עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

פינת העלים והפיות!
עבור לעמוד הקודם  1, 2

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 20/03/2006 ב- 21:51:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הנה שאלה שעלתה למוחי לא מזמן כי בזמן האחרון אני שומע כל מיני גישות על כך:
איך אתם מעדיפים את העלים שלכם?
קלים מאוד? שאפילו אין כמעט צורך להתאמץ.
בלוקבאסטרים כאלה? כמה שיותר התנגדות יותר טוב?
וקלרינתנים: במה אתה משתמשים? 3.5? 3? 2.5? מה אתם חושבים עדיף?

אז איך אתם אוהבים את העלים/פיות שלכם?

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/07/2004 ב- 10:30:34

הודעהנשלח: 23/03/2006 ב- 21:39:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

משום מה תמיד יש לי העדפה לאותם עלים בפוטנציה.
הכוונה, כאלה שכרגע הם קצת אנטי, אבל אחרי כמה נגינות הם פשוט מוותרים על עימות נוסף.
אני לא אוהבת כשהעלה קל על ההתחלה. מעבר לזה, שזה לא מהווה 'אתגר', הם פשוט מאבדים מאכותם הכי מהר.

אני, אישית, מנגנת בדרך כלל על 3/3.5...בעקרון זה גם תלוי באיזו פייה כל אחד משתמש.
לכל פייה מתאימים עלים מסויימים.

(סרקתי במיוחד את הדף הזה שבא בחבילות עלים של ונדורן, אבל האימג'-שק לא רוצה לשתף איתי פעולה כרגע...אנסה מאוחר יותר.)

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
jrniol
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 25/07/2005 ב- 19:24:33

הודעהנשלח: 27/03/2006 ב- 14:16:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מישהו כאן אולי יודע ויכול להסביר, מה בדיוק העניין של פיית קריסטל?
מה זה נותן?? יש מי משתמש בפיה כזו חוץ מנגנים של מוזיקה חסידית??
חזור למעלה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 27/03/2006 ב- 15:41:14    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לגבי פיית קריסטל - אני לא חושב שיש הצדקה למה שאומרים עליה, שהיא "מתאימה" למוסיקה חסידית. אני דווקא ראיתי כמה נגנים קלאסיים שניגנו בפייה כזאת, וזה נשמע בסדר גמור.
אולי זה סתם כדי לעשות רושם, כמו שלפיידמן יש קלרינט שלם - שקוף - רק בשביל הפוזה...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/07/2004 ב- 10:30:34

הודעהנשלח: 27/03/2006 ב- 18:32:08    כותרת הודעה: . תגובה עם ציטוט

למורה שלי יש פיית קריסטל (והוא לא בדיוק בקטע של מוסיקה חסידית)..אני אשאל אותו מה הוא אומר עליה.

ובקשר למה שיחיאל אמר...בדיוק ביום שישי, במקרה, ראיתי 'אינטרמצו' והוא ניגן שם עם הקלרינט הזה שלו...מאז בערך אני גם מהרהרת מה גורם לו לחשוב שזה עדיף על קלרינט מעץ..

צריך לבדוק את זה..

Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 27/03/2006 ב- 19:10:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מה, היה את גיורא באינטרמצו ופספסתי? חבל... בדיוק הייתי באמצע להתאמן אז לא ראיתי...
ושתדעי יערה, הוא ממש לא חושב שהקלרינט הזה הוא יותר טוב מקלרינט עץ! זה ממש בשביל הפוזה, הוא בעצמו אמר לי. הקלרינט הזה שלו שווה בערך 150$ וכשהוא מנגן בקונצרטים רציניים הוא שולף את הבופה - לא יודע בדיוק איזה דגם, אבל משהו שעולה לפחות פי 20 מהקלרינט פלסטיק השקוף.
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 27/03/2006 ב- 23:05:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חושב שאנשים צריכים לצאת מההנחה הילדותית שהכלי עושה את הנגן.
לשם הדוגמא הנה סיפור שסיפר לי פעם מורה שהיה תלמיד של יונה אטלינגר:

לפני לא מעט שנים, כשעוד יונה אטלינגר היה עוד בחיים, נפטר הקלרינתן הראשון של בית האופרה של פריז.
ולפי יונה הוא היה אחד הגדולים שהיו אז.
ואחרי שהוא נפטר מסתבר שיונה זכה לקחת את הקלרינט שהשאיר מאחור ואת כל האביזרים שלו.
מסתבר שאותו קלרינתן ניגן על פייה של בופה קרמפו, וכידוע הן מהגרועות שקיימות. וזה לא ממש מנע ממנו להישמע מדהים.

אם אין לך את הבסיס הנכון של זרימת האוויר, אחזקת הפה, תמיכה וכו'... מה הטעם להחזיק קלרינט בשווי 30 אלף שקל?
וגם ככה כשתגיע לרמה עולמית... מה זה משנה איזה כלי יהיה לך? ברגע שהכל נכון לדעתי הכלי לא משנה כל כך.

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 28/03/2006 ב- 07:45:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בהחלט נכון!
אבל בכל זאת יש סיבה לכך שיש הבדלים כל כך גדולים בין הדגמים הפשוטים למסובכים.. ויש סיבה לכך שרוב הקלרנטיסטים משתמשים בפיות של ונדורן, ולא בופה.
האמת שלי יש שתי פיות של בופה שנשמעות לי בסדר גמור, אבל אם אני מנגן בהם אנשים אומרים לי - למה אתה מנגן בפייה כזאת גרועה? ואז הם מסבירים לי למה היא גרועה...
חזור למעלה
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 28/10/2006 ב- 22:01:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי כמה דברים בקשר למה שנכתב -

קלרינט הפלסטיק השקוף של גיורא פיידמן הוא של בופה. נדמה לי שזה הדגם B12 שהוא דגם הסטודנטים מפלסטיק. היתה תקופה שהם יצרו גם שקופים, היום כבר לא. זה קלרינט לא רע בכלל.

קראתי לא מעט ובדקתי גם בעצמי השפעות של חומר הקלרינט על צליל. זה נושא שקשור בעיקר לפיזיקה ואקוסטיקה. מה שמדענים ואקוסטיקאים גילו, זה שאין השפעה של חומר הכלי על הצליל. או יותר נכון, יש השפעה אבל היא קטנה מדי בשביל שתורגש. מה שגורם לגוון הצליל הוא הצורה של עמוד האוויר. היה גם ניסוי רציני מאוד בקשר לחומר הפיות (קריסטל לעומת הארד-ראבר לדוגמא) והתוצאה היתה שגם אין אין מספיק הבדל. אפשר להשוות את זה ליריה באקדח באותו זמן שיורים מתותח. לא ישמעו את האקדח בכלל.
חומרים שונים, לדוגמא בפיות שונות, יכולים לתת לנגן הרגשה פיזית שונה, וזה מטעה אותו וגורם לו לחשוב שהצליל נשמע שונה. נגנים, ואנשים בכלל, נוטים להיות מוטעים על ידי מה שהם רואים או מרגישים.

הבדיקות היחידות האמינות הן בדיקות עיוורות כפולות. אלה בדיקות בהן גם הנגן וגם השופט לא יודעים מה החומר של הכלי עליו מנגנים. כאלה בדיקות נעשו עם שבעה חלילים של מרמאצו והוכיחו שאין הבדל משמעותי בין החומרים. אפילו חלק מהחלילים מהחומרים ה"זולים" יצאו בעלי צליל טיפה מועדף (אבל לא בהפרש שמראה על הבדל מספיק). בבדיקות אמינות מנסים להעלים כמה שיותר את הסובייקטיביות האנושית, ולבודד כמה שאפשר את מה שרוצים להשוות.

אז מה בעצם עושה את ההבדל בין הקלרינטים היקרים לזולים? העיצוב האקוסטי, העבודה שדרושה לייצר אותו והרמה המכנית והדיוק הגבוהים. אפילו שינויים קטנים בצורה של ה-Bore (עמוד האוויר) יעשו הבדל משמעותי בצליל.
לקלרינטים יקרים יש עמוד אוויר, חורים, ו-undercutting (זוויות בתחתית החורים) בדיוק גבוה מאוד ובעיצוב מושקע שגורם לצליל ואינטונציה טובים בהרבה. החברות משקיעות הרבה יותר כסף וזמן במחקר להגיע לעיצוב האקוסטי הזה. לקלרינטים זולים אולי לא יהיה undercutting ושינויים בעמוד האוויר והצליל והאינטונציה יהיו פחות טובים. גם הקלידים יהיו בגימור ברמה נמוכה יחסית בכלים הזולים, לדוגמא יותר מרעישים, כריות לא מדויקות מעל החורים, וכו'.

בקשר לחומרי הפיות, יש כמה הבדלים. פיות הארד-ראבר (מצטער אני לא יודע את השם העברי, הכוונה לחומר שרוב הפיות עשויות ממנו) הוא חומר שנוח מאוד לעבד אותו ויחסית אפשר לדייק מאוד בצורה הסופית של הפייה. לכן אפשר לייצר הרבה פיות כאלה ברמה גובהה. הבעיה (אבל זאת בעיה קטנה לדעתי) היא שהחומר משנה טיפה את הצורה במשך השנים והצליל או הרגשה של הפייה יכולים להשתנות.
לפיות קריסטל יש את היתרון שהחומר לא ישתנה. הבעיה היא שהרבה יותר קשה לעבד קריסטל ולהגיע לתוצאה מדוייקת בייצור. אם תבדקו 20 פיות קריסטל של אותה חברה ודגם אתם יכולים למצוא 20 פיות שונות מאוד. יש אנשים שמתמחים ב-refacing לפיות, שהם בעצם מתקנים את הבעיות בייצור.
ניסיתי הרבה מאוד פיות, הרבה גם של חברות שלא משווקים בארץ, גם מהארד-ראבר, גם מעץ, וגם מקריסטל, ולדעתי ההוכחות של הפיזיקאים והאקוסטיקאים נכונות, ואין הבדל. אפילו עשיתי השוואה של נגינה על אותו קלרינט ואותו נגן על הרבה פיות מחומרים שונים, ואף אחד לא זיהה איזו פיה היא מאיזה חומר.

בקשר לעלים, המחירים בארץ באמת לא הגיוניים, ובגלל זה הפסקתי לקנות עלים בארץ. כשמישהו שאני מכיר מבקר מארה"ב אני מזמין עלים אליהם. ניסיתי באמת המון סוגי עלים, את רובם אין אפשרות להשיג בארץ (אם מעניין מישהו אני יכול לנסות להזכר ולרשום את כל העלים שניסיתי, היו גם עלים מפלסטיק). בסופו של דבר אני מנגן בעיקר על Vandoren V12. לא יודע למה, אני מעדיף את הצליל שלהם. פעם אחרונה לא משמן הזמנתי שתי חבילות ויצא לי בערך 70 ש"ח לחבילה של 10 עלים (במקרה היה מבצע מיוחד) . המחיר הרגיל בארה"ב הוא באיזור ה-90 ש"ח אם אני לא טועה. אני חוסך על ידי זה שאני מנגן גם על העלים הגרועים. אם אני מצליח עם עלים לא טובים, אחר כך עלה טוב פתאום הופך הכל ליותר קל.

בקשר לפניות של בופה - היום הם באמת די גרועות (למרות שאפשר להשמע טוב גם עליהן) אבל דווקא פעם (נראה לי בשנות ב-20 עד ה-50 או משהו כזה, אני לא זוכר בדיוק מתי) היו פיות מעולות של בופה. אני לא בטוח שאפילו בופה עצמם יצרו אותן.

מקווה שזה עוזר למישהו.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 29/10/2006 ב- 01:36:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וואו! זו תשובה מפורטת ומעניינת.. אני אישית לא נשפן, אבל הרגשתי שזה מחכים אותי.
כאילו קראתי כתבה על איך לבחור כלי נשיפה במגזין מוזיקלי...
מגניב
ברוך הבא לאתרנו!

ג'יימס - sexyphone
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 14/10/2007 ב- 21:59:24

הודעהנשלח: 10/11/2007 ב- 23:52:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם משייפים עלה בסכין גילוח הוא יכול להיות יותר קל? או שזה רק יהרוס אותו?
amitai90
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 03/05/2007 ב- 16:18:12

הודעהנשלח: 11/11/2007 ב- 10:38:34    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מנגן על פיה מקריסטל של pomarico (שאגב, מיוצרת באיטליה באותו מפעל שבו וונדורן מייצרים את פיות הקרסטל שלהם). לא הרבה נגנים שניסו את הפיה הזאת התלהבו ממנה, וביניהם גם המורה שלי. הפיה הזאת נותנת תחושה מאוד חזקה של מיקוד עם זאת שהיא פתוחה מאוד. עם עלים קלים יותר היא נשמעת יותר bright, עם עלים מתאימים היא מצלצלת חם ועגול. לקח לי זמן להבין את מה שטמון בה ואני מאוד מרוצה ממנה.
אני משתמש בעלים 3.5 (עם הפיה הזאת) מסוג וונדורן כחול, ומסוג של עלים שנקרא WA reeds שמיוצרים בסינגפור.
בקשר לשאלתך, אדון ג'יימס, אני אישית לא משייף עלים ובכלל, משתדל כמה שפחות לגעת בהם עם האצבעות וכדו' מסיבה מאוד פשוטה: העלה הוא קפיס במבוק אורגני חי בעל "פיוניות", כשהפיוניות האלה נשחקות/נסתמות אנחנו מרגישים שהעלה "נגמר". ככל שאנחנו נוגעים יותר בעלה עם האצבעות (לכלוך, שומנים וכו..) אנחנו מקצרים את חייו.

מה אתם אומרים על חביות שונות, פעמונים, והחלפה של חלקים אלו?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 11/11/2007 ב- 14:23:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

במה שונה נגיעה של הלשון \ שפתיים מאיבר גוף אחר [כמו ידיים נקיות] ?
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 11/11/2007 ב- 19:16:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ניצן_גפן כתב\ה:
במה שונה נגיעה של הלשון \ שפתיים מאיבר גוף אחר [כמו ידיים נקיות] ?

יש הבדל.... לשון הרבה יותר גרוע! קורץ
ואם שותים ואוכלים כל מיני דברים לפני (או בזמן) שמנגנים אז עוד יותר. לדעתי לא צריך להגזים עם ההיגינה (איזה סקסופוניסט לא שותה בירה בזמן ההופעה צוחק) אבל שכל אחד יעשה מה שטוב לו!

אני גם לא משייף עלים. לא הייתי עושה את זה עם סכין אלא אם כן אתה רוצה להוריד הרבה מאוד. עדיף עם שייפנים או נייר זכוכית. יש אנשים שמומחים לשיוף עלים ויודעים איפה לשייף מתי ולמה, תלוי בבעיה של העלה. נדמה לי שיש על זה ספרים אפילו (אולי יותר נכון חוברות). אבל לפעמים אפילו שיוף טוב לא יגרום בדיוק למה שמצפים כי זה לא שחור לבן.

בקשר לחביות ופעמונים אחרים ניסיתי די הרבה (מכמה ייצרני החביות היותר נחשבים היום) ולפעמים יש הבדל (קטן) ולפעמים אין. מה שבטוח חבית או פעמון אחרים לא בהכרח ישפרו - זאת אומרת יכול להיות הבדל אבל לטובה או לרעה זה כבר החלטה של הנגן. לפני שניסיתי שיערתי שאין בהם משהו שיגרום לי לקנות אותם ואחרי שניסיתי אני בטוח בזה. לעומת זאת, מישהו שהוציא הרבה כסף על חבית חדשה רוב הסיכויים באמת יאמין שהיא יותר טובה (פסיכולוגיה פשוטה). למרות כל זה, יש מקרים שבהם דווקא כדאי לנסות חבית אחרת (פעמון זה פחות משמעותי) הם לדוגמא צריך חבית יותר קצרה בשביל בעיה באינטונציה (למשל כשמזג האוויר משתנה) או חבית חדשה יכולה להפיח רוח חיים בקלרינט )למשל קלרינט ישן, וזה יעלה פחות מאשר לקנות קלרינט חדש).
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
SaxGod
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 06/09/2007 ב- 13:23:17

הודעהנשלח: 11/11/2007 ב- 21:13:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סקסופוניסטים! באיזה פיה אתם משתמשים ובאיזה עלים?
חזור למעלה
amitai90
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 12/11/2007 ב- 12:16:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בקשר לחבית, המורה שלי נתן לי לנסות חבית מאלומיניום שעובדת בשיטת ה"קרבורטור". החבית עשויה מ"דיסקיות" אלומיניום סביב החלל הצילינדרי, מה שמאפשר זרימת אוויר סביב החבית ומונע חימום יתר שלה (שכידוע הפיה והחבית מתחממות ראשונות והדבר עלול לגרום לירידה בכיוון). וכמובן שכל יתרון עומד לצידו חסרון, ואין לדבר סוף.

ניסיתי שבוע שעבר חבית MOUENIN(מישהו מכיר?) ממש לא התלהבתי. הבנתי שלפני איזה 20 30 שנה זה היה להיט.

בקשר לפעמון, שמעתי שצריך להזהר מאד בהחלפות למיניהם, זה עלול לפגוע בוויברציות או משהו כזה.. מבולבל
חזור למעלה
Yard Bird
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 29/10/2007 ב- 15:28:20

הודעהנשלח: 14/11/2007 ב- 21:37:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי SAXGOD, בתשובה לשאלתך-
סקסופון אלט:
פיה: סלמר S90 190 עלים: וונדורן כחול 3.5
סופרן:
פיה: מאייר 7 עלים: וונדורן כחול 3

וג'יימס: בחיים אבל בחיים אל תשתמש בסכין גילוח
(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) עצבני שיוף של העלה היא עבודה מאוד עדינה (שעדיף לעשות עם נייר זכוכית) ונראה לי שלהוריד חצי מהעלה עם סכין גילוך ממש לא יעזור! צוחק

amitai90
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 15/11/2007 ב- 09:24:43    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי YARD BIRD,

היה לי מורה שהיה משייף את העלים שלו עם סכין קומנדו, אז סכין גילוח זה עוד השפויים..
חזור למעלה
SaxGod
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 15/11/2007 ב- 15:25:50    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חחחחחחחחחח אבל הוא היה עושה את זה טוב!
אם הבנתי נכון התכוונת לויקטור?
חזור למעלה
סקסופון
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 25/12/2007 ב- 13:19:43

הודעהנשלח: 25/12/2007 ב- 13:28:51    כותרת הודעה: הי תגובה עם ציטוט

מישהו צריך עלים לסקסופון תנור?? מס 3.5????
חזור למעלה
סקסופון
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 25/12/2007 ב- 13:30:30    כותרת הודעה: .. תגובה עם ציטוט

מישהו מוכר פיית גא'ז ממתכת ??
חזור למעלה
SaxGod
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעהנשלח: 25/12/2007 ב- 15:06:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מוכר. לאלט
חזור למעלה
סקסופון
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 25/12/2007 ב- 15:35:10    כותרת הודעה: הי תגובה עם ציטוט

אני מחפש לתנור..
חזור למעלה
סקסופון
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 25/12/2007 ב- 15:37:19    כותרת הודעה: . תגובה עם ציטוט

אם מישהו מחפש מורה לסקסופון שיפנה אלי..
חזור למעלה
לורן
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 12/03/2011 ב- 22:09:23

הודעהנשלח: 15/10/2011 ב- 21:32:07    כותרת הודעה: רגע תגובה עם ציטוט

אני היחידה שאין לה שום בעיה עם עלים???

העלים שלי מקסימים,אני משתמשת בונדורן(אין לי מושג איזה)המחיר סבבה.(13)

פייה?
למזלי,המנצחת שלי היא תלמידה של פיידמן,ואני הולכת לקבל בעוד חצי שנה בערך פיית קריסטל מתנה. מחייך
ווווווווווווווווווווווווווווווווייייייייייייייייייפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפיייייייייי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(זה רק בגלל שאמרתי לה שאני הולכת על כלייזמר,בתכלס-אני אוהבת את הג'אז יותר...)

ויש לי יחסית קצת עלים בבית(7 לקלאסי.4 לבס)

הבעיה-אני לא מרוצה מהקלרינט עצמו-יש לי אמאטי,ואני לא מחבבת אותו,אני מחכה לאפריל,יום הולדתי שבו אקבל את הקלרינט שלי מחייך
הבס שלי מעולה,סלמר פאריז מוכסף.ששווה המון.אבל הוא הורס עלים סדרתי,משוה כמו עלה חדש כל שלושה שבועות לערך.....

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum