עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

זקוק לעזרה ברכישת קלרנית

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
אורן א
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 12/02/2007 ב- 11:18:47

הודעהנשלח: 13/02/2007 ב- 21:39:10    כותרת הודעה: זקוק לעזרה ברכישת קלרנית תגובה עם ציטוט

שלום לכולם
שמי אורן , אני מעוניין לרכוש קלרנית, בעיקר ע"מ לנגן בסיגנון "כליזמר".
יש לי נסיון של 5 שנים נגינה בכינור (קונסרבטוריון )+נגינה על מפוחית פה, חליל אנדיאני, תוף דג'מבה (אפריקאי)-באופן חובבני.
עקרונית מאחר ואני דיסלקט (בתחום קליטת שפות, וכתב),לא ממש הצלחתי לנגן מתווים, אלא רק משמיעה, ומהזיכרון. דבר שהגביל אותי בסופו של דבר...
הסיבה שאני מציין כל זאת היא ,כי הניסיון שלי בנגינה(חובבנית ככל שתהיה), הביא אותי להבנה, כי אין זה משנה עד כמה כלי הנגינה משומש (בתנאי שיהיה תקין, ושמור), חשוב שיהיה מהסוג הנכון.!!
(נגינה על חלילית מעץ טובה פי 1000 מנגינה על חלילית פלסטיק...).

ולאחר כל ההקדמות הנ"ל :
הבנתי כי יש מספר סוגי קלרנית. (ממספר סולמות)-איזה מתאים ביותר ל"כליזמר" ?
יש מעץ ויש מבקליט
האם העץ עלול להוות בעיה בכלי משומש, ואם כן מה חייבים לבדוק?
אינני מעוניין -מטעמי תקציב כמובן- בהמלצות על הכלים היקרים ביותר, אך מנגד חשוב לי שיהיו מספיק מקצועיים.!!!
מה לגבי סוג ה"עלה" והפיה-איזה משקל ליחס להם-איזה סוג כדאי ??
איפה ניתן לרכוש כלי משומש בבטחה ?

אני יודע שאלו הרבה שאלות, אך אני באמת זקוק לעזרתכם המקצועית

תודה מראש
אורן
054-7241515
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 13/02/2007 ב- 22:12:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

א. באופן כללי יש (כשאתה מדבר על קלרינטים במספר סולמות, כדבריך) קלרינט בסי במול, בלה, במי במול (קלרינט פיקולו) וקלרינט בס.
יש עוד כל מיני סוגים, אבל הם יותר נדירים.
הקלרינט בסי במול הוא הסטנדרטי ובהחלט יספק למטרות שלך, לפי מה שהבנתי.

ב. קלרינט (או קלרנית, לא משנה) מעץ נשמע הרבה יותר איכותי ובעל צליל "חי" מאשר קלרינט מפלסטיק (בקליט - מה זה?) . לרוב המודלים מפלסטיק מיועדים לתלמידים צעירים, ובאופן טבעי הם יותר זולים. לגבי בעיות בעץ, כדאי לבדוק אצל מתקן כלים שאין סדקים בעץ, ושהוא לא ממש יבש.

ג. הייתי קונה כלי מחברה מוכרת - Buffet, Le'blanc, Yamaha . לכל אחת מהחברות האלה (ויש גם עוד שלא חשבתי עליהם כרגע) יש דגמים שונים - בטווח מחירים די רחב, כך שאפשר לרכוש משהו ברמה כמעט מקצועית ומצד שני שלא עולה הרבה מידי.

ד. הגעת לסוגייה מכאיבה ... העלים והפיות. יש מיליון סוגים של עלים ומיליון סוגים של פיות, וכל אחד מוצא לעצמו מה נוח. החברה המובילה בתחום היא Vandoren ודוגמה לפייה שהיא די פופולרית - B45

ה. קשה לענות על זה... אם אתה קונה מאדם פרטי, פשוט תבדוק את הכלי אצל מישהו אחר, מקצועי. אם זה מחנות, אז זה תלוי בכמה אתה סומך על חוות הדעת שלהם.

מקווה שעזרתי...
לילה טוב מגניב
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 14/02/2007 ב- 10:42:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שכחת את Selmer... לא שאני כזה תומך נלהב בקניית קלרינטים שלהם.
אבל הם קיימים.

בקשר לעלים ופיות, למתחילים נהוג לתת בהתחלה עלים של 2.5
כאשר עם הזמן סביר להניח שתגיע ל3.5 כמו כולם. או 4 אם יש לך אמבשור מברזל.
ואין על העלים של ונדורן. כל השאר זה סתם זבל...

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
אורן א
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 14/02/2007 ב- 12:21:09    כותרת הודעה: ראשית תודה ! תגובה עם ציטוט

קודם כל תודה !
לגבי "סלמר" -DOMBI-מדוע אתה לא "אוהב" את הכלי ?
הבנתי שיש 2 סוגים :USA , צרפת.
מה ההבדל בין ה 2 ?
שאלה נוספת... שמתי לב שיש מכירה של קלרנית"Arthur Uebel" גרמני"
מה אתם יודעים למסור לגבי כלי זה?
וסתם בשביל הידע הכללי , האם הגרמנים מצטיינים ביצור כלי נשיפה מעץ ??
שוב תודה מראש
אורן

נ.ב - "בקליט" זה סוג של פלסטיק(פלסטיק קשה מאוד כבד, בעבר יצרו ממנו הרבה מוצרים, כגון:טלפונים,שאלטרים לחשמל, כפתורים לתעשיית הרכב, וכו")
חזור למעלה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 14/02/2007 ב- 19:20:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לגבי סלמר - נכון, שכחתי מהם... Selmer france נחשבים יותר טוב מUSA.
ד"א, הם נחשבים לממש מעולים בסקסופונים, וקצת פחות מקלרינטים.
חזור למעלה
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 28/10/2006 ב- 20:49:01

הודעהנשלח: 15/02/2007 ב- 10:53:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נגני כליזמר משתמשים גם לא מעט בקלרינט בדו (ללא טרנספוזיציה), אבל כמו שכבר הציעו כדאי לך ללכת על קלרינט בסי במול (וגם לא נראה לי שיש בארץ קלרינט בדו). עץ או פלסטיק זה בעיקר עניין של מחיר ואיכות. קלרינטים מעץ הרבה יותר יקרים בגלל שהם עשויים ברמה הרבה יותר גבוהה ולכן הם יותר טובים בדרך כלל (ולא בגלל שהם מעץ). יש גם קלרינטים מעץ לא טובים, אבל כל עוד אתה קונה משהו של Buffet, Leblanc, Yamaha, Selmer לא צריכה להיות בעיה. מבין הדגמים הזולים יותר מפלסטיק אני הייתי ממליץ על Yamaha. קלרינט משומש ובעיקר קלרינט פלסטיק משומש זאת אופציה טובה כי בעתיד רוב הסיכויים שתוכל למכור אותו בלי להפסיד יותר מדי אם תרצה לשדרג לקלרינט מקצועי. אם אתה מוצא קלרינט משומש כדאי שקלרניטן גם ינסה אותו יחד איתך (האמת שזה נכון גם לגבי קלרינט חדש). בצליל לדעתי כל ארבע החברות האלה טובות מאוד, אבל הקלידים יכולים להרגיש מאוד שונה (לדוגמא סלמר אף פעם לא נוח לי) אז תצטרך להחליט לבד מה יותר נוח לך.

בקשר לעץ, גם אם יש סדק זה לא אסון ובדרך כלל לא תהיה שום בעיה בנגינה כל עוד הסדק לא חדר את כל עובי הדפנות. גם קלרינט ישן ללא סדקים יכול להסדק פתאום, לעומת זאת קלרינט סדוק יכול לא להסדק יותר אף פעם. זה עניין בעיקר של מזל. מה שחשוב זה לשמור על הקלרינט (לנגב תמיד ולהחזיר לקייס אחרי הנגינה).

הפיות של Vandoren טובות אבל אני לא כל כך ממליץ על B45 למתחילים. אולי דווקא פיות כמו אלה של Yamaha שמגיעות עם הקלרינטים המתחילים שלהם יותר מתאימות. בעתיד כשתנגן יותר טוב כדאי לך לנסות כמה פיות ולבדוק אם יש אחת שמתאימה לך יותר.

אני ממליץ לך להתחיל עם עלים מאוד קלים אפילו 1.5 או 2. כשהם קלים לך מדי תעלה את המספר. לא חייבים להגיע ל-3.5 או 4 אבל נראה לי שרוב הנגנים באמת מנגנים על 3.5 כמו שדומבי כתב. אני מנגן על 3. זה תלוי מאוד בפיה. אני גם אוהב את העלים של Vandoren אבל יש עוד חברות טובות (אבל כנראה לא מוכרים אותן בארץ). Grand Concert, Gonzalez, Marca הן גם חברות טובות ויש עוד לא מעט.

ההבדל בין סלמר USA וסלמר Paris הוא שפריז מייצרים את הדגמים המקצועיים ו-USA את הדגמים המתחילים.

לשאלה הכללית שלך - יש קלרינטים גרמנים מעולים כמו לדוגמא Wurlitzer ועוד כמה חברות אבל זה כבר טווח מחירים שונה אפילו מהקלרינטים הצרפתים/אנגלים/יפנים/איטלקים/וכו' המקצועיים. רובם קלרינטים בשיטה הגרמנית שהיא שונה.

שמעתי על הלקרינט הגרמני שהזכרת. מהמעט שהצלחתי לגלות יש הרבה סוגים ודגמים של החברה הזאת, ולא כל כך אפשר לדעת אם הוא טוב בלי לנסות. אם תוכל לברר בדיוק איזה דגם אולי אני אצליח לברר עוד פרטים עליו. חשוב מאוד שתדע אם הוא בשיטה הצרפתית או הגרמנית. אם הוא בשיטה הגרמנית כנראה שתצטרך פיה ועלים מסויימים. גם אם הוא צרפתי אולי הוא לא ינגן טוב עם פיה ועלה מודרניים אבל אי אפשר לדעת בלי לנסות. אני ממליץ לך לקנות קלרינט בשיטה הצרפתית כי בישראל יהיה לך הרבה יותר קל לשדרג ככה. אם תרצה לשדרג לקלרינט טוב בשיטה גרמנית אז תצטרך לעשות את זה בחו"ל או להזמין Yamaha גרמני במיוחד או למצוא במקרה משומש טוב בישראל או......?

סלמר באמת נחשבים מאוד בסקסופונים (למרות שמבחינה מכנית הם יכולים ללמוד הרבה מהיפנים!) אבל אני לא חושב שבקלרינטים הם נחשבים לפחות טובים. לגמרי במקרה רוב הקלרניטנים שאני אוהב מנגנים דווקא על סלמר.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 15/02/2007 ב- 13:14:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מקווה שלא התבלבלת כאן מכל האינפורמציה הנ"ל... משהו חשוב - יש להבדיל בין קלרינט מחברה גרמנית, וקלרינט בשיטה גרמנית.
ממש לא מומלץ לקנות קלרינט בשיטה גרמנית, זה הרבה פחות נוח לנגינה, יש מרווחים יותר גדולים בין האצבעות (וזה גורם לכאבים וחוסר נוחות) ו(כמו שכבר נאמר)כמעט לא מוצאים כאלה בישראל.

לעומת זאת, קלרינט מחברה גרמנית זה משהו אחר. אכן וורליצר מייצרים כלים מעולים, אבל בהחלט לא בטווח המחירים שאתה מחפש. למען האמת הבופה שלי יוצר בגרמניה, אז יש בעצם גם קלרינטים שהם לא מחברה גרמנית, אך יוצרו שם
צוחק
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 15/02/2007 ב- 13:27:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

השיטה הגרמנית באצבוע לא בהכרח גרוע וקשה יותר,
היא פשוט לא מבוססת על שיטת Boehm (שאגב שיתף פעולה עם מר בופה ביצירת הקלרינט המודרני, ולכן הקלרינטים שלהם אהובים בעיקר בגלל הותק האדיר שיש להם בתחום)
עניין של היטוריה ומסורת וכל פעם שקלרינתן גמרני בא לארץ זה מרתק לראות את האצבועים ההזויים שיש לו...
חוץ מזה, מה שמעניין הוא שגרמנים משתמשים בחוט כלשהוא שלא ברור לי מהו, אבל אין להם תפסים כאלה ואחרים של ונרודרן או לא יודע מה... הם פשוט מהדקים את העלה עם חוט.
אין לי מושג איך העלה נשאר דבוק ולא זז...

בסופו של דבר בכל החברות יש דגמים טובים, השאלה היא איך עושים את הלקרינט (ביד או מכונה), כמה משובח העץ וכו'...
אבל בסופו של דבר, זה לא הקרלינט שעושה את הנגן. נראה לי שזה חשוב לזכור. (כמובן לא כדאי לקחת את לקיצוניות גמורה)

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 16/02/2007 ב- 07:30:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

השיטה של בוהם לא אמורה להיות הגיונית ונוחה מאוד לנגינה? בחליל היא עוד חיה ובועטת.
חזור למעלה
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 16/02/2007 ב- 07:50:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כשהחזקתי כמה קלרינטים בשיטה גרמנית הם לא הרגישו כל כך מוזר. לא יכולתי לנגן כי פשוט הפיה שלי לא התאימה, היא נכנסה לתוך החבית בחופשיות לגמרי ולא יצא אפילו צליל. לא היתה במקום פיה גרמנית שאוכל לנסות. נראה לי שהאיצבועים זה בעיקר עניין של הרגל.

הליגטורה של הגרמנים היא בדרך כלל פשוט חוט (נדמה שבדרך כלל מעור). היתה תקופה (ועדיין מדי פעם) שהשתמשתי בשרוך רגיל של נעל בתור ליגטורה. זה דווקא נחמד ואין בעיות שהעלה זז אבל הפסקתי לעשות את זה בעיקר מעצלות.... ליגטורה זה הרבה יותר מהיר.

Dombi כתב\ה:
בסופו של דבר בכל החברות יש דגמים טובים, השאלה היא איך עושים את הלקרינט (ביד או מכונה)

ל-Buffet יש מכונה מתוחכמת במיוחד שעושה את כל החורים בלי שבן אדם אפילו צריך להזיז משהו. אולי היום כבר לעוד חברות יש כזאת מכונה, אבל אני חושב שבופה היו הראשנים (ואולי היחידים עד היום). היה פעם סרטון באינטרנט שמראה את זה אני אנסה למצוא אותו.
חזור למעלה
Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הודעהנשלח: 16/02/2007 ב- 13:41:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בוהם זאת השיטה הצרפתית - ואכן היא נוחה וטובה (גם סקסופון מבוסס על אותה שיטה)

השיטה הגרמנית נקראת שיטת "אוילר"
המורה הראשון שלי (שגדל ברוסיה) הסביר לי פעם את ההבדלים הין קלרינט צרפתי לגרמני, וכאחד שהתחיל על גרמני ועבר לצרפתי, הוא בהחלט העדיף את הצרפתי.
חזור למעלה
אורן א
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 18/02/2007 ב- 01:04:51    כותרת הודעה: המון המון תודה! תגובה עם ציטוט

תשמעו רבותי.,
לא תארתי לעצמי עד כמה רציניים אתם, וכמה השקעתם בתשובות
החכמתי, ולמדתי.
עזרתם לי המון
ממש ממש תודה!

נ.ב אני יודע שזה לא ממש קשור לפורום, אך אני מרגיש צורך "להחזיר"...
אני אופטומטריסט במקצועי, ואם מישהו יזדקק פעם לתשובות בתחום.. אשמח לעזור
יום טוב שיהיה לכם
אורן
חזור למעלה
אורן א
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 18/02/2007 ב- 21:40:55    כותרת הודעה: תשובה ל clarnibass תגובה עם ציטוט

clarnibass שלום
אז ..ככה !
בקשת לברר מספר פרטים נוספים על הקלרנית הגרמני:
התוצרת היא -Arthur Uebel" גרמני דגם B מעץ. שנת 1983
דגם B 810
מיוצר בסגנון צרפתי
הכלי נרכש בשנה המדוברת ב-רוסיה ! (כשעוד היה גוש מזרחי)
לא ברור לי אם הקלרינט הוא תוצרת מיזרח או מערב גרמניה .(אם בכלל יוצר במיזרח...).
לדברי המוכר מידי פעם הקפיד לנגן . ע"מ לשמור על הכלי.
עד כאן הפרטים .
מברור אצל מוכר אחר הוסבר לי כי כל כלי ישן דורש תהליך "השמשה". האם זה נכון?
אם וכן, איפה ניתן להשמיש הקלרינט? וכמה -בד"כ העלות ?
תודה
אורן
חזור למעלה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהנשלח: 19/02/2007 ב- 08:43:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עם כלי כל כך ישן, אני הייתי בודק לו את כל הכריות קפיצים ושהמים...
ובכלל משמן אותו במנה גדושה מאוד.
אין לי מושג מה זה ההשמשה שאתה מדבר עליה, אבל למה לא שאלת את הבחור שאמר לך את זה?

אם העניין הוא לנגן עליו כמה ימים, לא נראה לי שהעלות צריכה להיות גבוהה במיוחד.

דרו
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 21/02/2005 ב- 12:47:28

הודעהנשלח: 19/02/2007 ב- 09:52:30    כותרת הודעה: סליחה שאני מתערבת תגובה עם ציטוט

יש לי כלי למכירה...קלרינט ארמסטרונג - מצוין - מבקלית כאמור, מעולה לתלמידים - צליל טוב, ...אורן, אתה מוזמן לבוא ולנסות.

גם הכלי שלי בן כ- 20 שנה, אבל מלבד חוש - מעולם לא ניגנו בו. הוא כמעט חדש לגמרי ובקופסתו במקורית.
אני מוסיקאית..אז אני מקוה שאתה יכול לסמוך עלי, ושוב, אתה מוזמן לנסותו.
ד.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל בקר באתר הבית של המשתמש
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 19/02/2007 ב- 11:05:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אוקיי אני עדיין מנסה לברר עוד פרטים, אבל בינתיים הנה מה שמצאתי. הקלרינטים של Arthur Uebel היו מיוצרים במזרח גרמניה, ובאופן כללי נחשבו לכלים טובים. בשנות ה-60 וה-70 הם יצרו כלים טובים מאוד ברמה מקצועית. אם זה כלי בשיטה הצרפתית אז יש סיכוי שהוא מה שנקרא - full Boehm. זה אומר שיש לו חלק או הכל מבין עוד כמה דברים שאין לקלרינטים "רגילים", כמו למשל מי במול נמוך, מי/לה במול זרת שמאל, 7 טבעות (במקום 6) שזה אומר מנגנון דו/סול דיאז ואולי עוד כמה. את זה אפשר לדעת רק מהקלרינט הספציפי הזה (אני משער שהמוכר בטח ידע). אבל אני מקווה שאצליח לברר פרטים על הדגם הספציפי שכתבת או לפחות על הכלים שלהם בשנות ה-80.

בקשר ל"השמשה" אני לא שמעתי אף פעם את הביטוי הזה אבל אני משער שהכוונה היא שצריך לתקן את כל הבעיות אם יש כאלה. אחרי 20+ שנים כמעט בטוח שצריך להחליף את רוב/כל הכריות, שעמים וכו' (קפיצים לפעמים מחזיקים מעמד המון זמן), אלא אם כן הוא עבר תיקונים במשך השנים. לא צריך לנגן על הקלרינט כדי "להשמיש" אותו, אבל צריך לוודא שהכל פועל כמו שצריך, בעיקר למתחיל שלא יכול להתגבר על קשיים בכלי. שימון תלוי במצב העץ ומזג האוויר. אין דרך לדעת כמה יעלה התיקון בלי לראות מה המצב של הקלרינט. אני מתקן אבל לא כל כך באיזור שלך, אבל אם יש לך שאלות ספציפיות אני אנסה לעזור.
חזור למעלה
אורן א
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 19/02/2007 ב- 11:59:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לכולם
ראשית תשובה ל "דרו" תודה על הפניה אך אני מעוניין בכלי מעץ בלבד.
ואליך clarnibass:
ציינת את המיקום (מזרח גרמניה)-מה שמסביר את הקשר לרוסיה באותה התקופה.
ציינת כי יוצרו כלים טובים. אני יודע -מהתחום שלי(אופטיקה) -כי היה יצרן עדשות ממזרח גרמניה (או ממש מרוסיה) אשר ייצר עדשות למשקפות ומצלמות לא פחות טוב מ "צייז" המערב גרמנית (חברה הידוע בעדשות האיכות שלה...) יש אפילו מביני דבר אשר טוענים כי אפילו טוב יותר...
השאלה היא (ואני יודע כי אני מושפע מסטיגמות) עד כמה טובים היו הכלים הנ"ל ביחס למערב ..?
אשתי מאוד חוששת מרכישת כלי נגינה שיוצר במזרח גרמניה (כפי שאמרתי-מתוך דעה קדומה, ולא יותר),עד כמה -שלא לציטוט - אתה יכול לבטל דעה זו?
במקביל אשתדל לברר עוד פרטים על הכלי (מספר טבעות וכ"ו)
תודה
אורן
עדכון-דברתי עם המוכר: מדובר ב 6 טבעות -יוצר באמת ב GDR (כנראה ברפובליקה הגרמנית...)
חזור למעלה
clarnibass
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעהנשלח: 20/02/2007 ב- 09:42:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לצערי לא מצאתי פרטים על הדגם הספציפי. מה שכן 6 טבעות זה אומר דגם סטנדרטי בשיטה צרפתית, כמו רוב הדגמים היום. אני לא יכול להגיד משהו כללי לגבי קלרינטים ממזרח גרמניה כי אני לא מכיר את כולם (אם אני לא טועה היו שם בעבר בערך 70 חברות של כלים). מה שכן Arthur Uebel נחשבת לחברה טובה עם קלרינטים ברמה מקצועית, לפחות בשנות ה-60 וה-70. אני משער שגם בשנות ה-80 הם שמרו על אותה רמה, אבל אז חברות גרמניות כמו Wurlitzer או K&L ואחרות כנראה בנו כלים יותר טובים ולאט לאט Uebel הפכו להיות פחות פופולאריים. נדמה לי שהיום Uebel עדיין מייצרים קלרינטים ברמה מקצועית אבל רק בשיטה הגרמנית. אי אפשר להשוות את ה-Uebel הישן לקלרינט יותר טוב ממערב גרמניה שעולה היום אלפי יורו ולהגיד שהכלים ממזרח גרמניה פחות טובים. הכי חשוב שקלרניתן ברמה סבירה (עדיף נגן טוב) ינסה את הכלי לפני שאתה קונה לראות אם יש בעיות רציניות.
חזור למעלה
אורן א
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 28/02/2007 ב- 17:44:12    כותרת הודעה: המון תודה תגובה עם ציטוט

ראשית סליחה על העיקוב..
קודם כל תודה .
לאחר שהמוכר שלח לי תצלום של הקלרינט, ראיתי שהכלי מאוד חלוד (קורוזיה) , וע"כ בשלב זה אין התקדמות בתהליך הרכישה.
אורן
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum