עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

גירסאות

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי פריטה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
sariela
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 18/06/2004 ב- 18:19:45

הודעהנשלח: 11/01/2005 ב- 21:46:05    כותרת הודעה: גירסאות תגובה עם ציטוט

טוב אז ככה: אני מנגנת עכשיו את הקונצ'רטו לנבל של הנדל בגרסתו של גראנז'ני, ולפני כמה שנים ניגנתי רק את הפרק הראשון אבל בגרסא המקורית, כשביקשתי מהמורה שלי תווים שלה בשביל איצבוע היא אמרה לי שהיא בכלל נגנה סלזדו.

השאלה שלי (כניראה שרק למור מאחר ואנחנו היחידות שנכנסות לפה) היא : מה אתם חושבים על גרסאות שונות לאותה יצירה? מאחר וזה רווח בעיקר בנבל כי משום מה כל נגן החליט שהכי טוב איך שהוא חושב, ולכל תחרות צריך לגשת עם יצירה בעיבוד מסויים, כי זה לא מספיק מה שכתבו המלחינים עצמם. זה לא נראה מיותר?

בכל אופן נחזור לקונצ'רטו, שבנוסף לעיבוד שהוא שונה לגמרי מהתווים המקוריים, יש בו חתיכת קדנצה שהוסיף המאסטרו גראנז'ני בין הפרק השני לשלישי, ושוב נשאלת השאלה - למה בכלל צריך קדנצה ליצירה מהתקופה שלא מזוהה כ"כ עם קדנצה בטמפו חופשי לגמרי שבאה לבטא את ורטואוזיותו של הנגן (או הנגנית), האם זה רק בשביל שגרנז'אני ירגיש שבכל זאת הוא עשה משהו?

ידעתם שאפילו לקונצ'רטו של מוצארט יש לו עיבוד משלו?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 12/01/2005 ב- 00:42:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נראה לי שכל זמן שהעיבוד טוב, לא צריכה להיות בעיה. גם העניין של הטעם האישי מאוד קובע. אם זה מתאים ויפה, הכל אפשרי.

אני נתקלתי בזה בסונטינה של מוצרט שאני מנגן. כל הזמן היו דברים שהפריעו לי בה, עד שגיליתי שזה עיבוד לפסנתר מדיוורטימנטי לכלי נשיפה, ושהמעבד הראשון (שרוב הגרסאות מודפסות לפי גירסתו, עם שינויים קלים), פשוט עשה ככל העולה על רוחו ביצירה: שינה מבנה הרמוני, השמיט תווים בסופרן, הרס את המבנה של הנושאים. מזל שמצאתי עיבוד נאמן למקור, לבסוף, של וויליאם פאלארד, אחרת הייתי משתגע. מגלגל עיניים זו באמת דוגמא קיצונית. כמובן שזה לא אמור לקרות אם המעבד הוא אדם רציני וצנוע, שלא חושב שהוא מבין במוזיקה יותר טוב ממוצרט, או הנדל, במקרה שלך.

לאיזה כלי הקונצ'רטו נכתב במקור, אגב, אם יורשה לי לשאול ?
ממתי קיים הנבל המודרני ?

sariela
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 12/01/2005 ב- 11:44:38    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הקונצ'רטו אכן נכתב במקור לנבל, הנבל הבארוקי בוודאי היה שונה במקצת מהנבל המודרני - בטח מבחינת כמות המיתרים, או בעניין הפדלים לפחות שלא היו קיימים אז, אני לא כ"כ מתמצאת בהיסטוריה של הכלי אבל שמעתי איפהשהוא שהנבל היה מכוון לסי במול מז'ור או מי במול מז'ור, ובאמת הקונצ'רטו כתוב בסי במול.

והנבל המודרני (כמו שקראת לו) כמו שאנחנו מכירים אותו הוא פיתוח של ה150-200 שנה האחרונות בלבד.
חזור למעלה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 12/01/2005 ב- 14:49:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עליי לציין שעניין הגירסאות הוא באמת עניין די נפוץ לנבל: אגב, לא נציין שמות, אבל את יודעת שאחת מהניבלאיות נפסלה בתחרות הנבל הקודמת כי היא ניגנה יצירה לא מהעיבוד הנכון?
אגב: אף פעם לא שמעתי את העיבוד של גרנג'ני.. יש לך במקרה הקלטה? או תווים שבא לך לצרף לפה כדי שאני אראה..= או אעשה מצא את ההבדלים?! (את חייבת להביא לי לשמוע מה גרנג'ני עשה עם זה.. הוא מזוהה אצלי בראש בתור גאון..חוץ מזה שזה בטח בכלל לא ברוח התקופה..)
בכל אופן אני אישית די מתעבת את ענייני הגירסאות.. ומי עשה עוד גירסא למוצארט? גרנג'ני?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
sariela
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 13/01/2005 ב- 10:44:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן גראנז'ני עשה את הגרסא שלו לנבל, דרך אגב הוא לימד את המורה שלי...
בכל אופן אין לו יצירות מדהימות כשלעצמו והיצירות הטובות שלו הן אלה שהנושאים שלהן לקוחים מתוך כל מני יצירות אחרות או עיבודים ליצירות אחרות.

להעלות לאתר אני לא יכולה כי יש לי את זה רק בתווים, מה שכן העיבוד הזה הוא די לשבור את השניים (הוא נכתב בצורה כזאת שהיא נטולת תזמורת), אני יכולה להעביר לך אותו איך שהוא אם את רוצה (אגב קיבלת את המעיין?) ובכל מקרה אני דיי יורדת מהיצירה הזו ואולי אני אנגן רק בסוף השנה את הפרק הראשון.

גם אני שמעתי יותר את העיבוד של סלזדו ונראה לי שההבדל העיקרי הוא בפרק השני.

ולא ידעתי שמישהי נפסלה בתחרות על יצירה בעיבוד לא נכון (תשלחי לי במסרים מי זאת?....)
חזור למעלה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 13/01/2005 ב- 17:46:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא זה לא היה עיבוד זה מה שעצוב זה היה פשוט לנגן מההוצאה הלא נכונה או משהו כזה...
כן אתמול דניאל הביא לי את התווים.. איזה כיף!!
אגב עכשיו אני מנגנת את הפנטזיה של גרנדג'ני(נראה לי שככה צריך לכתוב את השם שלו באמת..) וזה וריאציות על נושא של היידן...- זה ממש יפה.... חוצפן
חזור למעלה
sariela
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 14/01/2005 ב- 19:13:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

איזה קטע גם אני הולכת לנגן את זה אבל עוד לא התחלתי
חזור למעלה
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 14/01/2005 ב- 20:49:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מגניב... טוב לך זה בטח יהיה הרבה יותר קל מלי.. אני כבר איזה שבועיים תקועה על הווריאציה השלישית..(והכוונה פה היא בלקרוא אותה מהדף.. זה פשוט לא הולך..) (למרות שהיא הכי קצרה!!) היא נוראית... אבל חוץ מזה זאת יצירה ממש חביבה...
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי פריטה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum