עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

המבצעים שלכם

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 09/07/2005 ב- 11:17:34    כותרת הודעה: המבצעים שלכם תגובה עם ציטוט

מי הם לדעתכם המבצעים הגדולים ביותר בכלי הנגינה שלכם? והמבצע האהוב במיוחד?

כמו כן אפשר לפרט את הסיבות ואת הביצועים הגדולים...

תגובותיכם!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
OmRi CoHeN
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 21/12/2004 ב- 20:07:51

הודעהנשלח: 09/07/2005 ב- 17:03:54    כותרת הודעה: המבצעת הגדולה בחליל תגובה עם ציטוט

לפי דעתי המבצעת הכי טובה לפחות ממה ששמעתי עכשיו ליצירות של פולנק ופרוקופייב היא ג'ניפר סטינטון (jennifer stintion) ההקלטה שלה ליצירות האלה היא פשוט מדהימה. אני כבר לא יודע כמה פעמים שמעתי אותה אולי 200...מרוב שהיא יפה...

ההקלטות של רמפל לסונטות של באך לחליל גם מאוד יפות.. אהבתי אותן נורא
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 09/07/2005 ב- 18:16:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה רבה לעמרי, המגיב השני באתר להיום!

אני בנתיים גם אתייחס לחליל:
בבאך ובשאר מוסיקת הבארוק אני נהנה יותר להקשיב לביצועים הנחשבים אותנטיים, ועל כלים אותנטיים, למרות שלפי דעתי ניתן להגיע לתוצאות דומות גם על חליל מתכת.
המבצע האהוב עליי בתחום זה הוא פראנס בריכן. לפראנס אין שליטה פנטסטית הכלי כמו לחלילנים אחרים בתחום, הצליל שלו מלא ברעשי אויר, אבל הוא היחיד שעושה מוסיקה טובה באמת, ועל כן אני מעריך אותו מאוד.

בתחום המוסיקה הקלאסית (בעיקר מוצארט מן הסתם), רק נגינתו של ויליאם בנט מזיזה לי. לצערי לא שמעתי אותו מנגן את הקונצ'רטי של מוצארט, שם לא מצאתי ביצוע מספק על היום. חוץ מזה שמעתי חלילנית צעירה ברדיו, לפני כמה ימים, שגם ניגנה מוצארט טוב מאוד, וזה נדיר.
בנוגע לשאר ירקות קלאסיים, אין לי העדפה ברורה... גם מהסיבה לכל יצירה יש רק מבצע אחד, והוא מנגן טוב פחות או יותר...

במוסיקה רומנטית (על 2-3 היצירות שקיימות... מבולבל) אורל ניקולה הוא באמת מבצע אולטימטיבי, למרות שלעיתים (בכל ההקלטות) הוא נוטה לקרירות ולמעין ריחוק... לגבי המוסיקה הרומנטית של מלחינים אלמוניים שהתמחו בכתיבת פסאז'ים מהירים, גם כאן אין מבצע אולטימטיבי. מתכון בדוק הוא נגן שמזיז את אצבעותיו במהירות ולא שם רובאטו בכל פינה. כמו שהמורה שלי לשעבר אמר "לא להוסיף לשמאלץ הזה עוד קצפת, ועוד סירופ, ועוד סוכר ועוד קצפת" וכו'.

לגבי המוסיקה המאוחרת יותר, אל אף שאני מקשיב לה, לא מצאתי מבצע שהוא טוב בה במיוחד. אפילו לגבי יצירות ספציפיות לא מצאתי.
ככלל, אני לא מקשיב למוסיקה לחליל יותר משאר הז'אנרים הכליים... לכן בנתינת עצות לגבי ביצועים אני לא מוצלח בקטע הזה...
חזור למעלה
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 09/07/2005 ב- 19:09:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בחצוצרה:
המבצע האולטימטיבי למוסיקה חדשה לחצוצרה ואולי בעצם לכל סגנון זה הוא Hakan Hardenberger
צליל יפיפיה, טכניקה מושלמת ויודע לעשות מוסיקה.
למי שמעוניין, הדיסק הראשון שלו שכדאי לשמוע זה הדיסק הכפול בפיליפס:

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B00002DDWM/qid=1120927670/sr=2-1/ref=pd_bbs_b_2_1/002-3243125-0060847

והאליל שלי, Philip Smith, החצוצרן הראשון של הפילהרמונית של ניו-יורק ! צליל מדהים שלא שומעים כל יום,
כשהוא מנגן, זה נשמע כאילו זה קלי קלות בשבילו. הכל נשמע כאילו הוא שר את זה פשוט.
כל הקלטה שהוא מנגן בה עם הפילהרמונית של ניו-יורק כדאי לשמוע.
ביניהם החמישית של מאהלר עם זובין מהטה
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000000SCV/qid=1120928311/sr=1-1/ref=sr_1_1/002-3243125-0060847?v=glance&s=classical
השנייה, השלישית והשביעית של מאהלר עם ברנשטיין בדויצ'ה גרמופון:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000001G96/qid=1120928430/sr=1-5/ref=sr_1_5/002-3243125-0060847?v=glance&s=classical
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000001G7H/qid=1120928466/sr=1-10/ref=sr_1_10/002-3243125-0060847?v=glance&s=classical
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000001GAG/qid=1120928554/sr=1-15/ref=sr_1_15/002-3243125-0060847?v=glance&s=classical

ודיסקים סולו שלו יהיו:

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B00000FDEJ/qid=1120928595/sr=2-1/ref=pd_bbs_b_2_1/002-3243125-0060847

ודיסק מדהים שלו שהוא מנגן קטעים תזמורתיים ומסביר איך לנגן אותם
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B0000038JG/qid=1120928595/sr=2-3/ref=pd_bbs_b_2_3/002-3243125-0060847

הוא באמת אחד החצוצרנים התזמורתיים הכי טובים בעולם אם לא הכי טוב שיש !

וכמובן ! אי אפשר ללא מורי היקר, יגאל מלצר ! החצוצרן הראשון של הפילהרמונית הישראלית.
לצערי הרב, הוא לא הקליט עדיין שום דיסק, אבל ! הפלא ופלא, אפשר לשמוע אותו כל השנה מנגן
בפילהרמונית הישראלית. ויש לו את הצליל הכי מדהים בעולם. לאף אחד אין צליל כמו שלו !

אז זהו... יש עוד רשימה מלאה של חצוצרנים שאני יכול לכתוב עליהם... אבל אני חושב ששלושת
אלה אצלי בטופּ. אין אחד שאני הכי הכי אוהב וזהו. וטוב שכך.

maayan
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 02/10/2004 ב- 21:44:05

הודעהנשלח: 09/07/2005 ב- 21:17:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי, המבצע ה"גדול" בכלי שלי לפי דעתי הוא לינדברג... יש לו צליל מדהים ומנעד קצת לא אנושי(והוא מבצע הרבה קטעים פלצניים.... והוא גם כתב כל מיני דברים-קצת מחליאים- אך מעניינים..)
http://www.tarrodi.se/cl/christian.asp זה האתר שלו- ואפשר לשמוע אותו מנגן ברקע של הרצאה משעממת למדיי...

הבא בתור הוא,כמובן, אלסי (שב"ה יום אחד אני אלמד אצלו...)-אחח איזה טרומבוניסט- אם בא לכם לשמוע משהו שלו אני ממליצה על הכרמן- על ההבנרה- זה קצת משונה אך מגניב למדיי....אוקצור הוא מדהים- באמת שווה לשמוע אותו!

נקסט, ניצן הר עוז!!!! (שב"ה אם אני לא אלמד אצל אלסי אני אוכל ללמוד אצלו...)באמת אין הרבה מה להגיד- הוא מלך!!!!! יש לו צליל מדהים, כל כך חם!!! וואי הייתי ממליצה לכם לשמוע את הויואלדי בביצוע שלו- אבל, הוא לא הקליט את זה(אני מוכנה למכור לכם הקלטה של זה בסכום סמלי... סתם....)- זאת הקלטה מדהימה!!! אבל יש לו דיסק אם איזה פסנתרן שנראה קצת פסיכופט- כאילו הוא התחשמל בדיוק לפני שצולמה התמונה של הדיסק... טוב... דיסק ממש יפה! עם הגולימנט!!!!

טוב, ולסיום, בעקבות האירועים האחרונים....
אמה גולייט בויד!!!אין מה לעשות ברסיסטיות שולטות!!!! תחיי אחוות הטרומבוניסטוית!!! עוד יהיה לי שיעור איתה יום אחד- אתם תראו!!!(אין עוד הרבה זמן!!! צריך למהר!!!!!) יש לה צליל מדהים! בוכה או מאוד עצוב
טרומבון
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 10/07/2005 ב- 00:17:05    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי וואו איזה נושא הבאת עידן... אחלה!

אז נתחיל עם הדינאוזורים שההלקטות שלהם עולות משנות ה40-50-60.
קודם כל יש לנו את לאונרד וולך (WLACH) נגן בפילהרמונית של ברלין.
איש מדהים אך הקלטות ממש מעטות. את רוב ההקלטות שלו אני מצא בקרדר. קלרינתן יוצא מן הכלל אין ספק.
אפשר גם להזכיר בנשימה אחת את רג'ילנד קל (KELL). אבל עליו אין לי הרבה מה להגיד.
עוד דינאוזור, הוא ז'ק לנסלו הצרפתי (LANCELOT),
ונראה לי שהוא נחשב לקלרינתן הצרפתי הטוב ביותר שהיה אי פעם. הרבה בצרפת סוגדים לו.
יש לו הקלטה של מוצרט מחברת ארטו, חובתית לשמיעה.

וכמובן יש עוד הרבה כמו סבינה מאייר (אבל אני לפעמים קצת מסתייג מהחוש המוזיקלי ובניית המשפטים שלה), את ג'רבז זה פאייר שהוא גם אחד הטובים ביותר, והקלטות ממש לא חסרות.
אבל אחד שאני ממש רוצה להזכיר זה יונה אטלינגר, הקלרינתן הישראלי המדהים.
כל הקלטה שלו שווה זהב, ובמיוחד ביצוע החמישייה של ברהמס עם רביעיית תל אביב.

(ואין לי ממש כוח לחפש תמונות וקישורים עכשיו חחחח)

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
עוגי
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 10/04/2004 ב- 04:13:19

הודעהנשלח: 10/07/2005 ב- 17:28:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ווילי מק'קאלום. הוא מדהים!! Not Worthy

חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
פיצי
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 12/04/2004 ב- 15:00:53

הודעהנשלח: 10/07/2005 ב- 19:41:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב, בלי להכנס ליותר מדי בירבורים - אלה הקונטרה-טנורים הטובים ביותר אז והיום מבחינת איכויות קוליות ומבחינה אמנותית כאחד:

ג'יימס באומן
מייקל צ'אנס
יוכן קובלסקי
ז'ראר לן
אנדראס שול
דייויד דניאלס
דניאל טיילור
קרלוס מנה
פיליפ ז'רוסקי
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
EmmanuelOboe
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 14/04/2004 ב- 23:35:13

הודעהנשלח: 11/07/2005 ב- 09:14:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פיצי - אני מת על ג'רוסקי... ברגע שהדיסק שלו הגיע לחנות במשכן לקחתי אותו לעצמי מחייך ההקלטה שלו במצו ממש מהפנטת.

ובכן, באבוב, תשמחו לגלות שבשנה התמתנו טעמיי.
כמובן, אני אזכיר את ג'ורג' האס המנוח, שאין הקלטות שלו למכירה בחנויות, אבל ההקלטות הפרטיות שלו (מקונצרטים ומסדרת ואן ליר) הן המוסיקאליות ביותר שזכיתי לשמוע. אבל כמה אני כבר יכול להציק לכם איתו...

אז כיום, אני חושב שההבטחה הכי גדולה בתחום האבוב הוא דווקא גרמני (כן כן) בשם אלברכט מאייר, שמתפקד כיום כאבוב ראשון בברלין פילהרמוניקר, יחד עם "מכונת הלהיטים" עמנואל פהוד (שמוציא בערך 89 דיסקים בשנה רשע מאוד ). אבל, כמו רבים אחרים, יש סגנונות שמתאימים לו יותר, ויש פחות.

במוסיקת בארוק לדוגמה, אני יותר פונה לאנגליה כרגע, עם דאגלאס בויד ועוד איזה אחד ששכחתי את שמו.

באבוב בארוק אין לי שמות, אבל יש זוועות ויש מדהימים...

אני לא מתעסק הרבה במוסיקה לאבוב כרגע, אז אני לא ממש יודע מה לכתוב.

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum