עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

בחירת חליל צד.

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Ofir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 15/07/2009 ב- 13:59:30

הודעהנשלח: 15/07/2009 ב- 14:10:40    כותרת הודעה: בחירת חליל צד. תגובה עם ציטוט

שלום, אני חדש פה, נעים מאוד.
אני סקסופוניסט ואני רוצה להתחיל לנגן חליל צד, אני מעוניין לקנות חליל מקצועי וטוב על ההתחלה ולא לעשות את הטעות שעשיתי עם הסקסופון הראשון שלי שהיה בינוני ומטה ואז נתקעתי איתו.
אני מנגן בעיקר פיוז'ן וג'אז וגם הרבה מוזיקה א-טונאלית כך שאני צריך חליל עם סאונד קצת מלוכלך ושיהיה אפשר להפיק ממנו כל מיני סאונדים מעניינים.
אני לא מבין כמעט כלום בחלילים ואני גם לא יודע לנגן אבל אני מניח שלא תהיה לי בעיה מיוחדת עם זה, השאלה היא איזה חליל כדאי לי לקנות (איזו חברה בעיקר או איזה סוג) והאם כדאי לקנות בארץ או להזמין מחו"ל מאיזושהי חנות או מאיביי(נניח שהתקציב הוא עד 10,000 ש"ח).

תודה ויום טוב מחייך
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Pumba
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 12/11/2007 ב- 21:43:42

הודעהנשלח: 15/07/2009 ב- 17:57:45    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הי אופיר . ברוך הבא לפרום השקט הזה מחייך
אין לי כוח לענות תשובה מאורגנת אז אני יזרוק מה שיש לי....
אז ככה... צליל מלוכלך ואפקטים תוכל להפיק מכל חליל טוב גם אם ניתן להפיק ממנו צליל מאוד נקי ו"קלאסי". נראה כי אתה לא צריך משהוא ברמה גבוהה מאוד.. אלה חליל אמין, עם מכניקה טובה....
חליל חדש כזה אפשר להשיג בסביבות בין ה5000 ל7000....
* בשביל אפקטים תיבחר חליל עם חורים פתוחים (בקלפות).... יש האומרים שהם משפרים את הצליל או שהם מכריחים את היד להיות בפוזיציה נכונה אבל השימוש הכי טוב איתם זה לשחק עם האינטונציה מה שאני משער שתזדקק לו....
העצה בעצם הכי טובה שמישהו יתן לך פה כשתלך לקנות את החליל זה להביא איתך נגן או מורה מקצועי שינגן על הכלים ויגיד לך איזה חליל שווה את הכסף ואיזה לא....
לדעתי כדי לקנות חליל בחנות בארץ כי אתה קונה את זה עם אחריות ובידיע מלאה שהחליל במצב מעולה (כי ניגנתה עליו) בניגוד לחליל שתזמין מהאינטרנט שלא היה לך מושג באיזה מצב הוא יגיע (תיקון טוב יכול להגיע היום 2500 שקל).....

ד"א: אתה מתכוון לצליל בסגנון יאן אנדרסון (מג'טרו טול) וכאלה??

Ofir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 15/07/2009 ב- 19:01:10    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מתכוון לחליל שאני אוכל לשלוט בו ולהשתמש בסאודנים אחרים ושלא יהיה לו צליל מקובע וקלאסי להחריד.
ואפשר לשאול למה אתה חושב שחליל ב-5000-7000 ש"ח יספיק?
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 15/07/2009 ב- 22:14:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה יהיה חליל סביר בשביל כל מה שהוא לא נגינה מקצוענית במוזיקה קלאסית, אז כנראה שכן.

כל האפקטים יצאו לך בכל מקרה, השאלה רק באיזו איכות. בחלילים טובים, הם פשוט הרבה יותר חדים חזקים ומובחנים.
ומה שהכי חשוב - כמו שאמרון מעליי, חליל עם חורים פתוחים.
יש כאלה שעדיף ללא מנגנון מי מכני, כי זה מקטין את הצליל שאתה עושה כשאתה מקיש עם הקלפות. אבל היום העמדתי את זה למבחן, וכמעט לא היה הבדל.

אני מוכר חליל שאולי דומה למה שאתה מחפש. הוא אמנם משומש, אבל במצב טוב, ולכן זה גם חצי מהמחיר פחות או יותר.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Pumba
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 15/07/2009 ב- 22:14:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חושב שכלי ברמה הזאת תספיק מכיוון שמעל למחירים האלה ההבדל בין החלילים הוא בעיקר איכות הצליל, הגודל של הצליל, הדיוק של הצליל ועוד כל מיני מאפינים שהם בעצם הצליל ה"קלאסי"....
כל מה שאתה צריך זה חליל אמין, עם מכניקה טובה ושהיה קל להפיק בו צליל.....
הסוג, הגוון והאפקטים של הצליל תלויים בעיקר בך!

הערה: בהתחלה תצתרך ללמוד להפיק צליל רגיל ו"קלאסי" ורק לאחר מכן תוכל ללמוד לעשות אפקטים באמת מגניבים!

Ofir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 15/07/2009 ב- 22:51:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הבנתי אתכם, העניין שהכי חשוב לי הוא שאני צריך כלי שאני אוכל לנגן עליו הרבה זמן מבלי להרגיש שאני תקוע בגלל שהוא בינוני (וזה דבר שיכול להוציא לי את החשק לגמרי, בעיקר אם אין לי כסף לכלי יותר טוב אחרי זה) למרות שאני לא נגן קלאסי, אני צריך להיות מסוגל לממש את כל הרצונות שלי על הכלי מבלי להחליף אותו יותר מאוחר. אני כן צריך צליל טוב ואני כן צריך כלי שאני אוכל להקליט אותו ברמה גבוהה, גם אם לא מדובר במוזיקה קלאסית.

בכל מקרה, אפשר לקבל מכם הצעות על דגמים מסוימים או חברות מסוימות? זה יוכל לעזור לי מאוד.

תודה מחייך
חזור למעלה
Pumba
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 16/07/2009 ב- 13:32:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ממממ.... ברמה המקצועית יש כמה חברות שהבולטות שבהן: Muramatsu, Powell וSankyo...
רוב המקצוענים מנגנים היום על Muramatsu.... הדגם הבססי שלהם אמור להתאים לך...
הוא משהוא בסביבות ה-10,000 שקל בחנות בארץ... לפי דעתי חליל כזה יספיק לפחות עד שתגיע לרמה 5 שנות לימוד.
לך ל"גינצבורג" שם תימצא חלילי Powell או ל"מרום" שם תמצא את הMuramatsu או ל"חלילית" שם תמצא חלילי Miazawa שהם גם לא רעים בכלל.
בכל מקרה כמו שאמרתי, כל חליל שאתה שוקל לקנות תיתן למקצוען שינגן עליו ויבדוק אותו.
בנוסף גם שווה לך לבדוק יד שנייה..

סליחה על הבלגן
מבולבל

כשאני חושב על זה... המלצתי פה על חלילים שהם מתחילים ב10,000 שקל...
מה שסותר את מה שאמרתי קודם... טוב נו...

clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 16/07/2009 ב- 15:39:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כדאי לנסות גם חלילים של ימאהה. אפילו הדגם הכי בסיסי 211 (או 271 לחורים פתוחים) הוא טוב מאוד. הדגמים היותר טובים עדיין לא יקרים כמו דגמים אחרים שהוצעו כאן, למשל דגמים מסדרה 300 או 400. ההבדלים ה"קטלוגיים" הם בעיקר החומרים (כסף לעומת ציפוי כסף, רק ראש, וכו') ועוד כל מיני פרטים, אבל ההבדלים המעשיים הם בעיקר הקפדה ודיוק בבנייה כמו למשל על יישור החורים, דיוק המכניקה, וכו'. יש להם גם דגמים מקצועיים, מסדרה 600 ומעלה.

עוד אופציה יכולה להיות חליל יחסית פחות יקר (כמו לדוגמה אחד הדגמים הבסיסיים יותר של ימאהה) ושדרוג לראש יותר טוב. למשל יש הרבה נגנים שאוהבים מאוד ראשים של מוראמאצו או של פאוול, או אולי ראש מקצועי של ימאהה.

ניתאי
www.nitailevi.com
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 17/07/2009 ב- 09:29:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פומבה באמת המליץ על דברים שהם מעבר לרמת המחיר.
בעיקרון אם אתה במקרה נמצא בחו"ל מתישהו, תוכל לקנות חליל שם, וזה בד"כ הרבה יותר זול, ועיקר בארה"ב. ההבדל במחיר הוא בערך20-30% כלפי מטה, כמעט זול כמו אותו חליל משומש שתמצא בארץ. מה שכן, באמת כדאי לבדוק חלילים משומשים שהם במצב טוב, כי אז חליל סביר שהיה עולה 12,000 ימכר ב8,000 ש"ח וזה כבר מחיר דיי טוב.
חזור למעלה
Ofir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 17/07/2009 ב- 13:12:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש אולי אי-אילו חנויות בחו"ל ששולחות לארץ בחינם? מכס על חליל לא אמור להיות גבוה מדי, לא?
ומה עם איביי? יכול להיות משתלם?
יש גם כל מיני חברות ישראליות ששולחות מוצרים מארה"ב לארץ והמשלוח עולה לפי משקל, מישהו ניסה את זה או יודע אם זה משתלם?
חזור למעלה
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 19/07/2009 ב- 16:26:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Ofir כתב\ה:
יש אולי אי-אילו חנויות בחו"ל ששולחות לארץ בחינם?

יכול להיות אבל הסיכוי קלוש. אולי יהיו חנויות שיסכימו לשלוח בחינם אם אתה קונה משהו יקר מאוד שהרווח עליו מספיק גדול. אבל לדעתי זה לא כל כך משנה, אם שולחים ב"חינם" אז כנראה שהמשלוח מחושב מראש לרווח של הכלי. אם מזמינים מחו"ל מה שחשוב הוא המחיר בסופו של דבר אחרי משלוח ומסים.

Ofir כתב\ה:
מכס על חליל לא אמור להיות גבוה מדי, לא?

על כלי נגינה כמו חליל לא אמור מכס בכלל אלא רק מע"מ שזה כרגע (אם אני לא טועה) 16.5%. את זה משלמים על השווי של הכלי וגם על המשלוח.

Ofir כתב\ה:
ומה עם איביי? יכול להיות משתלם?

יכול להיות, אבל זה סיכון. אני יודע על מקרים שהיה מזל אבל גם עם מקרים עם הרבה אכזבה. אפילו אם אין בעיה מסוימת ולא צפויה בכלי, יכול להיות שפשוט לא תאהב אותו. זה היתרון שמנסים כלי לפני שקונים אותו.

Ofir כתב\ה:
יש גם כל מיני חברות ישראליות ששולחות מוצרים מארה"ב לארץ והמשלוח עולה לפי משקל, מישהו ניסה את זה או יודע אם זה משתלם?

זה בדרך כלל כדאי כששולחים חבילות יקרות ו/או גדולות. אני משתמש בכאלה חברות לפעמים. אני משער שהמחיר משתנה אבל מהמדינות ששולחים אלי בדרך יש מינימום ככה שברוב המקרים חבילות קטנות לא משתלם.

ניתאי
www.nitailevi.com
חזור למעלה
Ofir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 24/07/2009 ב- 23:44:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ומה אם אני אשלח את זה למישהו בארה"ב והוא ישלח לי את זה לארץ כמו ששולחים כל דבר? עדיין יהיה מע"מ?
חזור למעלה
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 25/07/2009 ב- 17:37:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Ofir כתב\ה:
ומה אם אני אשלח את זה למישהו בארה"ב והוא ישלח לי את זה לארץ כמו ששולחים כל דבר? עדיין יהיה מע"מ?

זה מקטין את הסיכוי שהחבילה תעצר במכס אבל זה באמת רק עניין של מזל ואי אפשר לדעת. אם הפרטים לא יהיו על החבילה (הקבלה וכו') ובכל זאת זה נעצר במכס זה יכול להיות הכי מטריד, וכבר קרה שלא הסכימו לתת חבילה עד שמראים להם קבלה על הקנייה (המוכר היה צריך לפקסס את הקבלה). בקיצור זה הימור.

אני די בטוח שבתקציב שכתבת אפשר לקנות חליל טוב מאוד בארץ.

ניתאי
www.nitailevi.com
חזור למעלה
עומר גיל
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 05/06/2010 ב- 12:16:36

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 12:34:22    כותרת הודעה: קניית חליל תגובה עם ציטוט

הי
מהנסיון שלי כדאי לקנות חליל בארץ ,
כי גם אם יש הפרש במחיר זה יעלם ברגע שתהיה בו בעיה ואז מחיר התיקון(האחריות בחו"ל)
במשך השנה יתכזז.....וגם לא ניתן לבחור מתוך מגוון ענק שיש בארץ
אני קניתי עם הוריי בגינצבורג כלי נגינה שיש להם מבחר ענק לעומת כלי זמר וכאלה רשתות
עומר קורץ
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 20/06/2010 ב- 09:33:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה על הפרסום הנוסף עומר היקר,

בעיקרון אין טעם לכתת רגליים לחו"ל בעבור חליל מתחילים, זה ברור (אם כי לפעמים אפשר להזמין מחנות בחו"ל, בלי לנסוע, אבל אז לא ניתן לבדוק את החליל... שזה לא קריטי כל כך בחלילי מתחילים, אם יודעים מה מחפשים).
חליל ברמה של סטודנטים ומעלה, אולי כדאי לבדוק אפשרויות בחו"ל, במקרה של נסיעה למשל. ברוב הערים הגדולות באירופה יש חנות מוזיקה שמחזיקה סטוק של כלים כאלו ברמה סבירה, והמחירים לרוב זולים יותר מאשר בארץ. חוץ מזה, יש בארץ שוק סביר של כלים יד שניה, ואפשר לעקוב אחרי מודעות של מועדון החליל הישראלי שמפרסם מודעות כאלו, או להתקשר למורים באקדמיות ובקונסרבטוריונים היותר מוצלחים, ולברר מי מהתלמידים מוכר משהו.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum