עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

אולי בכל זאת?...

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פורום קומפוזיציה ותוכנות הלחנה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
dorfischer
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 18/08/2007 ב- 15:59:52

הודעהנשלח: 22/11/2007 ב- 21:27:58    כותרת הודעה: אולי בכל זאת?... תגובה עם ציטוט

אולי בכל זאת זה שווה לשמוע? ;-(
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש MSN Messenger
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 22/11/2007 ב- 22:13:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב, עכשיו שמעתי את היצירה שוב,

היא נשמעת יותר מוצלחת באמת מהגרסא הקודמת (למרות שאני לא זוכר במה, זה רק זיכרון של התרשמות).

אז נתחיל בדברים שהיו טובים בעיניי:
יווווו עכשיו אני צריך לכתוב מהר כדי לזכור הכל,
אז ככה - כל החלק שבא אחרי הרפריזה הראשונה של הנושא של החליל (אני מקווה שאתה למה אני מתכוון) היה טוב מאוד. זה התבטא בעיקר בצורה שנשמעה זורמת יותר. זה נבע מסיבות של רב קוליות, הרמוניה מקורית יותר מהחלק הקודם, אלמנט נוסף שאני ארחיב עליו אח"כ וסיבות נוספות, אני לא יכול כל כך לשים את האצבע. בעיקר אהבתי את הכניסה של הקלרינט והבסון אחרי החליל, וגם קטעים נוספים בהמשך (זהו, פרח לי כבר...). קטעי הטוטי היו בעיקרון מהיותר מוצלחים.

דברים נוספים: המידי הורס מאוד במקרה הזה. לפעמים זה נשמע כמו אורגנית... בעיקר כלי המיתר וצירופים שונים של כלי הנשיפה.
אתה כותב עם הרבה הכפלות ומרקמים אקורדיים "פתוחים" (הכוונה היא למרווחים זכים וקונסוננטיים בלתי מושלמים עם הפרש גדול, כמו דצימות, טרצדצימות ומעלה) בכלי העץ. מבחינה תיאורטית אין עם זה כל בעיה, אבל בביצוע עצמו זה יקשה מאוד מבחינת האינטונציה לפי דעתי. בעיקר כי אלו קטעים איטיים, יחסים, וטונאליים. אני מקווה בשביל הביצוע שאני מקשקש.ת שקטי
בחלק הראשון של היצירה (אני מחלק אותה בראש עפ"י מה שלפני הרפריזה של החליל ומה שאחריה) האלמנט הלא-צורני של הפנטזיה קצת גורע, משום שאני תפשתי את זה כחלקים שונים (עפ"י מרקמים, תזמור, ונושא) שהם בפני עצמם מאוד תבניתיים, והקשר ביניהם מאולץ.
בנוסף לאורך חלקים רבים ביצירה, בעיקר בחצי הראשון, יש תחושה של פולס שאני מצאתי אותו כגורע יותר מאשר מוסיף. אבל יש מצב שזה בגלל הבלטה מיותרת שנגרמת מהמידי.

אז זהו באופן כללי. אולי בהזדמנות אני אשמע שוב ויהיו לי דברים יותר ממוקדים לומר (אם יש בזה טעם בכלל).

בהצלחה! וספר איך היה. מתי זה בעצם?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
dorfischer
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 18/08/2007 ב- 15:59:52

הודעהנשלח: 07/12/2007 ב- 10:08:59    כותרת הודעה: תודה תגובה עם ציטוט

קודם כל, תודה שהגבת. מחייך
דבר שני, בקשר למרווחים הפתוחים- זו נקודה מאוד מעניינת... יצרתי אותם כי זה פשוט נתן גוון מאוד מיוחד- ויודע מה- גם אם אני אנצח על הבכורה וגם אם לא אני אזכיר את הנושא הזה בחזרות.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
[בדיחה] בקשר לאפקט האורגנית-הממממ...... (הוא יודע יותר מדי... תסקלו אותו) [\בדיחה].
---------------------------------------------------------------------------------------------------
עכשיו באמת בקשר לאפקט האורגנית- לא שמתי לב לזה במיוחד... יכול להיות שהREVERB מטשטש קצת גם את גוון הצליל (בנוסף לטישטוש לצליל עצמו).
בקשר לקשר- אני חושב שהקשר בין הקטעים גם קשור לניצוח, אז עם ניצוח נכון גם הקישור יראה קשור. מחייך
בקשר לפולס- אני יכול להגיד לך בקלות שזה הכל עניין של ניצוח- אבל לא. בקטעים שבהם הפולס חשוב הדגשתי אותו, ובקטעים בהם הפולס לא חשוב, או שציינתי אותו בצורה חלשה או שלא ציינתי אותו בכלל.

שוב תודה שהקדשת מזמנך לשמוע אותה. הביצוע עצמו בסימן שאלה אם בכלל, אז לא אמרתי כלום!
סימן קריאה
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש MSN Messenger
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פורום קומפוזיציה ותוכנות הלחנה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum