עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

בריטון/ אופוניום

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מתכת
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
aviran1992
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 16/01/2011 ב- 14:49:07

הודעהנשלח: 16/01/2011 ב- 14:55:20    כותרת הודעה: בריטון/ אופוניום תגובה עם ציטוט

בס"ד
שלום לכל חברי הפורום,
הקדמה קצרה: אני מנגן על בריטון מס' שנים כולל הפסקה של שנתיים. לאחרונה חזרתי לנגן.
שאלתי היא מה בעצם ההבדל בין בריטון לאופוניום?
תודה רבה לעוזרים.
אבירן.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
zohar
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 09/07/2010 ב- 11:55:19

הודעהנשלח: 16/01/2011 ב- 17:42:34    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

האופוניום הזהה במנעדו לבריטון, אך מתאפיין בצליל רך ועמוק יותר
תקנו אותי אם אני טועה
חזור למעלה
ifat meir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 18/09/2010 ב- 18:27:19

הודעהנשלח: 17/01/2011 ב- 08:22:43    כותרת הודעה: לגבי האופוניום תגובה עם ציטוט

הי אבירן, זוהר צודק. לאופוניום יש צליל רך הרבה יותר אם להשוות לכלי אחר הצליל של האפוניום מזכיר יותר צליל של צ'לו. גם אני עצמי נגנית אופוניום כבר 10 שנים ויצא לי גם לנכן על הבריטון וההבדל עצום.

המלצה שלי: נגן על אופוניום, הצליל הרבה יותר רך ומלא וזה ייתן לך המון!

aviran1992
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 17/01/2011 ב- 17:20:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בס"ד
ראשית תודה על התשובות המהירות ועל ההמלצה שלך יפעת.
מעבר לצליל, ישנם הבדלים נוספים? לדוג' מבחינת גודל הכלי או הפיה (אני מניח שמעט גדול יותר מהבריטון).
מאז החזרה לנגן (כחודשיים- שלוש) אני מתקשה קצת בגבוהים.. לא שלפני כן זה היה הצד החזק שלי, אבל באופן טבעי המצב היה יותר טוב לפני ההפסקה הארוכה יחסית. לכן חשוב לי לדעת; קשה יותר לנגן גבוהים באופוניום? (אני מחשיב את סי במול כגבוה אז אפשר לקחת אותו כמדד), ומאידך לגבי הנמוכים, בבריטון אין לי כ"כ בעיה לנגן עד סי במול נמוך בחופשיות (הכוונה כמובן לזה הנמצא מתחת לחמשה), מה יהיה המצב באופוניום?
המשך שבוע נעים,
אבירן.
חזור למעלה
ifat meir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 17/01/2011 ב- 19:38:16    כותרת הודעה: לאבירן תגובה עם ציטוט

הי,
מבחינת הפייה, אני לא יודעת כמה זה אומר לך אבל הפי שהשתמשתי בה בבריטון היתה 6 וחצי AL, באופוניום לעומת זאת אני משתמשת בפית 5G. ההבדל הוא שהראשונה שציינתי היא יחסית קטנה ורחבה מבפנים אבל ה-5G עמוקה יותר ואורך ה"צוואר" ארוך יותר מאשר ב-6 וחצי AL.

מבחינת גובה הצליל, לוקח זמן לגוף שלך להתרגל לאופוניום, כמות האוויר שאתה משקיע גדלה וזה יכול לגרום לך להרגיש באופן מסויים קושי בנגינה למשך תקופה מסויימת אבל עם הזמן זה משתפר בגבוהים, ובנמוכים אתה צריך ללמוד להרפות את השפתיים שלך הרבה יותר ממה שהיית משחרר אותן לפני כן

מקווה שעזרתי...

aviran1992
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 17/01/2011 ב- 20:33:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בס"ד
שלום יפעת,
בהחלט עזרת לי וגם זוהר. בשיעור הבא אני כבר אשאל את המורה מה הוא חושב על מעבר לאופוניום.
למרות שיש עוד זמן עד שאחליט אם לרכוש כלי, אקדים את המאוחר ואשאל- יש לך מושג איפה אפשר להשיג כלי טוב.. עדיפות ליד שניה (בגלל המחיר) ?
ועוד כמה דברים שמעניינים אותי; כתבת שאת מנגנת כבר 10 שנים.. באיזה גיל התחלת לנגן? ובאיזה מסגרת את מנגנת/ניגנת?

אבירן.
חזור למעלה
ifat meir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 18/01/2011 ב- 06:29:36    כותרת הודעה: אבירן תגובה עם ציטוט

הי
אני שמחה אם יכולתי לעזור לך ולגבי עצמי: התחלתי לנגן בגיל 8, הייתי בכיתה ג' ולפני כן כבר ניגנתי על פסנתר וצ'לו (מגיל 4-6) וחצוצרת ותופי צעידה (מגיל 6-מגניב אז בריטון היה שינוי לטובה. הכל ניגנתי במסגרת הקונסרבטוריון של קרית ביאליק תחת ניצוחו של רוני כסאל. רוני בעצמו היה זה שהציע לי לעבור לבריטון ואני חייבת לו את ההצעה שלו כי עברו מאז 10 שנים ובריטון (או אופוניום) זה כבר המרכז של החיים שלי. הסיבה למעבר שלי לבריטון גרמה להדים רבים במשפחה שלי כי הייתה לי אסטמה אז רוני כסאל הרגיע אותם ואמר שזה יעזור ולמעשה רק בזכותו אני המשכתי לנגן כל השנים וגם נפטרתי מהאסטמה.

לגבי כלי: גם אני מחפשת כרגע כלי ומוטב יד שנייה כי כלי רגיל עולה בסביבות 10,000+ כדאי לך לחפש באתרים ישראליים של יד שנייה אומנם אין שם מבחר גדול מדי אבל המחירים בהחלט סבירים.

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מתכת כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum