עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

מוסיקה וחלומות

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
GreenFrog
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/04/2007 ב- 13:48:37

הודעהנשלח: 07/08/2007 ב- 00:34:53    כותרת הודעה: מוסיקה וחלומות תגובה עם ציטוט

קורה לכם שאתם חולמים מוסיקה? לאו דווקא חלומות על מוזיקאים או על כתיבה או נגינה, אלה מוזיקה שמתנגנת בחלום?
זה קרה לי מספר פעמים, אבל רק פעם אחת הייתי ערני מספיק כשהתעוררתי לכתוב את המוסיקה. פעם אחרת הייתי טרוד על מה לעשות עם קטע מסויים שהלחנתי ופתאום שמעתי את זה בראש מתוך שינה. כמובן ששכחתי אותו ברגע שקמתי ואף פעם לא הצלחתי למצוא אותו.... עצבני
קורה גם לכם? ספרו!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
shaked_shammah
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 22/04/2005 ב- 12:07:28

הודעהנשלח: 07/08/2007 ב- 13:43:18    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמובן! יש את השעות היפות של בקרי החופש המאוחרים. בסהרוריות מתהפך אתה מצד אל צד, ופתאום, למרות שלכאורה אתה ער, אתה ממציא סיפור/תסריט/לחן גאוני! ואז אני תמיד מתעצל. עוד לא ניסיתי לקום, ובח יקח עוד זמן רב עד שמישהו יצליח לשכנע אותי לעשות כן. חוצמזה אני לא בטוח באמת שזה כה גאוני, אולי זה רק נדמה לנו שזה אדיר כי אנחנו ישנים? ואולי זה בעצם דבר ששמענו כבר בעבר?
amitai90
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 03/05/2007 ב- 16:18:12

הודעהנשלח: 07/08/2007 ב- 14:34:15    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סיפור אמיתי:
קרה לי פעם שכל היום התנגנה לי איזו יצירה בראש ולא ידעתי מי המלחין. לא שלא זכרתי, פשוט לא ידעתי. כל היום ממש הטרידה אותי השאלה מי המלחין של היצירה.
בלילה בחלום שמעתי את היצירה (אני לא זוכר אם במלואה), לאחר שהסתיימה היצירה נאמר לי במפורש שם המלחין.
בבוקר התעוררתי בהרגשת סיפוק נהדרת ורצתי לבדוק באינטרנט ובספרים, והסתבר לי שמה ששמעתי בחלום היה מדוייק.
חוויה רוחנית או ניצול יכולת אנושית טבעית?

קראתי באיזה ספר שבחלום מצויה היכולת הכי לא מנוצלת שקיימת אצל האדם. לאנשים יש אפשרות להגיע למצב שבו הם מסוגלים לשלוט בחלומות שלהם ולנווט אותם, למשל, מציאת תשובות לשאלות, בעיות ואפילו חיזוי העתיד.
העבודה על ניצול היכולת הזאת מבוססת על מודעות לנשימה נכונה ומדיטציה, מה שקיים לעיתים אצל נגנים.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
Stewie Griffin
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 13/05/2007 ב- 22:06:03

הודעהנשלח: 07/08/2007 ב- 15:16:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חיזוי העתיד לא (זה לא אפשרי בשום מצב) אבל פתרון בעיות והיזכרות כן. כשאנחנו חולמים יש לנו גישה לאזורים במוח שאין גישה אליהם במצב עירות רגיל.
לגבי נושא השרשרת: יש כמה לחנים שכתבתי שהופיעו לי בחלום. אני חולם על לחן מסויים, מתעורר וכשהלחן עדיין בראש שלי הולך לפסנתר ומנגן אותו. אני לא חושב שיש בזה משהו על-טבעי, זה פשוט אותו מנגנון שבאמצעותו אני מלחין בזמן שאני ער וממשיך לעבוד בזמן שאני חולם. רק כשאני חולם תהליך ההלחנה הוא הרבה יותר חופשי וזורם (כנראה בגלל שהוא לא רצוני...)
זה גם קצת מבאס כי כידוע, זוכרים רק את החלום האחרון שחלמנו לפני שהתעוררנו. יתכן מאוד ששכחתי הרבה לחנים ממש טובים שהופיעו לי בחלומות רק בגלל שהם היו בשלב מוקדם יותר של הלילה... עצוב
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש MSN Messenger
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 07/08/2007 ב- 20:37:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי, אני גם חלמתי לא פעם על מנגינות - לפעמים אני שומע אותם ולפעמים אני פשוט רואה את דף התווים (!) - אבל אף פעם עוד לא התעוררתי לגמרי וכתבתי את זה. אבל היי, אני גם חלמתי לפחות פעם אחת שהגרלתי את המספרים הזוכים בלוטו (ניסיתי לזכור מה הם היו, לא הייתי בטוח שלגמרי הצלחתי - בכל מקרה הם לא זכו בכלום<אז כנראה לא זכרתי בדיוק...>)

ועם כבר חלומות מוסיקליים, אתמול חלמתי חלום הזוי למדיי, שבו ניצחתי על מקהלה (ואני חושב שגם תזמורת) ענקית שהייתה מורכבת מכל מיני אנשים שהיו איתי בתיכון (וחלקם לא ראיתי שנים) וגם אנשים אחרים שאני מכיר. בדיוק הגענו לאקורדים האחרונים של היצירה (שבוצעה, ד"א, באמצע הרחוב כ100 מטר מהבית שלי) , מחיאות הכפיים של הקהל החלו להשמע ואז התעוררתי...
די מגניב, אני חייב להגיד. וגם, אם לא היה את השרשור הזה לא נראה לי שהייתי נזכר בזה בכלל קורץ
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
Stewie Griffin
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 07/08/2007 ב- 21:33:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם כבר מדברים על חלומות הזויים, אז אני חלמתי לפני כמה חודשים שאני יוצא עם מישהי, ממש מכיר אותה במשך חודשים תוך כדי החלום, וכשהתעוררתי השם שלה עדיין הדהד לי בראש, שם בחיים לא שמעתי לפני כן. אז חיפשתי אותה ב-ICQ וגיליתי שבאמת יש מישהי בשם הזה. שלחתי לה כמה הודעות אבל היא אף פעם לא ענתה לי. אחת החוויות המוזרות שהיו לי בחיים המום
חזור למעלה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 07/08/2007 ב- 21:50:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מהניסיון שלי, צריך ממש להיזהר מדברים כאלה . . .

בכל מקרה, יש באמת קטע מעניין בחלומות, שאתה רואה אנשים שלא ראית בחיים שלך לפני זה, ואז פתאום אתה רואה אותם במציאות. איך זה יכול להיות?
או בעצם, אתה לא רואה אותם אחרי זה במציאות, אבל עדיין זה מוזר, כי הדמיון שלך יוצר את האנשים האלה איכשהו...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
Stewie Griffin
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 07/08/2007 ב- 22:37:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש לפנים האנושיות כמה מאפיינים קבועים מראש, שאת כולם המוח מכיר. לכן אין לו בעיה לייצר פנים שבחיים לא ראית לפני כן. זה לא כזה מסתורי. חוץ מזה שבדר"כ בחלומות תווי הפנים הם די מעורפלים גם ככה.
אם מישהו חולם על מישהו שהוא לא ראה אף פעם, ואז פתאום רואה אותו ברחוב - זה בסה"כ צירוף מקרים.
חזור למעלה
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 08/08/2007 ב- 09:46:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בואו לא נשכח שמאגר הזכרון שלנו במוח הוא עצום, ואנחנו זוכרים הכל. כשאתה חושב שאתה חולם על מישהו אמיתי שלא ראית אף פעם בחייך, אז כנראה שכבר ראית אותו איפה שהוא מתי שהוא. ברחוב, במכולת, בקופת-חולים וכו', אבל לא ייחסת לזה כזו חשיבות רבה, ואם יום אחד תפגוש אותו ברחוב זה יראה לך מוזר, אבל קרוב לודאי שראית אותו ברחוב כבר קודם לכן. אחרי הכל, אני חושב שכבר ראינו את רוב הפרצופים במדינה הזו, כמה זה כבר 7+ מליון בני-אדם בשביל המוח שלנו מחייך ?

בהסתכלות אבולוציונית, אני רואה בחלומות מנגון הגנה. הם מביאים למודעות את הפחדים שלנו כדרך התמודדות איתם. אני לא חושב שאנחנו ממש שולטים במה שאנחנו עושים בחלום. זה מרגיש לנו כאילו אנחנו כן, אבל אני חושב שזה יותר כמו סרט בהקרנה שעוזר לנו ללמוד ממנו משהו על עצמינו. נכון, אתה לא תזכור הרבה בבוקר, אולי שמינית חלום, כי אנחנו חולמים המון חלומות בלילה ופעמים ספורות זוכרים אפילו חצי חלום, אבל אני חושב שהתהליך מטפל בנו ברמת התת-מודע.

כשאני זוכר חלום שחלמתי ואני מנסה להבין איך זה מתקשר לתאוריה הזו אני תמיד מוצא בוודאות איך החלום התקשר לפחדים שלי. זה תמיד ברור לי ואני תמיד מבין איך הגעתי לחלום על כזה דבר, כמה מוזר שזה יכול להיות. המקומות שנהיה בהם, האנשים שנראה, זה יכול להיות ביזארי לחלוטין, אבל כך פועל התת-מודע שלנו, בצורה קצת מוזרה. מה שמעניין זה איך שכל הביזאריות הזו מתקשרת לפחדים שלנו. למה דווקא אנחנו במקום הספציפי הזה, למה דווקא האנשים הספציפיים האלה ולמה אנחנו עושים דווקא את הדברים שאנחנו עושים.

הדוגמא הנפוצה ביותר לחלום שבבירור מראה פחד זה החלום שאתה מוצא את עצמך ברחוב ערום. אם לאף אחד מהאתר לא היה את החלום הזה (למרות שאני בספק), אז אני יכול להבטיח לכם שלהמון אנשים היה. לפחות לאוכלוסיות בעולם שמסתובבות בבגדים רוב הזמן. זה חלום ידוע. בחלום הזה אנחנו בבירור רואים את הפחד שלנו להחשף מול אנשים אחרים, אם במיוחד בצד הפיזי וגם אפשר להסתכל על זה כפחד החשפות בצד הנפשי. הפחד של להפתח אל אנשים.

בהקשר לנושא האשכול, חלום שאני זוכר שהיה לי לאחרונה עם משהו שקשור למוסיקה זה שיעור פרטי עם אחד המורים שלי. חוץ מזה היו לי כבר מספר חלומות שניגנתי בהם.

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum