עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

גאה להיות ישראלי!!!

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 09/04/2004 ב- 16:39:15    כותרת הודעה: גאה להיות ישראלי!!! תגובה עם ציטוט

שלום וחג שמח!!

רציתי לשאול אותכם מי לדעתכם הנגנים הישראלים הכי טובים בתחום!!!
יש המון אני מניח... ואני לא מכיר את כולם. (את נגני הקלרינט אני מכיר לפחות... קורץ )

אז כתבו כאן את מה שאתם חושבים: מי הסבינה מאייר או הג'ן פייר רמפל הישראלים??
הכן, היכון.... צא!!!!
מחייך

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 09/04/2004 ב- 17:44:54    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני אביא את החבר'ה מהתחום שלי:

כרגע, עד כמה שידוע לי, מר יוסי ארנהיים הוא החלילן הטוב ביותר בארץ וכנראה גם המורה הטוב ביותר. כאשר משה אפשטיין נמצא בארץ (6-7 שבועות בערך כל שנה) אז הוא לוקח מיוסי את כל התארים שהזכרתי לעיל. כמובן שזו רק דעתי האישית.
וכמובן בל נשכח את המורה המגניב שלי, ולדימיר סילבה, שהוא באמת מורה טוב ואדם טוב.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
God
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 13:56:07

הודעהנשלח: 09/04/2004 ב- 17:48:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ויש לו שפתיים טובות! קורץ

אני כמובן אביא את מאוריציו, שהוא נגן מדהים - כלומר הוא ללא ספק הנגן הכי טוב שיש בארץ (אני לא מכליל את רכטמן - הוא לא נגן, הוא דינוזאור - הוא כבר לא מנגן). אבל הוא לא מורה כזה משהוא...

Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 10/04/2004 ב- 21:39:14    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יונה אטלינגר???
האמת אף פעם לא ידעתי אם הוא ישראלי... או שפשוט זה אף פעם לא עניין אותי במיוחד...
(סורי על הבורות!!)

אז גם אם לא... הוא מצויין, פשוט אדיר. המורה שלי (שהיה תלמיד שלו) השמיע לי כמה קלטות שלו... נשמע מצויין, נשמע אורנג'... צוחק

עידו
משתמש על
משתמש על

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 12:42:33

הודעהנשלח: 10/04/2004 ב- 22:15:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יונה אטלינגר הוא דוגמא מצויינת.... גדול נגנים.. בארץ ובעולם... ישראלי קיבוצניק... תל אביבי... במשך שנים רבות לא היה בארץ... לימד באנגליה... היה נגן מהטובים בעולם.... ניגן הרבה עם רביעית תל אביב של הפילהרמונית לשעבר יחד עם חיים טאוב הכנר הנודע... חיים ויזל.... הצ'לן....
יונה גם היה מורה... ומצויין.... תלמידיו כיום הם הנגנים והמורים מהטובים בארץ... כמו אלי חפץ, יעקב ברנע- שבמשך שנים רבות היה הקלרניתן הראשון של הפילהרמונית, גרשון דמבינסקי שאף הוא כיהן תקופה קצרה בפילהרמונית ולאחר מכן ברשות השידור ובעיקר בגרמניה... ועוד...
במשך שנים רבות יונה אטלינגר כיהן כקלרניתן הראשון בפילהרמונית.. והיה חברו הקרוב של המנצח זובין מהטה... בשנות ה70 החליט לשוב לאנגליה... ובסביבות שנות ה90 נפטר.... כשהוא רק בשנות ה50 לחייו.. ישנו דיסק שאני מאוד ממליץ עליו ורואה בו אחד הדיסיקים הכי טובים ששמעתי מאודי... הדיסק הוא משנות ה60 בו עדיין לא נערכו הקלטות עם דיסקים.. אז זהו תקליט שהעבירו אותו לדיסק... לפי מיטב ידיעתי... לא ערכו את הדיסק ולא שינו בו דבר... אורגינל אורגינל....
בדיסק מופיעים שתי יצירות פאר לקלרנית... חמישיות של מוצרט וברהמס לקלרנית ורבעיית קשת... יונה אטלינגר מנגן בקלרנית וכרבעייה רבעיית תל אביב. ישנן גם כמה קלטות של אטלינגר... אך קשה יותר למצאן...
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 13/04/2004 ב- 11:56:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מישהו מהנוכחים פה יודע מי הם המובילים בתחום האבובנות??

כי אני לא שומע עליהם הרבה... אבל מין הסםת הם קיימים!
יש למישהו את הסוד הכמוס?

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 13/04/2004 ב- 13:54:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בתור צופה מן הצד הייתי אומר שדודו כרמל הוא האבובן הטוב ביותר כרגע. אני בטוח שיהיו כאלה שיחלקו עלי...

אני מעריך שכשהיה בשיאו, ג'ורג' האס היה האבובן הטוב ביותר. הוא הקליט לא מעט, ומההקלטות ששמעתי אני חושב שהוא באמת היה משהו מיוחד.
חזור למעלה
God
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 13/04/2004 ב- 19:38:10    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

באסה שהוא מת.

יש את גבי, אבל אני ממש לא יודע איך היא מנגנת - לא שמעתי אותה כבר כל כך הרבה זמן... - ואם לשפוט ע''פ נתי...

אותו כנ''ל לגבי דודו, אגב - כלומר שמעתי את תמר, התלמידה שלו, ואני לא יודע האמת... אני לא בטוח עם אני אוהב...

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 13/04/2004 ב- 19:45:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תמר היא עדיין תלמידה שלו... הוא בכל זאת נגן ראשון בפילהרמונית.
והוא אבובן טוב, למרות ש"לעיתים" אנחנו לא מסכימים עם הפרשנות המוסיקלית שלו, כשהיא קיימת............

נערך בפעם אחרונה על-ידי holst בתאריך 13/04/2004 ב- 21:55:19, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
עידו
משתמש על
משתמש על

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 12:42:33

הודעהנשלח: 13/04/2004 ב- 21:43:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב.... אני... שמעתי את דודו לא מעט פעמים... ואני מסכים... הוא באמת מהמובילים בארץ... וגם... יצא לי לשמוע את גבי בוקובסקי... בעיקר במוסיקה מודרנית... ו... אני חושב שהיא אבובנית מעולה.. וגם היא מהמובילים בתחום.... דודו מנגן בסגנון אחר... סגנון צרפתי... הוא מנגן על אבוב צרפתי(ריגוטה)... שזה אומר צליל יותר קטן... יותר חודר... עדין מאוד... קליל.. גבי.. מנגנת על אבוב גרמני.... הצליל שלה ענק....יותר מסיבי..... יותר עמוק... יותר רחב פחות חודר... וזהו.. זה הרבה עניין של טעם.. שניהם מאוד מאוד טובים....
חזור למעלה
EmmanuelOboe
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 14/04/2004 ב- 23:35:13

הודעהנשלח: 15/04/2004 ב- 15:06:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לפני שעידו יוציא לכם עין עם כל החדירות שלו, אני מתערב. אגב, שלום... לקח לי זמן לגלות איפה הסתתרתם. חשבתם שנפתרתם ממני? חבל.

לפני שאני מדבר על אבוב, הערה קטנה: דניאל, מאוריציו? הוא נגן מצוין, אבל לא הכי טוב בארץ לדעתי... הוא מנגן... איך אומרים, מנגן מהקישקס. בלי באמת להתרכז במה שהוא עושה... כאילו, עכשיו שהוא כבר למד ויודע לנגן, הוא פשוט הולך עם ההרגל, לא משגיח. וזה לא טוב לדעתי. זה עושה אותו למורה פחות טוב, זה בטוח. לעומת זאת כדאי לך לבדוק מה עם ריצ'ארד, או אפילו מור בירון. יש אומרים שהוא הכי טוב בארץ, למרות גילו הצעיר. הוא באמת ממש טוב, אבל אני לא יודע אם הכי טוב.

כך גם דודו כרמל. והנה, הגענו לאבוב. אכן, המבצע הטוב ביותר בארץ היום הוא דודו כרמל, מנגן מצוין, ואפילו נותן לכם מופע באלט חינם עם כל יצירה. תיזהרו שלא יוציא לכם עין בטעות... הוא מנגן מצוין, אבל לדעתי הוא לא מורה טוב. מכל מיני סיבות. לא נדבר על זה עכשיו. כמובן, שבתור תלמיד של מינה, דעתי כבר מכורה: כשג'ורג' היה בחיים, הוא היה פי אלף על דודו... היתה לו שליטה מדהימה, ומוסיקאליות... הוא היה אמן אמיתי. וואו... אין לכם מושג אפילו עד כמה. אני יודע רק את קצה הקרחון. תדברו על זה עם ריצ'ארד, הם היו חברים טובים. לריצ'ארד יש סיפורים מעניינים על ג'ורג'.

אגב, עידן, כמעט כל הביצועים המוקלטים של ג'ורג' הם מהופעות, לא אולפן. ומה שלא ידעתם, זה שלגו'רג' היה סוג של פחד במה. הוא לא אהב להופיע, כי אם משהו קטן התפקשש אז הוא התעצבן מאוד. יש הרבה הקלטות בבית שלו שכתוב עליהם באדום "לא!". מחייך הוא היה קצת הרבה פרפקציוניסט.

ולגבי גבי (חיחי זה נראה מצחיק), היא בסדר... כמו שנאמר, אם לשפוט לגבי נטי... לא משנה. מה שכן, היא יודעת את העבודה שלה. הצליל אולי לא הכי עדין (שיעול שיעול), אבל כל שאר הטכניקה טוב.

אגב, רציתי להזכיר גם את מוקי, שאפילו שיש לו קטן (צליל אני מתכוון, יא סוטים), הוא נגן ממש טוב. אולי עוד יהיה לו עתיד, מי יודע.

ובאשר לחליל, אני לא יודע מי הכי טוב, אבל אני יודע מי לא: נועם בוכמן. הוא בטוח לא הכי טוב בארץ.

מעניין אם עוד עשר שנים יהיה פורום של צעירים ששואלים את עצמם אם אחד מאיתנו הוא נגן הכי טוב בארץ... הלואי.
חזור למעלה
מריוש
אורח

הודעהנשלח: 15/04/2004 ב- 22:29:38    כותרת הודעה: עד נועם!!! תגובה עם ציטוט

היייייי, נועם הוא נגן מדהים
ויותר מיזה, הוא מורה ניפלא. הוא עובד על כל הפרטים הכי קטנים, זה הכי כיף בעולם!
חוצ מיזה יש לו צליל ממש גדול ויפה, ןהויברטו שלו הוא לגמרי בשליטה, ואינו בינארי (בינארי זה כשאו שיש ויברטו או שאין, ואין אמצע).
והוא לא מנגן אנמי ומשעמם, מה שאני כן יכולה להגיד על יוסי.

חוצ מיזה, אגב תמר ענבר, לא אבובנית של הסימפונית אמנם, אבל כן אבובנית של ראשון. אני חושבת שזה דיי מכובד

מריוש
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 15/04/2004 ב- 22:51:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שמעתי את נועם בוכמן פעם ראשונה באתנחתא לפני חודשיים בערך...
הוא ניגן את הסונטה של פרוקופייב והוא שיעמם אותי!!!

עד אז גם את הסונטה לא הכרתי כל כך, אבל אם היא כל כך יפה הייתי צריך להתלהב מהדבר...
זה לא ממש קרה!!!

EmmanuelOboe
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 19/04/2004 ב- 06:14:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דווקא מצחיק שאת מציינת את הויבראטו שלו, כי זאת הבעיה המרכזית שלי איתו. יופי, אז אולי יש לו שליטת סרעפת טובה על להויבראטו... הבעיה, זה שויבראטו זה כמו מלח. כששמים קצת במקומות הנכונים, זה מרים את כל הטעם של המנה, אבל אם שמים יותר מדי...

ונועם בוכמן מנגן כל הזמן עם ויבראטו. אני מתכוון לפאקינג כל הזמן. כל צליל שהוא מוציא. אז מה אם הוא שולט בקצב ולא עושה את זה כמו עיזה? זה לא משנה... רמפל, שהוא מהאסכולה הצרפתית, המעיט להשתמש בויבראטו, ודווקא הצליל העגול והמלא נשמע הרבה יותר יפה בעיני.

עוד בעיה לדעתי, זה שלמרות שאת אומרת שהוא מקפיד על פרטים, אני לא בטוח. שמעתי אותו 4 פעמים מנגן את הסרבנדה של באך בסול מינור, המפורסמת, וכל אחת מהפעמים הוא ניגן את זה בארטיקולציה וטמפו שונה, ובכל פעם זה היה ... לא עקבי. אני מצטער, אבל אם יש משהו שאני דורש מביצוע בארוק, זה שהוא יהיה עקבי. זאת הסיבה שלקח לי 4 שנים למצוא ביצוע סביר של הקונצ'רטו הברנדנבורגי מס' 2. אני את בוכמן לא אוהב ...

והקטע עם הגבות שלו די מפחיד קורץ

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 19/04/2004 ב- 22:12:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

העניין של הגבות זה דבר פרקטי למדי: זה כלי לשליטה באינטונציה, וזה פועל כמעט בכל כלי נשיפה. ככל שמרימים אותן הפיץ' עולה, ולהפך.
הוא אכן משתמש בגבות הרבה, יחסית לאחרים לפחות, אבל אם זה מה שעוזר לו לאזן את האינטונציה שלו, אז בבקשה, לי זה לא מפריע.

ועוד דבר... עימנואל, אתה מדבר על הסרבנד מתוך הסוויטה לחליל סולו? כי אם כן, אז זה בלה מינור, כמו כל הסונטה.
חזור למעלה
Ave maria
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 15/04/2004 ב- 20:52:36

הודעהנשלח: 21/04/2004 ב- 11:51:53    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

איך לא הזכרתם את ריצ'ארד לסר...הוא בנאדם ונגן מדהים:))
ובחליל את אייל עין-הבר, שהוא בהחלט מדהים, החלילן הראשון בפיל'...

God
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 21/04/2004 ב- 12:00:18    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אייל אחלה בן אדם - הוא ממש נחמד! - הוא הייה מדריך ברביעיית נשיפה שניגנתי בה במתן לפני כמה שנים...
אבל אני לא יודע איך הוא כנגן...

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 21/04/2004 ב- 16:24:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חשבתי שהאשכול הזה נפתח כדי לדבר על הנגנים הכי טובים בתחום...

וחוץ מזה, עין הבר הוא משנה לחליל הראשון, שהוא יוסי ארנהיים.
חזור למעלה
EmmanuelOboe
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 21/04/2004 ב- 17:38:26    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עידן, אני יודע שהגבות זה לאינטונציה, והוא בוודאי לא הראשון שעושה את זה... אבל הוא פשוט עושה את זה יותר מדי. כאילו, לדעתי נגן צריך לדעת להגיע לאינטונציה הנכונה בלי כל מיני ריקודים סגנון דודו כרמל ותלמידיו, או הרמות גבה. לפעמים בכלי יש צליל שהוא בעייתי, או בסולם הספציפי צריך להרים צליל מסוים אז עושים איזה טריק, אבל אני מאמין שזה לא צריך להיות חלק אינטגראלי של הנגינה היומיומית.

ובאשר לסרבנדה, יש לה שני במולים והיא במינור, ולפי מה שלמדתי זה אומר סול מינור מחייך ...

ובאשר ללסר - הוא יכול לנגן? הוא לא נפצע ונהיה נכה או משהו? אלה אם כן זה לסר אחר... היה פשוט לסר אחד שניצח עלינו באיזו אופרה מפחידה של אנדרה היידו שהיה נכה ביד אחת.

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 21/04/2004 ב- 17:44:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

האם אתה מתכוון לסרבנד מתוך הפרטיטה לחליל סולו?

או שאולי אתה מדבר על עיבוד שאינו מוכר לי מתוך הסוויטות לכלי המיתר?
חזור למעלה
EmmanuelOboe
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 21/04/2004 ב- 20:19:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן כן ! זה זה. מתוך הפרטיטה. זהו. טוב שהזכרת לי מאיפה זה בא בדיוק.

אגב, תראה את ההצפה היפה שעשיתי בפוסט "אבל המורה, 35 מעלות בחוץ".

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 21/04/2004 ב- 22:31:50    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אתה יכול בבקשה לומר לי איך הגעת למסקנה שיש שם שני במולים כסימני היתק? זה בלה מינור, בדוק.
חזור למעלה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 23/04/2004 ב- 10:31:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טות האמת יש הרבה ניבלאים ישראלים טובים שאני מכירה אבל כגון:מורתי המורה של מורתי וכו'...
אבל הפורום הזה יהיה מסכן אם אני לא אציין בו 2 שמות שאני מתארת שאחד מוכר לכולכם והשני מוכר בעיקר לטרומבוניסטים וליובל(-אגב אלו ניבלאיות....):
אז הראשונה זוהי יהודית ליבר-שנראה לי שכתבתי עליה כבר בכלי פריטה- ואם לא אז אני אכתוב בקרוב...
והשניה זו אמא של.... ניצן.... מורתי הראשונה- עדינה הרעוז...שכן מה לעשות מבחינתי אין עליה...
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum