עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

איך להצליח בנגינה בגיטרה, כל הטיפים.

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי פריטה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
fender75
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 28/06/2006 ב- 07:55:51

הודעהנשלח: 28/06/2006 ב- 08:03:10    כותרת הודעה: איך להצליח בנגינה בגיטרה, כל הטיפים. תגובה עם ציטוט

אני גיטריסט כ-31 שנים שעסקתי גם בהופעות וגם בהקלטות.אני בטוח שהכתבה תעזור בוודאות כמו התוצאוות שהיתקבלו בתחילת דרכי כגיטריסט ובנוסף גם לתלמידי.
למתחילים, מומלץ להקפיד על לימוד הבסיס, שכולל תירגול אקורדים פתןחים פירוקי אקורדים עם מפרט ואצבעות, מהלכי אקורדים עם מטרונום . חשוב ללמוד מיגוון שירים, בעלי סוגי מיקצבים שונה
טעות שראיתי שמרבית הנגנים תקועים עם להקה אחת וממשיכים לנגן את אותם שירים, דבר שלא תורם להשראה. רצוי להיתנסות בסגנונות כגון בלוז,מטל,קלאסי פופ פרוגרסיב ועוד.
למתקדמים, מי שאוהב סולואים וטכניכות מי לא הרגיש בכנות, שכול האילתורים שלו נשמעים אותו דבר? יש מיספר פיתרונות, לרוב הנגנים יש חוסר ידע בסולמות ומתרגלים סולם פנטטוני ודיאטוני,
הקפידו ללמוד מיגוון סולמות ותאמינו לי שיש הרבה כולל מודוסים והשימוש בהם. חשוב להיתעדכן בכל סוגי הטכניכות דבר שיבטיח גיוון כמו ספיד סולו,טפינג על כל המיתרים סקיפינג (דילוג מיתרים) וריפים
של פיוזן הקפידו על מפרט קשה ומחודד (עם שפיץ) la.samara@gmail.com
http://www.hci.co.il/avi-samara

Rany
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 16/10/2006 ב- 21:01:55

הודעהנשלח: 12/11/2006 ב- 22:06:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מסכים איתך פנדר , רק שכחת לציין שמדובר בגיטרה חשמלית .

גיטרה קלאסית גם היא כלי שחשוב להזכיר אותו מהסיבה הפשוטה שאם כבר מדברים על בסיס , הוא הכלי הבסיסי ביותר ממגוון סוגי הגיטרות.
אמנם הטכניקה שונה . לדוגמא - בחשמלית לא מנגנים עם ציפורניים והמפרט עושה את רוב העבודה למעט קטעים מסויימים שניתן לנגן עם אצבעות ( כמו אקורדים לא מפורקים למיניהם ).

למרות העובדה, אין הרבה הבדל בין הכלים כאשר מדברים על פיתוח טכניקה טובה, תוך כדי הבנת הבסיס לעומק.
גם בגיטרה קלאסית , כמו בחשמלית , ניתן לתרגל מגוון רחב של תרגילים . לדוגמא : ארפג'ים ( פירוקי אקורדים במגוון צורות ) , סולמות , תרגילי לגטו ( הכוונה היא לא לההפך מסטקאטו במובן התיאורתי דווקא , אלא פריטה בודדת על מיתר מסויים ולאחר מכן מכה\ משיכה או שילוב של השניים , על מיתר שכן ) , תרגילים כרומטיים שונים , תרגילי בארה ( מסומן בתווים כ C או B ומציין למעשה חסימה שלמה או חלקית של אחד מהפוזיציות בגיטרה, באמצעות אצבע בודדת ביד שמאל) , תרגילי אובר טונים שונים או בשפה יותר מקצועית - פלאז'ולטים ( לשולטים מבינכם ניתן לשלב עם סולמות - כלומר סולם המורכב מאובר טונים) וכו'.

למנגני הגיטרה הקלאסית מבינכם יהיה רצוי להשתמש בספרי הטכניקה של Abel Carlevaro ו - Mauro Giuliani.

Carlevaro כתב ארבעה ספרי טכניקה שונים, אשר כל אחד מהם בא במטרה לפתח את אחת הטכניקות שציינתי למעלה (סולמות, ארפג'ים וכו').

Giuliani לא יוסיף לכם הרבה אחרי שתתרגלו את Carlevaro, אבל רצוי להסתכל בספר הארפג'ים שלו , שגם בו מופיעים תרגילים שונים ( אם השתעממתם זה יהיה צעד נכון לעשות).

את הספרים אפשר לקנות בכל חנות מוסיקה המוכרת ספרי תווים למיניהם ( אני מאמין שתצטרכו להזמין כי הם לא נרכשים לרוב - זה עובר מיד ליד וממכונת צילום לתלמיד ).

בכל אופן , למידע נוסף אתם יכולים לפנות אלי או לפנדר כמובן ( נכון פנדר?) בכל נושא הקשור לגיטרה חשמלית בפרט , שבו אני לא מתמצא.

שיהיה בהצלחה!

רני קורץ
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי פריטה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum