עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

שאלה בנוגע ללימודי מוזיקה, למי שמבין בזה..

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
primavera
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 23/05/2005 ב- 16:18:45

הודעהנשלח: 14/05/2006 ב- 11:14:41    כותרת הודעה: שאלה בנוגע ללימודי מוזיקה, למי שמבין בזה.. תגובה עם ציטוט

שלום לכולם, יש לי כמה שאלו:
עד כה למדתי מוזיקה באופן די חובנני. כלומר הרמה שלי בנגינה היא בינונית ומידת ההבנה שלי בתאוריה היא ממש קטנה ואני רוצה ללמוד באופן קצת יותר רציני. רציתי לדעת אילו אפשרויות יש לי ואיפה אפשר ללמוד בצורה יותר מסודרת את כל הדברים שחסרים לי.
ועוד משהו, נניח שאני ארצה ללמוד באוניברסיטה, אז מה ההבדלים (מבחינת דרישות רמה) בלימודי מוזיקולוגיה ללימודי מוזיקה בכלל (או שזה בא ביחד?) והאם יש מקום שיוכל להכין אותי לקראת מבחני הכניסה כי הרמה שלי עדיין לא גבוהה מספיק, והאם בכלל כדאי ללמוד מוזיקה באוניברסיטה או שיש מקומות אחרים שעדיף ללמוד שם.
תודה ושבוע טוב!

ניצן_גפן
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 07/03/2005 ב- 21:19:52

הודעהנשלח: 14/05/2006 ב- 13:45:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בעיקרון רמה בנגינה [ובכלל] זה דבר מאוד יחסי.
וחוץ מזה , לא ציינת את גילך.

well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 14/05/2006 ב- 16:59:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום
קודם כל לא ציינת באיזה כלי אתה מנגן.
אם אתה רוצה להתקבל למגמת ביצוע בכלי שלך, אז אתה צריך לנגן כמה שנים טובות ולעמוד בדרישות של סוג היצירות לבחינות הכניסה.
האם למדת עם מורה פרטי? בקונסרבטוריון? במסגרת כלשהי?

הדרישות התיאורטיות באקדמיה בירושלים (שם אני לומד) הן ממש לא גבוהות, ובעיקרון, גם אם הרמה שלך די נמוכה, יקבלו אותך, בתנאי שהנגינה שלך מספיק טובה. ויתכן שתצטרך לעשות מכינה בקיץ, שזה חודש של לימודים באקדמיה.
בתל אביב זה סיפור אחר לגמרי, למיטב ידיעתי והדרישות הן גבוהות יותר בבחינות הכניסה.

ההבדל הגדול בין הלימודים באקדמיה ללימודים באוניברסיטה (מוזיקולוגיה) זה שבאקדמיה אתה מקבל שיעורים בכלי שלך ובאוניברסיטה לא. לא יודע אם צריך להיות ברמה גבוהה של נגינה באוניברסיטה (אם בכלל), או מה הדרישות שלהם, אבל אני בטוח שאם תחפש קצת באינטרנט תוכל למצוא ידיעונים של האוניברסיטאות, שם צריכות להיות מפורטות דרישות הקבלה.
למיטב ידיעתי, הדגש בלימודי מוזיקולוגיה הוא יותר על הצד התיאורטי, (ובעיקרון, הקורסים שם ברמה גבוהה יותר ממה שיש לנו באקדמיה בי-ם), וזה די תלוי בך, האם אתה רוצה לקבל שיעורים בכלי או לא.

שיהיה לך בהצלחה
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 14/05/2006 ב- 18:03:43    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי, שלחתי לך הודעה שמכילה את פרטיו של מורה פרטי מצוין ובכלל לא יקר.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 20/05/2006 ב- 20:12:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמי שלמד גם במוזיקולוגיה וגם באקדמיה, ולמען האמת לא ברור איפה הוא שנה הבאה, אני יכול להוסיף על הדברים של לביא (לבקשתו...) שבעצם הקורסים העיקריים שיש באקדמיה הם אותם קורסים עיקריים שיש במוזיקולוגיה וזה אומר - תולדות המוסיקה, פיתוח שמיעה והרמוניה. מבחני הקבלה התיאורטיים הם די באותה רמה, אבל באמת באוניברסיטה אין צורך להיבחן בכלי.
האמת שיש הרבה בעיות גם פה וגם פה, אבל מצד שני יש הרבה דברים טובים (כמו בכל דבר, בעצם...) כפי שנאמר, אתה צריך לפרט יותר מה הכיוון שלך ומה הכלי שלך - - - וגם מה התקדם מאז ששלחת את ההודעה!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
primavera
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 22/05/2006 ב- 11:08:15    כותרת הודעה: אממ... או קי... תגובה עם ציטוט

ואם אני רוצה ללמוד מוזיקה באופן רציני שהוא לא באקדמיה, האם יש מקום שבו אפשר לעשות את זה (חוץ משיעורים פרטיים?) (אני מתל אביב ובת 21 ומנגנת על פסנתר)
או האם יש מקומות שעוזרים לך להתכוננן לבחינות הכניסה לאקדמיה או משהו כזה?
וגם אני אשמח לשמוע יותר בפירוט על הבעיות הקיימות

תודה

well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהנשלח: 22/05/2006 ב- 20:07:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קודם כל סליחה שפניתי אליך בלשון זכר מתבייש
אז אוקיי, ככה.
באקדמיה בתל אביב, כאמור, הדרישות הן גבוהות מאוד, אני חושב שגם בנגינה ובודאות בתחום התיאורטי (לזכותם יאמר שהם מאוד מסודרים, ואם תיכנסי לאתר של אוניברסיטת תל אביב, יש שם את כל הפרטים בנוגע לבחינות כניסה)
הדברים אמורים גם בלימודי מוזיקולוגיה בתל אביב, שהם ברמה מאוד גבוהה, וחלקם משותפים ללימודים של התיאורטיקאים (מלחינים ומנצחים), וגם שם הבחינות כניסה מאוד קשות תיאורטית (הכתבות חד קוליות, דו קוליות, זיהוי ושירת ספטאקורדים, סולפג'...)

אם את מעוניינת בלימודי מוזיקלוגיה בבר אילן, יחיאל (Ylock) אמור לדעת פרטים...

אני לא יודע בדיוק מהם הדרישות לבחינת הכניסה בפסנתר באקדמיה בירושלים. משהו כמו יצירה מכל תקופה: בארוק, קלאסי, רומנטי, מודרני. כשבבארוק צריך אינוונציה בשלושה קולות או פרלוד ופוגה, בקלאסי - סונטה, ברומנטי ובמודרני - לא יודע בדיוק... הרף לא גבוה במיוחד, נראה לי, ומספיק שתהיי ברמה של לנגן את התוכנית של הבחינה... לא חובה להיות וירטואוז (מהיכרותי עם מספר פסנתרנים באקדמיה...)
הדרישות בבחינה התיאורטית ובבחינה של הפיתוח שמיעה הן נמוכות. וגם אם לא עברת אותה, תוכלי לעשות מכינה בקיץ וללמוד באקדמיה.

התכנית שבה אני נמצא היא "הכשרת מורים" וזו היתה הדרך שלי להתקבל לאקדמיה מבלי להיות נגן טוב במיוחד (התחלתי לנגן בפסנתר שנתיים לפני הבחינה בערך וניגנתי בבחינה אינוונציה לשני קולות, סונטינה של קלמנטי וואלס של שוסטקוביץ') ומבלי לשלוט בפיתוח שמיעה ברמה גבוהה במיוחד (זו אותה הבחינה שהמבצעים עושים)
אני נכנס לכל הקורסים שיש למבצעים במקצועות העיקריים: פיתוח שמיעה, תורת המוזיקה, ותולדות המוזיקה. ויתכן מאוד שזה יתאים גם לך. בנוסף, אני מקבל שיעורים פרטיים בפסנתר (הכלי שלי, כאמור) ממורה באקדמיה, כמו המבצעים.

אפשרות נוספת היא ללמוד מוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית. נראה לי שלא קשה מדי להתקבל לזה. גם שם את מקבלת שיעורים בכל המקצועות החשובים, כמו שכבר הוזכר כאן למעלה. (ויתרון אחד גדול: בת שבע רובינשטיין, המורה הטובה בארץ לפיתוח שמיעה מלמדת שם). הרמה באוניברסיטה יותר גבוהה במקצועות מאשר באקדמיה, אם זה חשוב לך.

טוב, זה כל מה שעולה לי בראש כרגע.
אישית, אני לא חושב שללמוד אצל מורים פרטיים זה רעיון טוב. למדתי קצת לפני האקדמיה אצל מורים כאלו... זה עסק לא זול, אם את רוצה לעשות תואר, אין ללימודים האלו קרדיט. אין חברים שאפשר להעזר בהם, ולוקח זמן להתקדם בפיתוח שמיעה בכל מצב, לא משנה אצל מי את לומדת. וגם, מורה אחד לא יוכל לעשות את מה שכמה מורים עושים.
אפילו שהרמה לא גבוהה באקדמיה בי-ם, נראה לי שזו אופציה טובה יותר מללמוד פרטי את המקצועות האלו.
חזור למעלה
דרו
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 21/02/2005 ב- 12:47:28

הודעהנשלח: 23/05/2006 ב- 18:57:18    כותרת הודעה: ובכן (ואז ככה...) תגובה עם ציטוט

ללימודים במוסד (כלשהוא) יש בדרך כלל עדיפות על לימודים אצל מורה פרטי - משום מערך הלימודים הכולל שמגיע לצד השיעור הפרטי.

אני מסתייגת מההערה בשרשור שהרמה באקדמיה בירושלים נמוכה. זה לא נכון - עובדתית.
זה נכון שמקבלים (לחוג בצוע ולהכשרת מורים) את כל מי שעובר רף בסיסי - אבל התלמידים מחולקים ל- 3 הקבצות והעליונה לא קלה כלל.
לצד זה - הלימודים התיאורטיים בחוג לתורת המוסיקה הם קשים יותר מאלה של תל אביב - והדרישות גבוהות ומורכבות.

כמי שהיא גם בוגרת של האקדמיה בירושלים, וגם נמנית על סגל המורים שלה - אני רק יכולה להמליץ בחום על המקום.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל בקר באתר הבית של המשתמש
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעהנשלח: 23/05/2006 ב- 20:29:53    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי, אולי ניתן היה להבין מהמשפט האחרון שאמרתי שהרמה בכל החוגים היא לא גבוהה, ולא היא. התכוונתי כמובן לחוג לביצוע והכשרת מורים. התרשמותי האישית (וכן של כמה מחברי לספסל הלימודים) היא שהלימודים בחוג הזה במקצועות השונים (נגיד בהשוואה לאוניברסיטה או לאקדמיה בתל אביב) הם לא ברמה גבוהה. לא ראיתי הבדל גדול ברמה בין ההקבצות (לנו יש רק שתיים, אגב). חוץ מן ההבדל בשיטת העבודה של המורים.

הלימודים התיאורטיים אכן קשים בתיאורטיקאים בירושלים, ולא ראיתי מקום לציין את זה כאופציה, מאחר והשואלת אמרה שאין לה בסיס טוב בתיאוריה.
חזור למעלה
primavera
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 24/05/2006 ב- 11:43:23    כותרת הודעה: טוב, ירדתי מהעיניין של האקדמיה נכון לעכשיו תגובה עם ציטוט

אילו עוד מסגרות קיימות שבהן אפשר ללמוד מוזיקה (בדגש על חומר תאורטי וכל מיני)?
T 4 2
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 25/07/2004 ב- 10:30:34

הודעהנשלח: 24/05/2006 ב- 14:07:51    כותרת הודעה: . תגובה עם ציטוט

בשיעורים פרטיים או באחד הקונסרבטוריונים (איזו מילה ארוכה), בהתאם למקום מגורייך.

חוצמיזה, אם יש לך שאלות ספציפיות את תמיד מוזמנת לשאול פה באתר. מגניב

Amiel Gal
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 14/05/2005 ב- 02:10:44

הודעהנשלח: 31/05/2006 ב- 14:09:37    כותרת הודעה: Re: טוב, ירדתי מהעיניין של האקדמיה נכון לעכשיו תגובה עם ציטוט

primavera כתב\ה:
אילו עוד מסגרות קיימות שבהן אפשר ללמוד מוזיקה (בדגש על חומר תאורטי וכל מיני)?

החודש יש מבחני קבלה לבר אילן, ב-26 לחודש( תאחלו לי בהצלחה צוחק )
ויש מועד נוסף אם לא עברת וכו'.
בקיצור, המלצה, ואני באותו מצב כמוך, תלכי לבר אילן, תלמדי מוסיקה ומוסיקה ומוסיקה.
באיזשהו שלב כשתתפרצי החוצה- זה כבר לא ישנה לך כ"כ באיזה ביה"ס למדת.

השאלה היא לאיזו מטרה את רוצה להגיע, נגנית באקדמיה או חוקרת מוסיקה מושבעת( שזה אומר..., לחפור במוסיקה בערך כל החיים), ולאו דווקא מההיבט ההיסטורי או משהו כזה אז...

עמיאל.

Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 04/06/2006 ב- 00:51:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קודם כל, בהצלחה עמיאל!
אם אתה צריך טיפים או קשרים כדי להסתדר עם המבחן, אני יכול לסדר לך... אבל אני מעריך שלא תצטרך. המבחן לא מסובך בכלל והבוחנים מאוד סימפטיים (ד"ש ללאה!)
סיכוי לא רע בכלל שאני אהיה באותו מקום שנה הבאה, אז אולי נפגש מתישו...
לילה טוב לכם
חזור למעלה
primavera
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 04/06/2006 ב- 12:11:54    כותרת הודעה: תודה לכל מי שענה, עוד כמה שאלות אחרונות: תגובה עם ציטוט

1. האם יש מקומות שבהם עוזרים לאנשים להתכונן לבחינות הכניסה או שזה רק באמצעות מורה פרטי?
2. האם יש קורסים באיזשהו מקום שאפשר לקחת אבל משהו שהוא פחות רציני מהאקדמיה, כלומר לא לימודים של 4 שנים ובלי מבחנים? (גם על תעודה אני יכולה לוותר כי אני עושה את זה יותר בשביל עצמי ובשביל הכיף ולא בשביל המקצוע)

תודה, ושבוע טוב מחייך

טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 04/06/2006 ב- 17:38:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המקומות היחידים שאני מכיר שמתכוננים בהם לבחינות כניסה לאקדמיות זה במגמות המוסיקה בתיכונים בארץ (חלקם יותר טובים חלקם פחות טובים)
הפתרון הכי יעיל זה לקחת מורה פרטי.
משהו פחות רציני מהאקדמיה ובלי מבחנים ? בקשר לזה אני לא יודע. מבחנים הם חלק חשוב בחיים, אין מה לעשות.
אנחנו בוחנים את עצמינו כל הזמן. רק לומדים מזה.
אני לא יודע בקשר לקורסים שכאלו במוסיקה אבל מה שאת כן יכולה לעשות זה לקנות ספרים בנושא או לחפש באינטרנט,
את תמצאי המון מידע ותוכלי ללמוד בעצמך אם את באמת אוהבת את זה.

Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 04/06/2006 ב- 20:54:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חושב שבאקדמיה יש מושג של "שומע חופשי" - זאת אומרת שאתה בוחר לאיזה שיעורים להכנס, ואתה לא עושה את זה בשביל איזשהו קרדיט או כדי לעשות בסוף מבחן.
כדאי לברר עם המזכירות באקדמיה
חזור למעלה
primavera
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 06/06/2006 ב- 10:49:40    כותרת הודעה: הממ.. עברתי את גיל התיכון תגובה עם ציטוט

ואני רוצה בסיס טוב, כך שנראה לי שללמוד מספרים או מהאינטרנט זה קצת בעייתי. בכל אופן אם אתה מכיר ספרים או אתרים שהם ממש ממש טובים בלימוד אשמח אם תכתוב עליהם, ואם בכל זאת יש כאן מישהו שמכיר מקומות שהם לא מורים פרטים, שימליץ.

תודה על העזרה מחייך

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum