עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

צלל בחליל צד

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Shoni1998
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 22/02/2012 ב- 17:45:42

הודעהנשלח: 10/06/2012 ב- 20:42:22    כותרת הודעה: צלל בחליל צד תגובה עם ציטוט

היי, כשאני מתאמן בבית הצליל שלי נקי יחסית, חלק ופה, קל לי להגיע לגבוהים והכל עובד מצוין, ותמיד כשאני מנגן בקונצרטים או בשיעור חלל הצליל יוצא מלוכלך ומחזיר אותי שנה וחצי אחורה.
היום זה הגיע לשיא חדש כששניה לפני שנבחנתי לתזמורת הצליל של היה מעולה יחסית לבדרך כלל, נכנסתי לחדר ונגנת כמו בשנה שניה בלי יכולת להגיע למי שלישי בלי לחרוק.
מה הסיבה לכך והאם יש דרך לפתור את הבעיה? כי בדרך כלל הצלל שלי די טוב ואני פוחד שבעתיד זה ישפיע לרעה ל דברים חשובים יותר.

תודה רבה
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 11/06/2012 ב- 09:22:21    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יכולות להיות לזה כמה סיבות. אחת שהיא דיי טבעית לכולם שאתה נלחץ קצת בקונצרטים ובבחינות ולכן מנגן בצורה יותר זהירה ולא משוחררת כמו בבית. עם דאגות מתחילות הבעיות מחייך הדרך לפתור את זה זה רק עניין של אימון. לנגן הרבה קונצרטים ולנסות להשתחרר יותר ויותר מפעם לפעם. לנסות לקחת יותר סיכונים מבחינה מוסיקלית עד שלומדים להרגיש יותר בנוח עם זה. יתכן שכרגע אתה מתאמץ יתר על המידה בסיטואציות האלה. תנסה בפעם הבאה להשקיע הרבה פחות מאמץ פיסי כשאתה בסיטואציה של בחינה או קונצרט ותראה מה קורה.

סיבה נוספת שיכול להיות משפיעה עליך זה שאתה מתאמן תמיד באותו מקום בבית והתרגלת לשמוע משהו מאוד ספציפי לגבי הצליל שלך בחדר שאתה מתאמן בו.
אתה צריך להבין שבכל מקום אחר שתנגן בו הפידבק שתקבל מהחדר יהיה שונה, ואז צריך מאוד להזהר לא לעשות מניפולציות כאלה ואחרות בשביל להשמע טוב באותו מקום,
אלא לנגן בדיוק כמו שהתאמנת כשיצא לך טוב בבית. הפידבק שאתה שומע ואיך שזה באמת נשמע בחוץ הרבה פעמים שונה אחד מהשני.
כשאנחנו מנגנים בחדר מאוד יבש מבחינה אקוסטית, רובינו מאוד מתבאסים, כי פתאום אתה שומע כל מיני ניואנסים שבאמת יוצאים מכלי הנגינה שאתה לא שומע בחדר רטוב.
הסיבה לכך היא שבחדר רטוב אתה בעיקר שומע את הפידבק של הצליל שלך מהחלל של החדר ולא כל כך את מה שיוצא ישירות מהכלי עצמו.
הנטיה הטבעית בחדרים יבשים היא להתאמץ יותר מבחינה פיסית מכיוון כשאין שום הדהוד אנחנו מנסים להוציא את הצליל שלנו לעולם בכח ובחדרים רטובים הנטיה היא לעשות את ההפך מזה. גם לבעיה הזאת הפתרון הוא עניין של אימון. תתאמן במקומות שונים לפעמים, פעם בחדר מאוד יבש ופעם בחדר רטוב ואפילו באולם כל שהוא (כן, ברור לי שאין לכולם גישה לאופציה כזאת). תלמד איך כל חלל שונה משפיע פסיכולוגית עליך ותפענח איך אתה הולך להתמודד עם זה, באם זה אומר שאתה הולך להתאמץ פחות או יותר, לנגן יותר חלש או יותר חזק וכו'.

בהקשר לזה אסכם בציטוט של הטוסיבט האגדי של הסימפונית של שיקגו, ארנולד ג'ייקובס שלא רק טוביסטים הלכו אליו לקחת שיעורים:
"Don't think about how you sound. Think about how you want to sound."

ובעברית

"אל תתרכז באיך שאתה נשמע. תחשוב על איך שאתה רוצה להשמע."

Shoni1998
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 12/06/2012 ב- 17:11:41    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה רבה על התגובה המהירה. מחר אני אופיע ואעדכן איך היה.
חזור למעלה
i-pink
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 06/01/2011 ב- 15:13:41

הודעהנשלח: 24/06/2012 ב- 08:47:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נו... אז איך היה...
{סקרנית} מאוד שמח

Shoni1998
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 30/11/2012 ב- 17:56:45    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

i-pink כתב\ה:
נו... אז איך היה...
{סקרנית} מאוד שמח

הלך יפה, אמרו שניגנתי טוב. סליחה על הדיליים (בערך חצי שנה).
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum