עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

בשביל מה שלוש??

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מקלדת
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 20/04/2004 ב- 10:01:40    כותרת הודעה: בשביל מה שלוש?? תגובה עם ציטוט

הפדלים של הפסנתר.... כן כן הדבר הזה שהנגנים תמיד משתעשעים איתו עם הרגליים שלהם!!!
לא מספיק שיש להם הרבה מה לעשות עם הידיים... קורץ

אבל עכשיו שאלה: יש שלושה פדלים נכון??
לפי מה ששמתי לב: אחת מהדהדת את הצליל ואחת עושה את ההיפך...
בשביל מה יש עוד אחת?? כל פעם שנאי משתמש בה היא עושה בדיוק את אותו הדבר כמו השנייה!!!
אז.... למה לכל הרוחות??? מבולבל מגלגל עיניים

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
God
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 13:56:07

הודעהנשלח: 20/04/2004 ב- 12:33:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עם תסים לב, הפדל האמצעי יש לו אפשרות נעילה - כלומר אפשר להזיז אותו הצידה, כך שישאר תמיד לחוץ - זה ההבדל - הפסנתרן יכול לנעול אותו, ואז כל הצלילים ישמאו חלשים עד שהוא ישוחרר.
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 20/04/2004 ב- 16:44:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה לא מדויק כל כך...

יש הבדל גדול יותר בין הפדאל האמצעי (הננעל) לפדאל השמאלי.

הפאדל השמאלי תפקידו אכן להחליש את הצליל של הפסנתר, אך לא לעמעם אותו. המנגנונים של הפסנתרים עובדים כך שפדאל זה יגרום:
א. לקירובם של הפטישים למיתרים. דבר זה מפחית את התנופה של הפטיש בדרכו להכות את המיתר, וכך עוצמת המכה פוחתת, ומכאן שהצליל חלש יותר.
ב. בפסנתרים אחרים (בעיקר בימאהה), הפדאל הזו גורמת להזזת המקלדת ומנגנון הפטישים. דבר זה גורם לכך שהפטיש יכה רק על 2 מיתרים במקום על שלושה (או על אחד במקום שניים, תלוי ברגיסטר). דבר זה כמובן יוצר צליל חלש יותר.

הפדאל האמצעי הוא ממש עמעם. בפסנתרים בהם הוא קיים הוא משנה את אופי הצליל לצליל עמום וחלוש. בד"כ זה ע"י מנגנון שמוריד לוח לבד בין הפטישים למיתרים. ראיתי פעם פסנתר שבו הפדאל הזה הוריד מן חתיכת מתכת שהייתה איפשהו באיזור המיתרים, וזה גרם לפסנתר להישמע קצת כמו צ'מבלו.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
קקטוסית
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 21/06/2004 ב- 09:47:36

הודעהנשלח: 21/06/2004 ב- 10:15:14    כותרת הודעה: טוב לפי מה שאמרו לי ושאני הבנתי.... תגובה עם ציטוט

אז בפדאל האמצי לא משתמשים בהופעות משתמשים בו כדי שלא ישמעו את מה שאתה מגנן.. הפסנתר שלי הנחב חדש...3 שנים..... ולפי מה שאני שומעת בהבדלים בין פדל לפדל אין פדאל שפוגע בשני מיתרים או שלוש.... כאילו ממש סיכתם אותי עכשיו.....
מה שכן יש המון יצירות שכדי שהצליל ישמע אטום יותר משתמשים בפדל השמאלי יותר
טוב והימני אין מה לדבר עליו אני חושבת שמובן למה הוא קיים.....

*בשביל להבין, חפש את היערה*
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
עוגי
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 10/04/2004 ב- 04:13:19

הודעהנשלח: 22/06/2004 ב- 00:08:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב להבהרת הנושא שאלתי את אימא שלי שלמי שלא יודע היא מורה לפסנתר...

אז ככה, צריך קודם כל להבדיל בין פסנתר כנף לפסנתר עומד.
בשני הסוגים הפדל הימני עושה בדיוק אותו דבר, כלומר מרחיק את העמעמים מהמיתרים כך שכל המיתרים ממשיכים להדהד עד שמורידים אותו..

הפדל השמאלי התפקיד שלו זה להקטין את עוצמת הצליל. לשם כך בפסנתר עומד הוא מקרב קצת את הפטישים למיתרים, ובפסנתר כנף הוא מזיז את כל הפטישים הצידה כך שבמקום להכות על 3 מיתרים לכל צליל (בגבוהים) הם מכים עכשיו על שניים. בצלילים הנמוכים הם פשוט מכים יותר מהצד.

הפדל האמצעי יש לו שני תפקידים שונים לגמרי. בפסנתר עומד הוא מוריד מין "מסך" לבד כזה בין המיתרים לפטישים כך שהפטישים יכו במיתרים דרך הלבד בגלל זה אפשר לנעול את הפדל בפסנתרים עומדים, ככה שאפשר לנגן כל הזמן במעומעם ולהשתמש בפדלים האחרים.

בפסנתר כנף התפקיד של הפדל האמצעי לגמרי אחר: הוא מאפשר להשאיר באויר רק קבוצה מסוימת של עמעמים (אלה שהפדל הימני מרים את כולם) וכך להשאיר אקורד או מרווח להדהד כששאר העמעמים עולים או יורדים באופן חופשי. בשביל שזה יקרה מנגנים את האקורד הרצוי ואז תוך כדי לוחצים על הפדל האמצעי ומשאירים לחוץ. כל עוד הוא לחוץ רק העמעמים של אותו אקורד ספציפי ישארו באויר והשאר יעלו וירדו בהתאם למה שננגן.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מקלדת כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum