עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

איך אני עושה את הגרופאטו הזה אוףף

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מתכת
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
quzon
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 19/11/2012 ב- 11:29:19

הודעהנשלח: 15/12/2012 ב- 20:33:39    כותרת הודעה: איך אני עושה את הגרופאטו הזה אוףף תגובה עם ציטוט

אני מנגן הומל פרק 3 לחצוצרה בסי במול כמובן

ויש פה את הגרופטו הזה ואני לא מצליח עזרה?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 15/12/2012 ב- 20:54:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תנגן אותם הפוך. זה הרבה יותר קל. במקום דו - רה - דו תנגן דו - סי - דו.
הופך את החיים להרבה יותר קלים וזה לא נשמע רע. הרבה עושים את זה.

quzon
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 19/11/2012 ב- 11:29:19

הודעהנשלח: 17/12/2012 ב- 16:32:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טל כץ כתב\ה:
תנגן אותם הפוך. זה הרבה יותר קל. במקום דו - רה - דו תנגן דו - סי - דו.
הופך את החיים להרבה יותר קלים וזה לא נשמע רע. הרבה עושים את זה.

כן אבל גרופטו בכללי אמור להיות

דו-רה-דו-סי-דו

וכאשר אני עושה נגיד דו-סי-דו אמרו לי בהשמעה לקראת הרסיטל שזה לא נכון כי זה יוצא כמעט טריל
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 17/12/2012 ב- 19:50:26    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

התשובה לזה היא קצת מורכבת. אחת ההנחות היא שאת הפרק השלישי אמורים לנגן הרבה יותר לאט בשביל להצליח לנגן גרופטו אמיתי אבל אז אני חושב שהיה צריך לנגן ממש ממש לאט וזה לא נשמע לי כזה הגיוני. לפי דעתי זאת פשוט טעות של ההוצאות, ולא בכולן כתוב גרופטו. מכיוון שב-150 שנה האחרונות החצוצרה מאוד התפתחה, נוצר מצב שחצוצרנים מנגנים את הפרק השלישי בטמפו מהיר מאוד כך שזה לא מתקרב לאפשרי לנגן גרופטו אמיתי. תקשיב למספר הקלטות, ותשמע שבמקום הזה יש שינגנו דו - רה - דו ויש שינגנו דו - סי - דו כך שמי שיש לו משהו להגיד בעניין יכול להגיד מה שהוא רוצה. תן להם חצוצרה ותגיד להם שהם מוזמנים לנסות לנגן את הגרופטו הזה בטמפו המהיר במקומך ושיהיה להם בהצלחה. זה דבילי בכלל להעיר על זה. אם הגרופטו זה מה שמפריע להם אז מה עם העובדה שאתה גם לא מנגן בכלי שלו היצירה נכתבה. אולי גם יבקשו ממך לנגן על חצוצרת מפתחות.

עוד דבר שכדאי לך להיות מודע אליו הוא שהומל כתב את הקונצ'טו במי מזו'ר ולא במי במול מז'ור. היצירה נמצאה ב-1958 בידי סטודנט באוניברסיטת ייל.
הראשון שהקליט את הקונצ'רטו היה ארמנדו גהיטלה והוא גם ערך את אחת ההוצאות הראשונות של היצירה ב-1959. גהיטלה הקליט את היצירה במי מז'ור וניגן אותה על חצוצרה בדו
מכיוון שלא היה אפשר לקנות חצוצרה במי בזמנו. ההוצאה לאור של רוברט קינג הוציאה גרסה במי במול מז'ור מכיוון שהוא טען שיותר נוח וקל לנגן את היצירה בסולם הזה על חצוצרה בסי במול שזו החצוצרה שבה ניגנו הרוב בזמן הזה. זה באמת לא חויה לנגן את הקונצ'רטו הזה במי מז'ור על חצוצרה בסי במול. גם היום רבים מנגנים את היצירה במי במול מז'ור לרוב על חצוצרה במי במול כי גם היום לא מרבים לקנות חצוצרה במי, כי היא משמשת בעיקר רק בשביל לנגן את היצירה הזאת.

אספתי לך חמישה קישורים של חצוצרנים מאוד ידועים בעולם שיובילו אותך בדיוק לדקה הזאת בפרק השלישי. תוכל להשמיע את הקטעים האלה למי שהעיר לך על הגרופטו.

Maurice Andre

Wynton Marsalis

Alison Balsom

Tine Thing Helseth

Giuliano Sommerhalder

תהנה ובהצלחה מחייך

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מתכת כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum