עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

יום הולדת שמח ל...

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> קלאסיקה ורומנטיקה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 27/01/2006 ב- 00:36:14    כותרת הודעה: יום הולדת שמח ל... תגובה עם ציטוט

טוב, אז מה אם הוא מת כבר מזמן?
ואז מה אם נערך פה משאל בנושא "פסטיבל מוצרט"?

בכל זאת, היום לפני 250 שנה נולד אחד מגדולי המלחינים בכל הדורות... אם לא הגדול מכולם.
לכבודו (למרות הקיטשיות שבזה) חשבתי שכל אחד יגיד כאן מה היצירות המוצרטיות האהובות עליו.
לא שמתי סקר, כי האפשרויות כמעט ואין סופיות!
אני מאוד אוהב את המוסיקה הקמארית של מוצרט - במיוחד את רביעיית האבוב בפה מז'ור (ק. 370) ואת חמישיית הקלרינט בלה מז'ור (ק. 581) .
קונצ'רטו לפסנתר מס' 23 (ק. 488) (במיוחד פרק שני) וסימפונייה מס. 25 הם היצירות התזמורתיות המועדפות עליי.
אני יכול להמשיך לחשוב על עוד פנינות של מוצרט, אבל השעה מתאחרת... אז לילה טוב לכם ומזל טוב לידידנו וולפגנג!
מגניב מגניב
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
guysoft
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 03/09/2004 ב- 15:14:35

הודעהנשלח: 27/01/2006 ב- 02:49:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מזל טוב Birthday Birthday

עד 1200!

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 27/01/2006 ב- 08:19:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

במקרה הנ"ל זה פשוט: כמעט כל יצירה שאני שומע נכנסת לרשימת "היצירות שאני הכי אוהב של מוצארט". אבל אני אשתדל לקצר בכל זאת:

הסמפוניות: מרביתן. אפילו הראשונות חמודות מאוד.
הקונצ'רטי לפסנתר: כל אחד מהם. עוד לא שמעתי אחד שנופל מהרמה של האחרים. המוקדמים מורכבים פחות אבל מעולים, האמצעיים מבריקים כולם, האחרונים כמעט משדרים תחושת קדרות ואת כולם אני אוהב.
הקונצ'רטו הראשון לחליל, כל הקונצ'רטי לקרן, הקונצ'רטו לקלרינט... הסימפוניה הקונצ'רטנטית לכלי נשיפה (בגרסה המקורית לחליל סימן קריאה. היא גם קיימת בביצוע מעולה עם מרינר, ניקולה, הוליגר, באומן ות'ונמן. כלומר כל הנשפנים הגדולים באירופה ובעולם).
המוסיקה הקאמרית - חמישיות המיתרים (ובאמת הסול מינור היא האהובה עליי ביותר), רביעיות המיתרים (למרות שלא שמעתי מספיק), רביעיות החליל (הרב מז'ור והדו מז'ור בעיקר), חמישית הקלרינט (שרק לאחרונה התחלתי לאהוב מאוד מאוד). ובעיקרון מרבית הדיברטימנטי והסרנדות למיניהן, וכל היצירות המוזרות... להרמוניקת זכוכית למשל... וכמובן גם הסונטות לפסנתר, שמשום מה פסנתרנים מדי פעם (או שזה רק בפורום של תפוז...) לא מתים עליהן.
והאופרות: נישואי פיגארו, החטיפה מן ההרמון, חליל הקסם, כך עושות כולן וכו' וכו'..... מצד אחד אופרה עם כל המורכבות והיופי שבה, ומצד שני חסרת החסרונות של כבדות ומשך כאורך הגלות.

טוב, נהיה מאוחר, אני כבר אלך
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
shaked_shammah
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 22/04/2005 ב- 12:07:28

הודעהנשלח: 28/01/2006 ב- 19:40:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הקונצ'רטו לחליל בסול מז'ור והרקויאם כמובן!
מזל"ט!

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> קלאסיקה ורומנטיקה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum