונים צרפתיים מהמאה ה 16 (קולות גברים בלבד!). השנסונים הם יצירות נהדרות המשלבות המון Word Painting.

תהנה!

עילם מגניב

אם מדברים על תומאס טאליס אז קשה לשכוח את Spem In Alium. (יש דיסק בשם הזה שבו מבצעים כמה יצירות של טאליס שביניהם היצירה הספציפית, המקהלה ששרה היא אנגלית)

בקשר לאנסמבל הזה, נדמה לי ששמעתי אותו במצו ואם כן, אני ממליץ בחום.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Chuka
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 04/01/2005 ב- 15:08:15

הודעהנשלח: 24/12/2005 ב- 16:12:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מוזיקה עתיקה זה כיף כיף כיף

אין לי הרבה מה להוסיף, עילם צודק בקשר לקלמן ז'נקן - אחלה הרכב, אבל נשדמה לי שהם לא תמיד קולות גבריים, באלבום של הרנסאנס הצרפתי יש גם בחורה. בשאר האלבומים דומיניק ויזי שר את הקונטרטנור (הוא אדיר, יש לו קול שנשמע כמו אבוב...ראיתי אותו בארץ ב"הכתרתה של פופיאה", הוא היה מצויין מחייך)
יש להם גם את האלבום של הרנסאנס הספרדי נדמה לי, גם אלבום מצויין...

בנוגע לדה פרה, יש אלבום מצויין של היליארד אנסמבל שרים דברים שלו. יופי של ביצועים.
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000002SSH/qid=1135433368/sr=1-2/ref=sr_1_2/103-6450961-8602227?v=glance&s=classical

Spem in Alium זאת יצירה מדהימה! אין לי מה להוסיף על זה מגלגל עיניים
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
Mistyusic
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 15/06/2004 ב- 11:27:19

הודעהנשלח: 24/02/2006 ב- 11:02:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני רוצה להמליץ לך על הזמרת Emma Kirkby שהיא פשוט מדהימה לדעתי בכל מה שקשור למוסיקה עתיקה. יש לה קול שמיימי ורך והיא שומרת על ביצועים אותנטיים מרהיבים.
היא מקשטת המון במוסיקת הבארוק ושרה בצורה יוצאת מן הכלל את הרפרטואר הזה.
מומלץ!!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> בארוק ומוסיקה עתיקה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum