עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

כבחור מבוגר שהתחיל לנגן בכינור לפני כשנה להלן כמה שאלות מציק
עבור לעמוד הקודם  1, 2

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי קשת
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
shaked_shammah
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 22/04/2005 ב- 12:07:28

הודעהנשלח: 06/07/2006 ב- 01:28:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וחוצמזה ילד שמתחיל מוקדם (בד"כ מתלווה לזה גם לחץ חזק מההורים שמכריחים להתאמן), סיכוי גבוה שימאס לו. אני יכול להעיד על עצמי: חליל התחלתי באיזור גיל 8-9. שנים רבות הייתי מתאמן כשאני סופר את הדקות עד לסיום חצי השעה היומית שנכפתה עלי ע"י אמי. כמובן שגם לא ניגנתי משהו... בסוף- זה נגמר. בגיל 14 הפסקתי לנגן לשנה וחצי. בתור ילד שהכריחו אותו- נוצרה אצלי דחיה לכל הענין. אח"כ, כשגדלתי יותר והחלטתי שזה באמת דבר שאני רוצה לתת לו צ'אנס, ושזה יבוא מתוכי ולא מגורם חיצוני, רק אז הצלחתי גם להתקדם (היום אני מנגן בין שעתיים לשלוש ביום ואף יותר בלי שום בעיה, ומתקדם מהר מאוד), וגם להנות מזה מאוד. אני לא חושב שלא הרווחתי כלום מזה שהתחלתי מוקדם (נגיד בנושא של קריאת תווים ואולי בסיס טכני היה לי יותר קל כשהתחלתי שוב בגיל 15 וחצי), אבל זה לא היה החלק המשמעותי בהתפתחות המוסיקלית שלי. ברור שרק בגלל שזה בא ממני אני עכשיו בגיל עוד מעט 18 רואה את עצמי רק מנגן, וזה דבר שהורים לא יוכלו להכניס לילדם אף פעם, ואפילו אולי ימנעו זאת ממנו אם יכריחו אותו לנגן בגיל מוקדם מדי.
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 06/07/2006 ב- 07:50:21    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני אומר שאף פעם לא מאוחר. כן, אני התחלתי בגיל צעיר אבל אני לא חושב שזה יתרון בהכרח.
יש אנשים שלומדים מהר מאוד אם הם במסלול הנכון והולכים בדרך הטובה להתקדמות היעילה ביותר.
אני לא תמיד בכל השנים הייתי יעיל ביותר ולא תמיד ניגנתי בצורה הנכונה, לי.
אז אולי יש לי קצת יותר נסיון ממישהו שיתחיל בגיל קצת יותר מבוגר, אבל סה"כ זה יתרון בכך שלמדתי מה אני לא צריך לעשות.
ואפשר להעביר את זה גם לאנשים אחרים הלאה.

אתה פשוט צריך להבין שזה עניין של רצון, התמדה ,אימונים קבועים ולמידה על המקצוע.
כן זה יקח זמן, אבל אתה רק בן 13 ויש עוד חיים ארוכים לפניך. ואתה עדיין יכול ללמוד מהר מאוד.
גם בגיל 20 תוכל עדיין ללמוד מהר מאוד. אתה לא תהיה איזה סבא זקן.
אם היית בן 30 עכשיו ופתאום היית מחליט לעשות את זה כמקצוע, אז היו לכך השלכות מסויימות שהיית צריך לקחת בחשבון.

אם באמת אתה רוצה ללכת עם זה עד הסוף, ועניין הגיל לא מעניין אותך, אתה בהחלט, ואני מבטיח לך, תגיע להישגים.

שקד, בעניין הבד"כ מתלווה לעניין הורים המכריחים....
זו הכללה גדולה קצת. נכון, זה קיים. אבל אני החלטתי כשהייתי בן 8 שאני רוצה לנגן בפסנתר וההורים שלי אף פעם לא הכריחו אותי להתאמן.
והייתי מתאמן, מתוך רצון להתקדם ולהיות המוסיקאי הכי טוב שאני רק יכול להיות.

ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 06/07/2006 ב- 13:18:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בכינור יש עניין של גמישות אצבעות, מה שהבנתי שאמור להרכש בגיל צעיר, אחרת זה לא זה...

תקנו אותי אם אני טועה

shaked_shammah
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 22/04/2005 ב- 12:07:28

הודעהנשלח: 06/07/2006 ב- 16:11:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ברור שלא בכל המקרים מכריחים, אבל אני אומר מנסיוני ומהכרותי- רבים מחברי שבגילי עכשיו, שהתחילו לנגן בגיל מאוד צעיר, מנגנים בלי רצון הנאה או חשק. המון המון שאני מכיר מסיימים י"ב, עושים את הבגרות, ולא נוגעים יותר בכלי. אז במקרה כזה עדיף כבר להתחיל מאוחר. בכל מקרה קשה לי להאמין שיש משהו שמישהו שהתחיל בגיל 13 לא יוכל "להשלים" ביחס למי שהתחיל 4 שנים קודם. הכל תלוי ברצון.
Brass&Bass.
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 11/06/2006 ב- 19:02:05

הודעהנשלח: 21/07/2006 ב- 11:58:00    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

shaked_shammah כתב\ה:
ברור שלא בכל המקרים מכריחים, אבל אני אומר מנסיוני ומהכרותי- רבים מחברי שבגילי עכשיו, שהתחילו לנגן בגיל מאוד צעיר, מנגנים בלי רצון הנאה או חשק. המון המון שאני מכיר מסיימים י"ב, עושים את הבגרות, ולא נוגעים יותר בכלי. אז במקרה כזה עדיף כבר להתחיל מאוחר. בכל מקרה קשה לי להאמין שיש משהו שמישהו שהתחיל בגיל 13 לא יוכל "להשלים" ביחס למי שהתחיל 4 שנים קודם. הכל תלוי ברצון.

תראו, אני בא ממשפחה די מוזיקלית (סבתא פסנתרנית, אבא שמנגן על כמה וכמה כלים, ביניהם: גיטרה, מערכת, פסנתר, אקורדיון וכמה כלי עם רוסים, ורוב קרובי המשפחה שלנו למדו לנגן על איזשהו כלי) אבל אף פעם לא פיתחתי איזשהי משיכה מיוחדת למוזיקה.
רק בכיתה ז', כשנפתחה בחטיבה כיתת מוזיקה נכנסתי לעולם המרתק הזה. מאז אני מתקדם במהירות, והשנה אני עומד לעשות שלב א' ואולי אף לגשת לקרן שרת.
לפני כחודש אני רציתי לנסות לנגן בכינור. עזבו את העובדה שהמנהל של הקונס' והמורה שלי לטוּבה עשו לי נאומים ארוכים עד כמה זה טיפשי לקחת בגיל כל כך מבוגר (אני סה"כ בן 13) כינור, אלא גם המורה אמרה שיש לי שמיעה מצוינת (אומנם לא אבסולוטית, אבל מצוינת) אבל רק בגלל שאני התחלתי בגיל מאוחר מדי אני לא אגיע לרמה מקצועית.
לכן החלטתי לעבור לקונטרבס, אבל לא משנה.

כלומר- לא משנה הרצון (ואני באמת רציתי) ועד כמה השמיעה שלך ממש טובה, גיל ההתחלה הוא הגורם הקריטי כאן- בין אם זה מכפייה או לא.

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל בקר באתר הבית של המשתמש MSN Messenger
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 21/07/2006 ב- 12:19:45    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני ממש מסכים עם טץ, ולמרות שאולי בכלים מסויימים (פסנתר, כינור) מאוד חשוב להתחיל בגיל מוקדם, אבל לא חובה.
אני בטוח שיש דוגמות של פסנתרנים שהתחילו מאוחר והגיעו לגדולות, למרות שאין לי כרגע דוגמה קונקרטית.
ד"א, אני התחלתי לנגן בגיל 15-16, ואני לא מרגיש שאני ברמה פחות מנגנים בגיל שלי/באקדמיה.
אבל שוב, זה לרוב לא מזיק להתחיל מוקדם...[/b]
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
Brass&Bass.
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 11/06/2006 ב- 19:02:05

הודעהנשלח: 22/07/2006 ב- 14:14:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Ylock כתב\ה:
אני ממש מסכים עם טץ, ולמרות שאולי בכלים מסויימים (פסנתר, כינור) מאוד חשוב להתחיל בגיל מוקדם, אבל לא חובה.
אני בטוח שיש דוגמות של פסנתרנים שהתחילו מאוחר והגיעו לגדולות, למרות שאין לי כרגע דוגמה קונקרטית.
ד"א, אני התחלתי לנגן בגיל 15-16, ואני לא מרגיש שאני ברמה פחות מנגנים בגיל שלי/באקדמיה.
אבל שוב, זה לרוב לא מזיק להתחיל מוקדם...[/b]

באיזה כלי אתה מנגן?...

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל בקר באתר הבית של המשתמש MSN Messenger
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 22/07/2006 ב- 22:39:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Clarinet
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי קשת כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum