עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

זמן נגינה

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מתכת
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
zohar
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 09/07/2010 ב- 11:55:19

הודעהנשלח: 11/01/2011 ב- 17:14:19    כותרת הודעה: זמן נגינה תגובה עם ציטוט

אני מנגן 5 שנים אך רק ב חודשים האחרונים התחלתי להתאמן בבית (גם אז וגם היום אני עצלן)
אין לי מושג כמה זמן אני אמור לנגן ביום
כמה זמן צריך לנגן (רק לזכור שאני לא בבית של יום מ 7:30 עד 17:00)
בבקשה תענו לי
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Amir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 27/10/2007 ב- 19:39:25

הודעהנשלח: 11/01/2011 ב- 19:57:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בעקרון?
כמה שאתה יכול.
ככל שתתאמן יותר, תשתפר יותר, ותהיה יותר טוב.
נראה לי שהמינימום לאימון טוב הוא שעה.
אם אפשר, להתאמן 5 שעות ביום זה מצויין. למרות שלרובינו אין את הכושר ואת החרשנות של קשתנים.
אבל אם אתה לא מספיק בכושר כדי להתאמן שעה רצוף, אז תתאמן פחות. כמה שיותר עד שתוכל להתאמן שעה ביום.
לדעתי באימון טוב צריך שיהיו בו גם הפסקות.
חוץ מזה, האדם שאמור לדעת הכי טוב מה טוב בשבילך, זה המורה שלך.
תתייעץ איתו, גם לגבי בניית האימון, איך להתחיל, כמה להתחמם. וכו'.
חזור למעלה
zohar
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 11/01/2011 ב- 20:41:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

באמת יוצא לי להתאמן סביב השעה ביום
אין לי כל כך זמן ל5 שעות
אני חוזר הביתה ב 17:00 ויש עוד דברים לעשות
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 12/01/2011 ב- 01:19:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם באמת אתה חוזר כל יום הבייתה בשעה 17:00, שעה זה דבר נהדר. הייתי מציע שתשתדל להתרכז בדברים שהם באמת הכי קשים לך, והכי תורמים לשיפור היכולת הטכנית והמוזיקלית. אם בית הספר שלך גמיש מספיק, תוכל אולי לבקש מההנהלה לפטור אותך פעם ביום מאחת משעות הלימוד כדי שתוכל לנגן. זה לא באמת יזיק ללימודים, וזה בטוח יביא לתוצאות בנגינה. אני לא ממש צופש גדולות בעניין הזה (רוב מנהלי בתי הספר שיצא לי להכיר היו אנשים נוקשים וחסרי יצירתיות), אבל לא יזיק לנסות.
חזור למעלה
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 12/01/2011 ב- 09:35:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המלצתי בשבילך בעניין היא כזאת. מכיוון שאנחנו מנגנים בכלי נשיפה ממתכת ואנחנו צריכים לשים פיית מתכת על השפתיים אנחנו צריכים להזהר עם כמות הזמן שאנחנו עושים את הפעולה הזאת מכיוון שהדבר הזה דומה מאוד לחוסם עורקים...
יש חשיבות רבה בלהוריד את הפייה מהשפתיים ולאפשר זרימת דם מחודשת לשפתיים.

זמן האימון הוא לא קריטי כמו איכות האימון. 5 שעות של אימון שבהם אתה סתם מנגן ללא טיפת מחשבה לא מועיל בעליל לעומת 20 דקות שבהם אתה נותן 100% מהריכוז שלך ועובד על הדברים בצורה הכי יעילה שאתה יכול.
הרעיון באימון ובכל אימון שהוא ללא קשר לנגינה בהכרח, הוא להתאמן על הקניית הרגלים טובים לעצמך. אתה צריך לשאול את עצמך כל יום: "האם אני יותר טוב מאתמול?"
יש כאלה שמתאמנים שעות ומתגאים בכך שהם מתאמנים שעות כאילו שיש חשיבות רבה לכך אבל עובדתית הם מעבירים שעות של אימון ללא טיפת מחשבה בהם הם מקנים לעצמם כל כך הרבה הרגלים רעים בלי לשים לב.
מי שמתאמן על הרגלים רעים, רק מתאמן על להפיק הרגלים רעים.
בסופו של דבר, אתה מה שאתה מאמן את עצמך לעשות. באנגלית זה נשמע יותר טוב: You are what you practice.

אני קודם כל ממליץ לך שתעשה לעצמך לו"ז אימון מסודר של הדברים שעליהם אתה רוצה לעבוד וכמה זמן אתה רוצה להשקיע בכל דבר בהתחשב כמובן בזמן הנתון שיש לך ביכולות הפיזיות שלך.
למשל, אתה מחליט שאתה רוצה להשקיע שעה בעבודה על טכניקה שזה כולל תרגילי צליל, ארטיקולציה (סטקטו רגיל, כפול ומשולש), אצבעות (לאט ומהר), שליטה במנעדים השונים, גמישות וכו' ושעה נוספת אתה מחליט להשקיע בעבודה על אטיודים, סטנדרטים של ג'אז, יצירות, וקטעי תזמורת.

כמובן שאתה לא חייב להתאמן על כל האספקטים שציינתי כל יום, אתה יכול לחלק אותם בין הימים וכל פעם לעבוד על משהו אחר. הכל תלוי כמובן במה אתה צריך להשקיע יותר (בחולשות שלך) ובמה פחות.

אני ממליץ לך להפריד את השעה של הטכניקה והשעה של העבודה המוסיקלית בטווח של כמה שעות בכדי לנוח. בנוסף לכך, אני ממליץ לך להתאמן בסשנים קצרים. לעשות סשן נגינה של חצי שעה, ולנוח חצי שעה.
בצורה הזאת אתה גם יכול להגיע לאימון של 5 שעות ביום ולא להרגיש עייף מת. לפי דעתי בכל אופן, אין צורך ב5 שעות אימון ביום. מקסימום 3 שעות. ואנחנו מדברים פה כמובן על שעות נטו של נגינה. להכניס 5 שעות נטו של נגינה ביום זה כמעט בלתי אפשרי. אנשים עושים עוד דברים חוץ מלנגן, כמו ללכת לבית הספר.

דבר נוסף, אם אתה יכול בבוקר, לפני שאתה הולך לבית הספר, להכניס 15 דקות של סשן קצרצר של כמה צלילים ארוכים בפיאניסימו בפיה ובחצוצרה, וקצת קלארק 1 או 2 ככה ברגוע ובשקט זה יכול לתרום מאוד לשאר היום כשתוציא את הכלי לנגן שוב ולהתאמן.

בקיצור, תסתכל במערכת שעות שלך, תראה כמה זמן יש לך כל יום בשבוע להקדיש לנגינה בחצוצרה ותבנה מערכת אימון. זה בסדר גם להתאמן יום אחד שעה, יום שעתיים, ויום 45 דקות.
תבנה מערכת חכמה על פי הזמנים האלה. כשיש לך סשנים ארוכים אל תגמור את עצמך בנגינה אינטנסיבית מדי. קח את זה באיזי. בימים שיש לך זמן מופחת לאימון תרביץ אימון על נגינה במנעד הגבוה
בפורטה בריא שנשמע טוב כי מהסשנים האלה בד"כ צריך יותר זמן מנוחה בשביל לאפשר לשפתיים ולגוף שלך לחזור לעצמם. כל עוד תשמור על עקביות כל שהיא במערכת האימון זה יכול לעבוד. רק תתן 100% מעצמך בכל זמן שאתה מתאמן ואתה תהיה על המסלול הנכון.

אני מצטער על ההודעה הארוכה והמייגעת אך אני מקווה שתקרא את הדברים ותקח לתשומת לבך אם אתה באמת חפץ בהתקדמות אמיתית ויעילה בנגינה. יעילות היא מילת המפתח.

בהצלחה!

טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 12/01/2011 ב- 09:44:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דבר נוסף וחשוב ביותר ששכחתי לציין ואני אכתוב פה בהודעה נפרדת:
תקדיש זמן בהקשבה למוסיקה, הרחבת הידע שלך ברפרטואר, לנגן לחברים ועם חברים כי הדברים האלה תורמים המון להתקדמות המוסיקלית והנגינתית שלך.

zohar
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 12/01/2011 ב- 21:01:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בבוקר יש לחץ להגיע להסעה 7:30
אני מנגן intervals של ARBAN
ויש עוד כמה דברים מ ARBAN
חוץ מזה אני בהחלט אקח את השיטה נגינה הפסקה וכך יהיה זמן לש.ב.
אין מצב שיוותרו לי על ימים ארוכים
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מתכת כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum