עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

אפקט מוצרט

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> קלאסיקה ורומנטיקה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 06/09/2006 ב- 11:43:00    כותרת הודעה: אפקט מוצרט תגובה עם ציטוט

אני משערת שרובכם ניתקלתם הקלטות הטורדניות של מוצארט לילדודס.. אז- למישהו יש קצת חומר על אפקט מוצרט?
פשוט אתמול הייתה כאן איזה שיחה שיחה על זה שלמוצרט הייתה תסמונת טורט והוא היה מלחין את היצירות שלו בזמן התקפים כי זה מה שהיה מרגיע אותו ובגלל זה למוזיקה של מוצארט יש השפעה על אנשים עם תסמונת טורט אני לא יודעת אם זה נכון... אבל כל הנושא הזה ממש מעניין.. מגלגל עיניים
חוץ מזה: מה אתם חושבים זה עובד או שזה סתם מיתוס?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
matan__
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 20/09/2005 ב- 11:31:48

הודעהנשלח: 06/09/2006 ב- 12:13:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תראי אני מתאר לעצמי שאם משמיעים לילד מוזיקה גאונית זה יותר מפתח לו את המוח והשמיעה מאשר - עוגה עוגה ,ושירים טיפשיים...
מגניב
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/07/2004 ב- 10:30:34

הודעהנשלח: 06/09/2006 ב- 12:36:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בתור מישהי שמשתמשת במוצרט כמרגיע הלאומי, כשהתינוקות של הבייביסיטינג יוצאים מדעתם, קשה לי לקבל כל כך בקלות את הטענה היחודית הזו המיוחסת למוצארט.
נכון, אותם תינוקות שאני שומרת עליהם נרגעים כשאני מפעילה להם בוידאו את ה"בייבי מוצרט", וממשיכים לבכות כשאני מפעילה את "בייבי באך/ואן גוך/בטהובן". אבל אני לא חושבת שהמין האנושי הגיע כבר לשלב שבו הוא יכול להיות כה בטוח בנבכי המוח.

יש המון מחקרים המוכיחים כביכול שהאזנה למוצרט (במיוחד לקונצ'רטי לפסנתר) תגדיל באופן זמני את ה-IQ של המאזין, ותיצור השפעות נחמדות רבות נוספות על הפעילות המנטלית. אבל, על כל מאמר שיאמין באפקט מוצרט, אני יכולה למצוא לך מאמר שאומר, שכל התפתחות קוגניטיבית עקב האזנה למוצרט היא מזערית ואינה משקפת שום שינוי ב-IQ או ביכולת החשיבה באופן כללי, אלא שהיא נובעת באופן מוחלט כתוצאת ביצוע של סוג מטלה קוגניטיבית ספציפית שלה יש הסבר נוירו־פסיכולוגי די הגיוני ופשוט, או במילים פשוטות - "עירור ההנאה".

אני מניחה שניתן למצוא ברשת הרבה חומר בנושא, ומעבר לזה, יש גם המון ספרים שמדברים על זה, כך שאם זה באמת מענין אותך, לא תהיה לך בעיה למצוא מאמרים ומחקרים שנעשו בנידון.
בכל אופן, לדעתי, המחקרים עדין בחיתולם.

טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 07/09/2006 ב- 04:51:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא חושב שממש הוכיחו דבר שכזה, זו רק תאוריה ע"פי תוצאות של מבחן מסויים שנעשה.
מצאו כי המוסיקה של מוצארט גורמת לגירוי מסויים בפעילות המוחית ומביאה כנראה לריכוז גבוה.
אבל אני בטוח שזה עובד לא רק אם מקשיבים למוצארט, יכול להיות שזה קורה כשמקשיבים למוסיקה מסויימת בכלל. אין ספק שמוסיקה יכולה להביא אנשים למצב מודעות שונה.

בכל אופן, אין כל רע בלהשמיע לילדים מוצארט. זה בטח לא יזיק.

מדהימאיה
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 13/12/2004 ב- 11:23:56

הודעהנשלח: 07/09/2006 ב- 07:27:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אפקט מוצארט הופרך לגמרי. הניסויי שנעשו לא היו מדעיים.

ואם כבר האזנה למוצארט טובה למוח ולנפש בדיוק כמו כל מוסיקה אחרת וכמו העשרה ע"י כל סוג אחר של גרוי אומנותי.

אבל זה לא אומר שזה חסר ערך:
אם זה נעים לנו, ומרגיע, אולי זה משפר את הריכוז ואת הביצועים בכל דבר ואכן מעודד הצלחה.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> קלאסיקה ורומנטיקה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum