עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

שאלה עם יצירות לחליל

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
OmRi CoHeN
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 21/12/2004 ב- 20:07:51

הודעהנשלח: 21/05/2005 ב- 19:30:27    כותרת הודעה: שאלה עם יצירות לחליל תגובה עם ציטוט

אתה יכול להסביר לי קצת על הקונצ'רטים של איבר ושל חצטוריאן... כי הם מדהימים לפי דעתי ואני עומד לנגן אותם....

ואם יש לך את הדיסקים שלהם אז אני יודה לך מאוד אם תוכל להביא לי לצרוב בהזדמנות

בתודה
עומרי צוחק צוחק צוחק
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
God
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 13:56:07

הודעהנשלח: 21/05/2005 ב- 20:11:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

*הנהלה*

להעביר למסר אישי!

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 21/05/2005 ב- 20:53:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה בסדר, אני אתייחס לזה כאל פניה כללית... נרחיב את מאגר הידע.

בוא נראה מה כאן ניתן להסבר...

שניהם קונצ'רטי שכל אחד קשה יותר מהשני. הקונצ'רטו של איבר נכתב למען מרסל מואיז, חלילן שעבד יחד עם איבר בקונסרבטוריון המפורסם של פריז (איבר ניהל אותו). הקונצ'רטו כתוב בסגנון הפחות פופולארי של איבר, פחות טונאלי ופחות הומוריסטי, אבל כתוב היטב.
הביצוע היחיד ששמעתי הוא עם סוזאן מילאן. אני אישית לא אהבתי, אבל אני לא מכיר משהו אחר.
הקונצ'רטו של חצ'אטוריאן נכתב כידוע לכינור במקור, ועובד בהמלצת המלחין ע"י רמפל. אני מאמין שזה הביצוע האולטימטיבי ליצירה. בעיקרון העיבוד לחליל לא הולך טוב עם התזמורת, מאחר ולחליל קשה להתמודד איתה... תזמורת רחבה במיוחד...

אין לי אף ביצוע של שני אלו, אבל אני מאמין שליונתן רום יש (אתה מכיר אותו).

בהצלחה איתם!
חזור למעלה
Ave maria
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 15/04/2004 ב- 20:52:36

הודעהנשלח: 23/05/2005 ב- 21:04:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש לי את שניהם בביצוע של עמנואל פהו, למקרה שצריך=]
nitznutz5
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 08/09/2004 ב- 22:20:42

הודעהנשלח: 23/05/2005 ב- 23:10:21    כותרת הודעה: אם כבר מדברים על יצירות תגובה עם ציטוט

אני צריכה את עצתך עידן ,
יוסי אמר לי להכין רשימה של יצירות שהייתי רוצה לנגן ברסיטל בגרות , אבל אני בבעיה
יש כמה וכמה יצירות שאני רוצה מאוד לנגן , הבעיה היא שאני לא בטוחה בקשר לרמה שלהם
אשמח לשמוע את דעתך :
מרה-וואריאציות לה פוליה לחליל סולו (והאם זה נחשב כקטע מהתקופה הבארוקית ? )
דביסי -סירינקס
הפארטיטה של באך
הונגר -דאנס דה לה שאברה
אני גם מחפשת הצעות ליצירות ישראליות מאחר ואני לא מכירה ..
אשמח להצעות נוספות , הכל מתקבל בברכה , רק קח בחשבון ,אני ממש לא רוצה לעשות תוכנית רסיטל כמו שכולם עושים , אני רוצה משהו ייחודי ..!
מאוד שמח
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 23/05/2005 ב- 23:47:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני אתחיל מהסוף:

אם את רוצה משהו יחודי, אז סירינקס ובאך לא באים בחשבון, היות והם מנוגנים המון.
אני לקחתי את ריקוד העז של הונגר, ולפי דעתי זו יצירה כמעט גאונית (גם ניתחתי אותה לעבודה ומאוד נהנתי). לא מנגנים את זה הרבה, אז יש מקום לשיקול.

בקשר למרין מרה: קצת על היצירה - היצירה היא בעצם נושא ווריאציות לכלי כלשהו (עוד לא ברור לי מה...), אבל היא פופולארית מאוד בחליל. היא מבוססת על מוטיב ספרדי שהיה כל כך אהוב באותה תקופה עד שאנשים שרו אותו בכל מקום ובכל זמן, עד שאמרו שהם "משוגעים", ומכאן שם היצירה. מרין מרה כתב על זה ווריאציות מאוד מאוד יפות, אבל הן גם דיי קשות, ולפי דעתי לא קל לנגן את זה טוב. זה נתון לשיקול דעתך. אגב, משה אפשטיין ניגן את זה לפני חודשיים-שלושה בקונצרט ביתי והיה מאוד יפה. וכן, זה קטע ברוק. המלחין ברוקי, זה מספיק...
קטע סולו נוסף שעלול להיות מקורי ויפה הם בעצם 8 הקטעים הקצרים לחליל של הינדמית'. לא שמעתי את כולם, אבל קשה לי לפקפק באיכות היצירה. אני בטוח שזה חומר טוב.
במסגרת איסוף הרפרטואר שלי נתקלתי גם בסונטות סולו של סמרטיני, ובקפריצים של קוואנץ. אולי זה יעניין אותך, אני לא ממש מכיר אותם.
כמו כן קיימת האפשרות לנגן את יצירת הסולו של איבר. אבל אם כבר לוקחים יצירת סולו צרפתית כזו, אז עדיף לקחת את ההונגר, לדעתי.
זה מש שאני זוכר. אם החוברת הייתה לידי אז כנראה שהיה לי יותר היצע... כרגע כמעט 1 בלילה ואני עייף, אז קבלו את התנצלותי.

בקשר ליצירות ישראליות: יש את הסטנדרט שזה פאול בן-חיים ו"יפה נוף" של ירדנה אלוטין. אני ניגנתי את "יזכור" לחליל של ינעם ליף. יש גם קטעים של סטוצ'בסקי שאני לא כל כך אהבתי. בנוסף יש סולו-סונטה של יחזקאל בראון שהיא דיי יפה. ואם אני לא טועה יש לו גם קונצ'רטו.
אני חושב שהכי כדאי לך לקפוץ לאקדמיה ולבדוק מה יש להם שם... או להתייעץ עם יוסי בקטע הזה, כי הוא מכיר טוב מאוד את הרפרטואר הזה.
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 24/05/2005 ב- 22:15:57    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקידוק,

עכשיו אני עם המחברת, ויש כמה דברים שעשויים לעניין אותך:

מאגף הענתיקות יש את 12 הפנטזיות של טלמן ששכחתי... אני חיבבתי הכי הרבה את הפנטזיה בפה דיאז מינור, אבל כל אחד יכול לבחור לפי ראות עיניו, יש מספיק...
בנוסף יש סונטות סולו של קואנץ, אבל אני לא מכיר אותן, ואני בטוח שיש אותן איפהשהו בספריות.

יצירות מאוחרות יותר: קולאו, אליוט קרטר, סוויטה של פרנסה (בטח דיי אכזרית), קטעים שונים של ז'וליבה, תומאסי, ויצירה שאני דיי חיבבתי, אבל היא קצת מוזרה וקצת קשה, וזה density 21.5 של אדגר וארז.

אלה מרבית היצירות לחליל סולו שאני מכיר, ושכתבו אותם מלחינים פחות או יותר מוכרים.
אולי יום אחד אני אכניס למחשב את הרשימות שלי ואעלה אותן לכאן. אבל זה בטח יקח עוד שנה.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum