עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

פיתוח קול ופיתוח דמיון

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> ווקאליסטים
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Chuka
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 04/01/2005 ב- 15:08:15

הודעהנשלח: 15/03/2005 ב- 16:04:03    כותרת הודעה: פיתוח קול ופיתוח דמיון תגובה עם ציטוט

איך שהוא, פורום הווקאליסטים ה"הו-כה-פעיל" שקט לאחרונה. אז יש לי שאלה לכל לומדי פיתוח הקול וכל מי שרוצה לענות;

כדי ללמוד פיתוח קול, אין ספק שדרוש דמיון פעיל ועולם דימויים עשיר... (לדעתי..). באיזה דימויים אתם או המורים שלכם משתמשים בזמן פיתוח הקול כדי להמחיש לעצמכם את הפעולות?

אני למשל אוהבת לדמיין שתי מעליות שנוסעות בו זמנית ומהר, אחת לכיוון הבטן והשניה לכיוון הראש. זה עוזר לי לעבוד על הקשר בין שרירי הבטן, הסרעפת והפקת הראש.
זה נשמע די מצחיק עכשיו שאני קוראת את זה, אבל אלה הדברים שעובדים אצלי צוחק

מה אצלכם?
שר
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
God
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 13:56:07

הודעהנשלח: 15/03/2005 ב- 20:00:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא לגמרי קשור, אבל מספיק קרוב: גם ריצ'ארד, וגם מאוריציו משתמשים בדימויים על נשים בשביל להמחיש כל מני נקודות....
מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 15/03/2005 ב- 20:03:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

האמת זה שזה לא ככה רק בפיתוח קול.. בכלל בשביל מוזיקה צריך דימיון פעיל לפעמים למורים יש דוגמאות כ"כ מופרחות.. בטח למעין ויוג יהיה הרבה מה להגיב על זה פעם הייתי עם אח שלי בשיעור של אלי ולאיש הזה יש את הדוגמאות הכי ביזאריות ששמעתי כל מיני שטויות על רכבות...
בכל מקרה, לפי הניסיון העתיק מאוד מאוד מאוד והקצר מאוד מאוד מאוד בשירה גם למורים לפיתוח קול יש כל מיני דברים של "תדמייני ש..." מאיזשהי סיבה לא ברורה בשירה הדימיון הזה אף פעם לא עבד אצלי יותר מידי( אולי לאור העובדה שדי שנאתי את המורה השנייה שלי לפיתוח קול..)
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Chuka
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 04/01/2005 ב- 15:08:15

הודעהנשלח: 16/03/2005 ב- 12:36:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דימויים של נשים דניאל? אני מפחדת לשאול..... מבולבל
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 16/03/2005 ב- 21:37:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אפשר לשלב בין השניים.... מעליות שעולות ויורדות... נשים.. דימויים שפרויד היה אוהב צוחק .

גם אצלי בשיעור המורה אוהבת להשתמש בדימויים. מקקים, למשל, "כמו ג'וק שמטייל על המקלדת, כך האצבעות שלך צריכות לרוץ על הפסנתר (ולא לשקוע)", או "תחשוב שיש לך פומפות קטנות בקצות האצבעות, כמו למקק, האצבע נדבקת לקליד". רוב הדימויים קשורים למגע של היד בקלידים ולמשקל (הרגליים שורשים, הגוף גזע והידיים ענפים). בד"כ הדימויים שקשורים לדינמיקה היא מקשרת לדרך שבה אנשים מדברים. (אדגים במפגש... אם תרצו)

האמת היא שדימויים הם השפה של האמנות בכלל ולא רק מוזיקה, העושר של היצירה קשור באופן הדוק לדימויים ולמידת ההצלחה של ביטויים. ראיתי לאחרונה קלטת וידאו של האוניברסיטה הפתוחה של כיתות אמן עם ארתור רובינשטיין ואייזיק שטרן, שהועברו כאן בארץ, ומאוד מעניין לראות את הפרשנות שלהם ליצירות דרך דימויים. לדוגמא, ארתור רובינשטיין תפר סיפור שלם לקטע של דביסי על דג זהב ששוחה בנהר, נתפס בחכה ומצליח להשתחרר ממנה...

איילתהשחר
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 08/08/2004 ב- 19:29:16

הודעהנשלח: 20/03/2005 ב- 01:07:18    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מלימודי השירה שלי (אם כי זה היה מזמן מאוד מאוד...) אני לא זוכרת שלום דימויים. רק הסברים יבשים מה לעשות.
בשיעורי הפסנתר שלי הדימויים בד"כ מתיחסים להבעה ואותם אנחנו בונות בייחד. (המורה באני) במעיין דיאלוג. בכלל השיעורים שלי הם דיאלוג (לפעמים ויכוח) אחד גדול. את הטכניקה ושות' אני בד"כ תופסת מהתבוננות במורה שלי. (אולי נגיעה כשצריך).
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי Yahoo! Messenger MSN Messenger
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> ווקאליסטים כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum