עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

לאו דווקא אשכול פמיניסטי
עבור לעמוד 1, 2  הבא

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פורום קומפוזיציה ותוכנות הלחנה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Chuka
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 04/01/2005 ב- 15:08:15

הודעהנשלח: 14/05/2005 ב- 20:34:00    כותרת הודעה: לאו דווקא אשכול פמיניסטי תגובה עם ציטוט

עלתה במוחי שאלה, שמעניין אותי האם תוכלו לענות לי עליה..

כמעט מאז ומעולם קיימים הרבה מאוד מלחינים. אך איפה המלחינות? כלומר, יש את קלרה שומאן, אלמה מאהלר או אפילו ניתן להרחיק אחורה בזמן עד הילדגרד פון בינגן, אך הראשונות תמיד חיו בצל בעליהן, ומעבר לזה לא התפרסמו כל כך הרבה מלחינות, גם בימים שאחרי מוסכמות חברתיות שפסלו דברים כגון זה.

גם בימינו אנו, המוזיקה מודרנית לא מתגאה בהרבה מלחינות... ואנא (הרי זו כל מטרת האשכול..) תקנו אותי אם אני טועה... קורץ

אז איפה הבנות?? מגלגל עיניים
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 14/05/2005 ב- 21:54:54    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זו שאלה טובה. ונראה לי שקשה מאוד לענות עליה... גם מלחינות ג'אז אין הרבה.

קראתי איזה ראיון עם מי שהקימה את בית ספר רימון (כך נדמה לי לפחות...). שהיא פסנתרנית והיא אמרה, שנשים צריכות להתעסק בכמה דברים ביחד. ושהם לא יכולות לעשות רק דבר אחד. כלומר שכל החיים שלהם יתנהלו סביב הלחנה, למשל. והתחום הזה של המוזיקה הוא כנראה יותר תובעני מתחומי אמנות אחרים. להלחין סימפוניה, זו משימה טוטאלית, שדורשת את כולך. רוב הנשים רוצות להקים משפחה ולגדל ילדים, נראה לי. אבל אפילו ברמה יותר עמוקה, אני חושב שיש אמת בזה, שיש הבדל פסיכולוגי (-תרבותי?) בין נשים לגברים, שגורם להן להיות כאלה, נאמר, שכדי לחוש סיפוק, הן צריכות לחיות בחיבור גדול יותר למציאות, וכן, אני חושב שהלחנה דורשת ממך להתנתק ממנה, ברמה לא מבוטלת.

מקווה שזה לא נשמע מדי שוביניסטי או משהו. אני בסך הכל זכר. מגלגל עיניים

guysoft
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 03/09/2004 ב- 15:14:35

הודעהנשלח: 14/05/2005 ב- 23:31:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

well-tempered, לסתור את הנושא של כתיבה פשוט..
יש הרבה נשים שכותבות... רק לא הרבה שכותבות תווים...

אני לא יודע מה קורה בזמנים המודרנים, אבל אולי בעבר הלחנה לא היה ממש עסק של נשים, כמו הרבה תפקידים, זה יסביר למה עד עכשיו לא היו מלחינות.

Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 15/05/2005 ב- 00:35:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אתם הולכים לשחוט אותי על מה שאני אגיד אז אני מתכונן לזה נפשית:
איך נגיד את זה בצורה עדינה... לדעתי שוויון זה לא דבר שכדאי שיהיה קיים..

ועכשיו אני מסביר:
אנשים לא יכולים ולא יהיו אי פעם שווים בין סוגים שונים של אנשים. הרי זה בלתי אפשרי!
אתה לא יכול לתת למישהו שהוא אסמתי להיות אצן, כמו שאתה לא יכול לתת למישהו עם פחד גבהים להיות טייס.
השוויון היה בדיוק הרעיון שהקומוניסטים רצו להכניס לעולם, ותראו מה קרה להם.
המינים אף פעם לא יהיו שווים כי הם שונים מנטלית, פיזית, התנהגותית וכו'. ועל כן יש דברים שבהם הנשים הרבה יותר טובות בו מאשר גברים ויש דברים שהן לא. מה לעשות זה ככה.

אף פעם לא יצרפו נשים במאה מטר למקצה של גברים, כי אחרת הן פשוט לא ינצחו!
ביום שיעשו את זה יהיה סקנדל כל כך גדול שזה לא יאומן. ואז אנשים צינים יגידו "אבל רציתם שוויון לא?"
ועל כן יכול להיות שלביא צודק, נשים אולי לא בנויות מנטלית, מחשבתית או כל דבר אחר בכדי להלחין. וכמו תמיד: בכל כלל יש יוצאי מהכלל ויש לנו את קלרה שומן ואלמה מהלר ואחרות.

עכשיו אתם יכולים לשחוט אותי.
קורץ

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
Chuka
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 15/05/2005 ב- 09:51:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדיאל, אתה צודק לגבי ההבדלים שאתה מתאר בין המינים לדעתי, אבל בימים שבהם נשים מגיעות לכל תחום שגברים מגיעים אליו ובעולם עם כל כך הרבה סוגים שונים של אנשים איך לא נמצאה בחורה שיכולה להתמסר לגמרי להלחנה כמו מה שתיאר לביא?

לדעתי זה נכון שנשים אוהבות לעשות כמה דברים במקביל ופחות להתרכז כל כולן בדבר אחד כמו סימפוניה למשל, אבל עדיין יש כל כך הרבה הבדלים בין כל אדם לאדם, בטוח שישנם נשים שזה מתאים להן...
עמוד תווים
חזור למעלה
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 15/05/2005 ב- 11:15:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ציפי פליישר !

והנה רשימת מלחינות: http://directory.google.com/Top/Arts/Music/Women_in_Music/Composers/

ויש תלמידות קומפוזיצייה באקדמיות בימינו את יודעת.

זה עוד עניין שמתגבש אני חושב תקופתית.

ועכשיו בתקופה הזו בעיית המינים פחות או יותר עומדת במקום אחר,
אז אם למישהו יהיה אכפת מהמוסיקה של התקופה שלנו ואולי ימצאו את זה גאוני
ומדהים בעוד 200 שנה, אז אולי יהיו מספר מלחינות בולטות, מי יודע.

אותו עניין קיים גם בתחום הניצוח.

מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 15/05/2005 ב- 11:50:34    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב גידאל: מאיפה להתחיל ?! הצילו!!!
אוקיי זה יהיה רצף של דברים לא קשורים:
א- לגבי זה שנשים לא מסוגלות להתרכז רק בדבר אחד.. אולי זה לאו דווקא חיסרון.. בכל מקרה יש בזה משהו.. גם אני שמעתי על זה רק מהכיוון שגברים לא יכולים לעשות יותר מדבר אחד בו זמנית..
ב- ישנן כל מיני מלחינות לא מוכרות לא רבות... אגב מישהו יודע איך קוראים לזאת מהשישיה הצרפתית?! וכמובן שכמו בכל תחום נקווה שהנשים יחלחלו גם לתחומים של ניצוח והלחנה..
ג- גדיאל לגבי הקומוניסטים.. זה לא מדויק.. בכל מקרה אני אתווכח על זה איתך מחוץ למסגרת של האתר...
ד-"נשים אולי לא בנויות מנטלית, מחשבתית או כל דבר אחר בכדי להלחין" ?!?!? אין תגובה... המום
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 15/05/2005 ב- 14:59:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ב. קראו לה ז'רמן טייפר. מאוד אנונימית, אבל כתבה לא מעט לכלי נשיפה.

יש בישראל שתי מלחינות יחסית מוכרות, בטי אוליביירו, מלחינת הבית של הסימפונית רשות השידור, ושולמית רן, שמתגוררת בחו"ל אם אני לא טועה.
עם מנצחות יהיה יותר קשה... צריך לאלף תזמורות כדי שיוכלו לעבוד עם מנצחת. יש כל מיני דוגמאות לכך שזה לא תמיד עובד. המנצחת גי'זל בן-דור דיברה על זה בכתבה ב"הארץ" שאני לא מצליח לאתר.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Chuka
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 15/05/2005 ב- 15:13:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מצד שני, מנצחות מקהלות ישנן הרבה יותר, וטובות.

טל, מי זאת ציפי פליישר? הרחב נמק והבא דוגמאות..
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 15/05/2005 ב- 16:28:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש גם את שמינאד.. שכתבתה כמה יצירות נחמדות שהמוכרת בניהם זה הקונצרטינו לחליל.. שזו באמת יצירה מאוד חמודה שכתובה היטב וחלילנים נוטים לבצע אותה לעיתים קרובות
חזור למעלה
EmmanuelOboe
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 14/04/2004 ב- 23:35:13

הודעהנשלח: 16/05/2005 ב- 09:35:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדיאל, זה נכון שאין שיוויון מוחלט בין המינים, כמו שאמרת, מהסיבה הפשוטה שגברים ונשים הם לא אותו דבר.

וזה נכון שלא יצרפו אישה למקצה ריצה של גברים, כי זה שתי קטגוריות שונות, ולגברים יותר קל ליצור מאסת שריר מאשר לנשים. יש להם במקרה הזה כישורים עדיפים.

אבל להטיל את זה ישר לתוך תחום ההלחנה זה בדיוק סוג המאצ'ואיזם המוסתר שפמיניזם נלחם בו. מה שאנחנו שואלים באשכול הזה הוא בעצם "האם באמת יש לגברים איזושהי עדיפות טכנית על נשים בהלחנה, או שהבעיה היא רק היסטורית חברתית". אתה בא ואומר "ברור שהן לא טובות כמו הגברים, ולכן הן לא מלחינות הרבה".

שים לב איפה השאלה, איפה הנחות הבסיס ואיזה הנחות אתה עושה בדרך. א'ב' של שיחה/ויכוח.

טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 16/05/2005 ב- 11:55:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא יודע הרבה על ציפי פליישר אבל אני אכתוב מהמעט שאני כן יודע.
היא מתגוררת בחיפה, היא מלחינה והיא מתעניינת ומתמחה בשפה הערבית.
ישנם מספר דיסקים עם יצירות שלה מוקלטות.
היא מלחינה עכשווית ישראלית ידועה בכל אופן.

~vick~
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 24/10/2004 ב- 19:05:11

הודעהנשלח: 16/05/2005 ב- 12:29:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדיאל, "נשים אולי לא בנויות מנטלית, מחשבתית או כל דבר אחר בכדי להלחין"- איך אתה יכול להגיד דבר כזה?! תסביר מה שאתה אומר... כי אני לא מוצאת בזה הגיון.
אתה לא יכול להשוות מקצוע כמו הלחנה למקצועות שבהם באמת ניכר השוני בין המינים כמו ריצה וכו' מה שאמרת.... איזה שוני חוץ מהשוני התקופתי יש בין נשים לגברים בתחום ההלחנה?
לביא אמר שנשים אינן מסוגלות להתרכז בדבר אחד... כמו הלחנה, אז איך זה שהן כן יכולות להתרכז והשקיע את כל חייהן בנגינה..? וכולנו יודעים שיש המון מוסיקאיות כאלה...
אני חושבת שאי יכולת/יכולת להתרכז בדבר אחד או יותר, לא קשורה להיותינו גברים או נשים, אלא קשורה איניווידואלית לאדם עצמו... רעיון

all others will be scaled

=)
חזור למעלה
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהנשלח: 16/05/2005 ב- 13:40:54    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כנראה שיש הבדל בין נגינה לבין הלחנה, ויקי. כי אני לא אמרתי את הטיעון הזה, אלא פסנתרנית (יש כאן לאנשים קריאה סלקטיבית...). ולא אמרתי שהן לא מסוגלות להתרכז בדבר אחד, במובן שאין להן יכולת לעשות זאת. אלא, כפי שהפסנתרנית ההיא העידה על עצמה, שהיא מוכרחה לעסוק בכמה דברים, ואני לא חושב שזו מגרעת. וכנראה שנגינה לא דורשת ממך משהו שהלחנה כן. הרבה שעות של נגינה ואימונים, שונות מאוד מהשתקעות שכלית, תובענית, וטוטאלית, שנדרשת להלחנה של יצירה גדולה. איני אומר שנשים לא יכולות לעשות זאת, אני משוכנע שהן יכולות. איני יודע אם המקור לנטיה של נשים לא להשתקע בדבר אחד היא מולדת, או תלוית תרבות (לבי נוטה להאמין שמדובר באפשרות האחרונה, דווקא), אבל זוהי המציאות, וזוהי הסיבה לכך שאין הרבה מלחינות. יתכן מאוד, שבעידן המודרני, המציאות התרבותית-פסיכולוגית הזו תשתנה.

רוב הנשים שאני מכיר, רוצות להקים משפחה, וגם רוצות לצאת לעבוד. וזה לא דבר פשוט בכלל, לגדל ילדים קטנים, לעבוד ולעשות את עבודות הבית... וגם להצליח כמו הגבר, שאין לו את כל זה על הראש. אז יש נשים שבעידן המודרני, רוצות להתקדם מבחינה מקצועית, ודוחות את הנישואים והקמת המשפחה, מהסיבה הזו. אפשר לומר, שהן אימצו לעצמן אידיאל, שנחשב גברי בתרבות שלנו, להשקיע בדבר אחד (=עבודה), כדי להתקדם ולהיות מנכליו"ת של איזו חברה גדולה. אבל רוב הנשים לא עושות כך. כי המשפחה היא דבר מאוד חשוב עבורן. יכול להיות שבעתיד, יותר ויותר נשים יהיו כאלו. ואז יהיו יותר מלחינות ויותר מלחינות שנשמע עליהן.

זה ניתוח קצת פשטני, אני מודע לכך, והפמיניסטיות האמיתיות יאמרו, שכל הקריטריונים למיהו מלחין טוב הם גבריים, ולכן נשים לעולם לא יוכלו להיות כמו בטהובן, נניח...
מקווה שהבהרתי למה היתה הכוונה בלהתרכז בדבר אחד. ושלא דובר על יכולת, אלא על רצון. קורץ

well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהנשלח: 16/05/2005 ב- 15:32:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אגב, נדמה לי שאפשר להעביר את העץ הזה ל"פורום קומפוזיציה" השומם...
אחד המנהלים מוזמן...

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 17/05/2005 ב- 09:15:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם לא מנסים לנתח את יכולות האישה בתחום הקומפוזיציה (מה שעדיף שלא לעשות כל עוד אתם לא אנתרופולוגים\ביולוגים\מנתחי מוח וכו') אז מגיעים לשאלה "איך זה שבמהלך 400 שנות מוסיקה, מראשית הברוק ועד ימינו, כמעט שאין מלחינות ידועות?" הנשים הרי היוו ומהוות חצי מאוכלוסיית המין האנושי. אמנם לאישה היה קשה להתבלט עד לפני 120 שנים בערך, אך עדיין היו מספיק נשים ממעמד האצולה שנהנו מיתר חופש ואפשרויות. כבר לפני 200-220 שנים התחילה תופעת "נשות הסלונים", נשים ממעמד גבוה בד"כ שנכנסו לחוג האצולה.
לדעתי זה דיי מובן מאליו שהמלחינות שכן זוכרים עוד, היו קשורות בצורה מסוימת למלחינים גדולים דוגמת שומן ומאהלר.
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 17/05/2005 ב- 11:38:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רק שהדבר הזה (נשים של סולנים/מלחינים) די הפסיק להתקיים במאה ה20, שדווקא במאה הזאת שאמורה להיות המאה שקרו בה הכי הרבה ארועים היסטוריים ושינויים דרסטיים בתפיסות ובטכנולוגיה וכו'... הייתי מצפה לראות שינוי דרסטי בהלחנת נשים.
ועדיין במאה הזאת, זעיר אנפין של נשים הצליחו לפרוץ לתוך תודעת המוזיקה הקלאסית (בדוגמת ססיל שאמינד) כמו גברים לדוגמת ברנשטיין, סטרווינסקי, השישייה הצרפתית, שוסטקוביץ' רוול וכו'.

על כן אני אישית לא יכול להאשים את ההיסטוריה/התנהגות כלפי נשים בכך,
כי העולם במאה הזאת ראה את עלייתם של הרבה מאוד נשים בהמון המון תחומים.
על כן הגיוני שיש כנראה איזשהוא הבדל מהותי בין גברים לנשים בכל מה שקשור להלחנה שמנע מהן להיכנס לעולם הזה . והואיל ותחום ההלחנה הוא משהו מהרוח/אומנות, כנראה שזה קשור איכשהוא לתחום המחשבה/רוח/מנטליות/או כמו שהסביר לביא (אני לא ממש מצליח למצוא את המילה הנכונה לזה מתבייש )
לפחות כך נדמה לי.

בכל מקרה אני מקווה שהסברתי את עצמי מספיק טוב.

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 17/05/2005 ב- 21:52:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מישהו\י מתנדב להמציא חידה על מלחינה? זה אומנם יהיה קשה, כי אם מודיעים שהחידה היא על מלחינה אפשר לנפות כבר 99.9% מהמלחינים, אבל בכל זאת... זה יהיה מאוד נחמד. וגם יעזור למוחות הקודחים שלנו שמנסים למצוא רעיונות חדשים.
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 27/09/2005 ב- 20:20:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המממ סתם בשוטטי באינטרנט נפלתי על הרשימה המעניינת הזאת,
ומיד נזכרתי בשרשור בנושא שהיה פה.
אני חושב שטץ שם פעם רשימה מגוגל... הנה אחת אחרת.

המפורסמות ביותר ששמתי לב אליהן:
כמובן שומן ומהלר, אבל גם בסוויץ' מפולין (שהאמת בהתחלה לא ידעתי שזה אישה), נדיה בולנג'ה,
ואישה בשם רספיגי... אשתו של?
רק מוזר שפאני מנדלסון לא נמצאת ברשימה הזאת.

תהנו
http://w3.rz-berlin.mpg.de/cmp/comp_women.html

Contre Tenor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 11/12/2004 ב- 17:20:29

הודעהנשלח: 28/09/2005 ב- 00:10:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קראתי את האשכול מתחילתו והייתי המום מכמות השובניסטים שיש פה בפורום!!! נשים שוות לגברים. נקודה. ואם זה היה תלוי בי, הייתי נותן לנשים לנהל את העולם שלנו. אתם יודעים מה השוני האמיתי בין נשים לגברים? האופי. גברים הרבה יותר כוחניים, אגרסיביים ואלימים מנשים - תכונות שרכשנו במהלך ההיסטוריה האנושית, תכונות, שלפי דעתי, עושות אותנו חלשים מהנשים.

וזה כל מה שיש לי לומר בנושא. תתביישו לכם השוביניסטים, מי ייתן ותתחתנו עם אישה שתביא הבייתה משכורת חודשית פי חמש משלכם.. לשון

ודרך אגב, שימו לב שחלק מאוד נכבד, אם לא הרוב הדי מוחלט של הזמרים (כן, אני יודע שנושא הפורום הוא קומפוזיטורים, אבל הייתי חייב להכניס את זה) היותר מפורסמים בעולמינו הוא דווקא נשים: על כל שלוש דיוות יש זמר ממש ממש טוב ומפורסם אחד....!!!

Del vostro Erebo sull'ara,
Colla face dello sdegno
Io vi sfido, o spirti rei!
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 28/09/2005 ב- 08:37:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

וואלה? רוצה לדעת כמה מנצחים יש על כל מנצחת אחת?
כל מה שאמרת במשפט האחרון הוא שיש יותר זמרות. בלי שום פואנטה ממשית.
ותדע לך שבתחום החלילנות, שבשביל הרבה אנשים נראה לפעמים כנשי (למרות שאני ממש לא מסכים), רוב הוירטואוזים הם גברים. אז? זה אל מוכיח כלום.

דוגמא נוספת מאוד מעניינת:
רוב השפים בעולם, האנשים שבמטבח שהרבה רואים אותו כמקום האולטימטיבי לאישה,
הם גברים. כן כן.
אני לא שוביניסט, אבל אני יודע שדרישות שאפשר לבקש מגבר לא תמיד ניתנות לעשייה על ידי אישה.
וכך להיפך.
אם המבנה הגופני שונה, אם האופי שונה.... איך בדיוק נצליח להתנהג בצורה דומה?

Contre Tenor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 28/09/2005 ב- 10:23:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא ביקשתי התנהגות דומה, אלא יחס שווה! תודה לאל שנשים וגברים חושבים אחרת ומתנהגים אחרת, כי אם הנשים היו מתנהגות כגברים העולם עכשיו היה חורבה אחת גדולה. בכל האשכול הזה דאגת להביא דוגמאות במה גברים יותר טובים מנשים, אבל פעם אחת לא אמרת שנשים שוות לגברים בכל תחום אחר, ופה הבעיה שלי. ואני לא כל כך חושב שנשים מוגבלות מחינה פיזית - בצה"ל הן לוחמות לכל דבר, לדוגמא, צפית בשידורי ההתנתקות? ראית כמה נשים התמודדו פיזית עם המתנחלים ה************?! והתמודדו יפה! עלי לציין שיותר יפה אפילו מהגברים שהיו שם. זה שיש יותר חיילות פקידות ביחס של עשר לאחת, זה עניין של מנטליות וסגנון מחשבה, לא של יכולת.

לגבי הדוגמא שנתת עם השפים - אתה באמת חושב שנשים לא מהוות חלק נכבד מאוכלוסיית השפים בעולם כי הן אינן מסוגלות לבשל?! צוחק ואני חשבתי שאנשים כמוך דווקא בעד שנשים תבלנה את זמנן במטבח... לשון

Colla face dello sdegno
חזור למעלה
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 28/09/2005 ב- 10:30:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

CONTRE TENOR!
לא מקובל עלי שאתה משמיץ אנשים בדרך להגן על אנשים...
אם יש לך הסתייגות מדבריו של דומבי, יפה לך ...אבל את דעותיך על המתנחלים שמור לעצמך!

Contre Tenor
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 28/09/2005 ב- 11:02:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מצחיק אותי שאפשר פה בפורום להתייחס בזילזול ל50% מאוכלוסיית כדור הארץ, ועם זאת אסור להתייחס לכמה פושעים.

Colla face dello sdegno
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 28/09/2005 ב- 11:10:41    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

על גופתי המרקיבה לא אתן לאף אחד להפוך את הפורום הזה למקום שבו תרבות הדיון היא ירודה. לעזאזל, לכו ללמוד איך מדברים ומביעים דעות בצורה פומבית. ותקנו גם טאקט בדרך.

סוג ההתבטאות הזה קיים בפורום שלא אזכיר את שמו, והוא קיים שם ומבייש את הפורום שלו. שם יש מנהלים סלחניים יותר. כאן יש אפס סובלנות. ואם אתן רוצים שאני אעבוד בעריכת הודעות במשרה מלאה רק תגידו.

דרור היקר,
אני מבין את דעותיך והשקפת העולם שלך, ושלי כרגע אינה משנה, אך כל עוד בית המשפט לא הכריז על ציבור שלם כעל ציבור פושע, הודעתך פסולה. מבחינתי אתה יכול לדבר עם חבריך על כך, אך לכתוב זאת בפורום ציבורי (שמשתדל לכבד את עצמו...) זה דבר בלתי מקובל. לפעם הבאה.

יום טוב וגלישה נעימה,
הנהלת האתר.
חזור למעלה
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהנשלח: 28/09/2005 ב- 11:15:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מצחיק אותך?, שיבושם לך...
קודם כל, אף אחד לא השמיץ כאן נשים , אולי היו כמה דעות שוביניסטיות וזה לא אומר שכדי להגן על הנשים אתה תשמיץ ציבור בעם גם אם הוא נראה לך פושע וגם אם 10000 נראה לך "כמה".
מבחינתי כאן הסתיים הדיון ה"פוליטי".
אם אתה בכל זאת מעוניין להשמיץ אוכלוסיות לך לפורום השמצות.[/b]

עוגי
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 10/04/2004 ב- 04:13:19

הודעהנשלח: 28/09/2005 ב- 12:19:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב גם אני רוצה להגיד כמה דברים.

קודם כל, contre tenor, התגובות שלך באמת לא במקום לדעתי. זכותך למחות נגד דעות ודברים של אנשים אחרים, אבל הסגנון ממש לא לעניין. אני באמת מבקש שנניח כאן לנושא המתנחלים כי זה לא הנושא שהאשכול עוסק בו. אתה יכול לדבר על פוליטיקה בעוף-טופיק, למרות שאני בספק אם מישהו ירצה להיכנס לדיונים האלה אצלנו בפורטל.
אתה מחית בתוקף נגד הקביעה או רמיזה של הרעיון שנשים חלשות יותר מגברים. כמה שורות אחר כך כתבת שלדעתך אנחנו דווקא יותר חלשים מנשים. האם זה לא הצד השני של אותו מטבע? אם אתה טוען בתקיפות כזאת שנשים וגברים שווים, למה אתה משמיץ ככה את המין הגברי? אני חושב שזה מוטעה ונבזי להאשים את הגברים בכל תחלואי העולם, אם מישהו היה מאשים בכך את הנשים היית מתקומם ובצדק לגמרי!

הדעה שלי היא, כפי שאמר דסמונד מוריס, שגברים ונשים הם שווים ובה-בעת שונים. אני מאמין שלנשים ולגברים יש את אותה היכולת לתרום ולהשפיע על העולם. אין שום ספק שנשים וגברים צריכים לקבל יחס שווה מבחינת החוק ושוויון הזדמנויות בכל עבודה וארגון חברתי.

עכשיו מצד שני, אני חושב שצריך להכיר בעובדה שאכן יש הרבה מאוד שוני בין נשים וגברים. יש הבדלים בהתנהגות ובמנטליות, שמחקרים הוכיחו שהם לא רק תוצאה של מוסכמות חברתיות, אלא יש להם גם סיבות ביולוגיות. כשאני אומר הבדלים במנטליות אני מתכוון שלמרות שבאופן כללי היכולות המנטליות שוות, כנראה שצורת החשיבה שונה.
בכל מקרה, לדעתי ההבדלים האלה יצרו יתרונות לקבוצה מסויימת בתחום מסויים. זה לא מקרה שכמעט כל מנהיגי המדינות בעולם הם גברים. למרות שאין אולי הרבה פער בין המינים מבחינת היכולת, יכול להיות שלגברים, מבחינה סטטיסטית יש יותר שאיפה להגיע לעמדות כאלה.

גם אם מקבלים את ההנחה, שאני חושב שיש בה הרבה מן האמת, שלגברים ונשים באופן כללי יש מנטליות שונה שמעניקה לכל אחת מהקבוצות יתרון מסוים בתחום מסוים, זה אולי פתרון קל מדי. למה יש יותר מלחינים ממלחינות, ויותר מנצחים ממנצחות, אבל יותר נבלאיות מנבלאים? איזה משקל מקבל העניין הביולוגי ואיזה משקל המוסכמות החברתיות (שאולי גם להן יש סיבות ביולוגיות?) אני לא חושב שההבדלים הביולוגיים משמעותיים מספיק כדי להעניק יתרון לגברים בתחום כזה של יצירה אומנותית כמו הלחנה, בעיקר אם רואים את הכמות האדירה של סופרות/משוררות/כוראוגרפיות.

טוב זה היה קצת מפולסף (סורי), ובעצם מה שניסיתי להגיד זה שאין לי תשובה... זה דיון מאוד מעניין ויהיה כדאי להמשיך אותו, אבל אם רק נשמור על דיון תרבותי. אני חושב שצריך להיזהר מאוד מתוויות כמו "שוביניסט", אני לא מכיר אף אחד מהפורום שהייתי מדביק לו תווית כל כך שטחית מהסוג הזה.
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 28/09/2005 ב- 12:26:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שום דבר בעולם הזה אינו שווה לדבר אחר. לא קיימים שני דברים כאלה! אפילו תאומים תמיד יהיו שונים קצת.
שוויון קיים רק במשוואות של מתמטיקה.
כל אדם, כל אישיות, יש לה את המיוחדות שלה באופן אישי ואסור בכל מצב להשוות אותה למישהו אחר!
לא תוכל לעולם!! להגיד על שני ביצועים שהם דומים בדיוק באותה צורה. לכל ביצוע יש את הסגנון התפיסתי המיוחד שלו.
כמו כן לא תוכל למצוא מקצוע אחד בו נשים וגברים שווים בו. שווים 50-50?!?! לא תוכל למצוא לעולם.
תמיד נשים או גברים יהיו יותר טובים או פחות שולטים אחד מהשני. תמיד.
שוויון מוחלט הוא מציאות אוטופית לחלוטין. כמו שאמרתי... רק במתמטיקה.

אני מאמין שיש הרבה תחומים בהם נשים שולטות כרגע.
לדוגמא: תחום הקלרינט. התחום בו אני עוסק, לדעתי, נשלט בימינו ע"י נשים.
העובדה שיש תחומים בהם נשים בולטות יותר מגברים, או שגברים בולטים יותר מנשים, לא אומר שאחדבכלליות יותר מוצלח או טוב מהשני. אנחנו לא פה בעניין של תחרות.
ועדיין, גם אם אחד מהמינים מוצלח יותר בתחום אחד, לא אומר שהמין השני פסול מלהיכנס לתחום הזה.

יחס שווה אני אתן לכולם,
אבל יחס שווה לא אומר שאני צריך להתעלם מהצרכים המיוחדים של כל אחד מהמינים.
אני נותן יחס שווה, אבל עם קצת שכל. יש מקרים שבהם צריך לתת קצת העדפות לאישה כי יש לה צרכים מיוחדים, או לגבר. זה לא משנה.
העיקר הוא: להתייחס לכל בן אדם בצורה שווה, אך לדעת גם לתת העדפות איפה שצריך.

נ.ב: בצה"ל הן לוחמות לכל דבר,
ועדיין הן משרתות רק שנתיים. זה השוויון עליו אתה מדבר?!
ועם כל הכבוד לדאגותיך על שוויון בין גברים לנשים, יש תחומי שוויון בחברה הישראלית שצריכים קצת יותר תשומת לב. (ע"ע אתיופים, עניים, פנסיונרים, אימאות חד הוריות והרשימה ארוכה....)

Chuka
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 28/09/2005 ב- 12:30:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אז למרות שאני שמחה שהאשכול חזר לכותרות, בהחלט הייתי שמחה לראות את זה בנסיבות קצת יותר תרבותיות...

אבל אחרי שניהלנו ויכוחים על מקומה של האישה בעולם למה איפה ולאן, מישהו הצליח כבר להבין למה אין כמעט מיידעלך שמלחינות? אולי זה אחד מפלאי העולם שלא נקבל עליהם תשובה אך פעם?
מבולבל
חזור למעלה
ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהנשלח: 28/09/2005 ב- 12:48:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מאמינה שעם הזמן זה יתפוס תאוצה , כמובן שלא עד כדי כך שנשים יהו ברמה של גברים בקומפוזיציה, [למה כמובן -אם אתם שאולים? בגלל שכמו שהוזכר כאן לנשים יש עוד תפקידים בחייהם שלפחות הם תופסות אותם כיותר חשובים, כמו לגדל ילדים, זה כמעט בלתי אפשרי לעסוק בהלחנה ברצינות ובו בזמן להקים בית. אם תשימו לב, תראו שרוב המוסיקאים והאומנים בכלל לא נישאו, אלא העדיפו להתמקד על היצירות שלהם..-אם אני טועה, תקנו אותי..]
כמו בכל תחום שרק גברים עסקו בו עד ה100 שנים האחרונות, גם בקומפוזיציה, יהיו עוד נשים-אל דאגה...

בנוגע לשוויון , מבחינתי זה מונח שמקורו טעות. לפחות בנוגע לנשים וגברים. לא יכול להיות מצב שאשה תהיה ששוה לגבר וההפך, כפי שנאמר כאן אולי אלף פעמים..
מה שכן קרה זה ש"חנקו" את הנשים בבית ולא נתנו להם להתפתח ולזה אני לא מסכימה..כל מין צריך להתפתח בכל התחומים האפשריים, זאת החירות. אבל להגיד שהנשים צריכות להיות כמו הגברים, זה דבילי .
עד כאן דעתי.. מחייך יום מושלם לכולם!

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> פורום קומפוזיציה ותוכנות הלחנה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד 1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum