עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

קניית קלרינט

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
mishashe
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 20/05/2008 ב- 14:46:18

הודעהנשלח: 20/05/2008 ב- 15:04:27    כותרת הודעה: קניית קלרינט תגובה עם ציטוט

שלום.
יש לי כמה שאלות לנגנים מנוסים.

שאלה לגבי בחירת קלרינט.
אני הפסקתי לנגן לפני 10 שנים ועכשיו רוצה לחזור. בינתיים הרמה שלי מאוד נמוכה אבל אני מקווה שאני ישתפר יותר מהר מבנאדם שלא ניגד אף פעם.

איזה קלרינט כדאי לקנות עכשיו?
באופן כללי: פלסטיק או עץ? מה ההבדל? האם הוא משמעותי?
ובפרט: בופה B12 או E11?

למה בכל החנויות הישראליות לא מוכנים למסור את המחירים בטלפון ולא מפרסמים אותם באינטרנט?

האם אני יוכל לחזור לרמה שהיתה לי לפני 10 שנים בלי מורה?

תודה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 20/05/2008 ב- 19:08:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הי

בלי להכנס להסבר (הארוך) באופן כללי כמעט ואין הבדל בין קלרינט מעץ לקלרינט מפלסטיק. רוב האנשים יגידו שעץ יותר טוב אבל זה בעיקר בגלל שרוב הקלרינטים הטובים עשויים מעץ וקלרינטים מפלסטיק הם לרוב פחות טובים כמו דגמי סטודנטים.

היתרונות של הקלרינטים מעץ (שחור) לדוגמה שהם פחות רגישים לשינויים במזג אוויר, מה שאומר סיכוי קטן שכפתורים יתקעו ופחות שינויים באינטונציה. לעומת זאת הם יכולים להסדק. דגם עץ לרוב אומר דגם ביניים ומעלה אבל לא תמיד. יש עוד פרטים שאני לא אכנס אליהם.

היתרונות של קלרינטים מפלסטיק הם דבר ראשון לא יכולים להסדק (אלא אם כן ממכה). סיכוי קטן יותר לשבבים חסרים בחורים (לא נפוץ בכל מקרה). לעומת זאת, אבל זה תלוי בסוג הפלסטיק, הם יותר שבירים וגם יותר רגישים לשינויי טמפרטורה אז לפעמים כפתורים יכולים להתקע או לרעוד (הכלי מתכווץ ומתרחב יותר).

יותר חשיבות הייתי נותן לכלי הספציפי. הדגמים של בופה B12 ו-E11 (ממה שהצלחתי לברר בעבר) הם זהים חוץ מהחומרים. ה-B מפלסטיק וה-E מעץ, ובנוסף הטבעות לחיזוק הן ממתכת ב-E ומפלסטיק ב-B (אם אני זוכר נכון). טבעות כאלה מפלסטיק הן בדיוק לא עושות את מה שהן אמורות לעשות ולכן עדיף טבעות ממתכת. אם אני לא טועה המחיר של E11 גבוה מהמחיר של B12 בלא מעט... כמה קלרינטים E11 שניסיתי בזמן האחרון היו די טובים.

בנוגע לחנויות שלא אומרות מחירים אני זוכר שזה היה מעצבן גם כשאני חיפשתי כלי. נראה לי שהם מקווים שתגיע לחנות ואז יש סיכוי הרבה יותר גבוה שבאמת תקנה. במקרה שלי זה לא פעל כי אפילו לא הגעתי לחנות כשזה מה שאמרו לי.... בזמן האחרון שמתי לב שכלי זמר כותבים את המחירים שלהם באינטרנט. הם גם מוכרים את הדגמים של Yamaha ולדעתי דגם הסטודנטים שלהם (נדמה לי שזה 250) עדיף על הדגם B12 של בופה. אולי חשוב לכתוב שאין לי שום קשר לכלי זמר. אולי עוד מישהו בארץ מוכר כלים של Yamaha ואני לא יודע?

מקווה שזה עוזר.

ניתאי
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
mishashe
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 20/05/2008 ב- 14:46:18

הודעהנשלח: 21/05/2008 ב- 09:59:53    כותרת הודעה: תודה תגובה עם ציטוט

מאוד עזרתה לי. החלתתי ללכת על YAMAHA 250. ואפילו יש עכשיו מבצע בכלי זמר - 1700 ש"ח. למה יכול להיות מחיר כזה נמוך? זה לא חשוד?
בכל מקרה תודה רבה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
amitai90
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 03/05/2007 ב- 16:18:12

הודעהנשלח: 21/05/2008 ב- 10:10:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מישאש, קבל מסר אישי
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 23/05/2008 ב- 17:57:03    כותרת הודעה: Re: תודה תגובה עם ציטוט

mishashe כתב\ה:
מאוד עזרתה לי. החלתתי ללכת על YAMAHA 250. ואפילו יש עכשיו מבצע בכלי זמר - 1700 ש"ח. למה יכול להיות מחיר כזה נמוך? זה לא חשוד?

אולי יש להם מלאי והם מנסים להפטר ממנו? אין כל כך דרך לדעת אבל בכל מקרה, חשוד או לא, כדאי שנגן טוב (המורה שלך?) יבדוק את הכלי גם כן.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum