עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

בעקבות מה שמתחולל לאחרונה בעולם...

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 07/07/2005 ב- 20:27:11    כותרת הודעה: בעקבות מה שמתחולל לאחרונה בעולם... תגובה עם ציטוט

גלים של הרס ושנאה שוטפים את העולם מדיי יום.
חוליגניזם וונדליזם חוגגים...

האם למוסיקה ולנגינה יש השפעה על מי שעוסק בה מבחינה זו? כלומר, אתם חושבים שהיא עושה מוסיקאים יותר "רגועים"? ומה בדבר ז'אנרים אחרים?

תגובות...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 07/07/2005 ב- 20:34:54    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה מזכיר לי את הבדיחה:

You have heard of the "Mozart Effect" — in which you play nothing but Mozart's music for your young child, and he or she becomes highly intelligent and creative?

Ah, but, have you heard of the...

BRUCKNER EFFECT: Child speaks very slowly and repeats himself frequently. Gains reputation for profundity.
WAGNER EFFECT: Child becomes a megalomaniac. May eventually marry his sister.
MAHLER EFFECT: Child continually screams - at great length and volume - that he's dying.
SCHOENBERG EFFECT: Child never repeats a word until he's used all the other words in his vocabulary. Sometimes talks backwards. Eventually, people stop listening to him. Child blames them for their inability to understand him.
BABBITT EFFECT: Child gibbers nonsense all the time. Eventually, people stop listening to him. Child doesn't care because all his playmates think he's cool.
IVES EFFECT: the child develops a remarkable ability to carry on several separate conversations at once.
GLASS EFFECT: the child tends to repeat himself over and over and over and over and over and over and over and over and over and over and over and over and over again.
STRAVINSKY EFFECT: the child is prone to savage, guttural and profane outbursts that often lead to fighting and pandemonium in the preschool.
BRAHMS EFFECT: the child is able to speak beautifully as long as his sentences contain a multiple of three words (3, 6, 9, 12, etc). However, his sentences containing 4 or 8 words are strangely uninspired.
And then of course, there's . . . THE CAGE EFFECT: Child says nothing at all for four minutes and thirty-three seconds. This effect is preferred by nine out of ten of the classroom teachers interviewed.

God
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 13:56:07

הודעהנשלח: 07/07/2005 ב- 20:49:05    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חחחחחחח יפה..... במיוחד הבראהמס...

עידן: איך תסביר את מיכאל אם התאוריה שלך נכונה?

טל כץ
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 07/07/2005 ב- 20:50:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הרבה דברים מרגיעים. כל אחד מחפש לעצמו מה מרגיע אותו.
העיסוק של לנגן בכלי נגינה ולבצע יצירות זה דבר מרגיע. זה נותן לך מטרה, רמת ריכוז כל שהיא ורוגע.
לי בכל אופן. אבל בעיקר באימון. כשזה אני לבד עם עצמי במחשבות שלי, עם האתגר של כלי הנגינה והמוסיקה.
אני מניח שיש אנשים שזה גם לא בהכרח מרגיע אותם, אולי אפילו עושה אותם עצבניים ביותר.
אני לא חושב שזה משנה מה הז'אנר של המוסיקה. כשאנחנו מדברים על העניין הזה שזה מרגיע
אותנו זה בגלל העיסוק עצמו של לנגן בכלי נגינה. עיסוקים מרגיעים אותנו.

המוסיקה עצמה, לקהל המאזינים, יכולה להביא כל מיני אווירות. לא רק אווירת רוגע.

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 09/07/2005 ב- 18:22:34    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גם אני חשבתי לי שזה מעין ריפוי בעיסוק...
מה שמאוד מוי אצל הרבה מוסיקאים פעילים ורציניים הוא העובדה שאין להם זמן לדברים אחרים. הם לא ילכו להפגין, או יבזבזו את זמנם על סכסוכים שונים ומשונים, כי הם יפתרו הכל בטענה ש"אין להם זמן". זה אומנם יוצר מעט אנטיפיות וריחוק מהקהילה, אבל זה יוצר קבוצה שהיא בלתי מזיקה בעליל.
חזור למעלה
טל כץ
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 09/07/2005 ב- 19:14:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה שלאנטיפטיות שלך אין זמן לדברים כאלה זה לא אומר שאתה מייצג את כל המוסיקאים בעולם.
לעומתך... יש נגנים שלא מנגנים כל היום ויש כאלה שתומכים בדברים פוליטיים שכאלה.

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהנשלח: 09/07/2005 ב- 20:18:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מכליל כמה מוסיקאים שאני מכיר. לא כל המוסיקאים כאלה, אבל ביחס לשאר האוכלוסיה, יש אחוז גדול שמקדישים זמן למוסיקה בעיקר על חשבון פעילות פוליטית.

יש כמובן מוסיקאים אחרים. שניים מהם כבר הבריזו לי מחזרות כי הלכו להפגנה... רשע או מאוד עצבני
חזור למעלה
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/07/2004 ב- 10:30:34

הודעהנשלח: 09/07/2005 ב- 20:43:43    כותרת הודעה: . תגובה עם ציטוט

אתייחס לשאלה הראשונה שהועלתה באשכול הזה והיא - האם למוסיקה ולנגינה יש השפעה על מי שעוסק בה?
עקרונית, התשובה היא כן.
אני לא אוהבת לעשות הכללות, אבל לרוב כשאדם עוסק במוסיקה או בכל אומנות אחרת, זה משפיע על האישיות שלו מאוד, ומכאן על דעותיו בכל מיני נושאים.

אני, באופן אישי, מסיימת שנה עשירית בלימודי מוסיקה ויחד עם זאת כבר הרבה (אבל לא מספיק) שנים פעילה פוליטית.
אני בטוחה שאם האישיות שלי היתה מתעצבת בלי המוסיקה, הדיעות שלי בנושאים שונים היו אחרות.

מוסיקה זה אורח חיים, אין שום סיבה שלא נושפע מימנה בתגובותינו למתרחש סביבינו.

מור
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 11:32:26

הודעהנשלח: 10/07/2005 ב- 13:19:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אממ טוב נו לא קראתי את הכל ממש בעיון אז אני מודה באשמה... יהיו בתגובה הזאת התיחסויות לכל מיני דברים שאנשים אמרו.. לגבי הקטע של "אין לי זמן" אני ממש לא מסכימה עם זה... זה שאנחנו עוסקים במוזיקה ממש לא אומר שאנחנו צריכים לחיות בבועה ולהיות מנותקים מכל מה שקורה סביבנו, לא יועת אין לי זמן תמיד היה נשמע לי תירוץ גרוע.. כי בסך הכל הרוב הגדול של האוכלוסיה לא משקיע יותר מידי זמן בפעילות פוליטית...
עכשיו השאלה שלי אליך עידן, אתה באמת מאמין שקבוצה אנטיפטית ומרוחקת מהקהילה היא "בלתי מזיקה בעליל"?!
אני מאמינה שלכל אומנות יש חלק בעיצוב שלנו בתור בני אדם.. יש מי שהאומנות מרגיעה אותם, יש מי שהיא מעצבנת אותם.. על כל אחד זה משפיע באופן אחר.. לדעתי.
אני באופן אישי לא מרגישה שהמוזיקה עיצבה אותי מבחינת הדעות הפוליטיות שלי,
אני מאמינה שגם בלי המוזיקה הייתי מחזיקה באותן הדעות.. אבל אני כן מאמינה שהמוזיקה והאומנות השפיעה עליי המון...המון.. המון...
ו... אני ממש לא חושבת שהז'אנר משנה...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
EmmanuelOboe
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 14/04/2004 ב- 23:35:13

הודעהנשלח: 11/07/2005 ב- 09:21:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קודם כל, התשובה של ד"ר פיל (ערוץ 3, מדי יום בשעה שעקרות הבית אוכלות צהריים):
תן לילד שלך לנגן! זה עושה המון טוב. הידעת? ילדים שעוסקים במוסיקה יותר רגועים, יותר מוצלחים חברתית ובלימודים, פחות נתונים לדיכאון, ומבחינה סטטיסטית צורכים פחות תרופות פסיכיאטריות, ועוסקים פחות בסמים. תו לילדך להיות מאושר - תן לו בנג'ו!

חוץ מזה אני מאמין שכן. מכל מיני סיבות כאלה שאם אפרט אותן תגידו שאני פסיכי.

טל כץ
מנהל
מנהל

הודעהנשלח: 11/07/2005 ב- 10:39:43    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ד"ר פיל עמנואל ? גם אתה אחת מעקרות הבית ?

נראה לי שד"ר פיל קצת לא מודע למספר מכובד ביותר של מוסיקאים ואמנים גדולים בכלל שמתו מסמים. וכאלה שהתאבדו מדכאון ושאר בעיות נפשיות. חסרים ?
אפשר לפתוח פה רשימה מאוד שמח

טוב... אולי בנג'ו זה באמת כלי נגינה בלתי מזיק צוחק

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum